největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Témata
»
imunita
imunita
91
–
120
/
189
První strana
Předchozí strana
1
2
3
4
5
6
7
Následující strana
Poslední strana
Věř a víra tvá tě uzdraví
Ve Švédsku kdysi provedli studii, ve které zjišťovali, co u pacientů s bolestí zad rozhoduje o tom, jak dlouho budou stonat. Ukázalo se, že rozhodující nebyla závažnost objektivního nálezu při prvním vyšetření, nýbrž verdikt lékaře, jak dlouho pacient bude stonat.
Jan Hnízdil
5. 12. 2018
Zimní jídelníček podle našich babiček
Lokální, sezónní, bio, málo cukru, bílá mouka jen svátečně… Vše, co je pro nás aktuálním trendem, bylo dřív nejen naprosto běžné, ale často i nutné. Přečtěte si, co bylo základem kuchyně v zimě či jak se Vánoce osladily i bez rafinovaného cukru.
Alena Přídová
13. 11. 2018
Nejlepší, co můžeme udělat pro svůj imunitní systém, je žít v harmonii
Podzim, to je zkouška naší imunity. Snižuje ji stres a přepracování. „Ptejte se, kde je míra toho, co unesete,“ říká lékařka. A my dodáváme: zkuste to dřív, než vám odpoví váš organismus.
Helena Singerová
9. 11. 2018
Ovoce ve formě tinktury zlepší imunitu i zrak
Konzumovat ovoce v syrovém stavu je jistě nejlepší, co můžete udělat, ale našemu tělu svědčí i tinktury či masti z pupenů bylin. Které tinktury dobře působí na zrak, alergie, močové cesty a regeneraci cév?
Redakce
23. 8. 2018
Léčba alergií vyžaduje individuální přístup a zdravý rozum
Rozhovor
Alergie je celoživotní, ne zcela vyléčitelné, ale dobře léčitelné onemocnění. Méně se ví, že souvisí i s psychikou. „Stres, vztek nebo strach vedou ke vzniku či zhoršení projevů alergózy,“ říká zkušená alergoložka Jana Wankatová. Lidé někdy mají tendence zacházet do extrémů.
Pavel Taněv
23. 5. 2018
Jsou očkované děti nemocnější?
Velká zahraniční studie hledala odpověď na otázku, zda aplikace většího počtu vakcín v průběhu prvních dvou let života neoslabuje imunitní systém a není příčinou zvýšeného rizika vzniku infekčních nemocí u očkovaného dítěte.
Redakce
9. 4. 2018
Mlezivo představuje základ pro imunitu dítěte
Mlezivo (kolostrum) je tekutina předcházející mateřskému mléku, která je první stravou miminka. A stravou velmi důležitou pro jeho další život.
Miloslava Kameníková
4. 4. 2018
Věda potvrzuje babské rady: Česnek je všelék
Všestranně přínosné použití česneku se traduje z generace na generaci. Je využíván při domácí léčbě a znalosti o jeho blahodárných účincích na lidské tělo se předávají stovky let. Jednou z nejvýznamnějších složek obsažených v česneku je alicin.
Kristina Vacková
17. 3. 2018
Jak posílit imunitu v době chřipkové epidemie
Ze všech stran právě nyní slyšíme o chřipkové epidemii. Možná také uvažujete nad tím, co dělat, abyste nemoci odolali. Máme pro vás tipy pro přírodní posílení imunity.
Veronika Řeháková
19. 2. 2018
Virus je až poslední kapka. Jak nebýt na podzim a v zimě nemocní?
Kýchání, smrkání, škrábání v krku. Podzim se hlásí o slovo a s ním řada onemocnění. Pokud chcete vkročit do příštího jara bez prodělaných nemocí, začněte s prevencí. A to radši hned.
Helena Singerová
16. 10. 2017
Tradiční čínská medicína v zimě nedoporučuje citrony ani jogurt
Máte oslabenou imunitu a jste stále nemocní? Jak vystoupit z kolotoče viróz a chřipek vysvětluje tradiční čínská medicína. Její pojetí imunity a imunizace organizmu je v mnohém odlišné od pohledu západního.
Jana Škrletová
2. 2. 2017
Imunitu posiluje i sexuální abstinence
Potřebujete se dostat do kondice, posílit imunitu? Nestudujte nejnovější detoxikační kůry a nedržte hladovku, možná vám více pomohou aktivity, které jsou zdarma a dostupné úplně každému.
Petr Havel
27. 1. 2017
Konopím proti roztroušené skleróze
Tisíce lidí trpí v Česku roztroušenou sklerózou a na léčbu dlouho čekají, týdny, ale někteří i měsíce. Proto si lidé snaží všemožně pomoci.
Lenka Čejková
10. 1. 2017
Recept na kapky z hlívy ústřičné: štamprle denně posílí imunitu
Hlíva ústřičná obsahuje unikátní kombinaci organismu prospěšných látek a také vlákninu, která podporuje odchod toxických látek ven z těla. Ale vůbec nejdůležitější složkou hlívy jsou glukany.
Simona Procházková
3. 1. 2017
Spíte málo? Možná si zkracujete život
O tom, že má spánek dobrý vliv na naše zdraví, není pochyb. Podle čeho poznáte, že máte poruchu spánku a jak spát, aby to pro vás bylo přínosné?
Redakce
16. 12. 2016
Nerespektujeme přirozený průběh nemoci a chceme, aby naše děti byly pořád zdravé
Rozhovor
„Nemoci ze školky jsou určitým způsobem vhodné i potřebné,“ říká primář dětského oddělení Jan Boženský a na posilování imunity spíše než preparáty doporučuje zeleninu a ovoce, přiměřený pitný režim a pravidelný pohyb v přírodě (ne v nákupních centrech).
Veronika Řeháková
15. 12. 2016
Exotické dary přírody, které zahánějí únavu a dodávají energii
Možná se také cítíte vyčerpaně a takříkajíc bez „šťávy”. Může za to řada faktorů. Pokud nepatříte mezi příznivce chemických preparátů, zkuste tělo povzbudit přírodními látkami rostlin z dalekých končin světa, s jejichž účinky vás v následujícím článku seznámíme.
Redakce
13. 12. 2016
Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček
Sychravé studené počasí nahrává virózám. Když se k tomu připočte dětský kolektiv, který je rájem pro šíření nejrůznějších infekčních onemocnění, dostává imunitní systém řádně zabrat a nemoc může propuknout snáz. Jedním z nejdůležitějších orgánů pro budování imunity je střevo. Upravte jídelníček a těšte se ze zdravého potomka.
Helena Singerová
6. 12. 2016
Jak zvládat onemocnění horních cest dýchacích u nejmenších?
Malé děti onemocní dle statistik až 12× ročně. Diagnóza většinou zní akutní zánět horních cest dýchacích nebo akutní bronchitida. Léčbu můžete zvládnout i bez zbytečné chemie.
Redakce
30. 11. 2016
Vitaminová abeceda
Vitaminy fungují v těle jako katalyzátor a podílejí se na metabolismu cukrů, tuků a bílkovin. Podle čeho poznáte, že vám daný vitamin chybí, jak jej doplníte a čím podpoříte jejich vstřebávání?
Alena Přídová
25. 11. 2016
Čím zmírnit negativní účinky antibiotik?
Antibiotika bojují proti bakteriálním infekcím, život už zachránila velkému počtu lidí. Zároveň se škodlivými bakteriemi zničí i ty prospěšné. Čím můžete zmírnit jejich negativní účinky?
Redakce
17. 11. 2016
Udělejte si čas na nemoc a uzdravení
Nemoc je signál, že máme zpomalit. Lépe zastavit. Dopřejte nemoci čas a organismu uzdravení. Vyplatí se to. Jak vypadá ideální rekonvalescence? Pomůže například úprava jídelníčku, aromaterapie nebo homeopatie.
Helena Singerová
16. 11. 2016
Léčivý relax: velký přehled koupelových olejů
Samotná koupel v teplé až horké vodě je značně relaxační. Pokud nahradíte světlo svíčkami, bude to téměř dokonalé. Uspokojte i další smysl – čich – a přidejte si do koupele vonné oleje. Vybírat můžete podle nálady nebo i zdravotních potíží, kdy se účinné látky vstřebávají do pokožky již během relaxace.
Helena Singerová
15. 11. 2016
Je vám zima? Prohřejte si organismus
Kromě toho, že se můžeme v zimě cítit poněkud nepohodlně, mráz navíc zužuje cévy a zvyšuje krevní tlak. Zahřát nás může nejen vhodné oblečení, ale i potraviny, oleje nebo bylinné koupele. Podívejte se na zimní tipy bylinkářky Jarmily Podhorné.
Redakce
11. 11. 2016
Bylinky pro děti: první pomoc v době zimních nemocí
Bylinky mohou být skvělým doplněním, nebo dokonce alternativou k léčbě běžných zimních viróz. Jak malé děti mohou bylinky užívat a které jim pomůžou při rýmě, kašli nebo chřipce?
Helena Singerová
1. 11. 2016
Sem vás dají, když budete v karanténě
Vrátili jste se z rizikových oblastí a objevily se u vás příznaky nebezpečné nemoci? Máte šanci být jedním z mála, kdo se vyspí v dekontaminační místnosti. Pojďte s námi nahlédnout do karantény.
Helena Singerová
14. 10. 2016
Líbejte se bezpečně: jak si užít a nechytit HIV
Můžeme se alespoň bezstarostně líbat a oddávat orálnímu sexu, aniž bychom se museli bát infekce? Jak moc spolehlivou ochranou při souloži je kondom? A co dráždění pohlavních orgánů rukou nebo anální sex? Minimalizujte riziko nákazy HIV při náhodném sexu. Přinášíme vám bezpečnostní desatero.
Redakce
12. 10. 2016
Revma: bez včasné léčby do 10 let v invaliditě
Příznaky jsou nenápadné, přitom včasná léčba dokáže zpomalit nebo zastavit zhoršování onemocnění. V opačném případě se pacienti stávají invalidními. Jaké příznaky vás mají varovat a jaká léčba je nejlepší?
Helena Singerová
11. 10. 2016
Superpotraviny nemusí být vždy super
Rozhovor
Přestože jsou dnes superpotraviny vnímány jako symbol zdravého životního stylu, ne všechny jsou stejně kvalitní a poskytují stejné množství cenných látek. Záleží na způsobu pěstování, skladování i dovozu.
Redakce
5. 10. 2016
Zvlhčovač vzduchu nevybírejte jen podle designu
Trápí vás častá rýma nebo suchý kašel? Možná zvažujete nákup zvlhčovače vzduchu. Nabídka na trhu je široká. Dejte si ale pozor, některé přístroje pod sebou zanechávají loužičku. Podle čeho vybírat a je lepší volit s ionizátorem?
Helena Singerová
5. 10. 2016
91
–
120
/
189
První strana
Předchozí strana
1
2
3
4
5
6
7
Následující strana
Poslední strana
Domácí lékař
Plicní embolie
Svrab (skabies)
Spálová angína
Pátá nemoc
Bolest na hrudi
Revmatoidní artritida
Vysoký krevní tlak (hypertenze)
Černý kašel (pertuse)
Růže (erysipel)
Agorafobie (strach z otevřených prostorů)
Všechny nemoci
Dieta
Dítě
Farmářské trhy
Hubnutí
jídlo
Kvalita potravin
Psychologie
Vztahy
Zdravá výživa
zdraví
Všechny témata
PODCAST: Léky na obezitu jsou skoro zázračné, říká lékař z IKEMu
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji