Hlavní navigace

nachlazení

Výplach nosu: konvičkou ano, hadičkou ne

Slouží k proplachování nosních dutin, a to při běžném nachlazení, zánětu dutin i dlouhodobých potížích, například alergické rýmě. Říká se jí konvička néti či jogínská konvička, doporučují ji ale i západní lékaři. Je bezpečná, na rozdíl od jiné techniky, tzv. sutra néti, kde hrozí riziko poranění.

4. 2. 2019 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Bylinky a koření pro zahřátí: zázvorová omáčka umí divy

Nejen teplý svetr, ale taky vhodné jídlo zahřeje. A to pořádně, zevnitř a na dlouho. Které bylinky a koření pomohou, aby nám i v zimě bylo teplo?

4. 2. 2019 0:00
Doba čtení: 6 minut

Plošná chřipková epidemie už je v Česku. Jak se jí bránit?

Chřipková epidemie je tu. Nemocných je více než 1700 na sto tisíc obyvatel. Jak se bránit proti nákaze a jak se chřipky zbavit co nejrychleji, když už ji máte?

1. 2. 2019 16:24
Doba čtení: 2 minuty

Dětské koutky, líheň bacilů

Jaká hygienická pravidla dodržuje dětský koutek, kam v dlouhých zimních dnech chodíte zabavit své dítě? Je tu nějaký provozní řád? A může sem každý, i evidentně „prskající” kolem sebe bacily? Místa, kde se zažene nuda, umí občas zajistit i týden v posteli.

30. 1. 2019 0:00
Doba čtení: 5 minut

Tipy, jak přečkat mrazivé období ve zdraví

Po několika týdnech chladného až mrazivého počasí je náš organismus unavený odoláváním neustálým atakům nejrůznějších virů a bakterií. Podpořte jej třeba teplou snídaní nebo přírodní medicínou.

Doba čtení: 3 minuty

Lžička jalovcové denně odežene všechny nemoci podzimu

Začínající podzim s sebou přináší i tradiční virózy a nemoci z nachlazení. Málokdo se jim v tomto čase dokáže ubránit, a tak chodíme s kapesníky v ruce, či rovnou uléháme do postele. Prevenci však máme na dosah ruky. Jaké jsou nejlepší byliny na podzimní nachlazení?

5. 10. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Na viry s homeopatií

Virózy i chřipka chtějí hlavně klid na lůžku, teplo a dostatečný příjem tekutin. „Nevěřte lékům z reklamy, které sice krátkodobě uleví, ale rozhodně nevyléčí,“ říká lékařka.

Doba čtení: 3 minuty

Chřipka a dalších 7 nejdražších nemocí z nachlazení

Náklady na léčbu onemocnění v důsledku mrazivého počasí jdou do stamiliónů. Které jsou ty nejdražší?

28. 2. 2018 12:11
Doba čtení: 2 minuty

Jak bojovat s virózami? Udržujte vlhké sliznice

Ochlazení, vítr, šok pro tělo z přechodů mezi teplem domova či kanceláře a vlezlým chladem za dveřmi domu. Ne každý organismus to zvládá, množí se rýmy, virózy a další onemocnění dýchacích cest.

15. 12. 2017 8:00
Doba čtení: 3 minuty

Jak vrstvit funkční prádlo, abyste nenastydli

Špatná velikost a materiál: to jsou časté chyby, kterých se při výběru outdoorového oblečení dopouštíme. Dokonale vymyšlené materiály totiž fungují jen za určitých podmínek. Službu vypovědí i při špatné údržbě a užívání.

Doba čtení: 3 minuty

Rýmovník pomáhá nejen s rýmou, vypěstuje ho i amatér

Roste před očima. Lze jej jíst, pít, očichávat. Můžete se s ním mazat. Pomáhá, když teče z nosu nebo když se špatně dýchá. Pomůže při kožních potížích. Má mnoho vitamínů. Nenáročná a užitečná rostlina – rýmovník.

20. 10. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Taky už máte rýmu? Na podzimní nachlazení pomůže i konopí

Po teplém létě přichází ochlazení, nepříjemné podzimní plískanice, déšť a vítr. To s sebou samozřejmě nese také typické nachlazení, kvůli kterému téměř všichni trávíme alespoň několik podzimních dnů v posteli s teplým čajem, kapesníkem a teploměrem.

30. 9. 2017 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Jak se zbavit rýmy za pomoci naturopatie?

Řádí na každém rohu, vyhnout se rýmě, chřipce nebo nachlazení není snadné. Poradíme, jak na prevenci i na léčbu za pomoci naturopatie.

Doba čtení: 5 minut

Lidové recepty proti nachlazení a chřipce z celého světa

S nachlazením se lidé potýkají ve všech koutech naší planety. Rýma, bolení v krku nebo teplota se nevyhýbají Mexičanům, Japoncům ani Ukrajincům a každý národ má proti nim své tradiční recepty.

16. 1. 2017 16:49
Doba čtení: 8 minut

Proč se nachladíme, když je zima

Co způsobuje, že jsme během zimy častěji nachlazení než v teplém létě? I když by se mohlo zdát, že hlavní příčinou je chlad, který k zimním měsícům neodmyslitelně patří, důvodů je mnohem více a samotná zima není tím, co by nám nachlazení přímo způsobovalo.

Doba čtení: 3 minuty

Rýma, teplota, kašel. Kdy navštívit lékaře a kdy ne?

Není nutné hnát se s každou rýmičkou k doktorovi. Lékařka vyjmenovává pět situací, kdy je však určitě vhodné vyhledat odbornou pomoc.

Doba čtení: 3 minuty

Jak si poradit s nachlazením? Nejlepší obranou je útok

Ideální je zakročit hned na začátku nemoci. Takto si můžeme pomoci v okamžiku, kdy cítíme, že „na nás něco leze“, nebo když nás potká například nečekané promoknutí studeným deštěm.

Doba čtení: 5 minut

Při chřipce se nechraptí a další rozdíly mezi chřipkou a nachlazením

Chřipka a nachlazení se často pletou. Jedná se ovšem o dvě rozdílné nemoci, které vyžadují jiný přístup a někdy i léky.

8. 10. 2016 0:28
Doba čtení: 3 minuty

Prevence zimních onemocnění: Základem je strava, říká homeopat

Strava a pohyb – tyto dvě základní složky prevence je možno doplnit o některé homeopatické léky na posílení obranyschopnosti.

Doba čtení: 4 minuty

Rozloučíme se s věčnou rýmou a kašlem?

Počasí na přelomu zimy a jara provázejí rýmy, pokašlávání, chrapot, bolesti ucha. Pomůže s nimi homeopatie, jak postupovat a na co si dát pozor? Ptáme se odborníků.

Doba čtení: 4 minuty

Není pravda, že neléčená rýma trvá stejně dlouho jako léčená

Jak se vyhnout rýmě, a co s ní, když se to nepovede? Pokud není efekt léčby patrný do týdne, je vhodné zajít k lékaři.

Doba čtení: 3 minuty

Za vánoční „virózu“ si můžeme sami

Nakupujeme, pečeme, uklízíme a běháme po večírcích… Nemocnost je kolem Vánoc vyšší a není to náhoda. Někteří lidé dokonce onemocní každoročně na den stejně.

25. 12. 2014 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Domácí tygří mast má sílu, která uvolní ucpaný nos

Kosmetika vyrobená doma je nejen balzámem na tělo, ale i pro duši. Pro zimní období je perfektní domácí tygří mast, bojovník proti všem nepříjemnostem spojeným s nachlazením.

Doba čtení: 3 minuty

Máte kašel? Zabalte se, prosím

Víte, jak léčit kašel? Pomalu a přírodní cestou. Hlavní díl práce odvedou bylinky, k uzdravení pomohou voňavé inhalace a masáže. Vhodnou doplňkovou léčbou při kašli a nachlazení jsou zábaly.

3. 2. 2014 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Léčba rýmy bez chemie: medový křen a bylinky

Trápí vás rýma? Průběh můžeme usnadnit pomocí přírodních prostředků a bez chemických léků. Zkuste medový křen, bylinkové nosní kapky a slanou inhalaci.

Doba čtení: 4 minuty

Vitamín C rovnou do žíly: v krvi vydrží až osm hodin

Vysoké dávky vitamínu C, ovšem v infuzích, aby se skutečně vstřebal do krve a neprošel tělem pouze jako příliš drahá moč, mají být novým elixírem energie. Vyzkoušeli jsme to.

Doba čtení: 4 minuty

Co dělat, aby vám nebylo špatně v autě… bez chemie

Cestovní nevolnosti, trávicí obtíže či spáleniny od slunce – to mohou být stinné stránky letní dovolené. Dají se zvládnout s pomocí přírody i bez chemických preparátů.

Doba čtení: 6 minut

Bylinkový speciál: Máta peprná

Trápí vás ucpaný nos, křeče či nafouklé břicho? Chcete potlačit stres a zbavit se napětí? Máta peprná bude vaší lékařem. Zkuste si ji vypěstovat sami. Bude se hodit i do letních nápojů.

Doba čtení: 3 minuty

Potřebujete rychle vyléčit chrapot?

Obvykle si ani neuvědomujeme, že máme hlasivky, dokud nás o hlas nepřipraví bolest v krku a chrapot. Jak být rychle fit a zase mluvit? Zkuste alternativní medicínu.

Doba čtení: 2 minuty

Za horečku buďte rádi, horší je ji nemít

Horečka je náš pomocník v boji s nemocí. Není dobře ji srážet okamžitě, ani dříve, než překročí určitou mez. Přibývá také lidí, kteří dokonce musí svoji teplotu při nemoci zvyšovat.

Doba čtení: 4 minuty