Hormonální antikoncepce – vaginální kroužek

Posledním hitem na antikoncepčním poli je vaginální kroužek. Ačkoliv se zavádí do pochvy, jedná se kombinovanou metodu hormonální antikoncepce. Tato nová metoda si postupně získává dosud nedůvěřivé ženy zvyklé po dvě generace na pilulky.

Rodina-vztahy-antikoncepce-vaginální-kroužekPrincip

Vaginální kroužek, který si žena jednou měsíčně zavádí do pochvy a po třech týdnech jej vyjme, čtvrtý týden zůstává při „menstruaci“. Přirozená anatomie pochvy umožňuje pevné uschování kroužku uvnitř, tedy nehrozí, že by kroužek „vypadnul“ nebo byl partnerem pociťován při sexuálním styku. Z kroužku se uvolňují hormony, které blokují ovulaci, mění sílu děložní sliznice a hustotu hlenu na děložním hrdle.

Spolehlivost

Jedná se o velmi spolehlivou metodu. Její spolehlivost je vyšší než u pilulek, protože odpadají tolik časté chyby uživatelek.

Pro koho je vhodná

Je vhodná pro ženy, které tablety zapomínají nebo mají trávicí obtíže při jejich užívání (nevolnost, zvracení). Ideální je pro ženy v dlouhodobém partnerském vztahu, který je monogamní a je tedy sníženo riziko přenosu pohlavní choroby. Pokud má žena nestálý sexuální život s potenciálně rizikovým partnerem, což je na začátku vztahu prakticky každý, je vhodné hormonální antikoncepci kombinovat s kondomem.

Pro koho je nevhodná

Tato metoda není vhodná pro ženy se sníženými jaterními funkcemi, s neléčenou či nekompenzovanou hypertenzí, vysokým krevním tlakem. Současně pokud někdo z vašich příbuzných zemřel na choroby oběhového systému, například embolii, je třeba se o užívání poradit s lékařem.

Finanční náročnost

Cena za dávku na jeden měsíc se pohybuje od 300 do 400 Kč.

Zdravotní rizika

Nejzávažnějším rizikem jsou tromboembolické komplikace, jejich riziko je však mnohem nižší než v graviditě. Dále se mohou vyskytnout změny libida, nechutenství, bolesti hlavy, deprese, pocity napětí v prsou a špinění. Tyto vedlejší účinky však zpravidla po dvou až třech měsících užívání mizí.

Zdravotní přínosy

Příznivými vlastnostmi jsou snížené menstruační krvácení a tedy krevní ztráty, nižší riziko pánevního zánětu, zlepšení bolesti při menstruaci, nižší riziko karcinomu děložní sliznice a vaječníků, zlepšení pleti atd.

Vyjádření lékaře

„Vaginální kroužek mohou užívat ženy všech věkových kategorií, které nemají kontraindikace estrogen-gestagenní kombinace,“ říká MUDr. Michael Fanta z Gynekologicko – porodnické kliniky 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice.

Hormonální antikoncepce – kombinovaná pilulka Hormonální antikoncepce gestagenní        

Názory na Hormonální antikoncepce – vaginální kroužek

Martikral aura:10

Nuva Ring

Ráda bych zkusila touto cestou prodat 2ks vaginální kroužky Nuva Ring, které již nebudu potřebovat. Expirace 08/2019, cena za 2ks 500,- Kč. Kontakt: martikral74@gma­il.com

exa
exa (neregistrovaný) 89.24.105.---
17. 3. 2017 10:40 Nový

Re: krouzek

celé vlákno

Dobrý den,

A věděla Vaše partnerka, že kroužek lze během pohlavního styku vyndat? Mně osobně je nepříjemný během soulože, takže kroužek vyndám a po aktu ihned nasazuji zpět. Kroužek může být vyndaný nejdéle tři hodiny. :)

Lena
Lena (neregistrovaný) ---.209.broadband2.iol.cz
22. 11. 2016 17:23 Nový

Prosim o radu

Mohla bych používat antikoncepční kroužky i kdyz mám trombofilní mutaci? Normální antikoncepční pilulky brát nemuzu a ty jediné které by se daly, tam po nich jsem měla velké potíže
Děkuji

lajk
lajk (neregistrovaný) 89.111.70.---
6. 4. 2016 15:27 Nový

Re: Hormonální antikoncepce – vaginální kroužek

Zajímalo by mě jestli by to fungovalo třeba jen když by to partnerka chtěla třeba na měsíc, možná dva

Ivca
Ivca (neregistrovaný) 91.199.207.---
29. 4. 2015 14:23 Nový

Re: Hormonální antikoncepce – vaginální kroužek

Dva vaginální kroužky za 600
jesterka.19@sez­nam.cz

petr
petr (neregistrovaný) 91.199.207.---
29. 3. 2015 10:16 Nový

krouzek

celé vlákno

Dobry den, jakozto asi jediny muz zde take prihodim svoji trosku do mlyna. Tento krouzek byvala partnerka prinesla s velkou pompou domu. Tvrdila ze to nebudu citit, je to min zdravi skodlive atd atd.
Pri prvnim sexu jsem to docela vyrazne citil, az to bylo neprijemne. Nejsem nejak extra vybaven - cca 18 cm. Mela to nasazene spravne. Dalsi sex co se opakovaĺ byl podobny a asi po 3 cisle jsem si kvuli tomuto roztrhl uzdicku. Te krve, nikomu bych to nepral. Takze krouzek letel do kose a ja na siti k lekari..
Uz jsem mel myslim dostatek partnerek abych mohl rict ze to byla chyba krouzku.

Malamorskavila
Malamorskavila (neregistrovaný) 188.175.180.---
8. 2. 2015 21:05 Nový

Re: O čem se nemluví

celé vlákno

Uveď důvěryhodnější zdroje, tohle je fakt paskvil. Netvrdím, že antikoncepce je nějaký vitamínek, ale tahle iniciativa proti hormonální antikoncepci je vážně k smíchu. Četla jsem vědecké články publikované ohledně Naturcompu a jsou to absolutně nedůvěryhodné studie, autoři vyvozují neopodstatněné závěry a vůbec stačí se podívat, v jakých časopisech ty "studie" vyšly, takové otisknou i práci patnáctiletého školáka. Až svoje tvrzení podložíte studiemi v impaktovaných časopisech, lidé vás začnou brát vážně, takhle akorát šíříte strach a přehnané obavy.

Eva
Eva (neregistrovaný) ---.aumayr.cust.net.lagis.at
7. 8. 2014 8:48 Nový

Nuvaring

Užívám Nuvaring teprve druhý týden. Ihned po týdnu užívání se mi v 35 letech ze dne na den zhoršila pleť. Má někdo zkušenost za jak dlouho to přešlo? Jinak s pletí problémy nemám a vcelku mě to děsí.

depka
depka (neregistrovaný) ---.208.broadband18.iol.cz
31. 7. 2014 23:55 Nový

deprese

Muze se brat Nuvaring a zaroven Cipralex? Dekuji

Me
Me (neregistrovaný) ---.3.broadband15.iol.cz
21. 5. 2014 8:39 Nový

Re: Hormonální antikoncepce – vaginální kroužek

Nuvaring používám tak pět let a zatím jsem neměla jediný problém :) Nejlepší antikoncepce, jakou jsem zatím měla.

Profet
Profet (neregistrovaný) ---.pcpoint.cz
3. 5. 2014 7:54 Nový

O čem se nemluví

celé vlákno

Ona má hormonální antikoncepce (HA) ještě i jinou stránku než je případný negativní vliv na zdraví a psychiku, a je jedno, zda se jedná o tablety nebo jiný způsob. Mám na mysli hlavně její raně potratový účinek při selhání primární funkce bránění ovulaci, což potvrdil i známý sexuolog Radim Uzel - viz http://aktualityhvezd.wordpress.com/2010/03/15/radim-uzel-potvrdil-abortivni-ucinky-hormonalni-antikoncepce/ , nebo podrobný popis „Antikoncepce – Co potřebujete vědět, ale nikdo o tom nemluví“ (hlavně str.6 a násl.) na http://www.prolife.cz/download/sklad/b004-antikoncepce.pdf Považuji za velké zlo, že o těchto i dalších negativních účincích HA gynekologové neinformují. Mnohé ženy by možná už z etických důvodů odmítly. Raně potratově působí i další metody bránící uhnízdění oplodněného vajíčka v děloze, jako nitroděložní tělíska atd., které jsou klamně nazývany „antikoncepční“.
Můžete si říci:„Přece vyhnat oplodněné vajíčko či sotva se rozvinuvší zárodek není přece potrat.“ Ale každý biolog potvrdí, že nový jedinec vzniká okamžikem početí, nikoliv otěhotnění..
Nevím, proč v dnešní době vyspělé techniky se musí všem vnucovat HA, když se zcela přirozenou metodou neplodných dnů (bez chemie) aplikovanou s pomocí malých osobních počítačů vyvinutých pro tento účel (např.Lady Comp) lze dosáhnou spolehlivosti srovnatelné s HA - viz např.: http://www.naturcomp.cz/ , zkušenosti uživatelek viz http://www.prozdravi.cz/recenze/lady-comp-prirozena-antikoncepce.html Tyto minipočitače se vyrábí už řadu let.
Ještě jednou závažnou skutečností týkající se HA je téměř katastrofální působení hormonů vyplavovaných z těla do vody a do přírody - viz např.:
http://petr-kubac.blog.cz/1304/absolutni-antikoncepce
nebo video na Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=wsLV2Mblh8M

Harabeska
Harabeska (neregistrovaný) ---.55.broadband13.iol.cz
14. 1. 2014 10:16 Nový

Re: Pohlavní styk

celé vlákno

tvrdí mi, že ne... ani já sama ho necítim při styku...nebála bych se toho:) celkově jsem s kroužkem velmi spokojená;)...

Lucíz
Lucíz (neregistrovaný) ---.avonet.cz
3. 1. 2014 19:21 Nový

Pohlavní styk

celé vlákno

Ahoj, mám dotaz na ty co s tím mají zkušenost-opravdu to necítí partner při styku? Přijde mi, že ho musí cítit ne??

Barča
Barča (neregistrovaný) ---.unet.cz
8. 2. 2013 10:26 Nový

První měsíc s NuvaRingem

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli je nějaká pravděpodobnost, že mé tělo nebude na HA reagovat? Nikdy předtím jsem HA nebrala (prášky nechci, kvůli jejich každodennímu užívání - nechci na to myslet každý den), tak teď zkouším kroužek. Předtím jsem taky měla docela nepravidelnou menstruaci (někdy třeba až po 2 měsících :( )... A nevadí když jsem si kroužek zavedla až po 2 měsících, co jsem si ho koupila ?(četla jsem, že se nemá používat po 4 měsících po vydání nebo když jeho doba používání prošla) - Jde mi hlavně o jeho spolehlivost. Díky moc za všechny odpovědi. :)

Martí
Martí (neregistrovaný) 213.29.115.---
4. 2. 2013 16:53 Nový

Re: Hormonální antikoncepce – vaginální kroužek.

celé vlákno

Ahoj, Já si lepím 4 roky náplasti a uvažovala jsem o změně na kroužek, protože se mi náplasti při sportu odlepují a zanechávají mi na těle flíčky. Poraď, mám to zkusit? Děkuji za odpov졡D

makaka
makaka (neregistrovaný) ---.10-2.cable.virginmedia.com
27. 7. 2012 15:00 Nový

Re: Hormonální antikoncepce – vaginální kroužek.

celé vlákno

Ahoj, brala jsem asi dva roky náplasti a asi před dvěmi týdny jsem přešla na kroužek, neboť už se mi nechtělo pořád hledat nová a nová místa, kde by se náplast nestrhla a přitom nešla vidět a ještě k tomu nebyla pořád na stejném místě aby mi nepodráždila kůži. Nicméně již druhý den po zavedení kroužku jsem začala brečet kvůli každé blbosti a mít deprese. Navíc se mi pořád motala hlava (sice mám nižší tlak, ale u náplastí se mi to tak často nestávalo).Už třetí den jsem si říkala, že počkám ještě pár dní jestli se stavy nezlepší, ale po týdnu letěl kroužek do koše a já jsem zpátky u náplastí. Takže tak...kroužek zkrátka není pro každého

Martusicka
Martusicka (neregistrovaný) 193.165.112.---
12. 7. 2012 12:58 Nový

Re: Hormonální antikoncepce – vaginální kroužek.

celé vlákno

Ahoj Hanča,

prave citam tvoj feedback na vaginalny krouzek. Mas prosim ta este tie dva k dispozicii? Dalsia otazocka - je potrebne to mat predpisane od gynekologa alebo ako ho mozem dostat v lekarni??

Dakujem za pomoc :)

~Marta

Hanule
Hanule (neregistrovaný) 82.142.121.---
3. 7. 2012 16:09 Nový

Hormonální antikoncepce – vaginální kroužek.

celé vlákno

Zdravím ženy,
po ne moc dobrých zkušenostech s pilulkama jsem přešla na kroužky. A výsledek? Ne moc dobré zkušenosti:-D. Zavedení nebylo pro mě zas takové drama. Je to pohodlné po cenou dobu. Ale ty stavy co to provázejí...to raději nebudu používat žádné hormony. Doktor tvrdil, že je to nízkohormonální a že mi to problémy dělat nebude. A já chodím a brečím, po ránu se budím s návaly vzteku. Pocity méněcenosti, úzkosti, a deprese. A co je nejhorší zabilo mi to veškerou chuť na sex. Takže to letělo do koše. Pokud máte někdo zájem za pár šupů Vám zbylé dva kroužky prodám. Stálo mě to tisícovku a akorát mě to vyřadilo totálně z provozu. Podotýkám, že bez hormonů jsem veselý typ člověka bez jakýchkoli fyzických nebo psychických problémů. Je mi 28 mám nejlepšího chlapa jakého jsem mohla potkat a práci snů. Takže opravdu nemám důvody každé ráno brečet kolegyni v práci, protože mi chcípla květina na stole. Ale věřím, že Vám některým to může vyhovovat a možná i tiše závidím. Máte klídek. Kdybyste měly zájem o mé zbylé kroužky můj email: lumix.lumix@sez­nam.cz Přeju hezký den ženy :-) Hanča

KoprováPolévka
KoprováPolévka (neregistrovaný) ---.40.broadband9.iol.cz
28. 4. 2012 20:34 Nový

Příbytek na váze

Ahoj holky :-), tento měsíc mám poprvé zavedený kroužek NuvaRing a jsem spokojená, jen by mě zajímalo, nemá některá z vás zkušenost, jak je to s přibíráním?
Přibrali jste hodně nebo vůbec?
Slyšela jsem, že při téhle formě antikoncepce se nepřibírá, je to pravda?
Děkuji :-).

Lilith
Lilith (neregistrovaný) 213.71.21.---
16. 4. 2012 13:24 Nový

Po vysazení?

Ahoj,

kroužek používám teprve pár dní, jsem opravdu spokojená, drží kde má, partner ho necítí atd., ale spíš mi vrtá hlavou jiná věc. Ve své době byla strašným ternem hormonální injekce a pak se zjistilo, že je to to největší (s prominutím) svinstvo pro tělo, co vůbec může být. Je mi 23 a určitě bych chtěla mít rodinu - máte některá zkušenosti s otěhotněním po vysazení kroužku?
Děkuji

lela
lela (neregistrovaný) ---.251.broadband11.iol.cz
3. 4. 2012 19:38 Nový

Re: krouzek a kalisek?

celé vlákno

Pokud zavadis menstruacni kalisek musis mit menstruaci a tu budes mit pokud krouzek vyndas. takze bud jeden nebo druhy nemuzes mit menses dyz mas krouzek :-)

zacatecnice
zacatecnice (neregistrovaný) 80.188.217.---
23. 2. 2012 14:43 Nový

prosba

dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli je možné sehnat kroužek levnější než za 1000kč a v které lékarně?? děkuji :)

Adri
Adri (neregistrovaný) 80.250.20.---
21. 1. 2012 22:14 Nový

Re: vaginální kroužek

celé vlákno

Řekla bych, že to nebude tím kroužkem... asi bych se snažila trošku rozproudit muže...

Petra
Petra (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
9. 1. 2012 16:28 Nový

Mám ho 3. měsíc

8 let jsem brala prášky a za celou dobu jsem se nenaučila brát ve stejnou dobu a zapomínala jsem. Po Janine jsem přibrala 10kg a vždy mi předepisovali prášky na pleť, takže ne moc šetrné pro tělo.
S Nuvaringem jsem maximálně spokojená. Je pravda, že ho nezavádím jako na obrázku, ale kroužek si vždycky sedne jak má kolem hrdla. Sice ho zandavám zmáčknutý a ve tvaru ... ale vždy se přetočí a usadí, takže nemůže vyklouznout. Pokud vám nedrží, tak si zajděte ke gynekologovi, ať vám ho aplikuje. Ani při vyndavání tamponu, ani při sexu mi nevypadl. Jde lehce nahmatat, myslím, že je tak 3cm od okraje. A to, že ženský brečíte a jste náladové, je úplně normální - za to nemůžou v mnoha případech prášky, ale chlapy a to, že jste ženský:D

lenka
lenka (neregistrovaný) 82.113.48.---
4. 11. 2011 10:12 Nový

krouzek a kalisek?

celé vlákno

ahoj,
chtela bych se zeptat, jestli nemate nektera zkusenost s tím, jak je to se zavedenim vaginalniho krouzku a menstruacniho kalisku zaroven? Pouzivam naplasti Evra a na menstruaci kalisek. Bohuzel si myslim, ze kdyz bych mela vaginalni krouzek, tak se tam nebude moc dobre snaset s kaliskem v posledni dny me menstruace. diky za radu

Maggie
Maggie (neregistrovaný) ---.174.broadband3.iol.cz
22. 9. 2011 16:37 Nový

Re: Hormonální antikoncepce – vaginální kroužek

já si třeba na nuvaring stěžovat vůbec nemůžu: žádné bolesti, žádná nechuť, prostě pohoda od samého začátku :)Vážně asi záleží na jedinci...

Petra
Petra (neregistrovaný) ---.adsl.tmcz.cz
12. 7. 2011 19:26 Nový

Re: vaginální kroužek

celé vlákno

Myslím, že je to věc názoru, kroužek mám teď 3 měsíc a ani jednou mi nevypadl, nepociťuji na sobě žádné změny a vůbec nevím, že ho mám. Tampon si při M zavedu v pohodě. Ale co mi vadí je, že partner cítí kroužek a někdy ho to i zabolí. Ale to není žádný problém, protože se dá při sexu vydělat. Nejspíš závisí na člověku, každý je jiný.
:)

Vavina
Vavina (neregistrovaný) ---.162.broadband6.iol.cz
27. 5. 2011 20:27 Nový

Re: vaginální kroužek

celé vlákno

Já jsem z toho celá zmatená. V žádným případě nejsem schopna to zavést tak jak to je na tom obrázku, to bych musela mít o pár centimetrů delší prsty (hlavně palec) a přinejmenším vykloubený rameno. Nemůžu si poradi s tím, jak to má být správně vložený. Na obrázku to malují tak nějak (0) ale já mám pocit, že se mi to podařilo zavést tak nějak (-). Chápete jak to myslím? Je teda jedno, v jaké je to poloze, hlavně že to tam je? Poraďte mi. Díky

láál
láál (neregistrovaný) 213.226.214.---
12. 5. 2011 16:58 Nový

Re: vaginální kroužek

celé vlákno

ahooj tam se pise ze jak je ten krouzek tak ze to musim zavest kdyz mam menstruace kdyz to mam poprvii

LuckaR
LuckaR (neregistrovaný) 95.80.201.---
9. 2. 2011 13:46 Nový

Re: vaginální kroužek

celé vlákno

Ahoj, kroužek beru půl roku a byla jsem s ním docela spokojená. Z počátku jsem měla pocit, že ho nemám dobře zandaný, ale pak jsem četla, že je jedno, jak tam je, důležité je, aby tam byl. Nikdy mi nevyklouzl. Nicméně chuť na sex je nulová.

sakramuška
sakramuška (neregistrovaný) 188.75.186.---
29. 1. 2011 15:27 Nový

Re: vaginální kroužek

celé vlákno

tak tohle přesně hledám, používám to 3 dny jsem z toho na nervy, přesně jak píšete, nedá se zavést tak jak je v návodu, nikdy ho nelze držet dvěma prsty,a by se stlačený zavedl - někam.... Stále se vypuzuje ven, a šťárat se 100x denně to je teda výhra v loterii. Nehledě na to, že jakmile zakašlu nebo jdu na velkou, tak kroužek prostě je vypuzován a pořád ho mám na hraně - skoro vylézá. Nechápu, jak s tím může být někdo spokojen a to jsem k sexu ještě ani nedošli, protože mám menstruaci. Prostě je to jedna velká katastrofa, prášky jsem nechtěla ani tělísko, ale to se radši k těm práškům vrátím nebo mě omejou.

erisicka
erisicka (neregistrovaný) ---.static.oxid.cz
18. 1. 2011 23:13 Nový

dotaz

ahoj,nevkládám sem svůj názor, ale spíš dotaz .minulý měsíc jem začala užívat Nuvaring, dle rad svého gynekologa a tento měsíc jsem stále nedostala menstruaci, mám již 5 dní zpoždění. Místo toho jsem měla silně hnědý výtok s malým,ale opravdu malým obsahem čisté krve.A to pouhé dva dny. Začínám být nervózní,měli jsme nechráněný styk hned několikrát, ale test si zatím dělat nechci. Nechci se děsit. Četla jsem, že pokud začnu brát tuto antikoncepci,"prý" menstruace částačně vymizí,je to možné. Antikoncepci jsem 5let nebrala a nějak se v tom nevyznám, dík za radu :-)

Lenka
Lenka (neregistrovaný) ---.klfree.cz
8. 12. 2010 22:17 Nový

BOLEST HLAVY

Ahoj pročetla jsem si Vaše příspěvky a i mě při pilulkách ( Lunafem, Mercilon) bolela neustále hlava a přešla jsem na kroužek a jsem s ním spokojená :-)

Onka
Onka (neregistrovaný) ---.90.broadband11.iol.cz
20. 3. 2010 22:58 Nový

Re: po dvou letech s Nuvaring

celé vlákno

Ahi jjj mám to taky tak staší když začne hřát v rádiu pěkna písnička a už se mi chce brečet :o)

P
P (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
10. 3. 2010 11:43 Nový

Re: po dvou letech s Nuvaring

celé vlákno

Mně se to děje též, že mě všechno rozpláče, posledních několik měsíců, ale Nuvaring nemám :). Co tím chci říct je to, že to vážně může mít jiný důvod.

V.
V. (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
25. 1. 2010 10:57 Nový

po dvou letech s Nuvaring

celé vlákno

Byla jsem nejspis jedna z prvnich uzivatelek v CR. Nekokazala jsem se dokopat brat pilulky pravidelne. Mam s krouzkem nejlepsi zkusenosti. Menstruacni bolesti jen vyjimecne – tak zle, ze bych si musela vzit prasek jen asi 1× za rok. Hlava me neboli. Krouzek vzdycky perfektne sedi, jenom pri sexu vyjimecne vypadne, coz ale neni takovy problem. Zavadeni je asi tak slozite, jako zavest tampon, tedy rychle se to clovek nauci. Pouzivam bezne tampony a ze by mi krouzek vypadl na toalete se mi opravdu za 2 roky nestalo.

Jedina vec, co na sobe pozoruju, je, ze mi staci opravdu malo a jsem uplne nemekko. Spis u tech mene osobnich zalezitosti: u filmu, knizek… Slzy mi tecou u kazdy druhy Kriminalky, o filmech s happy-endem nemluve. Samozrejme si nemuzu byt jista, ze je to primy dusledek pouzivani krouzku, ale pozoruji to od doby, kdy jsem ho zacala pouzivat. Deje se vam to nekomu taky?

verča
verča (neregistrovaný) 88.103.103.---
5. 1. 2010 10:41 Nový

vaginální kroužek

celé vlákno

Dobrý den,

chci sdělit svoji zkušenost s touto antikoncepcí.Vyz­koušela jsem pilulky 3 druhy,potom náplasti to bylo opravdu to nejhorší a nyní už mám půl roku tyto kroužky z důvodu doporučení gynekologa kvůli migrénám.Chtěla jsem to vysadit už před 3 měsíci ale lékař mi sdělil že je to to nejlepší a tak jsem to ještě zkusila.Moc toho lituji a ještě jeden měsíc a končím.Kroužek si nezavedete nikdy tak dobře aby Vám nevylézal,něko­likrít mě vypadl přímo do wc,při menstruaci si můžete těžko zavést tampon a sex?Vůbec na něho nemám chuť a když přece tak si kroužek radši vydělám jinak to dře a partnera to bolí.No mě osobně nevyhovuje a radši se vrátím k práškům.
Mějte se Verča

Gabule
Gabule (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz
25. 11. 2009 13:42 Nový

Re: Hormonální antikoncepce – vaginální kroužek

Děcka teda koukám,už rok hledám jakou antikoncepci po porodu.Pilulky jsem se nikdy nenaučila brát pravidelně(to pak byla radost z každé menstruace:) )z náplasti jsem měla vyrážku a na tělísko jsem nečetla nijak dobré názory.ted jsem se dověděla o kroužku a jdu do toho.Tak se snad brzo ozvu s tím kterak jsem pochodila.Tak pa G.

Jarča
Jarča (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
12. 10. 2009 20:07 Nový

Re: Bolesti hlavy

celé vlákno

Ahojky, chci napsat svoji zkušenost. Pilule jsem začala brát hlavně kvůli velkým menstruačním problémům – strašné křeče, první den jsem jen ležela. Měla jsem různé druhy asi v průběhu 6-ti let. Poslední rok mě začala šíleně bolet hlava, musela jsem si vzít asi 6 prášků proti bolesti za měsíc. Pokud jsem před sexem důkladně nemazali, dřelo mě to a někdy i bolelo.
Kroužek mám přesně měsíc. Růžové pilulky jsem měla jen dvě a to jednu hned na začátku a druhou když jsem celý den nepila. První týden se mi dost zhoršila pleť, koupila jsem si ale čištění na mastnou pleť a teď je to ok. Menstruace probíhá normálně, sice je silnější, ale bezblestná. Kroužek mi neklouže ven a při sexu ho necítím – naopak, přijde mi, že mám větší chuť na sex a NEMUSÍM MAZAT, klouže to jedna radost :-)
Takže: pokud někdo uvažujete, můžu doporučit, za ty prachy to stojí.

Jarca
Jarca (neregistrovaný) ---.net.upc.cz
16. 8. 2009 16:37 Nový

Re: Bolesti hlavy

celé vlákno

Ahojky, tento týden jsem přišla za doktorkou právě s tímto problémem, mám bolesti hlavy pravidelně tak 2 dny před dobráním aktivních pilulek, někdy je to neúnosné. Prý mám rozkolísanou hladinu hormonů a byla mi doporučena náplast, a nebo právě kroužek. Vzhledem k přibližně stejné cenové náročnosti (cca 1000/3 měsíce – je to docela pálka ale za čistou hlavu to stojí) jsem volila kroužek, jsem moc zvědavá. Třeba mě přestane bolet hlava i po alkoholu (dám si 4 dcl vína a mám ji) ;-) Přeji hodně štěstíčka

daniela26 aura:40

Bolesti hlavy

celé vlákno

Zajimalo by me zda by mi s touhle antikoncepci mohly odpanout bolesti hlavy ktere jsem mivala s pilukama ( v obdobi menstruacni pauzy ) byly nakonec tak strasne ze 4 dny v mesici jsem mohla vyskrtnout ze zivota. Jeden prasek za druhym a strasna bolest pri kazdem kroku ci sebemensim hluku, proto jsem prestala antikoncepci uzivat. Ted nemam pritele ale i tak premysim o budoucnosti a reseni antikoncepce. Nekde jsem cetla ze tyto problemu odpadnou jinde a i tady ctu bolest hlavy porad jako vedlejsi ucinek! Nemate nekdo zkusenosti?