Hlavní navigace
chytře na život
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Databáze léků
Hledat
Přihlásit
Zůstat přihlášen
Registrovat
Zapomenuté
heslo
nebo
jméno
Vitalia.cz
»
Nálepky
»
rehabilitace
rehabilitace
1
–
28
/
28
Potíže z prochladnutí: Začalo vás bolet rameno, záda či svaly?
Zamrzlé rameno, natržené svaly a blokády páteře… Na vině je mnohdy prochladnutí svalů a následné odkládání řešení potíží. „Pokud příznaky neustoupí do tří dnů, nebo naopak sílí, je na místě vyhledat odbornou pomoc,“ upozorňuje odbornice.
Redakce
29. 11. 2019
Počet nových komentářů
1
Čeká vás výměna kloubu? Co musíte vědět předem
Totální endoprotéza kyčelního kloubu je operací, na kterou se čeká několik měsíců. Za tu dobu se vyplatí pečlivě promyslet, jakému zařízení se svěříte s rehabilitací a také co všechno budete potřebovat. Třeba sedátko do vany nebo navlékač ponožek.
Tereza Víchová
19. 7. 2019
Vědci upozorňují, kolik Čechů denně pije
Kolik Čechů nadužívá psychoaktivní léky a kolik každý den konzumuje alkohol? Rozšiřuje se obliba žvýkacího tabáku. Příští rok bude s klíšťaty problém hlavně na Moravě. Genetika za nádory prsu a vaječníků. A další novinky z akademického světa.
Pavel Houser
10. 7. 2019
Počet nových komentářů
1
Tejpování používají i na roky staré jizvy a zranění
Tejpování různých částí těla speciálními páskami je stále oblíbenější. Běžně se používá třeba při hojení modřin a otoků. Tímto způsobem je dokonce možné ošetřovat i několik let stará zranění.
Daniel Mareš
13. 6. 2018
Musím umět pacienta zatáhnout do hry
Rozhovor
„Ani se nehnu“ nebo „uběhám se k smrti“. Nejen tyto extrémy jsou příčinou bolestí kloubů, svalů a šlach. Patří k nim také špatné pohybové vzorce či těžké psychické trauma – taková je zkušenost neurologa Tomáše Nedělky.
Pavel Taněv
12. 6. 2018
Měli jste infarkt? Nebojte se sportovat
Rozhovor
Ve Fakultní nemocnici Brno nabízejí okamžitou návaznost pohybové léčby u pacientů s různou škálou srdečních chorob, především po infarktu myokardu. Mimo jiné tak odstraní strach z pohybové aktivity, který je po srdečních příhodách velmi častý.
Redakce
19. 4. 2018
Počet nových komentářů
1
Doc. Tichý: Skryté záněty nacházím vyšetřením pohybového aparátu
Rozhovor
Tvrdí, že infekční zánět, ať virový, nebo bakteriální, způsobí typické příznaky v pohybovém aparátu jen v jedné půlce těla. A že se tedy pravděpodobně šíří lymfou. Vědecky dokázáno to zatím není a někteří ho prý mají za blázna.
Pavel Taněv
20. 12. 2017
Počet nových komentářů
3
Poukazy na vyšetření mají omezenou platnost. Dejte si na to pozor
Vystavil vám lékař poukaz na vyšetření nebo ošetření? Pokud jde například o rehabilitaci či fyzioterapii, máte na objednání týden. Mluvčí VZP vysvětluje, jak dlouho který poukaz platí.
Redakce
3. 4. 2017
Jmelí je více léčivé než jedovaté
Tradiční vánoční rostlinka, která má mít kouzelnou moc: přinášet štěstí a plodnost. Traduje se, že je jedovaté. Málokdo ale ví, že je to spíše léčivka. Používáme ji k omývání nohou při křečových žilách. Rovněž bývá součástí čajů na snížení krevního tlaku nebo cholesterolu.
Helena Singerová
8. 12. 2016
Ochablé svaly mohou značit vážnou nemoc
Pompeho nemoc je vzácné onemocnění, které má tak málo lidí, že jej ani mnozí lékaři neznají. Pacienti trpí závažnou svalovou slabostí a problémy s dýcháním, což je bez léčby velmi nebezpečné. Ti, kteří se dostanou do péče odborníků, mají z velké části vyhráno.
Helena Singerová
14. 9. 2016
Hormonální jóga pomáhá ženám i diabetikům
Rozhovor
Certifikovaných lektorů hormonální jógy pro ženy není mnoho. V oblasti hormonální jógy pro diabetiky a muže ještě méně, tam je Jana Černotová v Česku průkopnicí. Absolvovala kurz u samotné zakladatelky tohoto cvičení, doktorky filozofie a psychologie, Brazilky Dinah Rodrigues. V rozhovoru objasňuje, jak hormonální jóga na organismus působí.
Veronika Řeháková
27. 5. 2016
Akupunktura vychází z čínské medicíny. Proto jehly nejčastěji míří do ucha
Pochází z Číny a je stará tisíce let. V poslední době se akupunktura zabydluje i u nás, stává se doplňkem klasické i nedílnou součástí tradiční čínské medicíny a její obliba roste. Na co akupunkturu použít, kterou si vybrat a kolik to stojí?
Michaela Michalcová
18. 5. 2016
Léčbu nataženého svalu lze urychlit
Nedostatečné rozcvičení a následný zbrklý pohyb. Když si sportovec natáhne sval, má jen jednu možnost – až do odeznění příznaků klidový režim. Jak lze léčbu urychlit?
Helena Singerová
10. 5. 2016
3 metody na posílení pánevního dna
Ochablé svalstvo pánevního dna je problém, který znají ženy po porodu. S přibývajícím věkem postihuje většinu žen, ale také mužů. Přitom cviky na posílení pánevního dna mohou řadě problémů předejít nebo je oddálit.
Redakce
26. 4. 2016
Počet nových komentářů
1
7 tipů proti jarní únavě
Jste poslední dobou malátní, schází vám energie a tím také dobrá nálada? Možná si říkáte, že ji zneškodníte popíjením energy drinku nebo cukrovinkami všeho druhu. Zkuste to jinak, třeba po vzoru přírody a lepších návyků. Přinášíme tipy na osvědčený jarní restart.
Lenka Zelnitiusová
6. 4. 2016
5 druhů sauny: finská klasika i sauna s nízkou teplotou
Saunování je zdravé, ale klasická finská sauna s extrémním střídáním teplot nemusí sedět každému. Pro někoho je dokonce zcela nevhodná. Pak jsou tu další možnosti: sauna selská, tropická, různé nízkoteplotní sauny a infrasauna.
Michaela Michalcová
22. 3. 2016
Počet nových komentářů
1
Velký přehled: Druhy jógy od A do V
Vybrat si lekci jógy není v současnosti vůbec jednoduché. Učitelé na Východě říkají, že jóga je jen jedna – tu nejklasičtější se u nás učí například studenti Systému Jóga v denním životě. Józe propadl celý západní svět. V současné době existují desítky variací a není fitcentrum, kde by se „nějaká“ jóga necvičila. Víte, co vás čeká na jednotlivých hodinách? Budete jen meditovat, nebo se pořádně zapotíte? Připravili jsme pro vás velký abecední přehled.
Michaela Michalcová
18. 3. 2016
Počet nových komentářů
3
Pomocníci s vykašláváním: vepřové, nebo psí sádlo?
Vlhký kašel bývá doprovázen hleny, které je potřeba dostat z těla ven. S vykašláváním nám pomáhají některé léky. Zabrat mohou i teplé obklady nebo potírání hrudníku. Vybírat můžete z mastí, sádla nebo třeba olejů. Můžete si také připravit solný obklad s pohankou.
Helena Singerová
1. 2. 2016
Lymfodrenáž: manuální, nebo s přístrojem?
Lymfodrenáž je pomocník při otocích i kosmetické vylepšení vzhledu. Co obnáší manuální a co přístrojová? Komu se svěřit do péče, abychom si spíš neublížili? Po správné lymfodrenáži poznáte efekt okamžitě.
Tereza Víchová
27. 11. 2015
3 nejčastější druhy masáží – každá má jiný význam
Bolí vás záda, chcete jen preventivně chodit na masáže, abyste co nejdéle předcházeli civilizačním potížím, nebo si jednoduše užili příjemnou hodinku odpočinku? Nabídka je pestrá: jak se v ní zorientovat?
Tereza Víchová
20. 11. 2015
Kouříte? Lázně nebudou
Kuřáctví vám může zabránit jet do lázní „na pojišťovnu“. V mnoha případech je totiž závislost na nikotinu kontraindikací lázeňské léčby, tedy důvodem, proč ji pacient nemůže absolvovat. Jde například o žaludeční vředy či diabetes.
Redakce
17. 11. 2015
Počet nových komentářů
1
Neumíme už ani správně chodit. Originální metoda zbavuje bolestí zad
Rozhovor
Vsedě, třeba u počítače, si zkracujeme svaly. Břicho odpočívá, napětí svalů podél páteře vzrůstá. Stlačují se meziobratlové disky a klouby. Podobně se ničíme při sportu, běhu, chůzi. Alena Křivánková Mračková používá k nápravě unikátní metodu dr. Smíška.
Andrea Pencová
6. 11. 2015
Výběr rehabilitačního míče: nejdůležitější je účel a vaše výška
Gymnastické míče jsou skvělou pomůckou při posilování, relaxaci, rehabilitaci i fyzioterapii. Není divu, cvičení s nimi je příjemné, efektivní a k tělu zvlášť ohleduplné. Na trhu jich najdete nepřeberně, jenže ne každý se bude hodit pro váš účel a vaši postavu. Než se pro některý z nich rozhodnete, měli byste si ujasnit to podstatné.
Zuzana Macková
26. 10. 2015
Dobrý masér se nezapomene zeptat
Příjemná hodinka, uvolnění obvykle přetížených svalů a prevence bolesti v zádech nebo krční páteři. Klasické masáže jsou široce oblíbené a využívané. Ne vždy se ale oddáme do rukou opravdovému profesionálovi. Jak ho poznat?
Tereza Víchová
16. 10. 2015
Tejpování doma – lze provést správně?
Kineziotaping – barevné pásky na těle – zažívají v posledních několika letech bouřlivý nárůst nejen v oblasti sportu. K regeneraci, rehabilitaci nebo jen preventivně se „tejpuje“ spousta z nás. Jak na to v domácích podmínkách a které tejpy jsou ty „nej“?
Tereza Víchová
6. 10. 2015
Pomoc po mrtvici je šitá přesně na míru
Aktualita
Mozková příhoda změní život od základů. Starý známý svět je pryč. S orientací v novém světě pomůže sociální rehabilitace. Následky nejsou tak limitující, jak se může na první pohled zdát.
Aneta Vidurová
27. 8. 2013
Fyzioterapie nejčastěji řeší bolavá záda, problém je ale jinde
„Češi jsou pohodlní a nechtějí nic měnit,“ říká fyzioterapeutka. Třicátníci, překvapení, že je něco bolí, se chtějí potíží rychle zbavit, a vrátit se bez omezení ke svému životnímu stylu.
Edita Krchová
9. 8. 2012
Počet nových komentářů
2
Základem nové rehabilitační metody je správné dýchání
Dýchání je velmi důležité, nejen pro to, abychom měli nezbytný kyslík. Dýchací svaly se také podílejí na vzpřímeném držení těla. Naučte se snadnou, ale účinnou metodu „ležaté osmičky“.
Redakce
29. 3. 2012
1
–
28
/
28
Domácí lékař
Kuří oko
Bolest hlavy
Záškrt (difterie)
Nachlazení
Infekční mononukleóza
Zánět hrtanu (laryngitida)
Zánět hltanu (faryngitida)
Bolest v krku
Artróza
Astigmatismus
Všechny nemoci
Dieta
Dítě
Farmářské trhy
jídlo
Kvalita potravin
Psychologie
Vánoce
Vztahy
Zdravá výživa
zdraví
Všechny nálepky
Internet Info
Lupa
Měšec
Podnikatel
BusinessCenter
Root
Vitalia
Slunečnice
Stahuj
SW
Tuesday
Navrcholu
Sherpas
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji