Nitroděložní tělísko s postupným uvolňování hormonu – Mirena

Nitroděložní tělíska se používala již dříve a vyráběla se obvykle z drahých kovů. Způsobovala trvalou neplodnost majitelky, protože se nedala vyjmout, a putovala tak do hrobu spolu se svou s nositelkou. Současnost je ale úplně jiná, tělíska lze samozřejmě vyjmout a dokonce mohou uvolňovat hormony a působit vlastně jako hormonální antikoncepce.

Rodina-vztahy-antikoncepce-nitroděložní-tělískoPrincip

Nitroděložní tělíska jsou malé předměty nejčastěji ve tvaru písmene T. Snadno by se vám vešlo do dlaně či spíše ztratilo by se v ní, protože je opravdu malé. Tělísko se zavádí do dělohy na začátku menstruace nebo po skončení šestinedělí, jedná-li se o ženy po porodu.

Mirena funguje tak, že zahušťuje hlen děložního hrdla, čímž znemožňuje průnik spermií a oplodnění vajíčka. Současně tlumí pohyblivost spermií uvnitř dělohy a vejcovodů. Brzdí růst děložní sliznice, čímž brání uhnízdění vajíčka. Jedná se o hormonální antikoncepci, která ale vzhledem ke svému použití působí pouze v děloze. Nijak výrazně neovlivňuje hormonální hladiny ženy.

Tělísko zavádí speciálně vyškolený lékař-gynekolog. Zavádí se skrze pochvu pomocí trubičky, která vypadá jako dlouhé tenké brčko. Po zavedení se trubička vyjme a vlákna jdoucí od konce tělíska do pochvy jsou zkrácena na délku asi 2 cm.

Spolehlivost

Nitroděložní tělísko je zhruba stejně spolehlivé jako sterilizace, podvázání vejcovodů, což je definitivní metoda antikoncepce.

Pro koho je vhodná

Jedná se ideální antikoncepci pro ženy, které chtějí dlouhodobě být dlouhodobě chráněné před otěhotněním, ale nechtějí se zcela vzdát možnosti mít v budoucnu dítě. Vzhledem k tomu, ze neobsahuje estrogen, je také vhodná pro kojící matky, lze ji zavést po skončení šestinedělí.

Pro koho je nevhodná

Jakmile trpíte infekcí pohlavních orgánů, byly u vás zjištěny nádory dělohy či děložního čípku, případně je podezření na ně, vyhněte se této antikoncepční metodě. Rovněž v případě vrozených nebo získaných deformací dělohy nelze tělísko zavést. V případě neobjasněného děložního krvácení se poraďte s lékařem. Jakákoliv hormonální antikoncepce je pro vás nevhodná, pokud máte vážnější problémy s játry nebo žilní tromboembolii.

Finanční náročnost

Nárazově je nitroděložní tělísko poměrně náročné, jeho cena v lékárnách se pohybuje od 5 do 6 tisíc korun. Dále je třeba započítat poplatek za jeho zavedení.

Zdravotní rizika

Tělíska nejsou vhodná pro ženy s deformovanou dutinou děložní, např. myomy, nebo s opakovanými záněty.

Zdravotní přínosy

Výhodou je snížení menstruačního krvácení, vysoká spolehlivost, není nutnost každodenního užívání, efekt působí 5 let.

Vyjádření lékaře

„Nitroděložní tělíska byla v minulosti doporučována pouze ženám, které již rodily a neplánovaly další graviditu. V současnosti existuje tělísko obsahující malé množství hormonu, které není zatíženo vyšším rizikem infekcí (zánětu dělohy). Může být zavedeno i dosud nerodivším mladým ženám, stejně jako ženám jiných věkových skupin,“ říká . MUDr. Michael Fanta z Gynekologicko – porodnické kliniky 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice.

Nehormonální nitroděložní tělísko GyneFix Postkoitální antikoncepce EllaOne        

Názory na Nitroděložní tělísko s postupným uvolňování hormonu – Mirena

Míša
Míša (neregistrovaný) 62.201.29.---
15. 6. 2017 19:41 Nový

Re: Nitroděložní tělísko s postupným uvolňování hormonu – Mirena

celé vlákno

Taky jsem to tak měla,otěhotnění bylo nekonečné,pak jsem zjistila že mám nemocnou štítnou žlázu,začala jsem jí léčit a pak to šlo samo

pls aura:10

mirena už nikdy!!

4 měsíce po druhém porodu jsem si nechala zavést Mirena. Je mi 34 a další dítě neplánujeme, navíc dle mého gynekologa byla Mirena nejlepší volba - nehormonální a žádné vedlejší účinky. Jen cena 6500,- byla dost, i když při rozpočítání na 5 let super.

Tři týdny po zavedení se mi opravdu markantně zhoršila pleť. Pupínky, které se nehojily doplnila non-stop bolest hlavy. Navíc se mi udělala cysta 6x5cm,ale to se prý s tělískem občas stane. Takže jsem sice krvácela jen první měsíc, ale podbřišek jsem měla v neustálé přecitlivělosti a při prudčím sedu nastalo ostré píchnutí.

Nekonečné bolesti hlavy,odporná pleť a i mé hledání více info ohledně M, mě opravdu přesvědčilo, že to musí ven.

Jen tak mimochodem, víte přesně na jakém principu M funguje? Hormon? Ano,ale hlavně na principu mini interupce. Byla totiž navržena tak, aby oplodněné vajíčko mechanicky zničila, ne aby hormon obsažený v ní oplodnění zabránil.

Ihned po dstranění se dostavila velmi intenzivní MS a trvala 11 dní!!! Jako kdyby tělo něco dohánělo. Během pár dní zmizela i bolest hlavy a to nemluvím o pleti.

MilaO aura:10

Re: DOTAZ

celé vlákno

Vy jste zřejmě odborník na metabolismus, endokrinologii a další související obory, že? Víte naprosté houby a ještě se svojí hloupostí chlubíte. Paní přece netvrdila, že je bretharián, že se vyživuje pránou. Je vidět, že nemáte ani potuchy o tom, jak dovedou s tělem i psychikou zamávat hormony.Takže si nechte svoje "rozumy" a urážky někam do hospody, tam za ně při troše štěstí budete třeba po zásluze odměněn.

Vegas
Vegas (neregistrovaný) 88.146.168.---
16. 2. 2017 10:39 Nový

Re: DOTAZ

celé vlákno

Milá paní, 12 kg jste asi nepřibrala ze vzduchu že? Z něčeho se Vám ta tuková vrstva asi vytvořit musela.... hormony samy o sobě nejsou kouzelné aby Vám ze vzduchu vytvořily tukový kožich.

lenkadobby
lenkadobby (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
13. 9. 2016 15:42 Nový

lenka.dobby@email.cz

Ja jsem take mela dobre zkusenosti s femibionem a vsechno ok :-) je uz vic jejich druhu a kazdy ma v sobe urcite vitaminy a pomaha

Kata77
Kata77 (neregistrovaný) ---.22.broadband2.iol.cz
27. 7. 2016 19:10 Nový

Mirena déle než 5let

Je mi 39 let a Mirenu jsem si nechala zavést po druhém dítěti. Dnes to bude 9let a stále ji mám. Po 5letech jsem se gynekoložky zeptala zda je opravdu nutné ji vyjmout a lékařka mě informovala, že mi začne fungovat jako nehormonalni tělísko. Stále nemenstruuji a jsem maximálně spokojená, na kontroly chodim pravidelně, zarůst údajně nemůže. Přechod na sobě nepozoruji, takže s největší pravděpodobností moje první a jediná Mirena stále funguje jako hormonální tělísko. Důvod proč jsem se po 5letech rozhodla ji zkusit nevyndat bylo bolestivé zavádění, měla jsem dlouho po tom bolesti, silné krvácení a to přetrvávalo více než rok. Osobně můžu Mirenu jen a jen doporučit!!!

konturka
konturka (neregistrovaný) ---.sta.ji.cz
14. 7. 2016 9:34 Nový

Re: DOTAZ

celé vlákno

Tak ja si nechala zavedst telisko po sestinedeli,do te doby jsem krasne zhubla 9 kg,od zavedeni ani deko a zacala jsem pribirat.Mam 12kg nahoře.Kdyz jsem chodila do fitka 5 dni v tydnu pul roku povedlo se mi zhubnout 3kg,coz je malo.Po predchozich porodech jsem byla na sve vaze vzdy do 3mes.,mohla jsem jist kdykoli cokoli,klidne i vecer.Ted pri uprave jidelnicku nic.Muj doktor tvrdi,ze to je vekem,ale s tim nesouhlasim,jsem aktivni a nrprejidam se.Dnes si ji po 4 letech necham vyndat.:-(

Zuzka
Zuzka (neregistrovaný) 185.100.85.---
1. 3. 2016 2:25 Nový

Re: Nitroděložní tělísko s postupným uvolňování hormonu – Mirena

Možná bych ho mohla zkusit, naximálně to zase nevyjde :(

Alena
Alena (neregistrovaný) 192.42.116.---
29. 2. 2016 15:32 Nový

Re: Nitroděložní tělísko s postupným uvolňování hormonu – Mirena

celé vlákno

Třeba tělo není připraveno a vyživeno dost, aby přijalo vajíčko. Zkus například se podívat na www.femibion.cz, ten tělo připravuje na těhotenství a pomáhá proti vývojovým vadám plodu.

Zuzka
Zuzka (neregistrovaný) 172.98.67.---
28. 2. 2016 20:53 Nový

Re: Nitroděložní tělísko s postupným uvolňování hormonu – Mirena

celé vlákno

Já mám opačný problém, antikoncepci jsem nikdy nebrala a nemůžu zatím otěhotnět. Zkoušela jsem všechno možnéi na vyšetření jsem byla a nic.

janča
janča (neregistrovaný) ---.ipv4.broadband.iol.cz
4. 2. 2016 14:17 Nový

je bezva...:)

Je mi 39 let. Tělísko mám už 7 let. Po pěti letech nové. Jsem velmi spokojená. Žádné bolesti hlavy a břicha jako u menzesu. Žádné krvácení, jen špinění 1x za půl roku. A jen nna jeden den.
Pravda, že zavádění je nepříjemné,ale každá máme jiný práh citlivosti , bolesti.
Hodně štěstí. ......

žena
žena (neregistrovaný) 91.199.207.---
6. 4. 2015 11:10 Nový

Mirena

Po třetím porodu císařským řezem mi podvázali vaječníky. Měla jsem radost, že budu mít už pokoj od antikoncepce a hormonů. Dokud jsem kojila, tak to šlo. Pak se mi obnovila mentruace, ale s takovou silou, že jsem byla až chudokrevná. Lékař mi sdělil, že mi děložní sliznice narůstá každý měsíc, jak kdybych byla těhotná. Navrhl mi buď odstranění dělohy (v 35 letech?) nebo pilulky (hormony do celého těla) nebo hormonální tělísko (bude působit lokálně). Zvolila jsem hormonální tělísko. Myslím, že první rok a půl po zavedení bych asi nikomu nepřála. Je pravda, že masivní krvácení ustoupilo, takže můj hlavní problém byl vyřešen, ale "rodinné štěstí" jaksi utrpělo. Hlavně neustálé špinění a časté záněty (i když na ty jsem už trpěla dávno). Asi po druhém roce se vše upravilo. Při menstruaci používám jen slipové vložky. Nyní jsem si ji nechala po pěti letech vyměnit, Zatím se stále necítím na odstranění dělohy. Je pravda, že mě také zaráží cena (ale s tím nic neuděláme). Mám dvě kamarádky, které si nechali Mirenu zavést. Jedna byla na chirurgickém zákroku, protože tělísko trochu zabloudilo do břišní dutiny a druhá také půl roku stále špinila.

Hellenna
Hellenna (neregistrovaný) 91.199.207.---
25. 3. 2015 22:58 Nový

Bez problémů

Já jsem s Mirenou naprosto spokojena a to od začátku. Předtím jsem užívala cca 8 let pilulky. Tohle byla moje jediná možnost ochrany díky poporodním problémům s žilní trombózou. Celou tu dobu užívání žádné menstruační bolesti (tak jako před tím), jen slabé pár denní špinění, když ji "mám" mít. Příští měsíc jdu na výměnu. Neměnila bych. Už jsem si na ni zvykla, na ten tzv. bez-menstruační život :-)

soraja
soraja (neregistrovaný) 91.199.207.---
6. 3. 2015 11:12 Nový

Mirena.. nic pro mne

Dobry den,

tak u mne byla Mirena opravdu spatna volba. Musim rici, ze jsem byla opravdu naivni, kdyz jsem svojemu gynekologovi verila, ze tento zpusob antikoncepce je bezproblemovy a ze nikdy neslysel o nikom, kdo by mel problemy.

Rekla jsem mu, ze jsem na internetu cetla i negativa a on mi rekl, ze jsou to jen hystericke zenske, ktere maji moc casu a nevedi jak s nim nalozit. Uz tam jsem mela zbystrit. Bohuzel jsem se nechala k Mirena premluvit. Chtela jsem puvodne Goldlilly, ale porad mi vysvetloval, jake ma Goldlilly negativni ucinky a kolik zen uz melo problemy.

Nechala jsem si pak u nej Mirenu zavest... a uz za tri tydny jsem mela velke problemy. Zacala jsem se strasne potit, nabirat na vaze, delaly se mi mzitky pred ocima, bolelo mne hrozne bricho a tak dale. Zasla jsem na gyndu a pan doktor me rychle rychle presvedcoval, ze to absolutne nemuze byt z Mireny, ze toto NIKDY neslysel.

O tyden pozdeji to bylo jeste horsi a tak jsem zasla za svoji obvodni lekarkou, ktera okamzite vedela ktera bije! Rekla mi, ze Mirena je o dost horsi nez pilulky, co se vedlejsich ucinku tyce. Ze nemuze ucinkovat jen lokalne, protoze deloha, je moc dobre prokrvena a tato latka, se dost rychle dostane do krevniho obehu. Take mi vysvetlila, co se v telo vse musi stat, kdyz menstruace vynecha a jake to ma dusledky.

Vsechno toto jsem o par dni pozdeji rekla svemu gyn a prestavte si, ze na mne skoro kricel, kdeze jsem tyto nesmysly sebrala a tak jsem mu rekla jmeno a dresu sve lekarky. Mirenu mi okamzite vyndal a beze slova mi ukazal na dvere.

Jsem z toho jeste porad baf, ale jsem rada, ze je to za mnou.

takze..nikdy vice.. je to jen byznis!

Soňa
Soňa (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
30. 10. 2014 18:08 Nový

Re: Proč je to tak drahé?

celé vlákno

Přesně.. strašně by mě taky zajímalo, jak je možné, že všichni hnedka začnou rozpočítávat, kolik je to stojí na měsíc, když nejpodstatnější je, kolik jako nakupující zaplatím navíc nad výrobní cenu, která pochybuju že se pohybuje nad 150 - 500 kč. Tady se hřeší na zoufalství žen, což je sprosté.

Aleachim
Aleachim (neregistrovaný) 89.111.92.---
4. 9. 2014 11:58 Nový

Tělísko - zkušenost

Dobrý den, je mi 23let. V roce 2008 jsem měla autonehodu. Pár týdnu na to mi zjistili hlubokou žilní trombózu v levé noze, která byla zapříčiněna za 1) tím, že mi v nemocnici po autonehodě nedávali heparin na ředění krve, 2) brala jsem antikoncepci, 3) kouřila jsem a 4) nakonec dokonce zjistili, že mám Leidenskou mutaci - což je dědičná nemoc, která se nemusela projevit do konce života, ale díky těmto příznakům, vyšla na povrch. Byla jsem tedy na tromblíze, rok jsem se léčila na warfarinu, chodila jsem každý týden na odběry krve. Po roce jsem se dostala do normálu a teď žiju jako před tím. S tím rozdílem, že mi doktorka zakázala hormonální antikoncepci. Byla mi nabídnuta Mirena. Pro mě to tehdy byla záchrana, jelikož jsem si nedokázala představit, že v 18ti letech budu používat nějaké gely a čípky před sexem. Mirenu mi tehdy zaváděli ještě pod narkózou v nemocnii (rok 2009 - jak teď čtu, tak už je to otázka pár minut na gynekologii :))) a hned po probuzení mě pustili domů. Myslím, že mě týden bolel trochu podbřišek, jinak vše v pořádku. Za pár dní jdu na vyndání Mireny, jelikož už uplynula životnost, a zvažuji, co dál. Co se týče menstruace.. menstruuji celou dobu. Ze začátku nepravidelně. Poslední roky skoro pravidelně. Předmenstruační bolesti jsou opravdu velké. A krvácení první dny silné. Celé to trvá min. týden. Mezitím hodně špiním, mám výtoky. Což není příjemné.. ale bylo mi řečeno, že je to díky té Mireně. A také mi bylo řečeno, že Mirena je shromaždiště infekcí, jako jsou kvasinky. Před rokem mě tato infekce opravdu potkala. Co se týče sexu, párkrát se mi i stalo, že mi kluk řekl, že tam tělísko cítil. A sex v některých polohách pro mě je bolestivý.. a to nespím s žádnými černochy, jestli mi rozumíte :) jak jsem již řekla, za týden jdu ke gynekoložce a chci se s ní poradit, jak dál. Rozhodně vím, že si Mirenu nedám hned novou. Chci zjistit, jestli moje tělo funguje líp bez ní, popř. jestli není jiná varianta formou šetrným prášků. Za mě tedy Mirena nic moc.. možná je to tím, že jsem takhle mladá, nerodila jsem. Ale pokud nebude jiné řešení, budu ji muset nechat zavést znovu. Pěkný den a přeji, ať vám Mirena sedne lépe než mně :)

Andy
Andy (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
31. 7. 2014 18:52 Nový

Mirena po potratu

Nechala jsem si mirenu zavest po potratu. Zavedeni bylo docela bolestive ale dalo by se prirovnat ke stavu ktery jsem mela tesne po probuzeni po potratu. Cestu domu jsem ale zvladla sama ( autem). Prvni dny to bylo docela narocne bylo mi neustale spatne az na zvraceni a bricho jsem mela silene nafoukle. Bylo mi vsak receno ze pokud nastanou teploty at okamzite vyhledam lekare. Po 3 dnech bolest ustala a po dobu asi 6 tydnu jsem slabe spinila. Pak to ustalo akorat po sexu jsem zase trosku spinila. Jak jsem se ale docetla je to docela normalni, po vetsi aktivite at cviceni a nebo sex je docela caste ze zena zacne krvacet. Ted mam mirenu 3 mesice a jsem zatim spokojena. Jednou za mesic me boli bricho ale je to v dobe kdy mam mit sve dny. Mam klid.. ted uz zadne spineni a ani menstruace . :) jsem zatim spokojena tak snad to tak i zustane :) Snad budete mit taky takove stesti.

Vlaďka
Vlaďka (neregistrovaný) ---.static.oxid.cz
31. 7. 2014 10:33 Nový

Re: Nitroděložní tělísko s postupným uvolňování hormonu - Mirena

Děti nemám a protože je v blízké době ani neplánuju, rozhodla jsem se pro Mirenu ve 22 letech. Zavádění bylo dost nepříjemné, ale pro ty, co mají porod již za sebou to je jistě brnkačka, jak mi řekla sestřička :-D Vůbec nelituju peněz, které jsem do tělíska investovala. Po zavedení jsem mírně krvácela 3 týdny v kuse ( to je před půl rokem) od té doby menses nemám vůbec. Jednou za měsíc mě bolí dva dny břicho, jinak nic.Mirena mi vyřešila problémy s bolestmi zad a hlavy a silné krvácení během menstruace, takže jsem s ní maximálně spokojená. Jediné negativum je pleť, která se mi trochu zhoršila, jinak doporučuji všem ženám, které do sebe nechcou "cpát" prášky. Jsem nadmíru spokojená :-)

verna
verna (neregistrovaný) ---.klfree.cz
25. 7. 2014 13:17 Nový

nevyhovuje

Dobrý den,taky se podělím o své zkušenosti s Mirenou.
Přemýšlela jsem zda se po druhém porodu vrátit k Cilestu nebo zvolit tělísko.Od známých jsem slyšela jen samé pozitiva a i od své lékařky.Ta mi ji doporučovala hned po šestinedělí.Nejvíce mě lákalo úplné vymizení menstruace.Teď ji mám zavedenou půl roku a o spokojenosti nemůže být řeč. Nejdříve jsem dva měsíce masivně krvácela a teď teda už jen špiním, ale zase třeba i 14 dní.Potom mě tak 10 dní šíleně bolí prsa,nesnesu ani dotek a mám je vždycky snad o dvě čísla větší. S váhou jdu taky nahoru a to jsem se vrátila po mateřské do práce,takže větší kolotoč doma a určitě se nepřejídám.Cítím se unavená ,že bych mohla pořád spát a chuť na sex je na bodu 0.Na pleti se občas něco vytvoří,ale není to žádná hrůza. Takže jediný plus je že nemenstruuji. Po dovolené chci navštívit lékařku a požádat o vyjmuti tělíska. Zkusím opět tabletky,které mi sedly na poprvé a brala jsem je 15 let.A i kdyby nesedly,tak je člověk vysadí a nebo změní. Tělísko půjde ven a 6000kč v háji,ale to je holt riziko s tím spojený.Každému fakt sedne něco jiného.

Agáta
Agáta (neregistrovaný) ---.env.cz
23. 7. 2014 11:49 Nový

Re: Nitroděložní tělísko s postupným uvolňování hormonu - Mirena

Je mi 35 let a mám dvě děti, po druhém šestinedělí jsme si nechala zavést Mirenu a pár měsíců trvalo, než si na ní moje tělo zvyklo - bolesti a tlak v podbřišku - nic hrozného to nebylo jen nepíjemné, ale cca po půl roce se to srovnalo a paráda. Menstruace témeř žádná, jen občas velmi slabá a hlavně bez bolestí. Nyní mám již druhou Mirenu 3.rokem a nemenstruuji vůbec takže super :-) Zavedení není žádná hrůza, jen nepříjemný tlak a vyndavání se dá taky vydržet. Není se čeho bát, Mirenu mohu jen doporučit.

Nicky
Nicky (neregistrovaný) ---.mx-net.cz
5. 4. 2014 19:02 Nový

Mirena

Mám ji zavedenou dva měsíce, zatím jsem menstruovala pravidelně a nutno říci že méně bolestivě a intenzivně než při HA, kterou jsem brala cca 6 let vkuse. Za tu dobu jsem vystřídala Dianu 35, Mercilon, Yadine a Belaru. Belara byla asi nejhorší, a to jsem měla jen jedno plato. Rozhodla jsem se pro Mirenu, i když je mi 23 a nerodila jsem. Zavádění nebylo bolestivé, ale ani moc příjemné, spíše trošku jako tlak při bolesti břicha. Pleť se mi po vysazení hormonů rapidně zhoršila, zato nehty a vlasy se daly dokupy. Nelze to soudit objektivně, každá dívka a žena jsou jiné. Každopádně i za tu krátkou dobu jsem s tělískem spokojená, cítím se i jistěji a mnohem sebevědoměji, navíc mi hodně ušetřila, protože za HA jsem měsíčně vydala cca 4000 Kč a Mirena stála 5500 Kč. Navíc i ty hygienické potřeby něco stojí. A kdo máte problémy s opakovanými záněty nebo svěděním, doporučuji lék Wobenzym nebo probiotické tampony Ellen. Jsou skvělé, a Wobenzym mi pomohl vyléčit i jiné táhlé a opakující se nemoci. Cena je tuším 900 Kč balení, které vydrží asi dva měsíce

Věra
Věra (neregistrovaný) 31.133.8.---
26. 3. 2014 17:59 Nový

Re: Mirena

celé vlákno

Ahoj, je mi 51 let a budu mít tělísko 5 let. Nemohu si to vynachválit. Je mě vás děvčata líto. Opravdu jsme každá jiná.

Broskev
Broskev (neregistrovaný) ---.pilsfree.net
28. 2. 2014 12:15 Nový

Mirena

celé vlákno

Ahoj, na ja mám mirenu paty měsíc a zatim ji tedy doporučit nemohu. Menstruovala jsem čtyři měsíce a ted jsem měla dva týdny klid a uz zase kramuji. Sice slabší, ale dva týdny,či-li dele. Poradně jsem přibrala. Krvácení mi lékař navrhuje řešit hormony, do čehož se mi nechce. A s vahou fakt nevim. Jinak je fajn ze člověk na nic nemusí myslet a při sexu se taky nic nepozná. Ale to věcné spineni a dlouha menses a hlavně váha me děsí. Nevim co s tím. Navíc k hormonální antikoncepci se nechci vracet. Tak ted babo rad

Aja
Aja (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
27. 2. 2014 21:47 Nový

Re: Nitroděložní tělísko s postupným uvolňování hormonu - Mirena

Tak já mam tělísko 4 měsíce a zatím musím zaklepat za mě dobré. Předtím jsem měla na 3 měsíce HA, u které jsem najednou z klasické váhy 54kg během 3 měsíců byla na 58kg, protože mě popadala vyložená „žravost“, ani ne chutě, ale co hodinu sem se musela najíst, protože mi bylo až nevolno. Po 4 měsících zase na mojí několikaleté klasické váze. Pleť: No sem tam se něco vyskytne, ale dělám v dost prašném prostředí, takže je sporné co na tom má větší podíl. Zavedení: Jelikož jsem hlavně po přečtení některých komentářů čekala děsivý průběh, protože jsem nerodička. Nebylo to příjemné, ale taky ne žádná hrůza takže myslím, že je to dost individuální. Menstruace: Mám ji pořád pravidelně, ale o dost slabší a kratší než jsem měla a zdá se mi, že se úměrně zmenšuje s délkou od zavedení, to je hlavní důvod proč jsem do toho šla. Bolesti a jiné komplikace při menses jsou pryč. Jinak výtoky a záněty (musím znova zaklepat) mě nepostihly, ale je pravda že jsem na ně ani nikdy netrpěla.

vcelka
vcelka (neregistrovaný) 217.197.150.---
9. 2. 2014 22:40 Nový

Re: mirena

celé vlákno

mně pravě doktor ujistil že pravě z tady tym těliskem nepřiberu,jelikož mam nějaky to kilo navic a po praškach bych pěkně kynula :(

Lili
Lili (neregistrovaný) ---.95.broadband13.iol.cz
4. 2. 2014 22:17 Nový

Mirena

Mám Mirenu rok a menstruuji pravidelně každý měsíc, poslední pár měsíců mi mns.trvá i 10 dní. Brzy ji už vyndám, bude v plánu další mimi. Nikoho tím nechci odradit, ale každá žena je prostě jiná a zrovna mi se o roce bez menstruace mohlo jenom zdát :-)

vavrojcma@seznam.cz
vavrojcma@seznam.cz (neregistrovaný) ---.t-mobile.co.uk
30. 1. 2014 12:16 Nový

mirena

celé vlákno

Tak to tedy zavidim ten kdo ma telisko a zadnou menstruaci ja mam uz dva roky nitr.telisko a menstruace pravidelna je pravda ze bolesti zadne nemam ale i presto u vazuji ze mirenu si necham vyndat ano je pravda ze nitr.telisko mi vubec nesedi a proto to chci nechat vyndat za dva rony sem hodne pribrala a neni to dobry pro mne nepridavam sem komentar aby se idi od toho odradili kazdy z nas bohuzel ma jiny organizmus a kazdemu sedi neco jineho a nitr.telisko neni na 100% coz je hodne doktori na muvi spousta veci ale vetsinou pravda je ulne nekde jinde nez ma byt

Evela
Evela (neregistrovaný) ---.87.broadband5.iol.cz
14. 1. 2014 14:30 Nový

Re: Mirena

celé vlákno

Měla jsem stejný problém, po zavedení jsem nepravidelně i když slabě menstruovala.Po půl roce už mě to nedalo a svěřila se lékaři. Ten mi řekl, že jsem měla přijít hned,předepsal pilulky (bohužel neznám název) které se používají také k posouvání běžné menstruace z důvodu např. dovolené. Brala jsem je necelé 2 měsíce a bylo po problému! Od té doby uplynulo 6 let, mám zavedenou již druhou Mirenu a nedám na ni dopustit! :-)

růžička
růžička (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz
8. 1. 2014 17:33 Nový

Re: Zavedení nitroděložního tělíska Mirena

celé vlákno

chci jse zeptat v utery jdu jsi nechat dáat tělisko mirenu nebolito dekuji pište na ruzaj@centrum.cz

hvězdička
hvězdička (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
6. 11. 2013 0:03 Nový

Mirena

celé vlákno

Mám mirenu od prosince 2012, pokud bych se znovu měla rozhodnou, tak rozhodně do toho nepůjdu.
Neustálá menstruace, špinění, záněty nebo bolesti prsou, vlastně nevím, jaké pozitivum pro MNE má. Neuštřím ani za vložky. Lékař vysvětli jen pozitiva, ale na mé připomínky mi stále opakuje - tomu musíte dát čas, jak dlouho? 5 let.

Hanka
Hanka (neregistrovaný) ---.87.cust.tetanet.cz
3. 11. 2013 20:06 Nový

mirena

Teď to budou tři roky co mám Mirenu,musím říct že jsem nabrala 8 kg ,jsem zavodněna a nafouklá :-( každému vyhovuje něco jiného .Kamarádka zase šl as vahou hodně dolu.Já první 3 měsíce špinila někdy i zakrvacela. pak se to nějak upravilo a jen dva dny si prošpiním. Někdy nějaký výtok a prašky na vkladaní,bolesti prsou každý měsíc že si na ně nemohu sahnout, plet jak pubertačka .Nyní jsem to už měsíc nedostala a během dvou mšsíců bolesti bricha a výtok . Uvažuji o vyndání Doktorka mě přemlouvá at ještě počkam a ja váhám .Přece jen byla drahá.

valovnica
valovnica (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
5. 10. 2013 16:16 Nový

Re: Zavedení nitroděložního tělíska Mirena

celé vlákno

ja mam poprve mirenu a v dubnu 2014 jdu na vyndani.dost kamaradkam zarostla a museli ji ju vyrezavat pod narkozou.tak nevim.prvni rok muzu rict, super.ale pak sem zacala tloustnout su jako nafoukla zavodnnena furt unavena jen bych spala.nemusi to byt teliskem ale co ho mam tak mam nahore 15kilo.ale i tak mam po roce menzes treba mesic v kuse a kdyz ne tak se utru a mam krev takze skoro 4roky chodim furt se slipkama nebo jak je to silny tak s klasickou vlozkou.tak uvazuju uz delsi dobu dat telisko pryc.mam stim jen problemy.radsi zkusim nejakou dobu prasky a obetuju vlozky nez byt jak balon a denne menstruovat nebo mit vytok apod.monika

šamšulka
šamšulka (neregistrovaný) 213.195.202.---
4. 10. 2013 9:22 Nový

jde to i bez hormonů

Dnes jsem byla na výměně obyčejného tělíska, stálo mě to 700,-Kč a trochu nepohodlí při zavádění. To staré jsem měla skoro 6 let a naprosto bez problémů. Dle mého gynekologa by se mělo s hormony zacházet opatrně a přirozené cykly zbytečně nenarušovat. Doufám že bude dalších 5 let bez problémů. Co se týče uvolnění, pokud chodíte pravidelně na prohlídky, doktor kontroluje, zda je tělísko na svém místě.

miky
miky (neregistrovaný) ---.cust.selfnet.cz
20. 2. 2013 20:25 Nový

Re: názor

celé vlákno

souhlasim doporucuji

piguna
piguna (neregistrovaný) ---.44.broadband5.iol.cz
4. 1. 2013 19:12 Nový

názor

celé vlákno

Dobrý večer,
tak už mě čeká druhá pětiletka....­.prvních pět let bylo super, žádně přemýšlení jestli už jsem polkla prášek nebo ne, žádné vložky a 100 % spolehnutí.
Peněz je to sice dost, ale tu pohodu a ušetřené peníze za těch pět let za to stojí.

Kataz
Kataz (neregistrovaný) ---.area.cz
21. 11. 2012 6:44 Nový

Re: Má Mirena vliv i na kvalitu pleti?

celé vlákno

Ahoj, i já měla před Mirenou Dianu- a pleť krásnou. Po Mireně mám problémy s pletí jako puberťák, ale hormonální antikoncepci jsem už po 15ti letech opravdu nechtěla.
Ale vzhledem k nemenstruování po celých pět let se vůbec nerozmýšlím a jdu do ní zase:-)
Katka

Kačka
Kačka (neregistrovaný) ---.ssc.cas.cz
15. 11. 2012 13:22 Nový

Re: Zavedení nitroděložního tělíska Mirena

celé vlákno

Dneska na zavedení jdu a díky za tenhle příspěvek... Je pravda, že některé příspěvky jsou dobré jen k tomu, aby od toho každý ustoupil :o)

Dana
Dana (neregistrovaný) ---.15.broadband17.iol.cz
4. 11. 2012 20:55 Nový

Re: Zavedení nitroděložního tělíska Mirena

celé vlákno

Mám taky stejnou zkušenost, Mirenu mám podruhé a brzo bude třetí. Komu se zdá drahá, tak by si měl propočítat cenu prášků za ty roky a taky připočítat cenu vložek, ty totiž, pokud to sedne, nepotřebujete. Jsem naprosto spokojená, dá se říct, chrochtám si blahem, vliv na váhu jsem rozhodně nepozorovala, zlepčily se mi vlasy, nehty i pleť. Chuť na sladké, jak tady někdo píše, sice mám, ale to není Mirenou :-)

nela
nela (neregistrovaný) 193.85.233.---
2. 11. 2012 21:11 Nový

Re: Zavedení nitroděložního tělíska Mirena

celé vlákno

Mirenu mám už podruhé,výměna vůbec nebolela,trvala jen pár minut.A to mám 16 let po druhém porodu.Možná záleží i na lékaři,ten můj je zkušený a šikovný.Strach má velké oči.Je to sice dost peněz najednou (6.500),ale těch pět let bez krvácení (občas slabé špinění) za to stojí.
Tak žádný strach,přeju všem hodně štěstí.

Misulin
Misulin (neregistrovaný) 217.11.233.---
23. 10. 2012 21:11 Nový

Re: Zavedení nitroděložního tělíska Mirena

celé vlákno

Pridam take jeden -zatim - pozitivni nazor. Jsem druhy den po zavedeni, ktere nebylo uplne prijemne, dokonce provazene castecnou zavrati, ale po ctvrt hodine jsem odchazela od lekare poucena a odjela sama autem. Dnes jiz jen mirne spineni a lehka bolest v podbrisku jako u koncici menses. Doufam ze bude-li vse takto pokracovat budu patrit mezi ty spokojene. Vsem ktere ctou podobne diskuse doporucuji nebrat je uplne vazne protoze mne vyrazne vystrasily a temer odradily od rozhodnuti, ke kteremu jsem se chystala vic jak rok. Zejmena po 40 by kazda mela mit svuj rozum a nenechat se zbytecne vystrasit prevazne negativnimi nazory, prezentovanymi v podobnych diskuzich.

Hanka
Hanka (neregistrovaný) ---.254.broadband6.iol.cz
22. 10. 2012 15:32 Nový

Zavedení nitroděložního tělíska Mirena

celé vlákno

Dobrý den:)
dnes ráno jsem zde četla různé komentáře ohledně zavádění Mireny. Nutno říci, že více záporné, čili se mi na gyndu vůbec jít nechtělo:) Píši zde proto, že bych ráda přidala pozitivní hlas:) Strach má velké oči a tak toho bylo i u mne. Zavádění je nepříjemné, ale není bolestivé. Od Mudr. jsem odcházela s větou: "Moc děkuji, bylo to fajn". Nebojte se toho a pokud jste rozhodlé pro tělísko, jděte do toho. Spíše než zavedení mě je nepříjemné momentální bolení břicha jako u menzes. Jen doufám, že budu patřit k těm šťastným majitelkám Mireny, které ji užívájí bez problémů...

Romana
Romana (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
5. 9. 2012 17:39 Nový

Má Mirena vliv i na kvalitu pleti?

celé vlákno

ahoj máte někdo zkušenost s tím, že by se vám zlepšila pletˇ(zmizelo akné) a nebo naopak? Používala jsem hormonální antikoncepci Diane a následně Vreya především kvůli akné a nyní po porodu mám v plánu si dát zavést mirenu hlavně kvůli kojení, ale nikde jsem se nedočetla jestli funguje i po této stránce. Díky

ninuš
ninuš (neregistrovaný) 77.48.160.---
24. 8. 2012 11:26 Nový

Re: Nitroděložní tělísko s postupným uvolňování hormonu - Mirena

Čauky holky chci se zeptat jestli užíváte tampóny když máte zavedenou Mirenu Já ji mám víc jak rok a pořád menzes mám a ještě k tromu ne moc pravidelný a mám strach abych si ji tím tampónem nevytáhla.

Hana03
Hana03 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 8. 2012 21:15 Nový

Re: DOTAZ

celé vlákno

Dobrý den, dnes jsem si nechala zavést už svou druhou Mirenu. Pět a půl let jsem byla úplně bez menstruace, od zavedení nepřišla ani jednou. Zavedení trvalo panu doktorovi asi dvě minuty. Musím přiznat, že při zavedení jsem cítila tupou bolest, ale byla to jenom chvilka, která stojí za těch pět krásných a bezstarostných let :-) Celkově ji dávám pět hvězdiček. Je to pro mě ideální řešení antikoncepce. Mám dvě děti, 36let.

Helena
Helena (neregistrovaný) ---.dozimont.net
3. 8. 2012 21:03 Nový

Re: DOTAZ

celé vlákno

Já mám Mirenu 4 rokem a nepřibrala jsem.Myslím ,že je to fáma.Naopak jsem šla s váhou ještě dolů.....

Bára
Bára (neregistrovaný) 88.146.156.---
1. 6. 2012 13:31 Nový

Re: Zkušenosti s Mirenou

celé vlákno

Dobrý den všem, když jsem přemýšlela o zavedení tělíska Mirena, pročítala jsem všechny diskuse a tam spíš byly záporné názory, já si řekla, že je to spíš ve člověku a že mohou být některé příspěvky až přehnané, to samé mi řekl můj doktor. Nechala jsem si ji zavést, první tři měsíce-paráda, zavedení také vůbec nebolelo, za první tři měsíce, začalo krvácení, špinění, to se tak jako střídá, ale bez mentruace už sjem dlouho nebyla, doktor mi říká, že se mi udělala cysta na vaječnících, což je prý po zavedení Mireny běžné! To mi ale nikdo před tím neřekl.A na krvácení mi chce nasadit nějaké hormony v tabletě-ale já si nechala zavést Mirenu, abych měla hormonu méně...zdá se i to postavené na hlavu. není mi pořád dobře, a mentruace mě obtěžuje, kdybych to mohla vzít zpátky, už si ji nedám, ale ˇprotože byla drahá, zkusím ještě nějaký čas vydržet. Na váze nepřibírám-zatím, ale je pravda, že dost cvičím. ale v nějakém příspvěku jsem našla, že si paní připadala jak puberťačka co se pupínků týče, tak to mě také potkalo, a až vlastně teď po třičtvrtě roce, co Mirenu mám. Závidím všem, kterým Mirena sedla, opravdu vám to i přeju, ale musela jsem svůj názor napsat, po všech zkušenostech se po pár letech vrátím ke starému dobrému kondomu:-).

Moranko
Moranko (neregistrovaný) 37.44.16.---
12. 5. 2012 17:07 Nový

Re: Zkušenosti s Mirenou

celé vlákno

Myslím, že je to opravdu o každé z nás, jak nám Mirena sedne. Já sama, mám třetí, 12 let s naprostou spokojeností. Moje třetí Mirena má jen tvrdší vlákna a s těmi spíš měl potíže partner, nechala jsem je pak hodně zkrátit a jsem zase spokojená. Nemá vliv na váhu, prostě se cítím úplně normálně... Menstruaci nemám, občas, cca 3x do roka se objeví lehké jednodenní špinění...bez bolesti, bez problémů. Takže já za sebe mohu opravdu jen doporučit, jenže jak jsem napsala na začátku, každá z nás je jiná...

Lucka
Lucka (neregistrovaný) 95.85.240.---
20. 3. 2012 16:47 Nový

Zkušenosti s Mirenou

celé vlákno

Taky připojuji vlastní zkušenosti s Mirenou. Po porodu mi lékař doporučil jako nejlepší volbu antikoncepce Mirenu. Vzhledem k tomu, že jsem nechtěla užívat pilulky, protože bych na to zapomínala, jsem si ji nechala zavést. Zavedení nebolelo vůbec, jenom jsem cítila slabý tlak. Ale celkově s ní spokojená nejsem. V prvním roce jsem měla neustále bolesti hlavy, břicha, návaly jak v přechodu a hrozné chutě na jídlo. Stávalo se mi, že jsem se vzbudila v noci a bylo mi blbě hlady. To se mi nikdy nestalo. Lékař vždy konstatoval, že je to normální a že to přejde! To zhruba tak po dvou letech přestalo, další dva roky to celkem šlo, menstruace skoro vymizela, poslední rok, co ji mám, ale opět začaly chutě na sladké ( a sladké normálně skoro nejím ), opravdu nepříjemné bolesti prsou, nemohu si na ně ani sáhnout a menstruace každých 14 dní, lékař opět konstatoval, že to může být. Po celou dobu se s Mirenou necítím ve své kůži, jsem neustále nafouklá, oteklá a nedaří se mi vůbec zhubnout a to ani, když opravdu dodržuji dietní stravování a cvičim! V těchto dnech mi končí pětileté období, co ji mám a rozhodně už ji nechci! Když jsem toto řekla lékaři, tak byl na mě protivný, že nic lepšího, než Mirena není, takže bych si jí měla opět dát! Ale opravdu už nemám zájem. Samozřejmě je to o tom, že každému sedne něco jiného a každý organismus reaguje na stejnou věc jinak, ale nemyslím si, že zrovna hormonální antikoncepce je opravdu tak bezriziková a bezpečná, jak tvrdí lékaři! Dle mého názoru tady nejde o nic jiného, než zase o velmi dobrý byznys farmaceutických firem a lékařů!!!!

ZDENA
ZDENA (neregistrovaný) ---.o2.rpsnet.cz
2. 3. 2012 12:57 Nový

DOTAZ

celé vlákno

Ahoj holky,pročítám si vaše názory,většinou jsou kladné,ale ani jedna nepíšete jak jste na tom s váhou.Ráda bych proto věděla zda je úbytek nebo přibývání váhy.Děkuji

Lenka
Lenka (neregistrovaný) ---.ra.rockwell.com
24. 1. 2012 10:09 Nový

nehormonální tělísko

V celém článku ohledně antikoncepcí chybí nehormonální tělísko, což je škoda, protože je to inovace ve světě antikoncepce. Hlavně vůbec není zdravé užívat hormony (narušuje přirozený chod ženského těla a jsou z ní různé zdravotní problémy) Proto jsem zvolila nitroděložní tělísko nehormonální. Zítra jdu na zavedení, Gynefix - jelikož se uchycuje jinak, než běžné tělísko s ramínky, můžou ho mít i nerodičky. V západním světě velice oblíbené. Spolehlivost stejná jako u HA. Určitě má taky své nevýhody, ale volím menší zlo.

Adéla
Adéla (neregistrovaný) 46.229.124.---
5. 12. 2011 0:25 Nový

Re: Nitroděložní tělísko s postupným uvolňování hormonu - Mirena

celé vlákno

Mám Mirenu už 4 roky a menstruaci mám stále, ale postupem času se zeslabila.

Paprika
Paprika (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
19. 11. 2011 1:20 Nový

Mirena + atb

Chtěla bych se zeptat, léčím ted boreliozu silnýma atb a dlouhodobě, otěhotnění by u mě mělo hodně špatné následky vzhledem k mému stavu. Zvažovala jsem tuto možnost antikoncepce, ale neví někdo jestli nemůže nitr. tělísko nějak reagovat společně s různými jinými léky?

myspol
myspol (neregistrovaný) ---.cust.selfnet.cz
30. 10. 2011 21:51 Nový

Re: není drahé

celé vlákno

sice má odpověď je trochu po, ale názor zde není, tak ho přidám - po práškách mně zmizela chuť na sex skoro úplně, po mireně vůbec, spíš možná naopak :-) měla jsem ji tři roky mezi dětmi, i když jsem ji kvůli váze nechtěla znovu ani vidět, tak teď jsem po třetím dítěti rozhodlá si ji nechat znovu zavést.

tani
tani (neregistrovaný) ---.ar-net.cz
14. 10. 2011 23:21 Nový

Re: funguje to?

celé vlákno

Neboj ja ji mam už po druhé takže 8 let neměla jsem a nemam menzes už 8 let a jsem naprosto spokojená a už si to nedovedu představit takže pokud nemáš menzes bud jedině ráda a otěhotnět nemůžeš jedině že by jsi byla už těhotná před zavedení mireny.

karmen
karmen (neregistrovaný) 93.92.54.---
27. 9. 2011 21:08 Nový

Re: Proč je to tak drahé?

celé vlákno

Ale to všechny prášky na hormonální spusob!!! na to bacha, a ne jen to, taky empolky atd... každý 10 člověk má zvětšnou srážlivost krve a a například pilulky jí zvětší ještě o 50% !!! Strašný číslo! Skuste bez hormonu : http://www.wh-pharma.cz/oxibD1qMQ--

Kendy
Kendy (neregistrovaný) ---.165.broadband11.iol.cz
24. 6. 2011 10:32 Nový

Re: Proč je to tak drahé?

celé vlákno

Mám mirenu už rok a půl..možná déle a drahé to není, pokud pak půjdete na potrat, tak zaplatíte taky 4 tisíce, protože přiznejme si, ne každá to zjistí hned první měsíc...a právě např. ve vinohradské nemocnici po mě chtěli 4 tisíce, protože to byl měsíc a půl. takže...ve finále to vyjde stejně (mnohem levněji) než prášky a pro plno žen je to pohodlné, ale já se rozhodla ho nechat vyndat, neboť ... NIC NENÍ ZADARMO...A NIC NENÍ TAK JEDNODUCHÉ...právě tělíska mohou způsobovat díky lokálnímu uvolňování hormonu apod. různé atrofie apod. což už nikdo samozřejmě neříká ...

Jami
Jami (neregistrovaný) ---.adsl.tmcz.cz
30. 4. 2011 8:42 Nový

Re: funguje to?

celé vlákno

Mirenu mám už 10 let (2x5 let), byla jsem s ní spokojená, i když někdy bylo dost otravné nepřetržité špinění, ale ta svoboda stojí zato. Jedna věc mě ale trochu zneklidňuje. V posledních letech se u mě projevila vaginální atrofie, trochu to tělísko podezírám. Podle mě doktorři sami neví, jaké všechny účinky to lokální působení hormonu může vyvolat. Jsou schopní jen odrecitovat, co jim distributor řekne, což logicky není nic negativního. Vždycky je něco za něco, na to bychom neměly zapomínat.

Eluji
Eluji (neregistrovaný) 188.120.201.---
26. 4. 2011 16:28 Nový

Re: funguje to?

celé vlákno

Chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s tím, že by zmizela menses hnedle v prvním měsíci po nasazení Mireny? Mám ji zavedenou teprv měsíc, a krvácení se zatím nedostavilo ani špinění, takže nevím jestli panikařit a jít k doktorovi. Mám dojít vlastně až jakoby dva měsíce po zavedení na kontrolu. Místama mě pobolívá břicho jako bych to měla dostat a nic, tak bych nerada řešila interupci. Předem díky za info

Pavluska
Pavluska (neregistrovaný) ---.cust.sloane.cz
15. 3. 2011 15:09 Nový

Re: funguje to?

celé vlákno

Mirena je super věc....mám Mirenu 5let a dneska jsem byla u svého gynekologa a domluvili jsme se na výměně. Těším se, že budu mít zas na 5let pokoj. U mne menstruace úplně nevymizela, ale je jen velmi mírná...když si vzpomenu na 6-8dní nekonečného silného krvácení, tak posledních 5let jsem jak v ráji :))) po zavedení mne trochu pobolívalo v podbřišku, ale ne nic co by se nedalo vydržet a za 5 let pohody to stálo!!! doporučuji všem, protože investice do vlastního zdraví a "bezpečí" se nedá ničím vyrovnat. Přeji všem krásné jarní dny!!!

ZZZ
ZZZ (neregistrovaný) ---.nartr.net-connect.cz
26. 9. 2010 12:23 Nový

Vůbec to není drahé

celé vlákno

Goldlili je levné kovové tělísko. Uvolňuje částečky kovu které zabranují otěhotnění, není tak spolehlivé a může způsobovat záněty dělohy. Doktorka mi ho nedoporučila prý se po něm více krvácí a bolestivěji. A další děti by nemuseli být, zatímco Mirena je stejná jako prášky akorát nemusím na nic myslet, mám slabší menzes a bolesti nejsou žádné taky si neničím žaludek. A pokud si vydělím 6000 korun 60 měsícema tak to vyjde ještě levněji než antikoncepce takže proč drahá??

Efík
Efík (neregistrovaný) ---.pemax.cz
8. 9. 2010 10:27 Nový

Re: Nitroděložní tělísko s postupným uvolňování hormonu - Mirena

celé vlákno

Já mám Mirenu již pátým rokem a nemůžu si ji vynachválit. Co se týče špinění, stalo se mi to za celou dobu jen dvakrát a to po extrémní fyzické zátěži, což je prý přirozené. Držím palce, aby se vše usadilo a zklidnilo ;)

Dana
Dana (neregistrovaný) ---.i4g.tmcz.cz
4. 9. 2010 20:15 Nový

Re: není drahé

celé vlákno

A můžu se zeptat..tvrdí se, že práškami zmizí chuť na sex, ale s tělískem ne??

monik
monik (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
31. 8. 2010 14:45 Nový

funguje to?

celé vlákno

Stalo se někomu že i přes Mirenu otěhotněla? Já jsem si nechala dvakrát zavést obyčejné tělísko a uvolnilo se mi a já otěhotněla teď už po druhé. Právě proto uvažuji o Mireně ale nevím jestli to funguje i když se uvolní. Má s tímto problémem někdo nějakou zkušenost?

monik
monik (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
31. 8. 2010 14:34 Nový

Re: je to drahé

celé vlákno

Toto tělísko je sice levné ale já jsem si ho nechala dvakrát zavést a už jsem i přes toto tělísko měla druhou interubci. Pokaždé jsem otěhotněla do 3 let, tělísko se mi uvolnilo a posunulo. Já osobně jsem se zklamala v nehormonální antikoncepci a už takovou chybu neudělám. Doufám že Vám se to nestane.

maňa
maňa (neregistrovaný) ---.28.broadband14.iol.cz
3. 8. 2010 16:59 Nový

Re: Nitroděložní tělísko s postupným uvolňování hormonu - Mirena

celé vlákno

mám zavedené nitroděložní tělísko Mirena a špiním docela často paní doktorka říkala,žetoroka by mělo vymizet, ale zatím je to pořád stejné a docela dlouho

klarys
klarys (neregistrovaný) ---.blue4.cz
29. 6. 2010 18:11 Nový

dotaz pro uživatelky MIreny

Mám spíše jen dotaz na uživatelky Mireny, neboť jsem nyní měnila gynekologa, kdy mě tvrdí že vše by mělo být v pohodě s Mirenou, i když jsem měla již několikrát výrůstky na děložním čípku, minulý gynekolog mi řekl že pro mě jakékoli tělísko není vhodné. Jinak se mí líbí představa že 5 let se nemusím o nic starat. Na závádění tělíska jsem nyní objednaná a stále váhám. Hormonální antikoncepci bych neměla užívat kvůli křečovým žílám a i kvůli tomu že prostě nejsem schopná pravidelného užívání.Díky

monča
monča (neregistrovaný) 86.61.163.---
14. 6. 2010 18:01 Nový

Re: je to drahé

celé vlákno

Ahojky, myslím si že Mirena je drahá a můj názor je ten že ženská by se měla čistit,můj doktor mě doporučil GOLDLILY a stojí 1000kč jsem na to zvědavá poněvadž jdu zítra na zavádění.

baruska
baruska (neregistrovaný) ---.karneval.cz
20. 5. 2010 20:25 Nový

Re: není drahé

celé vlákno

mam mirenu a nemuzu si ji vynachvalit,ab­solutne bez problemu,v podstate mi uplne zmizela menstruace,nic neni citit,ani pri sexu,opravdu bych tohle doporucila vsem co o tom premysleji

vidrisek
vidrisek (neregistrovaný) 93.89.103.---
10. 4. 2010 12:10 Nový

Re: není drahé

celé vlákno

není drahé když si přepočteš na cenu vložek když vezmu sama sebe tak jsem do vložek měsíčně dala kolem 120 kč a propočti za pět let takže to vychodí že ho máš spíše zadarmo bohužel jde třeba o hodně jednorázovou investici .A nebo si kup pokladničku a můžeš si každý měsíc odkládat aby si za pět let měla zadarmo tělísko

vidrisek
vidrisek (neregistrovaný) 93.89.103.---
10. 4. 2010 12:03 Nový

Re: Nitroděložní tělísko s postupným uvolňování hormonu - Mirena

celé vlákno

vydrž mě už došel další pátý rok co ji mám zavedenou a první rok byl vždycky divoký než si to tělo na ni a hormon zvyklo

marulle
marulle (neregistrovaný) ---.dkm.cz
31. 3. 2010 20:42 Nový

Re: Nitroděložní tělísko s postupným uvolňování hormonu - Mirena

celé vlákno

Ja mam Mirenu zavedenou rok…a je to v pohode…menstruace casem vymizela…asi do pul roku od zavedeni.Tak vydrz,treba se to zlepsi.Jak dlouho ji mas?

Venda
Venda (neregistrovaný) ---.28.broadband14.iol.cz
22. 3. 2010 16:40 Nový

Re: Nitroděložní tělísko s postupným uvolňování hormonu - Mirena

celé vlákno

Mým zavedenou Mirenu a menstruace nadále probíhá jako když jsem ji neměla. Jak tedy má fungovat_?

luciasek
luciasek (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
5. 3. 2010 12:18 Nový

Re: je to drahé

celé vlákno

ahoj, chtěla bych se zeptat zda je možné požádat o tělísko, když ještě nejsem po porodu…brala jsem prášky a u nich otěhotněla, tak jsem teď k této metodě trochu nedůvěřivá a hledám jiné řešní, spolehlivější. díky za odpověď

Nera
Nera (neregistrovaný) ---.173.broadband10.iol.cz
19. 2. 2010 9:31 Nový

je to drahé

celé vlákno

Taky si myslím,že to mohlo být levnější.Když jiné stojí do 1000kč a Mirena 5–6tis.tak je to vcelku rozdíl.Uvažuji o tělísku.Doufám,že mě dr poradí.

Lenka
Lenka (neregistrovaný) ---.201-1-64736c10.cust.bredbandsbolaget.se
14. 2. 2010 21:06 Nový

neni drahe

Pokud je nekdo na kovy alergik jako ja pak je urcite lepsi si priplatit.V zah­ranici je o polovinu levnejsi.

Lenka
Lenka (neregistrovaný) ---.201-1-64736c10.cust.bredbandsbolaget.se
14. 2. 2010 21:03 Nový

neni drahe

Pokud je nekdo na kovy alergik jako ja pak je urcite lepsi si priplatit.V zah­ranici je o polovinu levnejsi.

arate
arate (neregistrovaný) 80.188.241.---
21. 1. 2010 10:38 Nový

Re: není drahé

celé vlákno

Mohla byste napsat, jak se to tělísko, které používáte, jmenuje a kde je k dostání?
děkuji.

ivetka
ivetka (neregistrovaný) ---.172.broadband7.iol.cz
2. 12. 2009 22:06 Nový

Re: není drahé

celé vlákno

Jak se jmenuje to tělísko jak máte vy zavedené, BERU MINNESE A POŘÁD ŠPINÍM,JSEM Z TOHO UŽ NA NERVY. DÍKY ZA ODPOVĚD

Jarmi
Jarmi (neregistrovaný) 84.242.111.---
14. 11. 2009 8:40 Nový

není drahé

celé vlákno

Opravdu to není drahé. 6000Kč : 60 měsicí užívání = 100,– na měsíc. To je super cena. Navíc existuje tělísko bez hormonů a to stojí i se zavedením 700,– na 5let, pak to vyjde na 11Kč na měsíc. Mám ho a udělá mi lepší službu než to s hormony :-))

Romana
Romana (neregistrovaný) ---.karneval.cz
11. 9. 2009 20:32 Nový

Re: Proč je to tak drahé?

celé vlákno

Drahé to není. V přepočtu to vychází i na méně než 100 Kč za měsíc (podle pořizovací ceny, která se pochopitelně v různých lékárnách liší). Za tablety můžete dát za stejné období dvojnásobek.

Vědec
Vědec (neregistrovaný) ---.mlp.cz
30. 6. 2009 19:33 Nový

Proč je to tak drahé?

celé vlákno

Pro řadu žen jistě vítaná antikoncepce, zejména pro ženy v nedobré finanční situaci.Proč je to, proboha, tak drahé? Nenašla by se pojišťovna, která by jej hradila??????