Hlavní navigace

VZP

Léčba hemoroidů hrazená pojišťovnou

Jaké způsoby chirurgické léčby hemoroidů existují a které z nich hradí pojišťovna? Odpovídá Oldřich Tichý z Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Doba čtení: 3 minuty

Podvodníci za provizi: změníte pojišťovnu, ani o tom nevíte

Změna zdravotní pojišťovny je možná jedenkrát za rok. Opakovaně se však vyskytují případy nekalých přeregistrací, kdy dotyční o změně ani nevědí. Nyní dokonce nahaněči pojišťovny zneužili mentálně postižené.

Doba čtení: 4 minuty

Po ztrátě dolních končetin nemáte automaticky nárok na elektrický vozík

Pokud člověk přijde o dolní končetinu či končetiny, hned v nemocnici mu je nabídnuta rada, kde získat příspěvky na péči, na mobilitu i přestavbu bytu. Nárok na elektrický vozík mu ale automaticky nevzniká.

Doba čtení: 3 minuty

VZP: Máme platit léčbu jen proto, že někdo nechce držet dietu

Pojišťovna prohrála soudní při, při níž klientka požadovala proplacení drahé léčby. „Soud tak fakticky rozhodl, že léčbu, která může vyjít odhadem až na 1,5 milionu korun ročně, má VZP uhradit jen proto, aby nemocná nemusela držet dietu,“ tvrdí pojišťovna.

7. 3. 2018 16:30
Doba čtení: 4 minuty

Nejoblíbenější benefity pro těhotné. Polovina žen je nevyužije

Zdravotní pojišťovny proplácejí těhotným ženám nejrůznější příspěvky na vyšetření a podpůrné aktivity. U největší zdravotní pojišťovny VZP čerpá benefity každá druhá těhotná. Největší zájem je o prvotrimestrální screening, tzv. screening Downova syndromu.

17. 2. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Lékař musí umožnit kopírování vaší zdravotní dokumentace. I zadarmo

Pokud potřebujete nahlédnout do své zdravotní dokumentace, či si z ní chcete pořídit výpis, lékař vám musí vyhovět. I když to někdy trvá i pět dní.

9. 2. 2018 12:40
Doba čtení: 1 minuta

Kontrola: VZP platila dvěma firmám i 40× vyšší částky, než je běžné

Největší česká pojišťovna VZP má problém. Během rozsáhlé kontroly vyšly na povrch závažné nesrovnalosti v hospodaření. Podle výsledků kontroly měla pojišťovna platit kapitálově propojeným poskytovatelům OmniLab a Nemocnici sv. Alžběty téměř čtyřicetkrát vyšší částky, než je běžné. Případem se již zabývá Policie ČR.

Doba čtení: 3 minuty

Platíte na gynekologii za zrcadlo? Nemusíte

Když lékař řekne, že je tato služba placená, obvykle nepátráme, jestli má pravdu, ale zaplatíme. Třeba ale platíme za služby, které mohou být i zdarma.

Doba čtení: 2 minuty

Kdy vám lékař zdarma změří cholesterol?

Máte ve svém okolí lidi s vysokým cholesterolem? Sledujete jejich obtíže a chcete vědět, jak jste na tom vy sami? Nechte se vyšetřit u lékaře, čas od času je to zdarma.

2. 2. 2016 13:00
Doba čtení: 2 minuty

Přispějete mi na Venušiny kuličky? Ptají se lidé v pojišťovně

Otázky některých lidí na pojišťovnu berou dech. Jeden chce proplatit značkovou teplákovou soupravu na kojení a druhý zas nový telefon. Jak reaguje zdravotní pojišťovna?

4. 1. 2016 13:08
Doba čtení: 2 minuty

Příspěvky na bezlepkovou dietu: Celiaci berou pojišťovnu útokem

Na příspěvek pro celiaky láká největší zdravotní pojišťovna VZP. Lidé u ní na bezlepkovou dietu získali za tři týdny na příspěvcích více než za celý rok 2012.

Doba čtení: 2 minuty

Na preventivní prohlídky kašlou hlavně Pražáci

Zdravotní pojišťovna zjišťovala, jestli lidé docházejí na pravidelné preventivní prohlídky. Výsledek je překvapil a zklamal. Na prevenci nedbáme.

Doba čtení: 2 minuty

722 tisíc klientů VZP musí změnit platební příkaz

VZP posiluje spolupráci s Komerční bankou, ušetří tím prý desítky milionů. Přes 700 tisíc plátců pojistného však bude muset změnit svůj platební příkaz.

Doba čtení: 1 minuta

Dejte si pozor, podvodníci zneužívají výměnu průkazů VZP

Všeobecná zdravotní pojišťovna varuje před falešnými zaměstnanci. Pod záminkou kontroly kartičky VZP se snaží vetřít do domácností, zneužívají data pojištěnců či vnucují předražené zboží.

24. 9. 2014 10:34
Doba čtení: 2 minuty

Jste u VZP? Začíná velká výměna průkazů

Výměna průkazů klientů Všeobecné zdravotní pojišťovny se týká cca 40 % populace. Nový průkaz dostanou téměř čtyři milióny klientů nejpozději počátkem příštího roku.

23. 5. 2014 14:04
Doba čtení: 1 minuta

Zubaři okradli pojištovnu na plombách o 2,4 miliónu

VZP začalala s hloubkovými kontrolami stomatologů. Závěr? Zubaři vykazují pojišťovně výrazně větší počet plomb, než skutečně pacientům udělali. Tři stomatologové už u VZP skončili.

Doba čtení: 2 minuty

Jeden člověk stojí pojišťovnu skoro 24 000 korun

Za průměrného pojištěnce dá letos VZP skoro o tisícovku víc než loni. V průměru letos pojišťovna vydá za péči o jednoho klienta 23 842 korun. Loni to bylo méně o 957 korun (tj. 4,18 %).

6. 2. 2014 10:56

Zubaři dostanou víc peněz za plomby

VZP jako první pojišťovna zvýšila platby za amalgámové plomby. Stomatologové hrozili, že pokud se částka za výkon nezvýší, budou jej chtít hradit hotově od pacientů.

Doba čtení: 1 minuta

Týden v belgické nemocnici vyjde 5× dráž než u nás

Do konce letošního roku v Česku zaplatíme za jeden den v nemocnici stovku, od ledna se dočasně nebude platit nic. Kolik peněz utratí Francouzi, Bulhaři, Slováci a Němci za den v nemocnici?

Doba čtení: 2 minuty

Chorvatsko vstupuje do EU. Mění se podmínky zdravotní péče

Chorvatsko, které je jedním z nejoblíbenějších cílů českých turistů, vstupuje v pondělí 1. 7. 2013 do Evropské unie. S tím se mění i některé nároky na zdravotní péči pro české občany.

27. 6. 2013 16:07
Doba čtení: 2 minuty

Velký přehled: poslední týden pro změnu zdravotní pojišťovny

Již jen do 30. června máte pro letošek možnost změnit zdravotní pojišťovnu. Proč to vůbec dělat a jak si vybrat tu pravou? Neuváženým výběrem byste si mohli pěkně zavařit.

Doba čtení: 10 minut

Nejdražší pacient VZP stojí 54 milionů korun za rok

VZP poprvé zveřejňuje přehled svých nejnákladnějších klientů. Je možná překvapením, že nejčastější diagnózou nejsou nádorová onemocnění. Převažují poruchy metabolismu a srážlivosti krve.

Doba čtení: 1 minuta

Roman Vaněk: Vyspělé země by šmejdy ani neprodávaly, my je klidně kupujeme

Šéf kulinářského institutu Roman Vaněk se opřel do kvality potravin prodávaných v českých obchodech. Naznačuje východisko z nepříznivé situace a navádí nás k opisování „z venku“.

Doba čtení: 4 minuty

Darovat krev by měla být samozřejmost. Tisíce dárců přitom chybí

Alespoň jednou v životě krev darovalo 30 % české populace. Opakovaně si ale půllitr životadárné tekutiny nechalo vzít jen osm lidí ze sta. Co vězí za tak mizernou návštěvností?

Doba čtení: 4 minuty

Zdravotní pojišťovny nabízejí benefity. Je některá výhodnější?

Pro změnu zdravotní pojišťovny platí od roku 2012 nová, mnohem přísnější pravidla. Pojišťovny proto lákají na krabičkové diety i na plavání. Vyplatí se ale změna jen kvůli bonusům?

Doba čtení: 5 minut