Hlavní navigace

Rakovina děložního čípku: Dokud spí s méďou, nechte ji být

Emotivní přesvědčování o nutnosti očkování proti rakovině děložního čípku zaznamenal snad každý rodič dospívajících dcer. Méně viditelné jsou námitky vůči této vakcíně.

26. 6. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Špaldové Bioslavnosti 2012 myslí na „masaře“ i vegany a vegetariány

Na 7. ročníku Bioslavností nebudou chybět tradiční pohankové palačinky, tematické pokrmy ze špaldy, grilovaní pstruzi ani beran na rožni. Rok uplynul jako voda a datum dalších Bioslavností společnosti PRO-BIO s.r.o. ve Starém Městě pod Sněžníkem se blíží. Datum letošního již 7. ročníku připadá na 14. 7. 2012 a ročník to bude více než velkolepý. Celá akce se totiž ponese v duchu oslav 20. výročí založení pořadatelské firmy PRO-BIO.

25. 6. 2012 13:29
Doba čtení: 3 minuty

Sedm jídel z hospodského menu: k dietě se celkem hodí

„I dietáři si mohou dopřát meníčka,“ hodnotí odbornice nabídku obědů v restauracích. Většina jídel sice potřebuje trochu poupravit, ale pak si můžete dát i kachnu.

25. 6. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Ve falšování potravin se objevují stále nové a nové triky

Šéf pražské potravinářské inspekce uvádí typické i unikátní příklady falšování potravin. Takovým rekordmanem je například 100% ovocná šťáva, ovšem s nula procenty ovoce!

Doba čtení: 5 minut

Kolikrát denně jdete „na malou“?

Hyperaktivní močový měchýř, porucha, která vás donutí neustále sledovat, zda je „po ruce“ toaleta. Potřebujete ji totiž velmi často a někdy velmi narychlo. Přitom je to zbytečné.

Doba čtení: 3 minuty

Farmářský trh Černý Most brzy najede na letní režim

Léto začalo už i podle kalendáře, a za pár dnů začnou i letní prázdniny. Farmářské trhy během nich upraví svůj provoz. O.s. Pod Platany, pořadatel dvou farmářských trhů na Praze 9 – na Černém Mostě a na Rajské zahradě, upozorňuje zákazníky na letní změny v organizaci trhů. Alespoň základní nápovědou při nákupu českého ovoce nebo zeleniny je orientace v termínech sklizně a prodeje. Stáhněte si náš KALENDÁŘ ČESKÉHO OVOCE A ZELENINY a budete mít alespoň představu o tom, kdy se prodává česká…

22. 6. 2012 14:43
Doba čtení: 1 minuta

Karlínské farmářské trhy s Apetit piknikem jsou už zítra

Pravidelné sobotní trhy v Karlíně se budou 23. června doplňovat s piknikem časopisu Apetit. Přijďte se podívat a ochutnávat. Farmářský trh pořádaný MČ Prahy 8 se koná vždy v sobotu na Karlínském náměstí od 8.30 do 14 hodin. Příští týden, v sobotu 23. června, však bude jeho pojetí větší než obvykle, bude se konat až do 17 hodin. V těsném sousedství farmářských stánků totiž rozbije své stany a pultíky kulinářský trh časopisu Apetit. Jde o druhý ročník, loni bylo co ochutnávat, nakupovat i řada…

22. 6. 2012 12:25
Doba čtení: 2 minuty

Zažeňte špeky černým kořenem. Máme exklusivní recept

Taková zelená mrkev to je, jako ořechy to chutná a kaloriemi to neoplývá. Co to je? Diabetiky a revmatiky milovaný – černý kořen, neboli hadí mord španělský.

22. 6. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Rybí saláty nazvané„s jogurtem“ jsou plné majonézy

Máte dva saláty, jeden se jmenuje „v majonéze“ a druhý „s jogurtem“. Co je základem toho jogurtového? Že by ryby? Jogurt? Kdepak, majonéza. Dokonce je jí tam víc než v tom s majonézou.

Doba čtení: 4 minuty

Bylinky na detoxikaci jater: bodláky dokážou zázraky

Máte potíže s játry? Nevěšte hlavu. Existují bylinky, které vám pomohou dát tento důležitý orgán do pořádku. Jde hlavně o ostropestřec a slanobýl.

Doba čtení: 4 minuty

Nečekejte, až vás klepne pepka. Braňte se

V České republice postihne mrtvice čtyřicet tisíc lidí ročně, čtvrtina z nich zemře. Jak se neúprosným statistikám postavit a vyhrát boj se zákeřným nepřítelem?

21. 6. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Menstruaci řídí mozek. Žena menstruovat vůbec nemusí

Tvrzení, že žena musí pravidelně krvácet, je mýtus. Některé ženy jsou bez menzes i roky. Při užívání antikoncepce totiž krvácení buď nenastává, nebo se jedná se o tzv. pseudomenstruaci.

Doba čtení: 7 minut

K čemu je mi vinotéka, když mám doma lednici?

Lednička je vhodná leda na šampus, pořiďte si vinotéku. Dozvíte se, podle jakých atributů ji vybrat, jaké víno v ní lze skladovat a jestli je to něco, bez čeho nemůžete být.

Doba čtení: 4 minuty

Deset věcí o průjmu, na které jste se báli zeptat

Udělali jsme to za vás: gastroenterolog Marek Beneš z Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze odpovídá na deset otázek ohledně častého letního problému: průjmu.

20. 6. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Nebezpečný mlýnek nastrouhá strouhanku, ořechy i sám sebe

Ministerstvo zdravotnictví varuje před ručním mlýnkem. Při mletí dochází k narušení povrchu mlýnku a barevné hoblinky z jeho povrchu kontaminují mletou potravinu. Ruční mlýnek na strouhanku a ořechy Culinaria byl Ministerstvem zdravotnictví v souladu se zákonem označen jako nebezpečný. Nebezpečný mlýnek

20. 6. 2012 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Na Farmářském trhu Rajská zahrada přibyl nový prodejce pečiva, vyzkoušejte

Již dnes najdete u zastávky metra Rajská zahrada další z pravidelných farmářských trhů. Ve středu 20. června představí pořadatelé z o.s. Pod Platanynového prodejce pečiva pana Wirtha, který zákazníkům v pojízdné prodejně nabídne chléb a sladké i slané pečivo z Mochovské pekárny. Společně se zbožím pekárny Štefan z Lukové u Lanškrouna, s plněnými rolkami a štrůdly z pekárny Posidium z Neratovic a se sladkými koláči od Valašských frgálů, tak opět posiluje pekařská nabídka na tomto trhu.

20. 6. 2012 8:48
Doba čtení: 2 minuty

Antibiotika se v chovech používat smí. Ale k léčebným účelům

Zjednodušená mediální zkratka praví, že evropská legislativa používání antibiotik v chovech hospodářských zvířat zakazuje, a tedy se nepoužívají. Pravda je jiná.

Doba čtení: 5 minut

Co dělat, aby na vás nelezl bodavý hmyz?

Už jste vyzkoušeli všechny repelenty a přesto máte pocit, že jste terčem žihadel a útoků klíšťat? Zkuste tentokrát jeden tajný tip lékařů-homeopatů. Jmenuje se Ledum Palustre.

Doba čtení: 3 minuty

Jahodobraní na Náplavce

Farmářské tržiště Náplavka zve v sobotu na čerstvé české jahody! Po premiéře na Jiřáku z dílny stejného pořadatele, posunou se jahody včetně čokoládové fontány na namáčení jahodového špízu na Náplavku. O trhu: Farmářské tržiště na Náplavce Opět tu budou jahody z vyhlášených českých jahodových plantáží za akční ceny. Vítáni jsou  obzvlášť návštěvníci, kteří přijdou v jahodově červené. První padesátka návštěvníků, kteří mezi 10. a 11. hodinou dorazí k čokoládové fontáně, dostává Jahodový bonus –…

19. 6. 2012 13:05
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské trhy na Kulaťáku budou plné květin a čerstvých bylinek

V sobotu 23. 6. se slaví den květů, a proto budou pořadatelé farmářského trhu na pražském Kulaťáku věnovat pozornost květinám.  Na trhu budou dostupné jak řezané a pokojové květiny, tak květiny vhodné k výsadbě do záhonů, či truhlíků. Trh bude zaměřen také na čerstvé byliny, květinové dekorace, květináče.

19. 6. 2012 12:46
Doba čtení: 1 minuta

Kaufland chystal pro zákazníky plesnivé chleby

Zákazník upozornil inspektory na plesnivý výrobek a ti se při kontrole nestačili divit. Plesnivého pečiva byly v Kauflandu desítky, zaměstnanci je připravili k rozpečení a prodeji. Závažné porušení bezpečnosti při zpracování a distribuci potravin zjistila inspekce v prodejně společnosti Kaufland v Litoměřicích. SZPI při kontrole v pekárně provozovny nalezla celkem 64 rozmražených polotovarů chlebů, které byly viditelně napadeny koloniemi plísní. Tyto produkty byly přitom připraveny spolu s…

19. 6. 2012 12:18
Doba čtení: 2 minuty

Farmářské tržiště Jiřák slibuje první borůvky

Ve středu budou na trhu na Jiřáku na 99 % první borůvky! Kromě první letošní borůvkové ochutnávky pořadatelé z o.s. Archetyp zvou na jahody a ještě tento týden bude i chřest na chřestovaření. Co dále? Třešně z Dolan, spousta zeleniny z Kopist, Třeboutic, Ovčár, Semic nebo Tišic, sýry v biokvalitě z Držovic, kozí sýry z Pěnčína, sýry z Krasolesí, čerstvé máslo a sýry Gran Moravia, mléčné výrobky od Němců, chlazené těstoviny, kuřata z farmy Zephyr, vejce a kuřata ze Štěpánovska, krůty z Nového…

19. 6. 2012 11:54
Doba čtení: 1 minuta

Růžová vína k létu patří a jsou zdravá

Pochopitelně: záleží na množství. V každém případě by ale byl hřích letos v létě nevyužít toho, že Česko je geograficky jedna z nejlepších oblastí právě na výrobu růžových vín na světě.

19. 6. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Jak zhubnout? Dietou proti překyselení organismu určitě ne!

ROZHOVOR – Existuje pár nových triků na hubnutí, o nichž se mluví, a taky pár nových diet. Co z toho funguje a co ne, dobře ví dietolog Pavel Suchánek. Totální hloupost! říká o některých.

Doba čtení: 5 minut

Pasterizace, stabilizátory a ostatní pochutiny v pivu – můžeme si za to sami?

Co nejrychleji vyrobit tak, aby to vydrželo co nejdéle. U piva je to podobné jako u jiných nápojů nebo potravin – drtivá většina je ošetřena k dlouhé trvanlivosti. Pijeme mrtvé pivo.

Doba čtení: 3 minuty

Na Plzeňských farmářských trzích koupíte vítězné potraviny z regionu

Vítězové soutěže Regionální potravina roku 2012 v Plzeňském kraji se představí na sobotních farmářských trzích v Plzni. Tradiční Plzeňské farmářské trhy a jejich stánky v okolí plzeňské Mlýnské strouhy v sobotu 23. června dopoledne opět zaplní více než 45 prodejců dobrých převážně lokálních potravin. Na těchto trzích se představí vítězové soutěže o nejlepší regionální potraviny roku 2012 v Plzeňském kraji.

18. 6. 2012 15:27
Doba čtení: 3 minuty

Na pracovním stole je 400x více bakterií než na záchodovém prkénku

Podrobná studie ukázala, že nikoli toalety, ale pracovní stoly a kuchyňky jsou pravým rájem bakterií. K tomu přispívá i to, že skoro čtvrtina lidí si nemyje ruce po použití záchodu.

18. 6. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Test dětských kaší: Míchala myšička instantní kašičku

Zamíchat s vodou či mlékem, nevařit! A dobrou chuť? Je to sice jednoduché a rychlé, ale ne vždy chutné či zdravé. Testováno na dětech.

Doba čtení: 9 minut

Máte sucho v ústech?

Pokud jste doběhli maratón, není divu. Ale lidé, kteří mají sucho v ústech trvale, by měli hledat příčinu a podporovat tvorbu slin. Jejich nedostatek vede například ke kazivosti zubů.

Doba čtení: 3 minuty

Na farmářském trhu Jiřák jsou v sobotu Jahodové slavnosti

Jahody jsou prvním tuzemským sezónním ovocem. Sladké, červené a české koupíte v sobotu na Jiřáku. Pořadatelé z o.s. Archetyp zvou na oslavu prvního českého sezónního ovoce v tomto roce – červených jahod. „Čeká vás žhavá salsa, čokoládová fontána a samozřejmě spousta jahod v rozličných podobách,“ říká Jiří Sedláček.

15. 6. 2012 11:40
Doba čtení: 1 minuta

Festival minipivovarů začíná dnes. Kdo vyhrál vstupenky?

Festival minipivovarů na Pražském hradě probíhá od dnešního odpoledne a během zítřka. Vylosovali jsme výherce vstupenek. SOUTĚŽ JIŽ BYLA UKONČENA! Na Střelecké cestě Královské zahrady Pražského hradu se představí řada minipivovarů se svými nejlepšími pivovarskými kousky. Sládkové pro návštěvníky vybrali to nejlepší ze své produkce a na festivalu nabídnou k ochutnání na 100 druhů piva.

15. 6. 2012 11:11
Doba čtení: 1 minuta