největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Témata
»
Prevence
Prevence
211
–
240
/
282
První strana
Předchozí strana
4
5
6
7
8
9
10
Následující strana
Poslední strana
Zúžená předkožka: Nejprve konzervativní léčba
Zúžená předkožka neboli fimóza je nepříjemná a může způsobit řadu méně či více vážných nemocí. Lékaři často nabídnou jen jediné řešení – skalpel.
Helena Singerová
22. 11. 2018
Na vlastní oči: Opilé děti v Praze? Nic tak výjimečného
Reportáž
Vyrazili jsme s bezpečnostním sborem do nočních ulic Prahy, abychom zmapovali, zda se tu nacházejí podnapilí mladiství a jak s nimi v případě potvrzení alkoholu či drog policie naloží.
Kateřina Čepelíková
10. 9. 2018
Jak jezdit na kole a nemít trable s hemoroidy
Cyklistika je jedním z rizikových faktorů vzniku hemoroidů. A pokud už vás rozšířené žíly v oblasti konečníku trápí, ztěžují jízdu na kole a současně se zhoršuje jejich stav.
Redakce
31. 7. 2018
Jsem dospělý a neumím plavat
Počet dospělých neplavců není Českým statistickým úřadem evidován, ale soudě dle počtu kurzů pro neplavce jich málo nebude. Zjišťovali jsme, jak taková lekce dospělého neplavce probíhá a zda na ni přispívá pojišťovna.
Kateřina Čepelíková
30. 7. 2018
Žít nezdravě se prodraží. Dělejte s tím něco, vzkazují Britové
Velká Británie uvažuje o zvýšení daní za zdravotní služby, stejně jako o jejich větší regulaci. Důvodem je povzbuzení obyvatel, aby se snažili být zdravější.
Kristina Vacková
27. 7. 2018
Očkování do zahraničí se liší podle zemí
V cizině můžeme chytit nemoci, které u nás nehrozí. Na pozoru byste se měli mít, zvláště pokud se chystáte na dovolenou do exotických destinací v Asii, Africe nebo Střední a Jižní Americe. Některá očkování do těchto oblastí jsou jen doporučená, jiná i povinná.
Redakce
19. 7. 2018
Předejdeme rakovině? Test ji zjistí mnohem dřív
Rozhovor
Moderní HPV DNA testy odhalí všech 14 typů virů, které jsou původci rakoviny děložního čípku. Profesor Jiří Sláma představuje první výsledky nové české studie Libuše: „Logickým krokem je využití HPV DNA testu jako hlavní vyšetřovací metody ve screeningu rakoviny děložního čípku,“ říká.
Lenka Krbcová
29. 6. 2018
Plíseň na nohách: proti mykózám pomohou bylinky i vhodné ponožky
Léto za dveřmi a hrozba mykózy s ním. Reklama útočí „zázračnými pomocníky“, kteří vás plísní zbaví údajně za pár dní. Ve skutečnosti je to běh na velmi dlouhou trať. Existuje nějaká prevence?
Tereza Víchová
22. 5. 2018
Jóga venku – méně stability, více soustředění
Slunce nad hlavou a vlhká tráva pod nohama. Jóga pod širým nebem je pro aktuální roční období jako stvořená. Co navíc vám přinese čím dál oblíbenější body-mind cvičení venku?
Tereza Víchová
17. 5. 2018
Brrradavice
Nikdy jsem na bradavice netrpěla, ani jako dítě. Až teď – na noze se mi udělala bradavička. Chodím do veřejného bazénu, občas tam šlápnu i na podlahu, tak se není čemu divit. No co, vypálíme a bude po problému…
Alena Hlaváčková
11. 5. 2018
Syndrom malé sukně: vážná nemoc začíná zvětšením břicha
Zvětšený objem oblasti břicha, kdy nemocným začne být „malá sukně“, je mnohdy prvním znakem, který upozorní na přítomnost zákeřné rakoviny vaječníků v těle.
Redakce
8. 5. 2018
Nejčastější mýty o rakovině. Kterým věříte?
V onkologii – stejně jako v jiných odvětvích lékařství – panuje řada mýtů a stereotypů. Jsou nejenom nepravdivé, ale i nebezpečné. Pokud je lidé berou vážně, mohou si poškodit zdraví, nebo dokonce ohrozit svůj život.
Redakce
2. 5. 2018
Pylové alergeny se kombinují s alergeny v potravinách
Na zhoršení stavu alergiků se podílejí nejen pyly, ale také jídlo, zvláště dojde-li ke zkřížené alergii, tedy reakci pylových alergenů a alergenů ze stravy. Které potraviny nebrat na piknik?
Petr Havel
18. 4. 2018
Ženy vs. muži a „jejich“ nejčastější rakoviny
Rakovinou u nás ročně onemocní devadesát tisíc lidí. Ženy nejvíce postihuje nádor prsu, muže karcinom prostaty. U každého pohlaví jde u těchto onkologických onemocnění o zhruba 7000 případů za rok. Dobrou zprávou jsou pokroky a modernizace léčby.
Redakce
17. 4. 2018
Obézním hrozí rakovina, nejtlustší generací jsou mileniálové
Nová obsáhlá studie uvádí, že vliv nadváhy a obezity jako narůstajících faktorů na vznik rakoviny děsivě stoupá. Mladá generace přitom již je, nebo brzy bude tlustá jako snad nikdy dříve.
Kristina Vacková
12. 4. 2018
5 kroků, po kterých se už nikdy nebudete bát zubaře
Jak mít zdravé zuby? Jednoduše a levně. Cestou ke krásnému a zdravému úsměvu je totiž prevence. Základem je 5 kroků.
Redakce
20. 3. 2018
Komu hrozí Alzheimer? Zapomenutí jména je běžné
Rozhovor
Třetina lidí se dozví se zpožděním, že jen tak obyčejně nezapomínají, ale trpí Alzheimerovou nemocí. „Existuje řada testů, jak počínající demenci odhalit. Tím nejjednodušším je nechat nakreslit pacienta hodiny a zakreslit konkrétní čas,“ říká doc. Holmerová.
Lenka Krbcová
13. 3. 2018
Nebezpečné rady o šedém zákalu
Nenechávejte šedý zákal „dozrát“, varují lékaři. Je to nebezpečný nesmysl a jeden z mýtů o šedém zákalu. Lidé podceňují příznaky a odkládají vhodnou léčbu.
Redakce
6. 3. 2018
10 výhod pravidelného cvičení. Víte o nich?
Nejen svaly a postava, ale i činnost mozku a nálada. To vše se zlepší díky pravidelnému vhodnému pohybu. Budete zdravější, vyšší a možná i úspěšnější.
Samantha Clayton
12. 1. 2018
Zdraví je v medicíně naprosto imaginární pojem
Rozhovor
„Medicína je orientovaná na nemoc, nikoli na zdraví, které je v podstatě to poslední, co se po nás, zdravotnících, chce,“ říká René Vlasák, šéf pražského Centra preventivní medicíny.
Pavel Taněv
22. 11. 2017
Co je podstatou vzniku rakoviny
Před třiceti lety nikdo o rakovině otevřeně nehovořil, před pacienty v nemocnici se jejich diagnóza dokonce tajila, dnes je ale rakovina tématem, o kterém se otevřeně mluví. Proč nemoc vzniká, jaké jsou nejčastější typy a v čem spočívá prevence vzniku nádorů?
Jana Tichá
16. 11. 2017
Co nevíte o WC: Zdravé vyprazdňování probíhá ve dřepu
První záchod byl důlek v zemi. Pokrok nezastavíš ani na WC, dnešní záchody jsou komfortní, ale v něčem nezdravé. Přirozené a zdravé vylučování totiž probíhá ve dřepu, tvrdí autoři Štokrle, první české záchodové stoličky.
Lenka Krbcová
15. 11. 2017
Vitamín D: jak poznáte, že ho máte nedostatek?
Nedostatek vitamínu D, podobně jako dalších vitamínů, se projeví spíše dlouhodobě. Má ale velký vliv na zdraví. Jeho hodnoty můžete zjistit pomocí laboratorních testů.
Redakce
30. 10. 2017
Každý zvládne hodinu pohybu denně. Proč si dát pozor na plavání i jízdu na kole?
Hodina pohybu denně je minimum, ale to neznamená, že musíte hned do posilovny. Všichni se mohou dostatečně hýbat, i když pracují v kanceláři. Poradíme vám, jak na to.
Tereza Víchová
23. 10. 2017
Novodobý Priessnitz se jmenuje Wim Hof
Otužování, dechová cvičení a meditace nejsou sice nic nového, ale funguje to. „Ledový muž“ Wim Hof je dokáže snoubit způsobem, který jej posouvá k neobyčejným výkonům.
Šárka Kuželová
26. 9. 2017
Jak poznat rakovinu tlustého střeva
Na kolorektální karcinom neboli rakovinu tlustého střeva a konečníku každoročně umírá asi půl milionu lidí. Po karcinomu plic jde o světově druhé nejčastější nádorové onemocnění, které způsobuje úmrtí. Pokud se ale nemoc podaří odhalit včas, je léčba velmi úspěšná.
Redakce
11. 9. 2017
Lékař popisuje postup při vyšetření na rakovinu prostaty
Rakovina prostaty se zpočátku nijak neprojevuje, příznaky se objeví, až když už je onemocnění pokročilejší. Včasné vyšetření je proto nejlepší prevencí. Co přesně pacienty čeká?
Redakce
21. 3. 2017
Nikdy nepodceňujte krev v moči, může znamenat vážnou nemoc
Zbarvení moči ovlivňují například léky a potraviny, takže není nutné se hned děsit. Příčinou krve v moči může být velká námaha, třeba po jízdě na kole, ale také nemoc, od močové infekce po rakovinu.
Iva Vladíková
8. 3. 2017
Proč naše tělo zadržuje vodu?
Trápí vás nadbytečné kilogramy, pocit jakoby nafouklého břicha a v obličeji máte vepsanou odulost? Možná nejsou na vině až tak tukové polštářky, ale spíše fakt, že vaše tělo se vody nezbavuje, ale zadržuje ji, řekněme do zásoby.
Lenka Zelnitiusová
3. 3. 2017
Voda pomáhá zahnat chřipku
Voda je jeden z nejlevnějších přírodních prostředků, které jsou mimo jiné účinnými pomocníky proti chřipce a nachlazení. Pitný režim pomáhá udržovat sliznice – sloužící jako první linie obrany proti nečistotám a bakteriím – vlhké a tím napomáhá posílení imunity.
Lenka Krbcová
19. 12. 2016
211
–
240
/
282
První strana
Předchozí strana
4
5
6
7
8
9
10
Následující strana
Poslední strana
Domácí lékař
Plicní embolie
Svrab (skabies)
Spálová angína
Pátá nemoc
Bolest na hrudi
Revmatoidní artritida
Vysoký krevní tlak (hypertenze)
Černý kašel (pertuse)
Růže (erysipel)
Agorafobie (strach z otevřených prostorů)
Všechny nemoci
Dieta
Dítě
Farmářské trhy
Hubnutí
jídlo
Kvalita potravin
Psychologie
Vztahy
Zdravá výživa
zdraví
Všechny témata
PODCAST: Léky na obezitu jsou skoro zázračné, říká lékař z IKEMu
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji