Hlavní navigace

Speciály v rubrice Zdraví

 • Dítě poškozené očkováním: Jak podat žalobu

  Máte-li dítě poškozené očkováním, neváhejte včas podat žalobu o náhradu škody.

 • Marihuana jako lék i jako droga

  Marihuana je dnes především módní slovo, módní droga, kterou se posledních dvacet let vymezují revoltující mladí proti svým alkohol pijícím rodičům. Marihuana je zároveň jednou ze substancí, u které se dobře ukazuje nesmyslnost současné protidrogové politiky celého euroatlantického civilizačního okruhu.

 • Očkování a očkovací kalendář

  Jak a kdy se nechat očkovat? Která očkování jsou povinná, a která nepovinná? Jaká očkování byste si měli ohlídat při cestě do ciziny?

 • Očkování pro a proti

  Předkládáme vám zřejmě nejrozsáhlejší polemiku na téma očkování u nás. Vyvolali ji rodiče, kteří vakcínám nevěří nebo se o nich chtějí dozvědět víc, než prozrazuje oficiální propaganda.

 • Péče o zdraví u největších zaměstnavatelů ČR

  Přestože zdraví je „naše“ a o svoji dobrou kondici bychom měli pečovat hlavně sami kvůli sobě, mnohé mohou podpořit také zaměstnavatelé. Nakonec i firmám se vyplatí mít zdravé zaměstnance.

 • Preventivní prohlídky - kompletní přehled pro děti i dospělé

  Víte, že ze zákona máte jednou za dva roky nárok na návštěvu u praktického lékaře? Že na gynekologické vyšetření byste měly chodit pravidelně, a to každý rok? Že návštěvu u zubaře vám jednou ročně hradí pojišťovna? A kdy vůbec chodit na jaká vyšetření?

 • Vyberte si správnou antikoncepci

  Ženy mají v dnešní době úžasnou možnost rozhodnout nejen o tom, kolik budou mít dětí, ale také o načasování těhotenství. To už není pro ženu nutnou povinností, ale svobodnou volbou. Je jen a jen na ženě samotné, kdy a zda se rozhodne stát matkou. Díky antikoncepci může počkat na vhodnou dobu, třeba po dokončení studia, kdy má vedle sebe spolehlivého partnera a dostatečné zázemí.

 • Zásady první pomoci

  První pomoc je soubor jednoduchých a účelných opatření, která při náhlém ohrožení nebo postižení zdraví či života cílevědomě a účinně omezují rozsah a důsledky ohrožení či postižení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).