Hlavní navigace
chytře na život
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Databáze léků
Hledat
Přihlásit
Zůstat přihlášen
Registrovat
Zapomenuté
heslo
nebo
jméno
Vitalia.cz
»
Nálepky
»
infekce
infekce
1
–
27
/
27
Kloktejte ústní vodu. Je to skvělá prevence nákazy koronavirem, zjistil výzkum
Může ústní voda pomoci proti nákaze novým typem koronaviru? Podle německých vědců ano a momentálně probíhá klinická studie. Kloktání jako prevenci ostatně doporučují odborníci i babské rady na všechny klasické zimní virózy.
Tereza Víchová
15. 10. 2020
Počet nových komentářů
4
Opatření za španělské chřipky: Restaurace nezavíraly. Lidé si nosili vlastní příbory a sklenice
Také před sto lety se společnost dělila na zastánce a odpůrce roušek, ti druzí končili i ve vězení. Za pandemie španělské chřipky spolu lidé nemluvili a zdravili se úklonou. Jaká další opatření panovala?
Taťána Kročková
1. 10. 2020
Počet nových komentářů
2
„Naostro“: je chození bez spodního prádla zdraví prospěšné?
Chodit „naostro“, tedy bez spodního prádla, nejenom občas a nejenom doma se v posledních letech stalo hitem. Vyznavači tohoto stylu si ho nemohou vynachválit a při líčení jeho výhod nešetří superlativy. Trendu podléhají ženy i muži a mají prý konečně pocit naprosté volnosti, pohodlí a dokonalé hygieny.
Kateřina M. Košutová
22. 9. 2020
Počet nových komentářů
2
Lékaři hledají nakažené hepatitidou C, lidé o nemoci nevědí a odcházejí jim játra
Hepatitida C běžně končí transplantací jater, nemocní přitom zdaleka nejsou jen uživatelé drog. Lidé onemocněli i kvůli tetování či piercingu, sexu i z dříve darované krve.
Pavel Houser
21. 8. 2020
Počet nových komentářů
2
Nemoc z vody a neomytého ovoce provází průjem
Její jméno je těžké vyslovit a ještě těžší si zapamatovat. Kryptosporidióza je infekce způsobená nejčastěji kontaminovanou vodou, ale i neomytými potravinami či moštem. V letních měsících jí přibývá a nemocní ani nevědí, co je příčinou.
Petr Havel
31. 7. 2020
Cesta virů kapesníkem. Proč teď důsledně používat jednorázové?
V kapesníku přežívají viry dvacet čtyři hodin. Bezpečnější je vícevrstvý. A použít by se měl skutečně jen jednou. V období obav z koronaviru a respiračních infekcí má doporučení k používání jednorázových kapesníků logické oprávnění.
Tereza Víchová
6. 3. 2020
Počet nových komentářů
2
Kolik morových ran již před koronavirem lidstvo přežilo?
Při zpětném pohledu a zkoumání života lidského rodu můžeme konstatovat, že nic tolik neovlivnilo světové dějiny jako ničivé infekční nemoci.
Bohumil Tesařík
2. 3. 2020
Počet nových komentářů
6
Syfilis: nemoc, u které i lékaři trnuli hrůzou
Pohlavní nemoc syfilis, které se také říkalo příjice, měla v různých dobách stále stejného nerozlučného parťáka. Byla jím prostituce. Syfilida se léčila jedy a kvůli jejímu původu se hádaly národy.
Taťána Kročková
21. 1. 2020
Počet nových komentářů
4
Napité klíště vypadá jako rozinka. Děti ho občas snědí
Moje dítě snědlo klíště, pes snědl klíště, co mám dělat, vadí to…? Podobné dotazy nejsou až tak výjimečné. Ani to, že klíště sníme.
Redakce
10. 4. 2019
Agenturní pracovníci ze zahraničí nemají zdravotní prohlídky, varují praktici
Rozhovor
Nebezpečí nákazy infekčními chorobami, zejména tuberkulózou, představují nedostatečné zdravotní kontroly tzv. agenturních pracovníků, kteří přijíždějí do ČR za prací. Agentury deklarují jejich dobrý zdravotní stav. „Opakovaně se však dozvídáme, že prohlídka vůbec neproběhla, nebo jen velmi formálně,“ říká předseda Sdružení praktických lékařů.
Lenka Krbcová
10. 4. 2019
Počet nových komentářů
1
Potravinářský průkaz – povinný a zbytečný
Každý, kdo chce pracovat v potravinářství, ať už brigádně, nebo na stálý pracovní poměr, musí vlastnit zdravotní průkaz. Obvykle stačí pár minut u lékaře a pár stokorun a je váš. Klidně na celý život. Není to divné?
Kateřina Čepelíková
25. 2. 2019
Rodiče mívají strach z meningokoka. Probíhá velmi rychle
Připomíná chřipku, většinou se neobejde bez teploty a bolestí v krku. Jenže pak přijdou další příznaky meningokového onemocnění a velmi dramatický průběh. Léčí se antibiotiky a možnou prevencí je očkování.
Redakce
23. 2. 2019
Kanibalismus, pojídání placenty a riziko nákazy
Placentu pojídají téměř všichni savci včetně našich nejbližších příbuzných šimpanzů, samice laboratorních potkanů pak tato konzumace uklidňuje. Lidé by si ale měli spíše dávat pozor.
Pavel Houser
20. 12. 2018
Přenos žloutenky C: Jehly, sex a tetování
Hepatitida neboli lidově žloutenka je onemocnění virové. Typ C se přenáší krví, ale uživatelé drog nejsou zdaleka jediní, koho se nemoc může týkat. Do rizikové skupiny spadají také lidé často střídající sexuální partnery, zdravotnický personál nebo osoby s tetováním či piercingem.
Lenka Krbcová
3. 12. 2018
Strach z lesních borůvek: Už ani jednu bez umytí?
Čas od času narazíme na různé varovné až poplašné zprávy. Několikrát se dostaly na tapetu i borůvky. Sběrači a nadšení konzumenti sametově tmavých plodů jsou prý ve velkém ohrožení, a to kvůli infekci šířené tasemnicí liščí. Opravdu? Podívali jsme se, co říkají fakta.
Helena Urbanová
8. 8. 2018
Splachujete potraviny do WC? Krmíte tak potkany
Zbytky potravin, které spláchnete do záchodu, nakrmíte potkany. Proč to vadí? Rozmnoží se, vylezou z kanálu a kousnou vás. „S potkany není radno si zahrávat,“ varuje deratizátor.
Helena Singerová
20. 4. 2018
Počet nových komentářů
3
Musí být nemocní tuberkulózou izolováni v nemocnici? Lékaři chtějí změnu
Většina evropských zemí nechápe, jak můžeme v ČR někoho držet jako ve vězení i již při pouhém podezření na TBC. Podle odborníků toto opatření ve většině případů skutečně nemá smysl.
Lenka Krbcová
23. 3. 2018
Praha před asanací: „Špína, svrab a syfilis“
Jedním z důvodů asanace Prahy koncem 19. století byly katastrofické hygienické podmínky. Podnikneme výlet do historie, do časů poměrně nedávných, ale naprosto nesrovnatelných s našimi dnešními životními podmínkami.
Bohumil Tesařík
1. 7. 2014
Počet nových komentářů
2
Gynekologické potíže podporují vlhké plavky i parfémované vložky
Pobyt ve vlhku, mokré plavky i neprodyšné prádlo působí nejčastější letní gynekologické problémy. Zánětům a infekcím se můžeme účinně bránit. Zkuste jednoduché tipy a přírodní prevenci.
Jarmila Podhorná
30. 7. 2013
Počet nových komentářů
3
Smrtící koronavirus se tváří jako obyčejný kašel
Nový virus začíná nenápadně: jako běžný kašel. Končí ovšem selháním ledvin či jiných orgánů v těle. Říká se mu koronavirus a je to nejhorší suvenýr, který si můžete přivést z dovolené.
Kateřina Kolářová
2. 10. 2012
Zkoušet boty naboso? Pro někoho nechutné, ale běžné
Dřív neexistovalo, abyste si v krámě zkoušeli boty bez ponožek. Dnes je to běžná praxe. Změnilo se snad něco? Předá bosá noha předchozího zákazníka té naší bradavice nebo plísně?
Anna Příhodová
5. 9. 2012
Počet nových komentářů
7
Blechy psí na člověka bohužel jdou
První věc, která jakoukoli blechu po vylíhnutí zajímá, je obstarání potravy. A není-li po ruce pes, i vaše krev jí bude dobrá.
Lenka Krbcová
20. 8. 2012
Počet nových komentářů
8
Letní koupání má jednu stinnou stránku: kvasinkové infekce
Některým ženám stačí jít na koupaliště a večer už podbřišek nepříjemně svědí a brzy se přidá i zarudnutí. Přinášíme osvědčené tipy, jak se zbavit letních gynekologických nepříjemností.
Kateřina Kolářová
17. 7. 2012
Počet nových komentářů
3
Toxoplasma: co všechno nám provede parazit?
Toxoplazmóza, infekce roznášená hlavně kočkami, je pokládaná víceméně za neškodnou. Jenže to je omyl – toxoplasma nás přeprogramuje a hraje si s námi – jako parazit s myší.
Pavel Houser
22. 11. 2011
Počet nových komentářů
10
Planým neštovicím podléhá čím dál víc dospělých
Plané neštovice jsou nejčastějším infekčním onemocněním u nás. Tvoří téměř dvě pětiny všech infekcí. Dostat je v dospělém věku je nepříjemná záležitost se třemi týdny léčby.
Redakce
9. 8. 2011
Potkan skáče až dva metry vysoko. A vyleze i do 4. patra
Jsou to tak inteligentní zvířata, že i ti, kdo je hubí, o nich mluví s jistým respektem. Jenže roznášejí vážné nemoci a je proto povinností vlastníků domů dělat pravidelné deratizace.
Kateřina Kolářová
31. 3. 2011
Počet nových komentářů
1
Infekce získaná v nemocnicích ročně zabije 37 tisíc Evropanů
„V evropských nemocnicích ročně zemře na následky infekcí spojených se zdravotní péčí 37 tisíc pacientů,“ říká mikrobiolog Vlastimil Jindrák z Nemocnice Na Homolce při příležitosti zahájení evropské konference na téma Antimikrobiální rezistence, která dnes začíná v Praze. Každý dvacátý pacient léčený v nemocnici se zde nakazí nějakou infekcí.„Stejný počet lidí jako na infekce získané v nemocnicích umírá ročně v Evropě při automobilových nehodách. Péče o tyto nemocné Evropu stojí o téměř 4,5…
Michaela Vydrová
15. 4. 2009
1
–
27
/
27
Domácí lékař
Kuří oko
Bolest hlavy
Záškrt (difterie)
Nachlazení
Infekční mononukleóza
Zánět hrtanu (laryngitida)
Zánět hltanu (faryngitida)
Bolest v krku
Artróza
Astigmatismus
Všechny nemoci
Dieta
Dítě
Farmářské trhy
jídlo
Kvalita potravin
Psychologie
Vánoce
Vztahy
Zdravá výživa
zdraví
Všechny nálepky
Internet Info
Lupa
Měšec
Podnikatel
BusinessCenter
Root
Vitalia
Slunečnice
Stahuj
SW
Tuesday
Navrcholu
Sherpas
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji