Hlavní navigace

"Olympijský tábor" chce vést děti ke zdravému pohybu

Děti se málo hýbou, jsou obézní a mají pak zdravotní problémy. K zájmu o sport a pohyb je láká tábor, kde si zahrají na olympiádu pod vedením nejlepších sportovních trenérů a sportovců.

13. 4. 2012 10:15
Doba čtení: 2 minuty

Obří tříkilové chleby i farma Němcova - na Černém Mostě již dnes – pátek třináctého!

V pátek 13. dubna se odehraje druhý díl nových farmářských trhů na Černém Mostě. Minulý týden 6. 4. tady proběhla premiéra trhů, ale na rozdíl od teplé příjemné středy na Rajské zahradě z dílny stejného pořadatele, o. s. Pod Platany, byla na Černém Mostě nepříjemná zima spojená s poprcháváním a řezavým větrem a všichni utíkali domů jako o život. A na novém trhu se logicky zastavili jen ti otužilí a zvědaví a těch nebylo zrovna moc.

13. 4. 2012 9:18
Doba čtení: 4 minuty

Co lze vyčíst z názvů chleba?

V desítkách druhů chleba na trhu se vyzná málokdo. Víte, že jen 10 % použité suroviny stačí k tomu, aby byla v názvu? A že mezi pšenično-žitným a žitno-pšeničným chlebem je velký rozdíl?

13. 4. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Bolestivou menstruaci lze ovlivnit pomocí cviků

Potíže při menstruaci řeší mnoho žen, málo se však ví, že často souvisí s problémy v pohybovém aparátu. A že se bolestí můžeme touto cestou i zbavit. Místo analgetik pomůže cvičení.

13. 4. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Co dělat, aby žáha nepálila

Pocit, že člověku cosi pálivého propaluje krk až k žaludku, zná zřejmě každý. Existují kombinace jídla, které by si měl člověk trpící na pálení žáhy odpustit, aby předešel problémům.

12. 4. 2012 10:45
Doba čtení: 2 minuty

Fungují Bachovy esence? Možná ve světě Terryho Pratchetta

Bachovy kapky, rostlinná medicína, připravovaná podle receptu britského vynálezce, má léčit veškeré zdravotní potíže působením na duši. Stejně tak vám pomůže Vílí svit Bábi Zlopočasné…

Doba čtení: 6 minut

Vyhazujete jídlo? A je vám to hloupé?

Jídlo vyhazujeme, ale přiznáváme to neradi, jak ukázala i anketa, do níž chtěl málokdo odpovědět. Kolik potravin skončí v odpadcích? Zkuste to pár dní zaznamenávat a budete překvapení.

Doba čtení: 7 minut

Plzeňské farmářské trhy ve znamení bylinek a sazenic

Tuto sobotu, 14. dubna, se uskuteční druhé Plzeňské farmářské trhy v roce 2012. Opět se odehrají na tradičním místě -nádvoří hotelu Gondola a v Pallově ulici u Mlýnské strouhy v Plzni od 8 do 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola. Termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR: Vitalia.cz/FARMÁŘSKÉ TRHY

11. 4. 2012 12:59
Doba čtení: 2 minuty

Čtyři chyby, které děláme, a pak nás kvůli tomu bolí záda

Bolest zad může způsobit nemoc, ale i náš životní styl. V mládí člověk obvykle nevěnuje moc pozornosti tomu, jestli správně stojí, chodí, sedí či spí. Co dělat, aby záda nebolela?

11. 4. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Dražší vanilka zmrzlinu zdražit nemůže – žádná v ní totiž není

Oblíbená „vanilková“ má v nadcházející zmrzlinové sezóně podražit, prý kvůli nedostatku vanilky a její vzrůstající ceně. Nesmysl! Vanilkovou chuť potravin nedělá vanilka, ale vanilin.

Doba čtení: 4 minuty

Jak vznikají homeopatické léky?

Máloco tak spolehlivě rozvášní společnost, jako když se na přetřes dostane téma homeopatie. Přitom téměř nikdo neví, jak se vlastně homeopatické kuličky vyrábějí a z čeho.

Doba čtení: 3 minuty

Farmářské trhy Rajská zahrada - ve středu podruhé

Druhý jarní trh na Rajské zahradě se chystá na 11. dubna a doufá v lepší počasí. Po extrémních výkyvech, kdy teploty značně poklesly, bude snad tepleji a trochu sluníčka. Stánky trhovců u zastávky metra Rajská zahrada najdete ale určitě. Termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR: Vitalia.cz/FARMÁŘSKÉ TRHY

10. 4. 2012 22:02
Doba čtení: 2 minuty

Tabletky na hubnutí umí zabíjet. Na co si dát pozor?

Průzkumy ukazují, že tablety na hubnutí obsahují stále více nebezpečných látek. Ve Francii po jedněch takových pilulkách zemřela mladá žena. Na co si dát při koupi pilulek pozor?

10. 4. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

K čemu vedou podpatky ve třinácti?

Dnešní slečny mají poměrně velkou nohu a brzy vybírají ze sortimentu dámské obuvi. Podpatky ve dvanácti, třinácti letech jsou běžná věc. Proč to vadí?

Doba čtení: 4 minuty

Bulgur - celozrnná pšenice vyvrací mýty o zdravé výživě

Bulgur není ani drahý, ani náročný na přípravu a co víc – není to ani „zrní bez chuti“, což jsou obvykle uváděné důvody, proč nejíst zdravě. Podívejte se, co z něj dá vykouzlit.

Doba čtení: 4 minuty

Návod, jak uplést pomlázku

Chcete si vykoledovat vajíčka? Zkuste to s vlastní pomlázkou! Připravili jsme pro vás fotokurz krok za krokem. Pokud držíte tradice a chystáte se na koledu, bude se hodit pomlázka. Prodává se sice na každém rohu, ale není nijak těžké uplést si vlastní. Jaká vajíčka na Velikonoce? Vyznejte se ve značení vajec

6. 4. 2012 16:54
Doba čtení: do minuty

Zhubnout znamená zlepšit prožívání sexu

Pouhých deset týdnů hubnutí stačí k tomu, aby se člověk – muži i žena – cítil lépe a jeho sexuální život se změnil k nepoznání.

6. 4. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Když oběhnete lékárny, ušetříte desítky korun

Vyplatí se ptát po nejlevnějším léku? Vyzkoušeli jsme to na čtyřech nejprodávanějších lécích a deseti sousedících lékárnách. Jak se lišily ceny na pouhém kilometru čtverečním?

Doba čtení: 3 minuty

Je to jako v supermarketu, říká lékárník o tvorbě cen léků

ROZHOVOR – Cenu volně prodejného léku pomáhá vytvářet i pacient, domnívá se mluvčí České lékárnické komory Aleš Krebs. Důležitější než cena však prý je, aby lékárník uměl dobře poradit.

Doba čtení: 4 minuty

Pozvánka na Farmářský trh ve Fryštáku – speciální velikonoční

Pro ty z vás, kteří hledáte zajímavý program na velikonoční sobotu ve Zlínském kraji, tu máme pozvánku na jarní farmářský trh ve Fryštáku.  Po dlouhé zimě budete moci doplnit vitamíny. Maminky si jistě rády doplní suroviny k přípravě tradičních velikonočních pochoutek. Pokud letos seženete vajíčka, můžete načerpat inspiraci k jejich zdobení v dílně lidových řemesel.

5. 4. 2012 12:00
Doba čtení: 1 minuta

Trhy na Karlínském náměstí změnily pořadatele

Sezóna trhů začala a populární trhy u kostela v Karlíně nic… Co se tu děje? „Voláte a píšete, kdy už trhy v Karlíně začnou… Bohužel nevíme,“ vzkazují dosavadní pořadatelé Karlínských farmářských trhů z o. s. Pod platany. „Moc nás to mrzí, ale naše občanské sdružení letos nebude u toho. Radnice Prahy 8 se rozhodla, že Karlínské farmářské trhy bude pořádat sama, prostřednictvím své dceřinné akciové společnosti Centrum Palmovka, která má na starosti výstavbu stejnojmenného administrativně…

5. 4. 2012 11:00
Doba čtení: 1 minuta

Alergie a astma mají společného víc, než si myslíme

Myslíte, že astma a alergie spolu nesouvisejí? Často podceňovaná alergická rýma představuje ve skutečnosti vážný rizikový faktor pro rozvoj astmatu. Takže: alergici pozor!

5. 4. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Sluchové vady lze odhalit již v porodnici

Bulovka provádí včasnou diagnostiku vad sluchu u novorozenců a kojenců. Není to ale běžné. V Nemocnici Na Bulovce se provádí u každého novorozence, které je na neonatologickém oddělení, diagnostika sluchu (screening sluchových vad). Vyšetření provádí speciálně vyškolení lékaři oddělení ORL. „Díky včasné diagnostice sluchových vad už v novorozeneckém či kojeneckém věku se může začít co nejdříve s rehabilitací sluchu, která tak zlepší psychomotorický vývoj dítěte, zvýší jeho komunikační možnosti…

5. 4. 2012 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Tradičně připravovaný kvasový chleba na Velikonočních trzích

Velikonoční trhy začínají v Galerii Harfa již tento čtvrtek. Nabídnou velikonoční zboží, ale také ledaco dobrého k jídlu. Galerie Harfa připravila pro nadcházející velikonoční svátky speciální program. Od čtvrtka 5. dubna do neděle 8. dubna, vždy od 9 do 19 hodin, se zde budou konat velikonoční trhy, které nabídnou typické velikonoční zboží, ale i něco navíc – třeba speciální točená velikonoční piva, velikonoční pivní balíčky a lahvová piva z malých pivovarů. V sobotu a v neděli bude na trzích…

5. 4. 2012 7:00
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské trhy na Praze 14 na dvou místech: Rajská zahrada a Černý Most

Občanské sdružení Pod Platany je již ostříleným pořadatelem farmářských trhů.  Co chystá na letošek? Od středy 4. dubna se otvírá pro sezónu 2012 farmářský trh na Rajské zahradě. Každou středu mezi 10 a 19 hodinou po celý rok tu budou připraveni vás uvítat a nabízet vám u stánků, v souladu se sezónou, mladou zeleninu (to až v půlce dubna), mléčné výrobky, koláče, med, chleby různých druhů, ovoce, klobásy, uzenky, maso, sýry, ryby a další dobroty všech chutí a také kytky všech barev. „Farmářské…

5. 4. 2012 0:19
Doba čtení: 1 minuta

Technická sůl? Její použití v potravinách spotřebitel neodhalí

Kdyby měla Maruška z pohádky svého tatínka ráda jako polskou technickou sůl, byl by následný vyhazov od královského dvora docela oprávněný. Tato sůl může být riziková. V čem se liší?

Doba čtení: 5 minut

Jak zatočit s úpornými moluskami

Zbavit dítě molusek, malých pupínků podobných bradavicím, je dost těžké. V některých rodinách se nákaza vleče měsíce či dokonce roky. Co s nimi?

Doba čtení: 4 minuty

Trhy v Tišnově - první letošní slavnost ve znamení jara a Velikonoc

V sobotu 7. 4. 2012 se na náměstí Míru v Tišnově v době od 8–12 hod. uskuteční velikonoční trhová slavnost „Otvírání jara“.  Pro návštěvníky je připraven pestrý program a také řada prodejců s lokálními potravinami. Pravidelné trhy se v Tišnově rozjedou od 21. 4. a dále vždy v sobotu až do 3. 11. 2012.

4. 4. 2012 23:04
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi – nakupujte, bavte se

Cyklus úspěšných Farmářských slavností pokračuje i v tomto roce. První termín je v květnu. Na sedm Farmářských slavností, které se konaly v roce 2011, přišlo celkem přes 34 000 lidí. První letošní pokračování se uskuteční 5. května 2012 na rodinné farmě Mejsnar v Klášterské Lhotě (okres Trutnov) od 10 do 16 hodin. 

4. 4. 2012 21:45
Doba čtení: 1 minuta

Vitalia.cz spouští nové farmářské trhy

Hledáte farmářské trhy ve vašem okolí, kontakty na pořadatele, informace o sortimentu nebo prodejní době? To vše najdete v nové podobě na Vitalia.cz.

4. 4. 2012 10:30
Doba čtení: 1 minuta

Prodejna potravin jen pro otrlé - podívejte se

Inspekce našla při kontrole mezi jídlem v obchodě plíseň, špínu a odpadky.  V jakých podmínkách se také prodávají potraviny, ukázala jedna z kontrol inspektorů Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Kontrola v prodejně potravin v Bohdanči v okrese Kutná Hora odhalila značné množství potravin s prošlou dobou použitelnosti, s prošlou dobou minimální trvanlivosti a potraviny, které měly na povrchu okem viditelné plísně, jak ukazují i fotografie. Na tyto potraviny inspektoři vystavili…

4. 4. 2012 9:00
Doba čtení: 1 minuta