Hlavní navigace

Pozor: kuřata z Německa ohrožují život

Veterináři kontrolují dovozy drůbeže z Německa. Ukázalo se, že kuřecí maso prodávané u sousedů obsahuje nebezpečné bakterie odolné vůči antibiotikům, což může ohrozit na životě.

Redakce

13. 1. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Páchnou vám nohy? Řešení existuje

Je to delikátní záležitost. A vážná. Když někomu smrdí nohy, je to problém pro něj i pro jeho okolí. A páchnoucí nohy může mít špindíra, atraktivní žena i elegantní manažer. Co s tím?

Kateřina Kolářová

13. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Francie zavedla daň z limonád. Neprospěla by i nám?

Jedna věc je, zda vůbec pít či nepít limonády a proč. Druhá, zda to má regulovat stát a jestli by případné zdražení „nezdravých“ nápojů mělo nějaký pozitivní efekt…

Anna Příhodová

13. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

Ženy chtějí rodit doma. Zažalují proto Česko

Budoucí matky a porodní asistentky zažalují Česko u Evropského soudu pro lidská práva. Chtějí, aby jim stát umožnil rodit doma, což nově přijaté zákony od letoška znemožňují.

Redakce

12. 1. 2012 10:30
Doba čtení: 2 minuty

Varování: v prodeji je kyselina zaměnitelná za nápoj!

Do České republiky byl dodán výrobek, který může být podle vzhledu zaměněn za nápoj, přestože se jedná o koncentrovanou 70% kyselinu octovou.  O nebezpečném produktu původem z Litvy informovalo dnes odpoledne Německo prostřednictvím Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF). „Okamžitě jsme zahájili šetření a inspektoři nyní ověřují, jestli se výrobek dostal do tržní sítě a ke spotřebitelům,“ uvádí Michal Spáčil, tiskový mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI).

Redakce

12. 1. 2012 10:05
Doba čtení: 1 minuta

Paleodieta – dieta z pravěku? Dvakrát zdravá není

Jezte jako v pravěku, budete výkonnější a zdravější! A ještě možná zhubnete. Tvrdí to alespoň příznivci takzvané paleodiety. Lékaři nad ní ale kroutí hlavou. Proč?

Anna Příhodová

12. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

Irisdiagnostika: Dá se z oka poznat nemoc?

V seznamu orgánů, které slouží k diagnostice v alternativní medicíně, je i lidské oko. Jak diagnostika probíhá, k čemu má sloužit a co jí vytýká západní medicína?

Veronika Řeháková

12. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

„Italský olej“ byl z 80 % podvod

Skupina italských firem čelí obvinění z falšování původu olivového oleje, většinou šlo o levné zboží z dovozu. Organizovaná skupina prodávala levný olej zahraničního původu jako kvalitní domácí produkt. Případ je v šetření italské finanční policie, uvádí server Bezpečnostpotravin.cz. Přibližně 80 % všech italských olivových olejů bylo deklarováno nepravdivě nebo zavádějícím způsobem, jak oznámil italský deník La Repubblica s odvoláním na výsledky vyšetřování.

Redakce

11. 1. 2012 10:38
Doba čtení: 2 minuty

Pekařský med je levnější, ale na chleba nepatří

Možná jste si v obchodě všimli medu, který nese označení „pekařský“. Co že je to za med? Je jiný? V čem se liší od „normálního“ medu a k čemu ho můžeme používat?

Lenka Krbcová

11. 1. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Stěhují se k nám štěnice. Nikdo před nimi neuteče

Je to pěkně odporný brouk. Živí se lidskou krví a bydlí s námi v posteli i s celou svou rozsáhlou kolonií. A zbavit se ho je obtížné a drahé: štěnice. Celá Evropa s nimi nyní bojuje.

Kateřina Kolářová

11. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Překyselení organismu ovlivníte hlavně jídlem

Jsme prý moc „kyselí“. Přitom správný poměr kyselin a zásad v těle má velký vliv na naše zdraví a stárnutí. Co tedy jíst, abychom se vyhnuli překyselení? Kupodivu – citrony klidně ano.

Richard Gilík

11. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

Vzpoura dodavatelů potravin: „Obchodní praktiky řetezců zavánějí vydíráním“

Po výrobcích Danone a Ferrero Rocher, které se nedohodli s Kauflandem, odmítá dodávat do Teska společnost PepsiCo. Jak se očekávalo, v souvislosti s navýšením  DPH a cenami komodit tlačí obchodní řetězce na své dodavatele kvůli co nejnižším cenám. Nyní se někteří větší dodavatelé staví na zadní a na tlak řetězců odmítají přistoupit

Redakce

10. 1. 2012 13:35
Doba čtení: 2 minuty

Na českých sjezdovkách smí jezdit opilci

Přesněji: neměli by. Jenže zatímco v Alpách se nikdo nediví, když lyžař dostane dýchnout a je vykázán ze sjezdovky, na českých horách nemá kdo lyžaře kontrolovat.

Redakce

10. 1. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Doplňky stravy na hubnutí: Nekupovat, nekupovat, nekupovat!

Všechny výrobky, na kterých se uvádí efektivita hubnutí, jsou označeny klamavě. Jediný, kdo zhubne, bude vaše peněženka. Podívejte se, které přípravky používají nepovolená tvrzení.

Olga Myslivečková

10. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Novoroční restart? Konopný detox! (Komerční sdělení)

Vánoce prožité v klidu a míru jsou v posledních letech zaměněny za svátky vyznačující se zejména nadměrnou konzumací nezdravých potravin.

10. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Umělá sladidla sice nemají kalorie, ale zato vyvolávají chuť na sladké

Po konzumaci potravin se sladidly dostane tělo informace ke zpracování cukru. Ten však chybí, a tak mozek vysílá signály, které jen vyvolají další chuť k jídlu.

Veronika Řeháková

10. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Farmářské trhy 2012 - víme, kde jsou a brzy budou

Oblíbili jste si nakupování na farmářských trzích a teď je marně hledáte? Zjistili jsme, kde se prodává už teď a na kterých místech budou otevírat ještě během zimy.

Lenka Krbcová

9. 1. 2012 9:34
Doba čtení: 3 minuty

Kečup se nedělá z rajčat. Překvapení?

Abychom nemátli – v kečupu jsou rajčata, ale v závodech, kde kečupy vyrábějí, je najdete už zpracovaná ve formě protlaku. Pojďte se s námi podívat, jak a z čeho takový kečup vzniká.

Lenka Krbcová

9. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 10 minut

Metabolic balance® - převratný způsob stravování (Komerční sdělení)

Přejete si zůstat zdraví a fit pokud možno až do vysokého věku? Posílit energii a vaši vitalitu? Vyřešit trvale problémy s hmotností? Podpořit celkově zdraví?

9. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Zuby moudrosti rostou až do čtyřiceti

Rostou si, kdy chtějí a komu chtějí, jednou bez potíží, jindy úplně špatně a potřetí třeba vůbec. Zuby moudrosti neboli osmičky mohou být užitečné, ale také způsobit řadu nepříjemností.

Veronika Řeháková

9. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Problematické prsní implantáty má v Česku 2000 žen

Přes počáteční ujišťování, že skandál se závadnými implantáty se ČR netýká, mění úřady postoj k tomuto problému. Ministerstvo zdravotnictví dnes prý zveřejní konečné stanovisko odborníků k problémům s prsními implantáty od firmy Poly Implant Prothese (PIP), které by mohly praskat a působit zdravotní komplikace, uvádí ČTK.

Redakce

6. 1. 2012 12:08
Doba čtení: 1 minuta

Kvalita potravin v Česku 2011? Alarmující!

Džemy plné cukru místo ovoce, ryby téměř bez masa, nastavovaný med… to jsou některá zjištění inspektorů, kteří se zaměřili na kvalitu potravin prodávaných u nás v loňském roce.

Lenka Krbcová

6. 1. 2012 10:06
Doba čtení: 3 minuty

Obsahuje pivní rohlík pivo?

Zdá se vám tahle otázka banální? Tak schválně – co má pivní rohlík společného s pivem – pivo, droždí, chmel nebo vůbec nic, jen to slovo v názvu?

Anna Příhodová

6. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jít do práce s vlhkým kašlem není fér

Rýma, kašel, nachlazení, chřipka… obtíže typické pro tohle období. V Česku navíc právě řádí průjmová viróza. Kdy můžete vyrazit mezi lidi a kdy je třeba zalézt pod peřinu?

Kateřina Kolářová

6. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

V Česku trpí demencí půl milionů lidí. A bude hůř

V Česku je podle pojišťovny Allianz půl milionu lidí s demencí a bude jich přibývat. Nikoho přitom nezajímá, jak se mají rodinní příslušníci těchto lidí a jak je to pro ně těžké.

Redakce

5. 1. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Přístroje alternativní medicíny - okleštěná parodie přírodních věd

Před časem jsme se věnovali zázraku na léčení všech neduhů jménem Zapper. Článek vzbudil značný ohlas. Podobných přístrojů je k dostání celá řada. Některé jsou ještě bizarnější.

Radek John

5. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 10 minut

Éčka nejsou jen emulgátory - k čemu slouží přídatné látky v potravinách?

Velké tiskací písmeno E a k tomu tří nebo čtyřmístná číslice – to je označení pro látky, které se přidávají do potravin v různých fázích procesu. A není jich právě málo.

Veronika Řeháková

5. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

Vadilo by vám, kdyby měly supermarkety o svátcích napříště zavřeno?

Nakupovat do noci, o víkendu, ve svátek se dá ledaskde – u Vietnamců, ve večerce, na pumpě, v hypermarketech… Právě velké obchody ale možná brzy čekají omezení.

Lenka Krbcová

4. 1. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Po suši můžete prozvracet celou noc. Proč?

Taky milujete suši? Tak si dejte pozor. Přestože jste ho jedli už mnohokrát, může se i u vás zčistajasna objevit alergie na histamin, složku, která je obsažená mimo jiné v rybách.

Kateřina Kolářová

4. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Detoxikační náplasti: opravdu účinkují?

O náplastech sloužících k detoxikaci těla můžeme v poslední době slyšet opravdu hodně. Staly se často nabízeným zbožím i na oblíbených hromadných slevách. Jsou k něčemu dobré?

Veronika Řeháková

4. 1. 2012 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Štěnice na chlupaté lidi nejdou

Štěnice, které člověka obtěžují svým sáním a přenášejí řadu chorob, se v zahraničí i u nás množí natolik, že odborníci řeší, co s tím. Ukazuje se, že ve výhodě jsou chlupatí lidé.

Redakce

3. 1. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty