ahoh

Speciály

Rodina a vztahy

 • Speciál Silikozy.cz

  Plné výstřihy holek z plakátů ženou houfy žen pod skalpely estetických chirurgů. Na zákrok si šetří pošťačky či prodavačky. Dělají dobře?
 • Zpráva o stavu Vánoc

  Dámy a pánové, ladies and gentlemen, držte si klobouky, beranice a peněženky! Vánoce přicházejí…

Sport a relax

 • Desatero cyklistiky

  „V České republice jezdí aktivně na kole více lidí, než je hráčů všech míčových her a hokeje dohromady.“ Tuto agenturní zprávu doplňme ještě sociologickým průzkumem, podle něhož usedá denně nebo občas na kolo více než 1,5 milionu obyvatel Česka. Vzhledem k tomu, že ročně se v České republice prodává zhruba 300 000 kol, lze usuzovat, že kolo je nejen vyhledávaným dopravním prostředkem, ale že rekreační cyklistika je naším nejrozšířenějším i nejoblíbenějším sportem.
 • Jak se vyznat ve wellness?

  Pod slovem wellness je ukrytý svět smyslových požitků, svět vůní, barev a tělesné i duševní harmonie. Jedná se o psychickou i fyzickou relaxaci a regeneraci. Pohyb je pro tělo nesmírně důležitý, ale člověk musí umět i odpočívat. Možností je nespočet, pomůžeme vám se v nich orientovat.
 • Jak vypadala velká soutěž Vitalie o nové kolo

  Celé letní prázdniny a poté ještě v září mohli čtenáři magazínu Vitalia.cz zasílat prostřednictvím internetového formuláře cyklistické trasy, zaznamenané na GPS. Každá trasa se dostala do slosování o hodnotné ceny. Hlavní výhrou bylo nové horské kolo Merida Matts 10-V od partnera soutěže, společnosti Mall.cz.
 • Kondiční plavání

  Plavání, čili pohyb po vodní hladině, ale i pod ní, patří k jedné z našich nejprospěšnějších fyzických aktivit. Plavat můžeme od útlého dětství až do pozdního věku. Ostatně jsme na pohyb ve vodě zvyklí již od prenatálního vývoje v těle matky. Někdo dokonce přichází ve vodě i na svět – některé rodičky totiž upřednostňují způsob porodu do vody.
 • Začínáme s golfem

  Golf je hra, jejímž cílem je dopravit míček z bodu A nazývaného odpaliště do bodu B, který má podobu jamky. Jak prosté! Nutno ovšem dodat, že míček je potřeba do jamky dopravit tak, že ho udeříte golfovou holí – ne že ho tam donesete v kapse nebo ho dokopete nohou. Kolik úderů k tomu budete potřebovat, to už záleží na vás. A právě v počtu úderů se skrývá obrovská přitažlivost, kouzlo i dramatičnost této hry.
 • Začínáme ve fitness

  Ať si to myslíte, nebo ne, žijeme v blahobytu, což sebou nese spoustu civilizačních neduhů jako například tloustnutí obyvatel vyspělých společností. Za účelem zapojit co největší počet lidí do sportovních aktivit právě na podporu zdraví a rozvoje fyzické zdatnosti vzniklo v USA v šedesátých letech minulého století hnutí Fitness, které se později prosadilo v Evropě pod názvem Trim a fitness.

Zdravá výživa

Zdraví a medicína

 • Dítě poškozené očkováním: Jak podat žalobu

  Máte-li dítě poškozené očkováním, neváhejte včas podat žalobu o náhradu škody.
 • Marihuana jako lék i jako droga

  Marihuana je dnes především módní slovo, módní droga, kterou se posledních dvacet let vymezují revoltující mladí proti svým alkohol pijícím rodičům. Marihuana je zároveň jednou ze substancí, u které se dobře ukazuje nesmyslnost současné protidrogové politiky celého euroatlantického civilizačního okruhu.
 • Očkování a očkovací kalendář

  Jak a kdy se nechat očkovat? Která očkování jsou povinná, a která nepovinná? Jaká očkování byste si měli ohlídat při cestě do ciziny?
 • Očkování pro a proti

  Předkládáme vám zřejmě nejrozsáhlejší polemiku na téma očkování u nás. Vyvolali ji rodiče, kteří vakcínám nevěří nebo se o nich chtějí dozvědět víc, než prozrazuje oficiální propaganda.
 • Preventivní prohlídky - kompletní přehled pro děti i dospělé

  Víte, že ze zákona máte jednou za dva roky nárok na návštěvu u praktického lékaře? Že na gynekologické vyšetření byste měly chodit pravidelně, a to každý rok? Že návštěvu u zubaře vám jednou ročně hradí pojišťovna? A kdy vůbec chodit na jaká vyšetření?
 • Vyberte si správnou antikoncepci

  Ženy mají v dnešní době úžasnou možnost rozhodnout nejen o tom, kolik budou mít dětí, ale také o načasování těhotenství. To už není pro ženu nutnou povinností, ale svobodnou volbou. Je jen a jen na ženě samotné, kdy a zda se rozhodne stát matkou. Díky antikoncepci může počkat na vhodnou dobu, třeba po dokončení studia, kdy má vedle sebe spolehlivého partnera a dostatečné zázemí.
 • Zásady první pomoci

  První pomoc je soubor jednoduchých a účelných opatření, která při náhlém ohrožení nebo postižení zdraví či života cílevědomě a účinně omezují rozsah a důsledky ohrožení či postižení.