Hlavní navigace

Wellness

Soutěž o kalendář 2012 - Krásky z kalendáře aneb Vystupujeme z anonymity

Zorganizují konferenci, napíší článek, proplatí fakturu… tentokrát se ale naše kolegyně staly fotomodelkami. Výsledkem je kalendář, který můžete mít i vy. Seznamte se.

16. 12. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Vibrostation zdravým lidem neuškodí, nemocní si ale koledují o malér

S vibračními plošinami se to má podobně jako s dalšími způsoby „zhubněte bez námahy“. Nás ale zajímal i aspekt zdravotní. Je totiž řada lidí, kteří by se této metodě měli obloukem vyhnout.

Doba čtení: 5 minut

Proti stresu pomáhají úplně obyčejné věci

Dnešní doba je uspěchaná a není to fráze, nýbrž realita. Špatná zpráva je, že stresu se nejspíš nevyhnete. Ta dobrá, že stres můžete zmírnit docela jednoduše.

Doba čtení: 6 minut

Rady pro zdravé nohy

Naše nohy nachodí desetitisíce kilometrů. Průměrný Čech podle průzkumů obejde za svůj život dvakrát zeměkouli! Co můžeme udělat pro to, aby naše nohy byly zdravé a dobře nás nesly?

29. 9. 2011 0:00
Doba čtení: 6 minut

Vyžeňte zápach cigaret z oblečení i nábytku

Kuřáci to možná necítí, ale nekuřáci spolehlivě. Jak zbavit oděv nebo byt kouřového odéru? Není to jednoduché, cigaretový kouř je totiž urputný soupeř. Jaké jsou prostředky a triky?

Doba čtení: 5 minut

Čeští manažeři neumí ve volném čase odpočívat

Ve schopnosti neřešit pracovní záležitosti ve svém volnu čeští manažeři výrazně zaostávají za dalšími zeměmi, ukázal mezinárodní výzkum. Pracovní stres si tak zbytečně zvyšují sami.

23. 9. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Co můžete udělat pro to, aby vás záda nebolela

Méně, či více, bolesti zad trápí čas od času snad každého z nás. Na vině je často špatné držení těla a ochablé svaly. Ale vedle cvičení jsou i další triky, které udrží záda ve formě. Jaké?

Doba čtení: 6 minut

Zdravé srdce - ani jedna z cest nevede přes pohovku a mísu koblih

V Evropě umírá na infarkt každou minutu jeden člověk a koronární příhoda postihne Evropana každých 26 sekund. Nespoléhejte jen na lékaře – úsměv a pohyb jsou důležitější než pilulky.

16. 9. 2011 10:00
Doba čtení: 5 minut

Chcete vyzkoušet čtečku? V knihovně vám ji půjčí zdarma

Co táhne čtenáře? Smrt autora a filmové zpracování. Vedle tutovek v podobě detektivek, románů pro ženy a slavných jmen sázejí knihovny i na moderní technologie. I tady už můžete e-číst.

Doba čtení: 6 minut

Může mít každá žena krásná prsa? Jak na to?

Pěkná prsa a dekolt si přeje asi každá žena. Velikost prsou se příliš ovlivnit nedá, pokud tedy nebereme v úvahu plastiku, ale pevnosti a zdravému vzhledu už pomoci lze. Jak?

14. 9. 2011 0:00
Doba čtení: 5 minut

Kauza spreje na hubnutí - zakázat ho nelze, i kdyby šlo o podvod

Lidská blbost je věčná a výrobci všelijakých obskurních „zázraků“ to dobře vědí. Historka o žokejovi, který nechtěně zhubnul, připomíná onu slavnou příhodu s nebohým psem v mikrovlnce.

Doba čtení: 6 minut

Tlustí vojáci dostanou tablety na hubnutí. Vážně se po nich hubne?

Česká armáda se rozhodla bojovat s obezitou části vojáků tím, že jim předepíše pilulky proti obezitě. Jak fungují a pomohly by i vám?

Doba čtení: 6 minut

Češky se stydí za své nahé tělo. Ale ne při sexu

Většina českých žen, na rozdíl od svých často tlustých mužů, trpí komplexy, ukázal nový průzkum. Ale spíše na veřejnosti, při soukromých erotických hrátkách stud mizí.

Doba čtení: 3 minuty

Lidé už nechtějí knihy ani za pět korun. Blíží se konec antikvariátů?

V antikvariátu najdete nejen zajímavé knihy, ale často i poklady v nich zapomenuté. Taky na vás působí kouzlo regálů starých knih? A nepřijdeme o ně brzy?

Doba čtení: 7 minut

Léto pomalu končí, ale vosy zůstávají

Kdy se zbavíme protivného hmyzu? „Vos bude postupně ubývat během září a října,“ říká biolog. Urychlit to může jen velmi vlhké nebo velmi chladné počasí. Kdy je vosí jed nebezpečný?

Doba čtení: 4 minuty

Jakou kosmetiku používá Ruda Pivrnec? Pivní, přece

Kdysi kadeřník tužil vlasy zákaznic pivem a dámy jím pak „voněly“. Pivo v kosmetice dnes zažívá renesanci, ale cítit už nebudete. Muži kupují hlavně pivní šampony, ženy pleťové masky.

Doba čtení: 4 minuty

I oteklým kotníkům pomůže lymfatická masáž. Ale není pro každého

Na lymfatickou masáž chodím už několik let. Až nyní se mi však poprvé stalo, že se mě nejdřív masér podrobně vyptal na různé choroby. Řada z nich totiž tuto masáž vylučuje.

1. 9. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Typologie návštěvníků knihovny - určitě i tady bude někdo normální

Knihovna stejně jako jiné státní instituce přitahuje podivíny, cvoky a úchyly. Není snad pravdou, že nejlepší návod na vytvoření bomby se dá vyhledat v knihách (potažmo v knihovně)?

29. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 6 minut

Které pivo se hodí ke koupání?

Pivo se nejen pije, můžete se v něm i koupat. Neznamená to ale, že si dovalíte sud piva a načepujete ho do vany. Do vody se lije koupelové pivo, nebo se rozpouští speciální „pivní“ směs.

Doba čtení: 4 minuty

Dlouhá cesta k rozkoši z četby

Knihu pokládáme za konzervativní médium, její současná podoba je přitom výsledkem dlouhého vývoje. Když si užíváme četby na gauči nebo ve vaně, je to možné jen díky celé řadě inovací…

24. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 7 minut

Jak moc nám škodí znečištěný vzduch

Žijeme v nezdravém životním prostředí. K bezesporu nejškodlivějším faktorům patří dýchání znečištěného vzduchu. Odborníci sestavili žebříček šesti látek, které nás ohrožují nejvíce.

Doba čtení: 4 minuty

Po deštivém létě nám všem chybí vitamín D. Jak ho dodat?

Letošní mizerné počasí nemá zničující vliv jen na naši náladu, ale i na naše zdraví. Tělu totiž chybí vitamín D, takže za váš vzteklý výbuch v práci na kolegy možná může právě „déčko“.

Doba čtení: 4 minuty

Nedělejte z nudapláží Klobásov, říkají naturisté

Nahota je pro ně životním stylem a přirozeností. Okolí se ale na naturismus často dívá s podezřením: „Neškodná, ale přece jen úchylka.“ A zírající voyeuři jejich pověsti jen škodí.

Doba čtení: 6 minut

Víte, kde vynalezli kostku cukru?

Cukr má na místě, kde byl poprvé zformován do hranata, dokonce svůj pomník. Snad si místní chtěli cukrovarnictvím osladit život v chladném kraji. Jsme totiž v České Kanadě.

11. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Úplně obyčejná rozhledna - ale výhled k neuvěření

Nejvyšším bodem Žďárských vrchů je sice kopec s názvem Devět skal, ale rozhled nabízí mizerný. Pořádný kus republiky zato uvidíte ze zcela všední rozhledny na Horním lese.

5. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Plavky pro každou postavu – co sluší hrušce, jablku a přesýpacím hodinám?

Svléci se do titěrného úboru není nic moc příjemného, obzvlášť pokud nemáte tělo Pamely. Ale šikovný výběr plavek dokáže divy s jakoukoliv postavou, i tou nejčastější českou – hruškou.

3. 8. 2011 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Máte super mobil? A umíte s ním pracovat?

Moderní technologie mají šetřit čas. Jenže: je to tak? A nebylo to kdysi, v čase pevných domácích linek, efektivnější? Zdá se, že ne vždy umíme nechat naše přístroje, aby nám pomáhaly.

Doba čtení: 5 minut

Žijí milovníci fantasy v realitě?

Pche, pohádky, můžeme mávnout rukou nad žánrem, jenž se pro mnohé stává životním stylem. Klasik Pratchett říká: „Fantasy JE únik před realitou, ale počkejte… proč by to mělo být špatně?“

Doba čtení: 5 minut

Melatonin - elixír mládí a všelék v jednom balení?

Bývá prezentován jako zázračný lék „na všechno“, slibující dobrý spánek, věčné mládí, ochranu proti rakovině i kvalitní sex. Oficiálně jde ale o doplněk výživy, u nás zatím nepovolený.

Doba čtení: 5 minut

Kam zmizeli komáři? Radujme se, letos nejsou

Taky jste letos ještě nenarazili na komára? Ne že by mi otravný hmyz tolik chyběl, ale čím to, že zmizeli? Odborníci tvrdí, že máme štěstí, letos je zničilo velké sucho.

Doba čtení: 4 minuty