Hlavní navigace

Farmářské trhy

Šárka a Jiří Sedláčkovi: Zakládat kvalitní farmářské trhy je dlouhodobá a pracná investice

ROZHOVOR – Psal se rok 2010 a po dlouhém nic se u nás konečně začaly nesměle objevovat první trhy s lokálními potravinami, které předtím milovníci kvalitních potravin a unikátní atmosféry obdivovali v zahraničí. Ujalo se označení „farmářské“, byť dodnes někomu vadí, protože u nás „přeci nemáme farmáře, ale sedláky“.

18. 2. 2019 0:00
Doba čtení: 16 minut

Nákup na trhu: kysané zelí podle babiččina receptu i vánoční marmelády

Na skutečně farmářských trzích lze koupit potraviny, které se ve velkých kamenných obchodech nedají sehnat, a jimiž tak lze obohatit předvánoční i vánoční „velkoobchodní“ jídelníček.

5. 12. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Proč jsou na některých trzích farmáři, ale jinde překupníci

Upřímně řečeno – je to problém téměř od samého začátku. Avšak nejsou trhy jako trhy – na některých překupníky nenajdete.

Doba čtení: 3 minuty

Hermelín a utopence dělá podle rodinných receptů, zákazníci se vracejí

Tondův hermelín a Otíkův utopenec. Tradiční pochoutky nazval podle svých synů, dává jim jen kvalitní suroviny a dostatek času na odležení. A neprodává je draho. Tento přístup má úspěch.

Doba čtení: 2 minuty

Kontroly na farmářských trzích 2017: padaly pokuty za statisíce

Loni na farmářských trzích provedli inspektoři přes tři sta kontrol, a přestože tam zákazník očekává vyšší kvalitu produktů, inspektoři našli celou řadu pochybení. Nejčastěji šlo o nedostatky v označování potravin a prokazování jejich původu.

23. 3. 2018 11:00
Doba čtení: 2 minuty

Nákupy bez igelitek: v supermarketu a teď i na farmářském trhu

Igelitkám při nákupech zvoní hrana. Ekologickému nakupování se věnují jak malé organizace, tak k němu přistupují i nadnárodní řetězce. V Praze nyní otvírá první farmářský trh bez igelitek.

8. 9. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Pokles zájmu o farmářské trhy je důsledkem politiky státu

Trvalo zhruba osm let, než si farmářské trhy vybudovaly svoji pozici, našly stálé dodavatele a zákazníky. Jak dlouho bude trvat, než se podaří jejich likvidace?

Doba čtení: 3 minuty

Na farmářských trzích byl opakovaně falšovaný med

Státní veterinární správa odhalila krátce po sobě případy prodeje falšovaného medu na farmářských trzích.

Doba čtení: 1 minuta

Festival ambasád – znovu na Farmářském trhu na Kulaťáku

V sobotu 13. května se v rámci Farmářských trhů na Kulaťáku v Praze 6 koná druhý ročník prezentace chutí a kultury Festival ambasád Food and Culture.

Doba čtení: 1 minuta

Jarní slavnosti nabízejí bylinky od pažitky po angínovník

Farmářské tržiště Náplavka zve všechny milovníky bylinek. V sobotu nakoupíte na výsadbu i do kuchyně, klasiku i exotické byliny, na místě ochutnáte a odnesete si rady a recepty.

20. 4. 2017 18:36
Doba čtení: 1 minuta

Vyhnali je z Jiřáku, založí nový farmářský trh na Praze 7

Na Praze 7 se otevřou nové farmářské trhy. Heřmaňák připravuje zkušený tým ze spolku Archetyp, který se stará také o farmářské tržiště Náplavka.

Doba čtení: 3 minuty

Liberec bude mít nové farmářské trhy s prověřenými prodejci

Liberec měl řadu let jen jedny farmářské trhy, od dvacátého dubna se ale situace změní, do hry totiž vstoupí pořadatel, který má sedmileté zkušenosti s vedením farmářských trhů a kontakty na prověřené producenty.

31. 3. 2017 14:00
Doba čtení: 2 minuty

Sbohem, Jiřáku. Zneužívání farmářských trhů pokračuje

Funguje to? Lidé jsou spokojení? A dokonce to vynáší? Přece jim to nenecháme… Přežije dosud dobré jméno farmářských trhů a farmářské trhy jako takové řádění politiků?

Doba čtení: 3 minuty

Kvůli EET skončí mnohé stánkové prodeje potravin

Zavedení elektronické evidence tržeb pocítí letos negativně návštěvníci farmářských či selských trhů i výlovů rybníků. EET postihne kvalitní české potraviny.

Doba čtení: 3 minuty

Farmářské trhy na Jiřáku už nebudou jako dřív

Dosavadní provozovatel, který z farmářských trhů na Jiřáku udělal nejen místo pro nákup prověřených farmářských produktů, ale i prostor pro setkávání a trávení volného času, končí. Proč?

Doba čtení: 3 minuty

Podvodník prodával na farmářském trhu potraviny z velkoobchodu

Občas se ozývají hlasy, že na farmářských trzích nejde o „farmářské potraviny“ – a občas je to bohužel pravda. Jak ukazuje aktuální případ z pražského Kulaťáku, stane se to i na zavedeném a oblíbeném farmářském trhu.

Doba čtení: 3 minuty

50 pivovarů na Náplavce

Na místě už tradičních farmářských trhů Náplavka a pod taktovkou stejného pořadatele koná se již počtvrté festival Pivo na Náplavce.

9. 6. 2016 9:49

Na Kulaťáku bude farmářský trh i Festival ambasád

Po úspěchu předchozích akcí – festivalu asijských chutí zemí ASEANU a afrických trhů, chystají letos pořadatelé tradičního farmářského trhu na Kulaťáku další zážitek plný exotických potravin, chutí a vůní.

24. 5. 2016 14:04
Doba čtení: do minuty

Zneužívá McDonald's úspěchu farmářských trhů?

Řetězec rychlého občerstvení McDonald's vyráží s kampaní po českých a slovenských městech. Chce představit suroviny, které používá ve svých fastfoodech. Jenže přitom používá termín „farmářské trhy“.

Doba čtení: 4 minuty

Každý pátek stavíme a v sobotu bouráme, říkají na Kulaťáku. V sobotu již 250. farmářské trhy

Farmářské trhy na Kulaťáku se začaly pořádat v roce 2010 jako první velký trh v České republice v novodobé historii.

21. 4. 2016 13:55
Doba čtení: 2 minuty

Prodají farmáři svoji duši?

Sdružování a skupování menších výrobců potravin, sedláků a farmářů do větších celků je pro rodinné farmy na první pohled výhodné. Kdo platí, ten ale také poroučí.

Doba čtení: 3 minuty

Farmářské trhy v Karlových Varech nabídnou sýr máčený v tuzemáku

Právě dnes s úderem desáté hodiny začaly dlouho očekávané farmářské trhy v Karlových Varech. Nabídnou spoustu novinek i netradičních pochoutek. Více už prozradí Božena Turoňová.

18. 3. 2016 8:00
Doba čtení: 2 minuty

Jsou farmářské trhy bez palmového oleje?

Nakoupit potraviny bez palmového oleje na internetu je už snadné, v obchodech stále musíme hodně číst. Jak jsou na tom ale farmářské trhy? Používají tamní prodejci palmový olej?

Doba čtení: 3 minuty

Nemám pole, ale koupím, koupím. Takové prodejce ženou na Kulaťáku vidlemi

Farmářský trh na Kulaťáku začíná tuto sobotu už sedmou sezónu. Podívejte se, co všechno pro vás pořadatelé přichystali. A Pavel Šťastný vysvětlí, proč tu nenajdete zdaleka všechny, kdo se o prodej ucházejí.

25. 2. 2016 18:32
Doba čtení: 4 minuty

Zabije EET farmářské trhy?

Farmářské trhy během posledních sedmi let „vstaly z ničeho“ a zaznamenaly nebývalý růst. S tím je podle pořadatelů konec.

Doba čtení: 6 minut

Farmářské trhy Motol: Zdraví prochází žaludkem

Farmářské trhy dnes začaly v areálu FN Motol, pár metrů od výstupu z metra. Ve spolupráci s vedením nemocnice je připravil zkušený tým pořadatelů Farmářských trhů Kulaťák. Kromě běžného sortimentu tady dostanete i kapry, cukroví a plno vánočních maličkostí…

15. 12. 2015 13:28

Vánoční kapr z nemocnice? Na zbrusu novém farmářském trhu v Motole

To nejlepší z Farmářských trhů na Kulaťáku a na Petřinách přijede do Fakultní nemocnice v Motole.

11. 12. 2015 12:45
Doba čtení: 2 minuty

Farmářské adventní trhy 2015 v Praze

Ryby, cukroví, stromky, drobné dárky. Hudba, občerstvení, svařák. Na farmářských trzích se chystá speciální vánoční nabídka i program.

4. 12. 2015 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Filipíny, Thajsko i Vietnam v sobotu na Kulaťáku

Na sobotních trzích na Kulaťáku se budou prezentovat kuchyně Filipín, Indonésie, Malajsie, Thajska a Vietnamu. Přijďte ochutnat rýži na všechny způsoby i omáčku z kvašených ryb.

6. 11. 2015 10:06
Doba čtení: 1 minuta

Karlínské farmářské trhy znovu otvírají

Revitalizace Karlínského náměstí v Praze 8 je hotová a na své tradiční místo se tak mohou opět vrátit farmářské trhy.

5. 11. 2015 10:50
Doba čtení: 1 minuta