Hlavní navigace
chytře na život
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Databáze léků
Hledat
Přihlásit
Zůstat přihlášen
Registrovat
Zapomenuté
heslo
nebo
jméno
Vitalia.cz
»
Nálepky
»
zuby
zuby
1
–
30
/
180
První strana
Předchozí strana
1
2
3
4
5
6
Následující strana
Poslední strana
Na bolení zubu rozemleté myši. O co všechno dnes přicházíme?
Knihy o dějinách zubní medicíny jsou bezesporu zajímavým a velmi dobrodružným čtením. Že zuby trhal kovář, jaképak štráchy, většinou víme, ale i někdejší vyhlášení mudrové doporučovali na bolest zubů dotek zobáku datla nebo rozemleté myši. O jaké další metody jsme dnes „ochuzeni“?
Taťána Kročková
6. 8. 2020
Zachránit se dá ledacos. K zubařům míří rodiče s dětmi, které si v létě poraní zub
Během prázdnin přibývá úrazů chrupu. Stomatologové umí zachránit i zlomený nebo vyražený zub.
Redakce
28. 7. 2020
Počet nových komentářů
1
Budu šišlat? Bude to bolet? Co potřebujete vědět, než vám nasadí rovnátka
Budou „bolet“? Budu moci jíst všechno, na co jsem byl zvyklý? A nezkazí se pod nimi zuby? Otázek kolem rovnátek je hodně. Odpovědi na ty nejčastější přinášíme v článku.
Tereza Víchová
27. 7. 2020
Vrtání zubů znali lidé již před 9000 lety. O historii nejobávanějšího lékařského přístroje
Přestože je v současné době k dispozici celá škála bolest tišících prostředků a moderní stomatologická technika, na návštěvu u zubaře se těší málokdo. Již svým nezaměnitelným charakteristickým zvukem se zubní vrtačka řadí k těm nejnepříjemnějším a sama pak k nejobávanějším lékařským nástrojům.
Bohumil Tesařík
13. 7. 2020
Léčba rovnátky má pacienta co nejméně zatěžovat
V dnešní společnosti je při hodnocení člověka kladen velký důraz na jeho vzhled, jehož nedílnou součástí je i úsměv. Vylepšení úsměvu bývá nejčastějším důvodem, proč pacienti přicházejí do ordinace ortodontisty. Lékařka v článku přibližuje, co všechno jim může specializovaná péče nabídnout.
Klára Šafránková
12. 6. 2020
Jak to teď chodí u zubaře
Výjimečná situace vyžaduje výjimečná řešení. Protože zubní potíže nepočkají na ústup epidemie, hledají i zubaři možnost, jak poskytnout svým pacientům náležitou péči. Velké stomatologické centrum popisuje, co vše je potřeba udělat pro zajištění bezpečného ošetření v době extrémně náročné na hygienická opatření.
Redakce
6. 5. 2020
Homeopatika na zuby pro děti i dospělé. Užívání ale nenahradí kvalitní zubní ošetření
Homeopatická léčba dokáže velmi rychle přinést úlevu od potíží, když je správně vybrán příslušný lék. Platí to i při potížích se zuby. Jedny léky pomohou kojenci při prořezávání mléčných zubů, jiné zaberou dospělému při jeho potížích.
Helena Singerová
22. 4. 2020
Počet nových komentářů
2
Na rovnátka není nikdy pozdě. Nosí je i sedmdesátiletí
Řada lidí si rovnátka představuje jako nevzhledné kovové dráty, které nosí převážně teenageři ve špatných amerických komediích. Ve skutečnosti ale mohou být dnes už velmi nenápadná, běžně se s nimi tak lze setkat i u dospělých, a někdy dokonce u seniorů. Některé pacienty k tomu vedou estetické důvody, jiné zdravotní. V žádném případě se ale není za co stydět.
Veronika Šmídová
24. 2. 2020
Není normální, že máte citlivé zuby. Jak je zklidnit?
Podle dostupných výzkumů si na problém citlivosti zubů stěžuje překvapivě malý počet pacientů a i přes vysoký stupeň výskytu nebývá mnohdy diagnostikována ani léčena. Jak je to možné?
Tereza Pěnkavová
29. 1. 2020
Počet nových komentářů
1
Jak ze žlutých udělat bílé zuby
Bílé zuby jsou pro mnohé symbolem toho, že o sebe pečujeme. Navíc zářivý úsměv nám dodává jiskru, a i když nemáme dokonalé rovné zuby, tak jejich bílý tón umí vše skvěle vylepšit.
Redakce
14. 11. 2019
S rovnátky si musíte čistit zuby lépe než před tím
Dnes zdaleka nejen děti nosí rovnátka. Malých i velkých se proto týká problematika dentální hygieny s fixním aparátem. Jak správně čistit zuby s rovnátky?
Kristýna Zajíčková
25. 9. 2019
Mewing se zabývá správným postavením jazyka. Prý se tím dá zkrásnět…
Zahraniční youtubová scéna se plní videi o osobních zkušenostech s takzvaným mewingem, technikou, která údajně má postupem času pozměnit proporce tváře a celkově prospět jazyku, čelistem a zubům.
Rhiana Horovská
27. 8. 2019
Může za zdravé či zkažené zuby dědičnost?
Je pravda, že bělení zubů ničí sklovinu? Škodí zubům kouření? Je lepší klasický, nebo elektrický zubní kartáček? Někdo má na zubech výrazné bílé skvrny, co je to? Jak velký vliv na kazivost zubů má genetika? Na 5 častých dotazů u zubaře odpovídají specialistky zubní kliniky Dental Office H33.
Redakce
22. 8. 2019
Počet nových komentářů
5
Proč máme na jazyku bílý povlak? A další nejčastější dotazy u zubaře
Proč se zuby kazí? Proč se musí zub někdy vytrhnout? Proč se na jazyku tvoří bílý povlak? A proč má zuby moudrosti jen někdo?
Erika Tesaříková
11. 7. 2019
Ve stomatologii se změnilo vše kromě kleští
ANKETA – „Stomatologie se za posledních dvacet let výrazně posunula směrem od oboru, který řeší problémy vzniklé nemocí, k oboru, který se těmto nemocem snaží aktivně předcházet,“ říká prof. René Foltán, přednosta Stomatologické kliniky.
Lenka Krbcová
3. 7. 2019
Počet nových komentářů
1
Parodontitida – proč si jí nikdy nevšimneme včas
Paradentóza zuby zabíjí tiše. Nebolí a dlouho je nenápadná. Příznaky parodontitidy se projeví až v pokročilé fázi, posledním varováním je zánět dásní. Nejlepší „léčbou“ je prevence.
Kamila Cmíralová
24. 5. 2019
Akutní návštěva zubaře: Neplaťte zbytečně poplatek za pohotovost
Pravidla poplatků za pohotovost včetně té stomatologické se postupně měnila. Pacienti, a někdy ani sami lékaři, nemají jasno v tom, na co mají nárok.
Redakce
11. 3. 2019
Nejčastější problém neviditelných rovnátek? Ztráta v restauraci
V dnešní společnosti hraje velkou roli první dojem, jehož nedílnou součástí je úsměv. Vylepšení úsměvu bývá také nejčastějším důvodem, proč pacienti přicházejí do ordinace ortodontisty. Vyrovnat křivé zuby je dobré nejen z estetického, ale i ze zdravotního hlediska. Jaké jsou současné možnosti?
Kateryna Mourati
9. 2. 2019
Oil pulling – cucání oleje bělí zuby. No, to určitě…
Tzv. mlgání oleje v ústech po dobu až půl hodiny má údajně zuby detoxikovat a vybělit. Dělají to tak prý stovky lidí vyznávajících tradiční indické lékařství – ájurvédu. Pravda, něco podobného dělají, ale vůbec ne kvůli bělení.
Kateřina Čepelíková
28. 1. 2019
Odstraňovat zubní kámen octem nebo MMS může jen blázen
Zubní kámen hyzdí zuby, a hlavně přispívá k jejich kažení. Chceme se ho proto zbavit, ideálně doma, protože na dentální hygieně to stojí moc peněz. Lijeme si do úst ocet, sodu i MMS. Prostě blázníme.
Kateřina Čepelíková
22. 1. 2019
Počet nových komentářů
3
Je fluor v zubních pastách toxický a může nám vážně uškodit?
V médiích se pravidelně objevují články, které poukazují na to, že fluor obsažený v zubních pastách může být toxický. Co je na tom pravdy? Je „strašení“ fluorem na místě? Na to jsme se zeptali předsedy České stomatologické komory Romana Šmuclera a Gabriely Štěpanyové z ministerstva zdravotnictví.
Daniel Mareš
6. 12. 2018
3 nejčastější chyby při čištění, které vám kazí zuby
Nedostatečná hygiena, nesprávné pomůcky a také bělení zubů podle babských rad. To jsou nejčastější příčiny zničeného chrupu podle zkušeností zubařů a dentálních hygienistek.
Tereza Pěnkavová
27. 11. 2018
Proč zubař neodstraňuje zubní kámen na pojišťovnu, když by měl?
V rámci preventivní prohlídky by vám zubař jednou za rok měl odstranit i zubní kámen, pokud ho máte. Často tento krok ale přeskočí a odešle vás na placenou zubní hygienu. Roman Šmucler nám vysvětlil proč.
Kateřina Čepelíková
11. 10. 2018
Počet nových komentářů
10
Voda s citronem a další letní potraviny, které škodí zubům
Dokonce i takové potraviny, které považujeme za zdravé, mohou poškodit náš chrup.
Redakce
5. 8. 2018
Zubařka z Brna, ke které chcete chodit s celou rodinou
Zubařka, které se ani děti nebojí. Dokáže se vcítit do jejich kůže, být jim kamarádem, rádcem i pomocníkem se zubním kazem. Jednu takovou jsme našli v Brně, tohle je její příběh.
Kateřina Čepelíková
27. 6. 2018
S prořezáváním prvních mléčných zoubků pomůže masáž dásní
Prořezávání prvních zoubků je nepříjemné jak pro děti, tak pro rodiče. Jak oběma stranám ulevit? Jaký je počet mléčných zubů, kdy a jak dlouho rostou a který nejvíc bolí, když se prořezává? Lékařka vysvětlí i to, proč jsme všichni měli první zoubky s varhánky.
Kateřina Čepelíková
14. 5. 2018
Plusy a minusy polibku pod rozkvetlým stromem
Polibek pod rozkvetlým májovým stromem? Je dobrý na psychiku i na pleť, takže rozhodně ano – ale jen když máte zdravé zuby.
Redakce
1. 5. 2018
Jak vypadá ideální chrup
Je libo dokonalý úsměv? Zubaři sice mají definován zubní ideál, ale upozorňují, že zásadním kritériem dokonalého úsměvu zůstává zdraví zubů i dásní.
Redakce
28. 4. 2018
3 nejčastější onemocnění dutiny ústní. Netýkají se i vás?
Zubní kaz i paradontózu způsobují mikrobi. Herpes simplex neboli opar je virové onemocnění. Společně představují nejčastější onemocnění, s nimiž se ve svých ústech potýkáme.
Bořek Slezáček
26. 4. 2018
5 kroků, po kterých se už nikdy nebudete bát zubaře
Jak mít zdravé zuby? Jednoduše a levně. Cestou ke krásnému a zdravému úsměvu je totiž prevence. Základem je 5 kroků.
Redakce
20. 3. 2018
1
–
30
/
180
První strana
Předchozí strana
1
2
3
4
5
6
Následující strana
Poslední strana
Domácí lékař
Kuří oko
Bolest hlavy
Záškrt (difterie)
Nachlazení
Infekční mononukleóza
Zánět hrtanu (laryngitida)
Zánět hltanu (faryngitida)
Bolest v krku
Artróza
Astigmatismus
Všechny nemoci
Dieta
Dítě
Farmářské trhy
jídlo
Kvalita potravin
Psychologie
Vánoce
Vztahy
Zdravá výživa
zdraví
Všechny nálepky
Internet Info
Lupa
Měšec
Podnikatel
BusinessCenter
Root
Vitalia
Slunečnice
Stahuj
SW
Tuesday
Navrcholu
Sherpas
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji