Hlavní navigace

Vyberte si správnou antikoncepci

Sdílet

Ženy mají v dnešní době úžasnou možnost rozhodnout nejen o tom, kolik budou mít dětí, ale také o načasování těhotenství. To už není pro ženu nutnou povinností, ale svobodnou volbou. Je jen a jen na ženě samotné, kdy a zda se rozhodne stát matkou. Díky antikoncepci může počkat na vhodnou dobu, třeba po dokončení studia, kdy má vedle sebe spolehlivého partnera a dostatečné zázemí.

Avšak stejně jak jsou rozdílné ženy samotné, jsou i rozdílné metody antikoncepce. Už dávno se nemusí ženy „spoléhat“ na partnera a ve strachu prožívat každé zpoždění menstruace. Antikoncepce přinesla obrovské osvobození, ale také zodpovědnost. Neexistuje žádná antikoncepční metoda, která by seděla všem ženám. Při rozhodování hraje roli věk ženy, její zdravotní stav, finanční možnosti, ale také to, za jak dlouho a jestli vůbec plánuje dítě.

Připravili jsme pro vás antikoncepční kuchařku, ve které si vybere každá žena metodu vhodnou právě pro ni. Poradíme vám, jaká antikoncepce bude slušet vašemu věku, zdravotnímu stavu, ale i peněžence.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).