Hlavní navigace
chytře na život
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Databáze léků
Hledat
Přihlásit
Zůstat přihlášen
Registrovat
Zapomenuté
heslo
nebo
jméno
Vitalia.cz
»
Nálepky
»
zažívání
zažívání
1
–
30
/
35
První strana
Předchozí strana
1
2
Následující strana
Poslední strana
Jíst bez problémů se zažíváním? Význam enzymů ve stravě
Enzymy jsou nedílnou součástí lidského organismu a složkou nezbytnou pro naše zdraví. V těle jich najdeme velké množství – až tři tisíce různých druhů. Tyto bílkoviny jsou jen dalším dílkem do skládanky zdravého životního stylu.
Michaela Polcarová
13. 2. 2020
Tipy pro zdravé zažívání bez léků
Trápí vás zažívací potíže? Nadýmání, průjem, pálení žáhy? Odhalte několik triků, jak zlepšit své trávení. Někdy je to celkem jednoduché.
Michaela Polcarová
23. 1. 2020
8 tipů, jak na zánět močových cest
Močové infekce jsou druhým nejčastějším infekčním onemocněním, s nímž se lze setkat. Základem, jak se nepříjemným zánětům vyvarovat, je prevence. Ve spolupráci s Českou urologickou společností proto přinášíme osmero užitečných rad, jak se vyhnout zánětům močových cest.
Redakce
14. 11. 2016
Klystýr vs. Yal gel
Chystáte se na porod, vyšetření nebo na operaci? Přečtěte si, v čem se metody liší. V rozhodování vám může pomoci následující text.
Helena Singerová
7. 11. 2016
Počet nových komentářů
1
Co pomůže na žlučník
Prudká a intenzivní bolest v pravém podžebří často značí potíže se žlučníkem. Jako první pomoc se doporučuje přiložit ručník namočený ve studené vodě. K prevenci pak patří dodržování tzv. žlučníkové diety. Pomohou i některé léky a byliny.
Helena Singerová
3. 11. 2016
Co můžete udělat proti nadýmání
„Nezadržujte větry,“ radí lékaři. Vždy to bohužel nejde. Proto je lepší nadýmání předcházet. Co můžete udělat sami a kdy je potřeba vyhledat lékaře?
Helena Singerová
31. 10. 2016
Recepty z vína: léčivá jsou jadérka i listy
Hroznové víno má výrazné antioxidační účinky, léčí oční choroby, křečové žíly nebo i kožní onemocnění. Prospěšné jsou jak samotné plody včetně slupek a jadérek, tak i odvary z listí vinné révy.
Helena Singerová
25. 10. 2016
Zastavte akutní průjem
Přichází nečekaně a dokáže rozhodit vaše plány. Akutní průjem má v domácím prostředí nejčastěji virový původ. Jak jej léčit?
Helena Singerová
24. 10. 2016
Superpotraviny nemusí být vždy super
Rozhovor
Přestože jsou dnes superpotraviny vnímány jako symbol zdravého životního stylu, ne všechny jsou stejně kvalitní a poskytují stejné množství cenných látek. Záleží na způsobu pěstování, skladování i dovozu.
Redakce
5. 10. 2016
Na zánět močových cest neplatí jen brusinky
Velmi časté onemocnění, které trápí víc ženy než muže. K nastartování stačí málo, a pokud nejsou léčené včas, hrozí značné komplikace. Zbavte se zánětu močových cest hned v začátcích. Nejen brusinkami.
Helena Singerová
3. 10. 2016
Pálení žáhy: která jídla jsou příčinou a co nás uzdraví
S pálením žáhy se setkává většina západní populace. Na vině bývá nevhodné stravování či léky, časté je v těhotenství, ale může značit i vážnou nemoc. Jak se mu vyhnout a čím jej léčit?
Helena Singerová
26. 9. 2016
Zázrak ze smetiště: co léčí obyčejný lopuch
Kořen lopuchu většího je nejléčivější částí tohoto plevele. Rostlině se daří na pustých místech, kolem cest a luk. Roste i na smetištích. Kořeny jsou přitom nejenom jedlé, ale dokonce velmi léčivé. Máme pro vás lopuchové receptury.
Simona Procházková
23. 9. 2016
Vláknina potlačuje chuť na sladké, ale pozor na zácpu
Vláknina je nezbytná pro fungování střev, podporuje vylučování a může pomoci i s hubnutím. Najdeme ji v některých potravinách nebo ji můžeme dodat tělu pomocí doplňků stravy. Existují dva druhy vlákniny: rozpustná a nerozpustná.
Helena Singerová
30. 8. 2016
O vlákninu z lékárny je velký zájem
Vlákninu najdeme v některých potravinách nebo ji můžeme dodat tělu pomocí doplňků stravy. Které jsou ty nej?
Redakce
27. 8. 2016
Připravte se na letní průjmy: Endiaron, nebo živočišné uhlí?
S letními průjmy se můžete setkat při jakékoli změně prostředí. Nemusíte jezdit do exotiky, stačí i blízké Chorvatsko. Jak se průjmům vyhnout a čím je léčit? Není průjem jako průjem. Někdy pomůže Endiaron, jindy zabere živočišné uhlí.
Helena Singerová
1. 8. 2016
Počet nových komentářů
2
Vezměte si s sebou na dovolenou probiotika
S léčbou průjmů na dovolené pomohou probiotika. Můžete je polykat, pít, nebo třeba cucat.
Redakce
30. 7. 2016
Počet nových komentářů
1
Cestovní nevolnost. Co pomůže před i během jízdy?
Auto se natřásá a žaludek odpovídá. Většina dětí si postupně na jízdu autem zvykne, někomu však nevolnosti vydrží do dospělosti. Jak předcházet nevolnostem při cestování a co dělat, když to na nás přijde?
Helena Singerová
20. 6. 2016
Počet nových komentářů
1
Příčinou nemocí je jídlo. Uzdravte se
Jsme nemocní, protože špatně jíme. Tři čtvrtiny lidských nemocí jsou způsobeny nesprávnou výživou. Tedy nejen tím, co jíme, ale také tím, jak jídlo připravujeme. Pojďme se podívat, co je základ zdravé stravy, a připomenout si 13 doporučení pro zdravý životní styl.
Redakce
11. 6. 2016
Druhy čajů a jejich účinky na zdraví
Bez lahodného šálku čaje si dnes mnozí z nás nedokáží představit svůj ranní nebo večerní rituál. Znáte ale skutečně všechny druhy čaje, které si můžete v pohodlí domova připravit? Vydejte se spolu s námi objevit oblíbené i ne tolik známé druhy čaje, které vašim chuťovým pohárkům zachutnají a tělo i mysl navíc obdaří nespočtem příznivých účinků.
Lenka Zelnitiusová
26. 4. 2016
Počet nových komentářů
1
Po operaci žlučníku: pomůžou dieta i homeopatika
Máte za sebou operaci žlučníku, ale nemáte vyhráno. Návrat k předchozímu nevhodnému režimu by vám uškodil. Dieta po operaci je nezbytná. Homeopatie pak pomáhá zvládnout časté průvodní potíže.
Eliška Bartlová
9. 3. 2016
Počet nových komentářů
1
Léčba průjmu a homeopatika
Průjmové onemocnění, pokud probíhá bez komplikací, je možné zvládnout bez pomoci lékaře. Důležitá je dieta a zejména přísun vhodných tekutin. Průběh lze ovlivnit i homeopatiky.
Eliška Bartlová
16. 2. 2016
Počet nových komentářů
8
10 nejprodávanějších homeopatik
Podle některých lékařů homeopatie snižuje nutnost podávání běžných léků. Jaká homeopatika jsou nejprodávanější?
Redakce
3. 2. 2016
Počet nových komentářů
2
Střevní chřipka řádí. Co s ní?
Většinou trvá krátce. O to bývá intenzivnější. Obvykle nevyžaduje odborné vyšetření. Přesto je někdy potřeba vyhledat lékaře. Řeč je o akutním zánětu žaludku a střev, tedy střevní chřipce. Jak pomoci sobě a jak pomoci dětem?
Helena Singerová
27. 1. 2016
10 léků proti pálení žáhy
Nejprodávanější léčivé přípravky, které vás pálení žáhy zbaví i během pár minut.
Redakce
23. 12. 2015
Počet nových komentářů
1
Pálení žáhy: babské rady i léky pro první pomoc
Víte, co je nejčastější vánoční potíž? Pálení žáhy. Zná ho většina těhotných a ti, kdo mají refluxní chorobu jícnu. Vánoce jsou však příležitost, kdy pálení žáhy může zažít skoro každý. Jak mu předejít a čím si pomoci?
Tereza Víchová
22. 12. 2015
Mezi přípravky proti nadýmání vede Espumisan a heřmánkový čaj
Nadýmání patří k typickým vánočním potížím. Nezvyklá jídla, jejich množství i nedostatek pohybu během svátků způsobují zažívací problémy. Můžete jim předejít nebo se jich zbavit pomocí léků nebo bylinných čajů. Tyto jsou nejžádanější:
Redakce
18. 12. 2015
Počet nových komentářů
2
Nadýmání po jídle spraví kapky i přírodní léčba
Nadýmání o Vánocích způsobuje především přemíra sladkého, ale i nezvyklý nápor smaženého, tučného a sladkého jídla. V kombinaci s alkoholem je to pro naše trávení šok. Jak se nadýmání zbavit?
Tereza Víchová
17. 12. 2015
10 pomocníků na zácpu
Sirupy, pilulky i glycerinové čípky představují nejčastěji kupované přípravky při zácpě. Najdete mezi nimi čistě přírodní produkty a rovněž prostředky vhodné i pro malé děti či těhotné ženy.
Redakce
16. 12. 2015
Počet nových komentářů
1
„Vánoční“ zácpa: domácí léčba
Zácpa, nadýmání, žaludeční potíže – to jsou obvyklé daně za vánoční hodování a polehávání u televize. Buďte raději střídmí a pro případ nouze doplňte domácí lékárničku. Co vám pomůže?
Tereza Víchová
15. 12. 2015
Počet nových komentářů
1
Žlučníkový záchvat: první pomoc musí přijít rychle
Žlučníková kolika je o Vánocích jeden z nejčastějších důvodů návštěvy pohotovosti nebo volání záchranky. Záchvat dokážete podle dále popsaných příznaků rozeznat, zvládnete i první pomoc, ale dlouhodobé potíže vyžadují léčbu z rukou odborníků. Důležitá je dieta a – nejen o svátcích – prevence.
Tereza Víchová
14. 12. 2015
1
–
30
/
35
První strana
Předchozí strana
1
2
Následující strana
Poslední strana
Domácí lékař
Kuří oko
Bolest hlavy
Záškrt (difterie)
Nachlazení
Infekční mononukleóza
Zánět hrtanu (laryngitida)
Zánět hltanu (faryngitida)
Bolest v krku
Artróza
Astigmatismus
Všechny nemoci
Dieta
Dítě
Farmářské trhy
Hubnutí
jídlo
Kvalita potravin
Psychologie
Vztahy
Zdravá výživa
zdraví
Všechny nálepky
Internet Info
Lupa
Měšec
Podnikatel
BusinessCenter
Root
Vitalia
Slunečnice
Stahuj
SW
Tuesday
Navrcholu
Sherpas
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji