Hlavní navigace

Cestování

Homeopatie v rukou sportovců

Bolest, únava, lehká zranění. To všechno tak trochu ke sportu patří. Stejně jako regenerace, odpočinek a péče o tělo. Mnozí vrcholoví i amatérští sportovci by přidali ještě homeopatii.

Doba čtení: 4 minuty

Tipy na dovolenou (Komerční sdělení)

Dovolená je jediným časem v roce, který můžeme prožít přesně podle svých představ. Proto není divu, že místo i způsob trávení volních dní pečlivě vybíráme a plánujeme. Co se týče kvantity i kvality, je na českém trhu v rámci cestovního ruchu opravdu z čeho vybírat.

13. 6. 2012 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Když hosta lapají, pěkně mu zpívají. Jak hotely šidí v mezích zákona?

Hledáte ubytování? Dejte pozor na to, co v ceně NENÍ zahrnuto. Jinak se váš „levný“ hotel pěkně prodraží. Zvlášť pokud chcete takový „nadstandard“ jako ručník, mýdlo nebo uklizený pokoj.

Doba čtení: 3 minuty

Cestujete? Znalost neobvyklých dopravních značek v zahraničí se vám může hodit

Při pobytu v cizině narazíte i na značení, jejichž význam nemá nepoučený člověk šanci odhalit. Jejich znalost může chránit nejen vaši peněženku, ale i zdraví. Která to jsou?

26. 9. 2011 0:00
Doba čtení: 5 minut

Tip na výlet: Dovolená v ráji. Po slovensku

Je to sice dnes už cizina, ale pořád za humny. Do Slovenského ráje se dostanete rychle a s sebou doopravdy a nezbytně potřebujete jediné – pořádné boty.

Doba čtení: 5 minut

Víte, kde vynalezli kostku cukru?

Cukr má na místě, kde byl poprvé zformován do hranata, dokonce svůj pomník. Snad si místní chtěli cukrovarnictvím osladit život v chladném kraji. Jsme totiž v České Kanadě.

11. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Bude hnusně. Anebo taky ne

FEJETON – Taky jste už odjížděli na dovolenou s přátelským upozorněním kolegů: „Celý týden má pršet“? Jedna věc, nakolik se předpovědi počasí trefují; druhá, jestli se tím vůbec zabývat.

Doba čtení: 3 minuty

Úplně obyčejná rozhledna - ale výhled k neuvěření

Nejvyšším bodem Žďárských vrchů je sice kopec s názvem Devět skal, ale rozhled nabízí mizerný. Pořádný kus republiky zato uvidíte ze zcela všední rozhledny na Horním lese.

5. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Co do hygieny jsme papežštější než papež

Česko je co do hygienických norem a jejich dodržování ještě přísnější zemí než ostatní země Evropy. Zjistila to agentura CzechTourism, která se zabývá sledováním cestovního ruchu.

Doba čtení: 2 minuty

Chcete se vyhnout cestovní nevolnosti? Nepijte šumivé nápoje

Mezi časté cestovatelské potíže patří kinetóza, tedy nevolnost v dopravních prostředcích. Trápí hlavně děti od tři do dvanácti let. Pomocí několika triků se dají obtíže zmírnit.

Doba čtení: 2 minuty

Kam zmizeli komáři? Radujme se, letos nejsou

Taky jste letos ještě nenarazili na komára? Ne že by mi otravný hmyz tolik chyběl, ale čím to, že zmizeli? Odborníci tvrdí, že máme štěstí, letos je zničilo velké sucho.

Doba čtení: 4 minuty

Osvědčené triky proti hmyzu v teplých krajích

Nemoci přenášené hmyzem jsou jedním z největších rizik při cestách do tropických a subtropických oblastí. Lékař Rastislav Maďar procestoval řadu z nich a nabízí praktické rady.

Doba čtení: 2 minuty

Proti dnešním podnikatelským hrádečkům je Kokořín pořád ještě Monou Lisou

Kokořínský důl není ani tak důl, jako spíš údolí. A místo starobylého hradu je jeho symbolem pohádková dekorace rekonstruovaná ve stylu maločeské podnikatelské gotiky. Ale hezky tu je.

21. 7. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

I v Českém ráji najdete místa bez turistů

Vyhýbáte se Českému ráji, protože se nechcete spolu se stovkami dalších mačkat na oblíbených výletních atrakcích? Je to zbytečné. Kousek od davů a plných parkovišť leží úplně jiný Ráj!

14. 7. 2011 0:00
Doba čtení: 2 minuty

V autolékárničce už nebude povinně resuscitační maska ani leták

Zdá se, že ti, co poctivě dodrželi zákon a koupili si na začátku letošního roku novou lékárničku do auta, jen zbytečně vyhodili peníze. Novinky v lékárničce už totiž nejsou povinné.

Doba čtení: 1 minuta

Kam se psem, když jedete na dovolenou?

Milujete ho, věnujete se mu celý rok, ale na dovolenou s vámi na řadu míst váš zvířecí přítel nemůže. Jak najít místo, kde se o něj dobře postarají? A kolik to bude stát?

Doba čtení: 4 minuty

Hazmburk a okolí - reklama na Česko

Stojí na skalním vrchu a je viditelný prakticky odevšad. Ani husité ho nedokázali dobýt, má ideální strategickou polohu. Dnes je zřícenina hradu Hazmburk hitem Českého Středohoří.

Doba čtení: 3 minuty

Český les - místo bez atrakcí

Nejsou tu klasické turistické taháky, ale právě díky tomu tady najdete desítky kilometrů prázdných cest. Na německé straně čas běžel přirozenou cestou kupředu, na naší se zastavil…

Doba čtení: 3 minuty

Soutěž: 77 výletů s dětmi kousek za hranice

Snad každé dítě láká vyrazit „do ciziny“ a nemusí to být právě k moři nebo až do Tramtárie. „Cizina“ je i kousek za našimi hranicemi a možností na jednodenní výlet je dost. Nejméně 77.

15. 6. 2011 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Bude stávka dopraváků? Tipy, jak se dostat do práce

Ve čtvrtek se asi zastaví veřejná doprava v Praze a dalších velkých městech. Rada „zůstaňte doma“ je sice fajn, ale řídit se jí může jen málokdo. Jak a kudy tedy vyrazit?

Doba čtení: 4 minuty

Po Hřebenech Brd pěšky i na kole

Označení hřebeny je pro krajinné útvary univerzální, ale ty nejznámější jsou jen kousek od Prahy. Lesnatý hřbet se táhne od Zbraslavi až k Brdům, kde přechází v téměř horskou krajinu.

2. 6. 2011 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Doporučená očkování na dovolenou kamkoliv po Evropě

Víte, že když si pohladíte přítulnou kočku či psa v Řecku, riskujete život? I v civilizovaných zemích vám na dovolené hrozí větší rizika než protivná manželka či nezvedené děti sousedů.

Doba čtení: 6 minut

Udělejte si výlet na filmová místa!

Je to fenomén. Žádný div: lidé se rádi vydávají na místa, která znají z kina i televize. Srovnání filmu s realitou ale bývá někdy překvapivé.

Doba čtení: 2 minuty

Zase ta opencard - jak u blbejch na dvorečku

Před časem jsem se tu rozčilovala nad onou báječnou kartou „pro moje pohodlí“, co si ji s chutí a dobrovolně pořídí každý Pražan. Doufala jsem, že od ní mám na čas pokoj. Omyl!

Doba čtení: 3 minuty

Taxi pouze pro děti. Bez rodičů, zato s chůvou

Potřebujete dopravit dítě k babičce nebo na plavání, a vy sami s ním jet nemůžete? Zavolejte mu taxi! Unikátní služba funguje v Praze, ale můžete ji využít třeba i pro cestu na Moravu.

Doba čtení: 3 minuty

Tip na výlet: Do tichých lesů, kde kdysi řádili vojáci

Přesně před 20 lety odešli z někdejšího vojenského prostoru Ralsko poslední sovětští vojáci. Dnes je tu jedno z nejklidnějších a turisticky nejúžasnějších míst v centrální části Čech.

19. 5. 2011 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Tip na výlet: Hřeben Orlických hor lze překonat za jediný den

Velkou výhodou pro cyklisty je množství asfaltových cest, po kterých se dobře jede. A když už se dostanete nahoru, nehrozí velká převýšení, je to pohoda. Vyberou si tu i pěšáci.

12. 5. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Jsou medvědi v Berouně bratři?

Tři ložnice a nejrůznější medvědí zábava – od stromů namazaných medem až po živé kapry v bazénku. To je medvědárium v Berouně. V okolí ale najdete i další zajímavosti.

Doba čtení: 3 minuty

25 kilometrů s vínem a další netradiční tipy na Velikonoce

Nemá cenu si něco nalhávat: pro většinu lidí jsou Velikonoce jen prodlouženým víkendem. Tak alespoň neseďte doma, vyrazte ven, děje se spousta zajímavých věcí.

20. 4. 2011 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Přistáli ufoni kousek od Blaníku?

Záhadný objekt v polích, bájní rytíři, exotický čínský pavilón, i klidné posezení na místě krvavé bitvy. To vše nabízí dnešní tip na výlet. A navrch nejhezčí cyklostezku v kraji!

15. 4. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty