Hlavní navigace

Dieta

Cukr – správná volba, nebo skrytá hrozba?

O cukru slýcháme v dnešní době spíše samá negativa. Odstranit veškerý cukr z jídelníčku dospělých a dětí přesto není nutné. Jak s ním zacházet, aby vám neškodil?

Kateřina Ondrušová

14. 6. 2018 8:00
Doba čtení: 5 minut

Příprava ječných krup zabere půl hodiny a rozhodně stojí za to

Ječmen obsahuje řadu cenných látek a ječné kroupy jsou zdrojem vlákniny, beta-glukanů a vitamínů. Na vaření krup není nic složitého, můžete je jednoduše přidat do svých oblíbených receptů, třeba do polévek, jako doplněk salátů nebo místo rýže do rizota.

Veronika Pourová

5. 6. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jeden muffin má víc cukru, než je dávka na celý den

Je známo, že s cukrem bychom to neměli přehánět. A to s jakýmkoli cukrem, ať se už jmenuje jakkoli. Přidaný cukr je jednou z nejhorších složek moderní stravy. Nedodává tělu žádné živiny, ale pouze kalorie, což může náš metabolismus dlouhodobě poškodit.

Kristina Vacková

31. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 6 minut

Hubnete do plavek? Kašlete na dietu, hlídejte si bílkoviny

Přípravy na plavkovou sezónu pomalu vrcholí a vy si stále lámete hlavu, jak vyzrát nad zbývajícími tukovými polštářky? Je dost pravděpodobné, že chybujete v naprostém základu – ve stravě.

Susan Bowermanová

25. 5. 2018 11:00
Doba čtení: 3 minuty

Radši tu a tam něco nezdravého než příliš mnoho zdravého

Tři odborníci, tři otázky. Margit Slimáková, Radkin Honzák a Hanka Zemanová odpovídali na to, jaké chyby ve stravování nejčastěji děláme a jak to lze napravit.

Kateřina Čepelíková

22. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 6 minut

Léto za dveřmi: Jak se dostat co nejrychleji do formy?

Do léta už mnoho času nezbývá, ale pokud nemáte morbidní obezitu, pak ještě na postavě i celkovém životním stylu zvládnete zapracovat. A ani to nebude moc bolet.

Samantha Clayton

17. 5. 2018 14:18
Doba čtení: 4 minuty

Práce na směny? Je to jako zažívat jet lag

Pracovat na směny není dnes nic neobvyklého. Celá řada lidí se kvůli tomu potýká s narušeným biorytmem. Špatně spí, špatně jí a ještě tloustnou. Kdo je nejohroženější?

Redakce

10. 5. 2018 15:15
Doba čtení: 3 minuty

Piškoty a hořká čokoláda: častý dietní omyl při průjmu

Tradovaní pomocníci při průjmu, jako jsou piškoty, suchary či hořká čokoláda, nám vůbec pomoct nemusí, naopak. Jaká dieta je při střevních potížích nejúčinnější?

Daniel Mareš

17. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Prof. Vítek: Pozor na vysoký příjem bílkovin

Nejen vrcholoví, ale i amatérští sportovci hledají informace o bílkovinách neboli proteinech. Narostou po nich svaly, pomáhají při hubnutí, podpoří lepší výkon? Expert na sportovní výživu před přehnaným příjmem proteinů varuje.

Lenka Krbcová

13. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Obézním hrozí rakovina, nejtlustší generací jsou mileniálové

Nová obsáhlá studie uvádí, že vliv nadváhy a obezity jako narůstajících faktorů na vznik rakoviny děsivě stoupá. Mladá generace přitom již je, nebo brzy bude tlustá jako snad nikdy dříve.

Kristina Vacková

12. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jaké jsou možnosti léčby obezity? Některé hradí pojišťovna

Lidé, kteří potřebují zhubnout, mají šanci na pomoc zdravotní pojišťovny. Terapie obezity by ale vždy měla být komplexní a nutná je spolupráce pacienta. Vedle farmakoterapie a chirurgické léčby pro závažné případy zahrnuje redukční dietu, pohybovou aktivitu, případně podpůrnou psychologii.

Redakce

26. 3. 2018 10:54
Doba čtení: 4 minuty

Co se stane, když zavedete vysoké daně za sladkosti

Pokud chcete sladký život, v Norsku vás momentálně nečeká. Země zavedla „daň z cukru“. Velká Británie ji bude v dubnu následovat. Je to dobrý nápad?

Kristina Vacková

20. 3. 2018 0:00
Doba čtení: 7 minut

Jsou morbidně obézní. Jídlo je zabíjí

Televizní reality show Můj 300kg život ukáže osudy lidí, kteří nedokáží přestat jíst, přestože jim jejich posedlost ničí život.

Lenka Krbcová

18. 3. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Střevní bakterie ovlivňují, zda jsme tlustí, či hubení

Nejen výživa a nedostatek pohybu ovlivňují naši váhu. Za to, jakou konfekční velikost si oblékáme, mohou i bakterie v našich střevech. Můžeme dostat do těla ty, které by nám pomohly zhubnout?

Helena Singerová

16. 3. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Vzorové jídelníčky při dráždivém tračníku

Dráždivý tračník umí pořádně znepříjemnit život. Odbornice připravila doporučení a varianty receptů, z nichž si vyberete, ať už trpíte průjmem, zácpou, nebo nadýmáním.

Redakce

13. 3. 2018 11:14
Doba čtení: 3 minuty

Běžná bolest břicha, nebo syndrom dráždivého tračníku?

Opakované bolesti břicha, zácpa, průjem, nadýmání. Lidé, které tyto příznaky trápí dlouhodobě, mnohdy trpí tzv. syndromem dráždivého tračníku. Toho je možné se zbavit vhodnou léčbou a jídelníčkem.

Redakce

13. 3. 2018 11:14
Doba čtení: 3 minuty

VZP: Máme platit léčbu jen proto, že někdo nechce držet dietu

Pojišťovna prohrála soudní při, při níž klientka požadovala proplacení drahé léčby. „Soud tak fakticky rozhodl, že léčbu, která může vyjít odhadem až na 1,5 milionu korun ročně, má VZP uhradit jen proto, aby nemocná nemusela držet dietu,“ tvrdí pojišťovna.

Redakce

7. 3. 2018 16:30
Doba čtení: 4 minuty

Limonádová dieta: Trend, který provokuje poruchy příjmu potravy

Limonádová dieta, při které se pije voda s javorovým sirupem, pepřem a citronem, koluje světem už skoro osmdesát let, teď je ale znovu na výsluní, protože podle ní (prý) deset kilo zhubla zpěvačka Beyoncé. Jenže tahle bláznivá dieta je skutečným hazardem se zdravím.

Kateřina Čepelíková

30. 1. 2018 0:00
Doba čtení: 6 minut

Diety, které ničí ženské zdraví. Narušují menstruaci a mohou vést k rakovině či neplodnosti

Přísné diety mohou mít závažné důsledky pro ženské zdraví. V extrémních případech vedou až k rakovině děložní sliznice. Nezdravý způsob stravování negativně ovlivňuje i menstruační cyklus a správnou funkci vaječníků.

Redakce

27. 1. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Ukázkový jídelníček: Jak zvýšit příjem bílkovin během dne

Představíme vám důležité zdroje bílkovin a přidáme návodný jídelníček, který vás o bílkoviny snadno a chutně obohatí.

Susan Bowermanová

24. 1. 2018 17:00
Doba čtení: 5 minut

Od ledna hubnu: Tohle je můj plán změn

Ne na dárky, rodinu a odpočinek, ale na cukroví, salát a řízky, na to se celá řada z nás těšila nejvíce. A teď sedíme u počítače přecpaní a žaludek nám spílá. Chcete přístup k jídlu změnit? Začněte teď a tady.

Kateřina Čepelíková

28. 12. 2017 0:00
Doba čtení: 6 minut

Ne, letos se na Vánoce nepřejím

Neporušit dietní režim, když jsou všude hromady cukroví, je pro hubnoucího člověka těžká zkouška, kterou je třeba vydržet. Takových „zkoušek“ je totiž plný kalendář – narozeniny, svátky, výročí… Jak se ošálit a nepřejíst se?

Kateřina Čepelíková

22. 12. 2017 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Dita Pichlerová: Jen dvě procenta lidí, kteří zhubnou, si váhu udrží

Někdo jí za čtyři a netloustne, druhý si dá jednou za čas dort a ručička na váze se stočí doprava. A když už obézní zhubne, tak obvykle zase nabere. Proč je to tak nefér? A co s tím můžeme dělat? „Zhubnout zvládne prakticky každý, ale udržet váhu je mnohem horší,“ říká obezitoložka.

Kateřina Čepelíková

16. 11. 2017 0:00
Doba čtení: 9 minut

Jedno selhání neznamená konec diety

Asi to známe všichni. Ráno začíná skvěle, dopřejeme si zdravou snídani, jsme motivovaní a snažíme se být výkonní. Ale v průběhu dne stačí jediná stresová situace a už nás honí mlsná na uklidňovací koblihu nebo dort.

Susan Bowermanová

14. 11. 2017 15:07
Doba čtení: 3 minuty

Šest tipů, jak vybírat zdravé potraviny

Cvičíte hodiny v posilovně, ale vaše cílová váha je stále v nedohlednu? Možná chybujete už v samotném základu – ve výběru vhodných potravin.

Susan Bowermanová

11. 4. 2017 14:00
Doba čtení: 3 minuty

Sportovci to smí „přehánět“ s bílkovinami

Sportovní dietolog o roli a postavení bílkovin ve výživě (s příkladem jídelníčku klienta-sportovce).

Ivan Mach

11. 2. 2017 0:00
Doba čtení: 10 minut

Hubnutí s Naturhouse: vyzkoušeno na vlastní kůži

V České republice má téměř osmdesát poboček. Proudí do nich lidé, kteří potřebují zhubnout. Podaří se jim shodit požadovaná kila, nebo pouze utratí hromadu peněz za potravinové doplňky?

Helena Singerová

7. 2. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Tyto weby jsou rizikové, tady přípravky na hubnutí a lepší erekci nekupujte

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zveřejnila seznam webů, kterým je lepší se vyhnout. Slibují zázraky, ale inspekce je vyhodnotila jako rizikové.

Redakce

1. 2. 2017 17:23
Doba čtení: 1 minuta

Nemám čas cvičit. Nemám čas jíst pravidelně. Poznáváte se?

Nejčastější dotazy a výmluvy z poradny pro hubnutí se stále opakují. Které to jsou a jak se k nim postavit, abychom byli ve svém snažení úspěšní?

Veronika Řeháková

19. 1. 2017 0:00
Doba čtení: 6 minut

Magická pětitisícovka aneb při jakém kalorickém příjmu hubneme

Vzorový online jídelníček do 1 minuty! Nikdo asi nejsme v povánočním období imunní k článkům, radám, tipům a online jídelníčkům, které na nás vyskakují ze všech médií. Asi žádný z nás neodolá nakouknout, zda se neobjevilo něco nového, převratného, co by nám k vysněné postavě a kondici pomohlo.

Hana Mojžíšová

10. 1. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty