Hlavní navigace

Sport a relax

Chyba za chybou: Výživa rekreačních sportovců a hubnoucích lidí pohledem odborníka

Také rekreační sportovci by měli dbát o správnou výživu. Co jejich tělu nejvíce chybí a jak se stane, že je obézní člověk vlastně podvyživený? Jakub Přibyl upozorňuje na největší chyby, jakých se lidé dopouštějí.

Doba čtení: 13 minut

Homeopatie v rukou sportovců

Bolest, únava, lehká zranění. To všechno tak trochu ke sportu patří. Stejně jako regenerace, odpočinek a péče o tělo. Mnozí vrcholoví i amatérští sportovci by přidali ještě homeopatii.

Doba čtení: 4 minuty

Líbil se vám článek? Poděkujte oblíbeným autorům penězi

Líbí se vám články, které u nás čtete? Od dnešního dne můžete autorovi poděkovat symbolickým honorářem.

29. 4. 2015 11:31
Doba čtení: 2 minuty

Tipy na dovolenou (Komerční sdělení)

Dovolená je jediným časem v roce, který můžeme prožít přesně podle svých představ. Proto není divu, že místo i způsob trávení volních dní pečlivě vybíráme a plánujeme. Co se týče kvantity i kvality, je na českém trhu v rámci cestovního ruchu opravdu z čeho vybírat.

13. 6. 2012 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Soutěž o kalendář 2012 - Krásky z kalendáře aneb Vystupujeme z anonymity

Zorganizují konferenci, napíší článek, proplatí fakturu… tentokrát se ale naše kolegyně staly fotomodelkami. Výsledkem je kalendář, který můžete mít i vy. Seznamte se.

16. 12. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Vibrostation zdravým lidem neuškodí, nemocní si ale koledují o malér

S vibračními plošinami se to má podobně jako s dalšími způsoby „zhubněte bez námahy“. Nás ale zajímal i aspekt zdravotní. Je totiž řada lidí, kteří by se této metodě měli obloukem vyhnout.

Doba čtení: 5 minut

Proti stresu pomáhají úplně obyčejné věci

Dnešní doba je uspěchaná a není to fráze, nýbrž realita. Špatná zpráva je, že stresu se nejspíš nevyhnete. Ta dobrá, že stres můžete zmírnit docela jednoduše.

Doba čtení: 6 minut

Když hosta lapají, pěkně mu zpívají. Jak hotely šidí v mezích zákona?

Hledáte ubytování? Dejte pozor na to, co v ceně NENÍ zahrnuto. Jinak se váš „levný“ hotel pěkně prodraží. Zvlášť pokud chcete takový „nadstandard“ jako ručník, mýdlo nebo uklizený pokoj.

Doba čtení: 3 minuty

Rady pro zdravé nohy

Naše nohy nachodí desetitisíce kilometrů. Průměrný Čech podle průzkumů obejde za svůj život dvakrát zeměkouli! Co můžeme udělat pro to, aby naše nohy byly zdravé a dobře nás nesly?

29. 9. 2011 0:00
Doba čtení: 6 minut

Vyžeňte zápach cigaret z oblečení i nábytku

Kuřáci to možná necítí, ale nekuřáci spolehlivě. Jak zbavit oděv nebo byt kouřového odéru? Není to jednoduché, cigaretový kouř je totiž urputný soupeř. Jaké jsou prostředky a triky?

Doba čtení: 5 minut

Cestujete? Znalost neobvyklých dopravních značek v zahraničí se vám může hodit

Při pobytu v cizině narazíte i na značení, jejichž význam nemá nepoučený člověk šanci odhalit. Jejich znalost může chránit nejen vaši peněženku, ale i zdraví. Která to jsou?

26. 9. 2011 0:00
Doba čtení: 5 minut

Čeští manažeři neumí ve volném čase odpočívat

Ve schopnosti neřešit pracovní záležitosti ve svém volnu čeští manažeři výrazně zaostávají za dalšími zeměmi, ukázal mezinárodní výzkum. Pracovní stres si tak zbytečně zvyšují sami.

23. 9. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Co můžete udělat pro to, aby vás záda nebolela

Méně, či více, bolesti zad trápí čas od času snad každého z nás. Na vině je často špatné držení těla a ochablé svaly. Ale vedle cvičení jsou i další triky, které udrží záda ve formě. Jaké?

Doba čtení: 6 minut

Zdravé srdce - ani jedna z cest nevede přes pohovku a mísu koblih

V Evropě umírá na infarkt každou minutu jeden člověk a koronární příhoda postihne Evropana každých 26 sekund. Nespoléhejte jen na lékaře – úsměv a pohyb jsou důležitější než pilulky.

16. 9. 2011 10:00
Doba čtení: 5 minut

Chcete vyzkoušet čtečku? V knihovně vám ji půjčí zdarma

Co táhne čtenáře? Smrt autora a filmové zpracování. Vedle tutovek v podobě detektivek, románů pro ženy a slavných jmen sázejí knihovny i na moderní technologie. I tady už můžete e-číst.

Doba čtení: 6 minut

Může mít každá žena krásná prsa? Jak na to?

Pěkná prsa a dekolt si přeje asi každá žena. Velikost prsou se příliš ovlivnit nedá, pokud tedy nebereme v úvahu plastiku, ale pevnosti a zdravému vzhledu už pomoci lze. Jak?

14. 9. 2011 0:00
Doba čtení: 5 minut

Kauza spreje na hubnutí - zakázat ho nelze, i kdyby šlo o podvod

Lidská blbost je věčná a výrobci všelijakých obskurních „zázraků“ to dobře vědí. Historka o žokejovi, který nechtěně zhubnul, připomíná onu slavnou příhodu s nebohým psem v mikrovlnce.

Doba čtení: 6 minut

Tlustí vojáci dostanou tablety na hubnutí. Vážně se po nich hubne?

Česká armáda se rozhodla bojovat s obezitou části vojáků tím, že jim předepíše pilulky proti obezitě. Jak fungují a pomohly by i vám?

Doba čtení: 6 minut

Češky se stydí za své nahé tělo. Ale ne při sexu

Většina českých žen, na rozdíl od svých často tlustých mužů, trpí komplexy, ukázal nový průzkum. Ale spíše na veřejnosti, při soukromých erotických hrátkách stud mizí.

Doba čtení: 3 minuty

Lidé už nechtějí knihy ani za pět korun. Blíží se konec antikvariátů?

V antikvariátu najdete nejen zajímavé knihy, ale často i poklady v nich zapomenuté. Taky na vás působí kouzlo regálů starých knih? A nepřijdeme o ně brzy?

Doba čtení: 7 minut

Léto pomalu končí, ale vosy zůstávají

Kdy se zbavíme protivného hmyzu? „Vos bude postupně ubývat během září a října,“ říká biolog. Urychlit to může jen velmi vlhké nebo velmi chladné počasí. Kdy je vosí jed nebezpečný?

Doba čtení: 4 minuty

Jakou kosmetiku používá Ruda Pivrnec? Pivní, přece

Kdysi kadeřník tužil vlasy zákaznic pivem a dámy jím pak „voněly“. Pivo v kosmetice dnes zažívá renesanci, ale cítit už nebudete. Muži kupují hlavně pivní šampony, ženy pleťové masky.

Doba čtení: 4 minuty

I oteklým kotníkům pomůže lymfatická masáž. Ale není pro každého

Na lymfatickou masáž chodím už několik let. Až nyní se mi však poprvé stalo, že se mě nejdřív masér podrobně vyptal na různé choroby. Řada z nich totiž tuto masáž vylučuje.

1. 9. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Typologie návštěvníků knihovny - určitě i tady bude někdo normální

Knihovna stejně jako jiné státní instituce přitahuje podivíny, cvoky a úchyly. Není snad pravdou, že nejlepší návod na vytvoření bomby se dá vyhledat v knihách (potažmo v knihovně)?

29. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 6 minut

Které pivo se hodí ke koupání?

Pivo se nejen pije, můžete se v něm i koupat. Neznamená to ale, že si dovalíte sud piva a načepujete ho do vany. Do vody se lije koupelové pivo, nebo se rozpouští speciální „pivní“ směs.

Doba čtení: 4 minuty

Dlouhá cesta k rozkoši z četby

Knihu pokládáme za konzervativní médium, její současná podoba je přitom výsledkem dlouhého vývoje. Když si užíváme četby na gauči nebo ve vaně, je to možné jen díky celé řadě inovací…

24. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 7 minut

Jak moc nám škodí znečištěný vzduch

Žijeme v nezdravém životním prostředí. K bezesporu nejškodlivějším faktorům patří dýchání znečištěného vzduchu. Odborníci sestavili žebříček šesti látek, které nás ohrožují nejvíce.

Doba čtení: 4 minuty

Po deštivém létě nám všem chybí vitamín D. Jak ho dodat?

Letošní mizerné počasí nemá zničující vliv jen na naši náladu, ale i na naše zdraví. Tělu totiž chybí vitamín D, takže za váš vzteklý výbuch v práci na kolegy možná může právě „déčko“.

Doba čtení: 4 minuty

Tip na výlet: Dovolená v ráji. Po slovensku

Je to sice dnes už cizina, ale pořád za humny. Do Slovenského ráje se dostanete rychle a s sebou doopravdy a nezbytně potřebujete jediné – pořádné boty.

Doba čtení: 5 minut

Nedělejte z nudapláží Klobásov, říkají naturisté

Nahota je pro ně životním stylem a přirozeností. Okolí se ale na naturismus často dívá s podezřením: „Neškodná, ale přece jen úchylka.“ A zírající voyeuři jejich pověsti jen škodí.

Doba čtení: 6 minut