Hlavní navigace
chytře na život
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Databáze léků
Hledat
Přihlásit
Zůstat přihlášen
Registrovat
Zapomenuté
heslo
nebo
jméno
Vitalia.cz
»
Nálepky
»
úraz
úraz
1
–
30
/
112
První strana
Předchozí strana
1
2
3
4
Následující strana
Poslední strana
3 vánoční rostliny, které způsobují otravu
Otravy nehrozí jen z jídla, ale také z vánočních dekorací. Rostlinami, na které bychom si měli dát pozor, a to zejména u malých dětí, jsou jmelí, břečťan i pryšec neboli vánoční hvězda.
Petr Havel
10. 12. 2020
5 základních chyb, kterými si škodíme při běhání
Trápí vás při běhání bolest kotníků, lýtek, kolen, kyčlí, beder či jiných částí těla? Nesprávná technika běhu má dopad na pohybový systém. Jak běhat správně?
Andrea Slížková
9. 9. 2020
Počet nových komentářů
2
Kvůli mořským ježkům si zabalte pinzetu, medúzy setřete z kůže kreditkou
Odstranění bodlin mořského ježka, ošetření požahání medúzou a jedovatí hadi a pavouci v Chorvatsku… Lékařka radí, co dělat při setkání s nebezpečnými živočichy na zahraniční dovolené.
Redakce
31. 7. 2020
Počet nových komentářů
3
Zachránit se dá ledacos. K zubařům míří rodiče s dětmi, které si v létě poraní zub
Během prázdnin přibývá úrazů chrupu. Stomatologové umí zachránit i zlomený nebo vyražený zub.
Redakce
28. 7. 2020
Počet nových komentářů
1
Když jste šikovní, trvá přišití prstu čtyři hodiny, říká mikrochirurg
Rozhovor
ROZHOVOR – Je zřejmě nejstarším operujícím mikrochirurgem u nás. Svatopluk Svoboda s pomocí mikroskopu a nití tak jemných, že vlas je proti nim provaz, již desítky let vrací oddělené části lidského těla na jejich původní místo.
Lenka Krbcová
23. 6. 2020
Polohovací lůžko pro dlouhodobě nemocného: jak ho získat domů?
Aktualita
Mrtvice, dlouhodobá nemoc, stáří, úraz. Důvodů, kdy je třeba blízkému člověku zajistit polohovací lůžko, je mnoho. O nemocné rodinné příslušníky se také chceme starat doma. Kdo a za jakých podmínek může o polohovací lůžko požádat?
Redakce
11. 5. 2020
Do auta jedině bez bundy. Snižuje bezpečnost pásů
Šála, čepice, rukavice, svetr a teplá bunda. Udržovat sebe či dítě v teple a chránit se před nachlazením je samozřejmě v pořádku, je ale třeba myslet na to, že při nástupu do auta je nutné se zase odstrojit. Bezpečnostní pásy jinak ztrácejí účinnost, jak varují experti.
Veronika Šmídová
29. 1. 2020
Počet nových komentářů
4
Necháváte děti v autě? Hrozí jim kolaps i smrt
Každý rok umírají zcela zbytečně desítky dětí, které jejich rodiče nechají sedět v rozpálených autech. K těmto tragédiím dochází nejčastěji v letních měsících, málokdo si ale uvědomuje, že obdobné riziko přetrvává i v zimě. A to hned dvojnásobně – dítěti hrozí ve voze nejen přehřátí, ale také podchlazení.
Veronika Šmídová
6. 1. 2020
V srpnu došlo ke změně. Co pojišťovny už nehradí špatně pohyblivým lidem?
Aktualita
Špatně pohybliví lidé mají od srpna nárok na méně zdravotních pomůcek, než tomu bylo dosud. Co si musí dokoupit za své a na co všechno jim pojišťovna přispívá?
Redakce
30. 9. 2019
Člověk na vozíku nebyl partner. Byl to pacient, vzpomíná zakladatelka Centra Paraple
Rozhovor
ROZHOVOR – Alena Kábrtová před lety spoluzakládala Centrum Paraple pro pomoc paraplegikům a tetraplegikům – lidem na vozíku s poškozením míchy. Těch let uběhlo již 25 a – jak říká i motto Paraplete – byla to jízda.
Lenka Krbcová
6. 9. 2019
Parkour. Malým dětem zakažte, větším sežeňte trenéra
U nás se objevil poměrně nedávno a už drží první příčky v oblíbenosti dětských sportů. Parkour je in, ale má mít svá pravidla. Protože tenhle sport s sebou nese i zranění a nebezpečné situace.
Tereza Víchová
4. 9. 2019
Dětský sport tu není proto, aby uspokojil nenaplněné rodičovské ambice, varuje sportovní psycholožka
Rozhovor
ROZHOVOR – „Česká republika bere dětský sport příliš výkonově. Stejně jako později v dospělosti tlačí zaměstnavatelé na výkon v továrně nebo v bance,“ říká Radana Rovena Štěpánková. Psychologii sportovců se věnuje více než deset let. Ti nejlepší mají podle ní onu emoční vazbu ke sportu, nikoliv k výkonu.
Tereza Víchová
23. 8. 2019
Nepodceňujte bouřky, raději si zalezte. Ale kam?
Na celém světě zemře na následky blesku deset lidí denně. Oběti jsou bohužel i v ČR. Kam se schovat, když zaslechnete hrom? Víte, jak daleko máte být od osaměle stojícího stromu?
Helena Singerová
16. 8. 2019
Potřebujeme v životě jistoty? Tomu, kdo skáče bungee jumping, bych tu gumu nařezával
Rozhovor
„Síť našich obav se neustále zahušťuje. Netýká se to jen dětí, ale i dospělých. Stále více se bojíme o život, o svoje zdraví, přičemž je ta obava, abych tak řekl, lichá,“ tvrdí profesor Stanislav Komárek.
Olga Myslivečková
30. 4. 2019
Počet nových komentářů
3
Test dětských židliček: u modelů 2v1 hrozí převrácení
Test
Organizace dTest varuje před nestabilními dětskými židličkami. U několika typů hrozí převrácení židličky i dítěte dozadu.
Redakce
23. 4. 2019
Slepí vrazi. Tak nazývají řidiče se špatným zrakem
7 z 10 českých řidičů špatně vidí, 2 % řidičů nerozeznají červenou a 8 % řidičů, tedy každý dvanáctý, by kvůli špatnému zraku vůbec nemělo řídit, ukázaly výsledky nejnovějšího průzkumu. Řidič bez vhodné korekce zraku mnohem pomaleji reaguje na náhlé změny dopravní situace, a je tak sobě i okolí stejně nebezpečný, jako kdyby řídil opilý nebo pod vlivem drog.
Redakce
5. 4. 2019
dTest varuje před dvěma nebezpečnými autosedačkami
Test
Spotřebitelská organizace dTest varuje před koupí dvou nebezpečných autosedaček. Testy ukázaly, že mohou v případě nehody vážně ohrozit zdraví přepravovaných dětí. Modely Babystyle Oyster Carapace Infant a Chicco Oasys i-Size Bebecare určené pro nejmenší děti zcela propadly ve zkoušce čelního nárazu.
Redakce
4. 4. 2019
Cvičení je účinnou prevencí osteoporózy
Řídnutí kostí trápí až milion Čechů, každou třetí ženu a pátého muže. Příznaků si nevšimnete, dokud si něco nezlomíte. A k tomu stačí minimální náraz nebo upadnutí. Dá se „tichému zloději” kosterní hmoty bránit prevencí?
Tereza Víchová
21. 2. 2019
Jak se chovat při úrazu v Alpách? Někde na vás chtějí vydělat
Situace, kterou si během vysněného lyžování v Alpách raději nepředstavujeme. A přesto je tu denně k vidění: úraz, který si žádá zásah záchranářů, převoz do zdravotnického zařízení a třeba i operaci na místě. Co a jak se bude dít, pokud se zraníte na sjezdovce?
Tereza Víchová
23. 1. 2019
Nejčastější silvestrovská zranění: Jak se jim vyhnout
Popálení kůže a úrazy očí, to jsou – vedle poranění rukou a prstů – bohužel běžné následky silvestrovských oslav. Je dobré dát si pozor a také znát pro všechny případy první pomoc.
Redakce
29. 12. 2018
Počet nových komentářů
2
Sportujete v zimě? Neprohřáté svaly se snáze poraní
S nadcházející zimou je spojena řada typických úrazů. Stoupá počet zlomenin, naraženin a zranění kolenních kloubů. Nejhorší z nich vyžadují až šestiměsíční rekonvalescenci a končí s trvalými následky. Fyzioterapeutka vysvětluje, jak úrazům předejít.
Redakce
21. 11. 2018
Rázová vlna urychlí léčbu a zamezí jizvám
Unikátní léčba planární rázovou vlnou přináší skvělé výsledky. A je jedno, jestli jste se řízli, spálili, máte bércové vředy, nebo zlomená žebra. Jak tato novinka v rukách českých fyzioterapeutů funguje?
Kateřina Čepelíková
3. 8. 2018
Správná velikost dětské helmy na kolo se pozná v předklonu
Vhodná velikost cyklistické helmy je to hlavní, co bychom měli sledovat. Podle čeho dále vybírat helmu na kolo pro dítě? Důležitý je systém zapínání, váha, pohodlnost, větrání a použité technologie. Při ochraně dětského mozku v případě pádu totiž hrají roli milimetry.
Tereza Víchová
16. 7. 2018
Chirurg: Nejčastější chalupářské úrazy způsobí okružní pily a brusky
Rozhovor
Jan Zlatohlavý se věnuje chirurgii ruky a zápěstí a každé léto se snaží zachránit ruce kutilů, kterým se práce „vymkla z ruky“. Nejhorší je dle jeho zkušeností náčiní zhotovené podomácku, přibývá ale i úrazů způsobených komerčními stroji, které si jejich majitelé všelijak „vylepšují“.
Lenka Krbcová
15. 6. 2018
Tejpování používají i na roky staré jizvy a zranění
Tejpování různých částí těla speciálními páskami je stále oblíbenější. Běžně se používá třeba při hojení modřin a otoků. Tímto způsobem je dokonce možné ošetřovat i několik let stará zranění.
Daniel Mareš
13. 6. 2018
Během spánku spolkneme osm pavouků. Je to pravda?
V řadě médií se stále dokola objevují informace o tom, kolik za život sníme pavouků. Lezou nám opravdu ve spánku do úst? A pokud ano, hrozí nám něco? Odpovědi má známý český arachnolog Tomáš Jeřábek.
Daniel Mareš
29. 3. 2018
Zimní úrazy – první pomoc na chodníku i na sjezdovce
Ledovka, ale i náhlý příval sněhu dokáže potrápit nejen řidiče, ale i chodce. Často kvůli nim končí na zemi s řadou úrazů, které vyžadují pomoc ostatních lidí. Umíte pomoci, když si někdo vykloubí rameno, podvrtne kotník, má omrzliny?
Redakce
19. 1. 2018
Popálení tavnou pistolí: lepidlo ihned odstraňte
Popálení horkým lepidlem z tavné pistole není v době adventu až tak výjimečné. Ne každý hned vyhledá odbornou pomoc, což je v tomto případě většinou chyba.
Lenka Krbcová
8. 12. 2017
Po EU bez cestovního pojištění?
V evropských zemích vám musejí poskytnout zdravotní péči, jako byste byli místní, a to i v případě, že nemáte uzavřené cestovní pojištění. Co se skrývá pod pojmem „nezbytná péče poskytnutá pacientovi v zahraničí“ a jaký je vlastně postup?
Helena Singerová
6. 11. 2017
Počet nových komentářů
2
Výživa po úrazu: co se od lékaře nedozvíte
Jedla jsem a jím rozumně. Stal se mi však úraz – mnohonásobná zlomenina kostí s nutností několika operačních výkonů – a vše bylo jinak.
Hana Mojžíšová
13. 9. 2017
Počet nových komentářů
1
1
–
30
/
112
První strana
Předchozí strana
1
2
3
4
Následující strana
Poslední strana
Domácí lékař
Kuří oko
Bolest hlavy
Záškrt (difterie)
Nachlazení
Infekční mononukleóza
Zánět hrtanu (laryngitida)
Zánět hltanu (faryngitida)
Bolest v krku
Artróza
Astigmatismus
Všechny nemoci
Dieta
Dítě
Farmářské trhy
jídlo
Kvalita potravin
Psychologie
Vánoce
Vztahy
Zdravá výživa
zdraví
Všechny nálepky
Internet Info
Lupa
Měšec
Podnikatel
BusinessCenter
Root
Vitalia
Slunečnice
Stahuj
SW
Tuesday
Navrcholu
Sherpas
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji