Hlavní navigace

Nehormonální antikoncepce má různé podoby

Pod pojmem antikoncepce si většina představí hormonální pilulku. Vedle hormonální antikoncepce, o jejíchž rizicích se vedou diskuze, existují různé typy antikoncepce nehormonální.

13. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Dusičnanů v listové zelenině se není třeba příliš bát

Zelenina je sice symbolem zdravého stravování, obsahuje však ze všech hlavních surovin k výrobě potravin i k samotné konzumaci nejvíce dusičnanů. Panika ale není na místě.

13. 8. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

Jaké léky vás uspí za volantem?

Prášek na spaní si před usednutím za volant vezme jen sebevrah. Lékárníci ovšem varují: při řízení vás uspí i léky, od nichž byste to nečekali.

13. 8. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

I jako vtip je to špatné: Chodská pomazánka s lososem a olivovým olejem?

I Kozina by se… tomu smál. Tak hodnotí poněkud kuriózní nález veterinární inspekce. Chodská pomazánka s lososem a olivovým olejem? Že by další chodská specialita, kromě chodských koláčů a dudáckých slavností? Zřejmě nikoli, jde o tavený výrobek, balení typu „buřtík“ o váze 100 g, ze kterého se zmíněná dobrota vytlačuje.

10. 8. 2012 11:15
Doba čtení: 1 minuta

Na dovolené odpočívejte, práce neuteče

Pokud na dovolené hodláte nabrat svěží vítr do plachet, nechte své tělo odpočinout a nezatěžujte ho prací. Jak se vyhnout stresu i na dovolené poradí specialistka na lidské zdroje.

10. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Obrovští lidé mohou být velcí kvůli nebezpečné nemoci

Příčinou abnormálního růstu nejen celého těla, ale zejména jeho koncových částí, třeba rukou a nohou, může být hormonální porucha. Projekt AKROSTOP pomáhá v boji s tímto onemocněním. Vzácná porucha tvorby růstového hormonu – akromegalie, onemocnění, které způsobuje nadměrný růst koncových částí těla a rovněž vnitřních orgánů a tkání člověka, je pro spoustu lidí stále onemocnění neznámé a často pozdě diagnostikované. Česká endokrinologická společnost za podpory farmaceutických společností Ipsen…

10. 8. 2012 8:00
Doba čtení: 2 minuty

Nemám balkon, zahradu, v parku pěkně griluju

Grilování není sice nezdravější úpravou jídla, ale rozhodně patří v Česku k neoblíbenějším. Natolik, že se rozrůstá i do veřejných parků. Kde všude můžete grilovat?

Doba čtení: 4 minuty

Zdraví se prý nedá koupit. I když… někdy ano

Zdravotní pojišťovny reagují na nové zákony, a tak už si můžete připojistit ledacos. Na jednu stranu pojišťovny rovnají podmínky pro muže a ženy, na druhou stranu diskriminují seniory.

Doba čtení: 4 minuty

Farmářské trhy Strakonice, voňavé pečivo a Zeleninové divadlo

V sobotu na strakonickém hradu nestraší, ale scházejí se tu trhovci a jejich zákazníci. Farmářské trhy Strakonice se konají opět v sobotu 11. srpna od 8 do 12 hodin na 1. nádvoří strakonického hradu. Trh bude mít jako již tradičně doprovodný kulturní program, tentokrát pro nejmenší návštěvníky. Od 9 hodin se hraje „zeleninové divadlo“ – Příběh bramborového krále.

9. 8. 2012 14:45
Doba čtení: 1 minuta

Na Plzeňské farmářské trhy přijede i pojízdná prodejna regionálních potravin

Tuto sobotu se konají další z již tradičních Plzeňských farmářských trhů. Návštěvníky opět čekají tutovky i novinky. V sobotu dopoledne (8 – 12 hodin) 11. srpna opět zaplní více než 40 prodejců prvotřídních potravin okolí Mlýnské strouhy. Na těchto trzích budou mít návštěvníci možnost ochutnat a nakoupit ty nejlepší regionální potraviny z celé České republiky.

9. 8. 2012 12:24
Doba čtení: 3 minuty

Na Kladně mají ode dneška novou farmářskou prodejnu

Dnes se pro obyvatele Kladna rozšířily možnosti prověřeného nákupu. Novou farmářskou prodejnu Český grunt včera osobně otevřel ministr zemědělství Petr Bendl a primátor Kladna Dan Jiránek.  Kladno se tak stalo už čtrnáctým místem v České republice, kde zákazníci mohou najít jogurty, sýry, uzeniny a pečivo tak říkajíc od sousedů, podpořit tak jejich podnikání a potěšit vlastní chuťové pohárky.

9. 8. 2012 10:30
Doba čtení: 2 minuty

Klouby potřebují výživu, i když je vám jen dvacet

Při letních sportech přepínáme své síly a tělo nám to vrací – bolestí kloubů. Artróza přitom postihuje i mladou generaci. Jak jí předcházet?

9. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Káva se nastavuje cereáliemi a slupkami, kakao skořápkami a čaj cukrem

Falšuje se všechno, tak proč by potraviny měly být výjimkou. Nejsou. Nepoctiví výrobci a prodejci si mastí kapsu a vy jste v lepším případě poškozeni na kvalitě, v horším na zdraví.

Doba čtení: 3 minuty

Fyzioterapie nejčastěji řeší bolavá záda, problém je ale jinde

„Češi jsou pohodlní a nechtějí nic měnit,“ říká fyzioterapeutka. Třicátníci, překvapení, že je něco bolí, se chtějí potíží rychle zbavit, a vrátit se bez omezení ke svému životnímu stylu.

Doba čtení: 4 minuty

Hubnutí začíná v hlavě, ne prázdným žaludkem

Chcete shodit pár kil? Dřív než vyměníte dort za okurku, nechte si poradit od psychologa. Ať víte, nač si dát v začátcích tuhého boje pozor.

8. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Jsou sacharidy zabijákem zdraví?

Řekneme-li, že bůček je zdravější než pohanka a že kvůli tzv. racionální výživě rostou mužům prsa, budete si možná ťukat na čelo. Přesto má tento pohled na výživu čím dál víc příznivců.

Doba čtení: 9 minut

České potraviny: Důležitější než podpora značek je podpora jejich prodeje

Pokud půjde vše dobře, může se ČR po čtvrtstoletí konečně dostat v prodeji „svých“ potravin do situace obvyklé na „Západě“. Rozhodující období nastává právě teď.

8. 8. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

V očích můžete číst jako ve slabikáři

V očích a v jejich okolí se zračí veškeré emoce. Ale i nemoci. Víte, co o vás prozradí tzv. pytle pod očima nebo pigmentová ložiska v duhovce?

7. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Kde se bere jedovaté olovo ve zvěřině? Z olověných střel

FOTOGALERIE – Použití krvavých ořezů z okolí střely do potravin je sice zakázáno, ale nálezy veterinářů ho jasně dokazují. Výsledkem je přítomnost nebezpečného olova v mase a uzeninách.

Doba čtení: 4 minuty

Bývá vám na cestách špatně? Nemusí

Generace vyrostlá na Kinedrylu to zná: výlety s rodiči byly sice fajn, ale z cesty nevím nic. Kinedryl mě spolehlivě uspal. Dnes existují šetrnější prostředky proti cestovní nevolnosti.

Doba čtení: 2 minuty

Avokádový olej se hodí i na smažení

Olej lisovaný zastudena z čerstvých plodů avokáda je u nás prozatím málo rozšířený. Jeho využití je přitom velmi široké. Je zdravý a snese i vysoké teploty.

6. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Vbočený palec je pěkná hrůza, ale nemusí být

Vbočený palec má dnes kde kdo. Málokdo ale toto bolestivé a nohy hyzdící onemocnění léčí. A přitom je tolik možností. Přečtěte si doporučení ortopedů.

Doba čtení: 6 minut

Jaká jídla mohu jíst rukama a nebýt přitom za barbara?

Máte za to, že kuře se může vždycky jíst rukama? Tak jednoduché to není – zatímco doma nebo ve fast foodu je to v pořádku, v luxusní restauraci nebo na rautu by z toho byl trapas.

Doba čtení: 4 minuty

Soutěžící nejvíce zaujal recept na špenát s lososem

V soutěži o knihu Zdravé těhotenství jste vybírali z nabídky zdravých jídel, na nichž si pochutnají nejenom nastávající maminky. Podrobnosti o soutěži a publikace Zdravé těhotenství najdete v úvodním článku Soutěž: Fígle šéfkuchařů v knížce Zdravé těhotenství. Teď vás spíše bude zajímat, který recept z knížky zaujal naše soutěžící nejvíce a hlavně – kdo ji vyhraje.

3. 8. 2012 12:53
Doba čtení: 1 minuta

První srpnovou sobotu se opět konají farmářské trhy v Brně na Římáku

Další z Farmářských dnů na Římáku, které každou první sobotu v měsíci pořádá radnice městské části Brno-střed a její kulturní a vzdělávací středisko, proběhne 4. srpna.  Na takzvaném Římském náměstí, což je rozšířená část Františkánské ulice v centru Brna, bude své produkty nabízet dvacítka prodejců, a to v čase od 8.00 do 13.00 hod. Pro děti je opět připraven doprovodný program.

3. 8. 2012 11:31
Doba čtení: 1 minuta

Bolí vás záda? Kupte si míč

Bolestmi zad trpí až osmdesát procent populace a přitom nemusí. Vyzkoušejte osvědčené metody, posilte zádové a břišní svalstvo a hoďte svoje záda do latě.

3. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

České restaurace pro děti nevymyslí nic jiného než řízek a smažák

Imaginární maminka hledala ideální dětské jídlo v českých restauracích. Pátrala ve všech koutech naší země, jídelní lístky byly ovšem jak přes kopírák. Podívejte se.

Doba čtení: 10 minut

Opalovací krémy: Zrada v tubičce

Tři čtvrtiny Čechů si v létě chrání kůži a používají krémy s ochranným faktorem. To je sice hezké, jenže: krémy neumíme používat. A pak: často slibují něco, co nesplní.

Doba čtení: 4 minuty

Na co si dát pozor, když vyrážíte s miminkem k moři?

Vyrazit s čerstvě narozeným miminkem k moři lékaři nedoporučují. Pokud už ale máte sbaleno, poradíme, co přibalit a nač si dát pozor.

2. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Kdo má pravdu v případu biopotravin, Billa, nebo Blesk?

Společnost Billa se ohradila proti tvrzení deníku Blesk. Tvrdí: Naše biopotraviny jsou v pořádku. BILLA reaguje na tvrzení v článku zveřejněném v deníku Blesk: „Veškeré výrobky privátní značky Naše bio prodávané v síti supermarketů BILLA odpovídají všem normativním a legislativním požadavkům a jsou zdravotně zcela nezávadné,“ uvádí se v tiskové zprávě společnosti. V souladu s Nařízením Komise Evropského společenství 889/2008 je totiž používání deníkem zmiňovaných látek E250, E331 a E301 v…

Doba čtení: 2 minuty

Berete hormonální antikoncepci? Pak se celulitidy nezbavíte, říká lymfolog

ROZHOVOR – Civilizační nemoc dnešní doby? Celulitida. Je úzce spojena s lymfatickým systémem, a jak říká lymfolog Pavel Tichý, informovanost veřejnosti v této oblasti je mizivá.

Doba čtení: 7 minut