Hlavní navigace

Zajímají vás farmářské trhy a kvalita potravin? Přijďte na konferenci

V úterý 11. 12 2012 se v Národním zemědělském muzeu na pražské Letné sejdou účastníci konference nazvané „Farmářské trhy – Quo vadis?“ Farmářské trhy ale nebudou jediným tématem dne. Na akci se sejde řada potravinářských odborníků, probírat se bude kvalita potravin či autenticida zboží na trzích. Na konferenci bude zastoupený i server Vitalia.cz, který se tématy trhů a kvality potravin dlouhodobě zabývá.

5. 12. 2012 11:09
Doba čtení: 1 minuta

Za české biomléko platí Němci mnohem víc

Chcete koupit české biomléko? Možná ho neseženete. České mlékárny o něj nemají zájem, zato stoupá export k sousedům do Německa. Jsou ochotní platit vyšší cenu než naši zpracovatelé.

5. 12. 2012 10:26
Doba čtení: 2 minuty

S dělením hovězího masa na přední a zadní nevystačíme

Pokračování seriálu o mase probírá časté omyly týkající se kvality jednotlivých partií hovězího. Zjednodušené označování vede k jednodušším a ne zcela optimálním kulinářským úpravám.

5. 12. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

Varovné signály očkování: Lékaři o nich nemluví

Nemusíte se vším souhlasit, ale stejnojmennou knihu si přečtěte. Pro běžného čtenáře bude asi nejděsivější zjištění, jak málo víme o vakcínách a jejich účincích na náš organismus.

Doba čtení: 6 minut

Majonézy jsou šizené. I ta, co má národní značku Klasa

To, že má nějaký výrobek punc Klasa, bohužel neznamená, že nemůže být šizený. Důkazem budiž výsledky dTestu, které odhalily majonézy bez vajec i s národní značkou Klasa.

Doba čtení: 2 minuty

Jak funguje ionizátor, stroj na „živou“ vodu?

Zásaditá neboli živá voda k probuzení mrtvého nestačí, nejsme v pohádce. Až pohádkově však znějí její údajné přednosti, nejen proti překyselení organismu. Vyzkoušeli jsme si ionizátor.

Doba čtení: 6 minut

Mají rodiče v nemocnici nárok na jídlo?

To, že mohou být rodiče s malými dětmi v nemocnici, se už bere vcelku jako samozřejmost. Ne všude však pro ně mají potřebné zázemí. A nárok na jídlo? Teoreticky je, praxe pokulhává.

Doba čtení: 3 minuty

Milovické farmářské trhy pokračují a přidávají adventní termíny

Farmářské trhy v Milovicíh pokračují minimálně do poloviny prosince. Na soboty 8. a 15 prosince navíc připravují adventní trhy. Půjde o farmářské trhy s adventním sortimentem a programem. Autor: Milovické farmářské trhy Adventní trhy v Milovicí se konají 8. a 15. prosince Další termín bude stanoven s ohledem na aktuální počasí.

3. 12. 2012 16:49
Doba čtení: 1 minuta

Soutěž o homeopatii - vyhlášení výherců

Zaujala vás homeopatie? Nebo byste se o ní chtěli dozvědět něco víc? Vítězové naší soutěže získávají nejen publikaci o této šetrné léčbě, ale také kosmetické přípravky.

3. 12. 2012 9:11
Doba čtení: 4 minuty

Další ze zaručených diet mate lidi, navíc je za hranou zákona

Vždycky se najde někdo, kdo na hubnoucí zázraky skočí. A je tu nový zaručený hit: přípravek Weight Loss a Purpura Bacca. Propagace tohoto produktu ovšem několikanásobně porušuje zákony.

Doba čtení: 4 minuty

Dg: Nezaměstnanost

Ztráta zaměstnání představuje stresor atakující psychický i fyzický stav postižených. Zatáhnout za záchrannou brzdu je možné. Nejlépe rukou, jež začíná u našeho vlastního ramene.

Doba čtení: 6 minut

Polotmavé pivo: novinka bude hořká

Tmavá, polotmavá či řezaná piva si získávají stále větší oblibu u zákazníků. Připravili jsme pro vás několik tipů a jednu sezónní novinku z kategorie polotmavých piv.

Doba čtení: 2 minuty

Vánoce v restauraci? Není důvod, proč říct ne

Vánoce v teple rodinného krbu. To není jediná možnost, jak strávit Štědrý večer. I jinde můžete mít všechno, co žádáte: atmosféru, koledy, stromek a nádavkem i dokonalé menu.

Doba čtení: 4 minuty

Epilepsii léčí „tučná“ dieta

Mluvit o epilepsii v jednotném čísle není podle lékařů na místě, epilepsií je totiž stejně jako jejich příčin mnoho. Pacienti, kteří jsou rezistentní vůči lékům, mají nyní novou šanci.

30. 11. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Potraviny na pranýři získaly ocenění v anketě Křišťálová lupa

Konec světa už nastal. Tak komentoval představitel SZPI výhru webu Potraviny na pranýři v jedné z kategorií ankety Křišťálová lupa, jejíž vyhlášení se celé neslo v „pohřebním“ duchu.

Doba čtení: 1 minuta

Adventní Farmářské trhy na Kulaťáku začínají zítra

Pravidelné farmářské trhy na Praze 6, jedny z největších a nejoblíbenějších u nás, rozšiřují o adventu termíny i sortiment.  Adventní farmářské trhy na Kulaťáku jsou klasické farmářské trhy doplněné vánočním sortimentem. V prodeji budou kromě standardních potravin také vánoční cukroví, vánoční stromky, adventní věnce, vánoční ozdoby a dekorace, drobné umělecké předměty od mladých tvůrců sdružených na Fler.cz.

29. 11. 2012 13:37
Doba čtení: 3 minuty

Vše o bio na jednom serveru

PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců na novém serveru nabízí praktické informace pro zájemce o bio produkty.

29. 11. 2012 12:41
Doba čtení: 1 minuta

Bio Vánoce s lahodnými recepty

Vánoce mohou být instantní, podle Rettigové i dle receptů od maminky. Ale také v bio kvalitě. Co všechno se dá nakoupit a z bio surovin upéct? Přinášíme trojici netradičního cukroví.

29. 11. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Proč u nás není kvalitní hovězí?

Nejprve je třeba vědět, co kvalitu hovězího masa ovlivňuje. A to v ČR bohužel nevědí spotřebitelé, ale ani řezníci a nákupčí řetězců. Největším mýtem je přitom teze o čerstvém mase.

Doba čtení: 6 minut

Psychickou zátěží jsou tragédie, ale i úspěchy

Mezi nejvýznamnější situace, které nás stresují, patří smrt, rozvod, důchod, finanční situace, vězení, ale také svatba. Pozor, pak jsou tu ještě malé stresory, které se navíc sčítají.

29. 11. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Jak se „vaří“ Ibalgin?

GALERIE – Růžové pilulky, poslední záchranu při bolesti hlavy, břicha i kloubů, má doma v lékárničce snad každý. Ale už jste jich viděli pohromadě milión?

Doba čtení: 1 minuta

Pozvánka na vánoční Farmářský trh ve Fryštáku

Na Zlínsku se koná několik farmářských trhů, jedním z pravidelných je trh ve Fryštáku. Poslední letošní farmářský trh ve Fryštáku bude, jak jinak, zaměřený na Vánoce. Koná se 15. prosince. Organizátoři pro vás už teď připravují další příjemné sobotní dopoledne. „Tentokrát se zaměříme na vytvoření upřímné a pokojné předvánoční atmosféry. Na pomoc nám přijede několik folklórních souborů, lokálních kapel a lidových řemeslníků. Součástí programu bude snad i krátké závěrečné divadelní vystoupení,“…

28. 11. 2012 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Proč je viagra modrá

Víte, že na bolest nejlépe zabírá růžová tableta a že naopak černé pilulky nemají velký efekt a „nepůsobí“? Je to zvláštní, ale barva tablet hraje velkou roli při léčbě pacienta.

Doba čtení: 3 minuty

Když nemáš otruby, dej tam vločky

Vánoce nemusí být zabijákem linie ani pohromou pro vaše zažívání, plné cukru, tuku a bílé mouky. Stačí, když cukroví trochu odlehčíte. Dobré bude pořád. Podívejte se, jak na to.

Doba čtení: 5 minut

Jde to s jedním sirupem (Komerční sdělení)

Nachlazení, rýma, záněty horních cest dýchacích, kašel… onemocnění, která čas od času postihnou každého z nás.

28. 11. 2012 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Přijďte na první letošní prosincové trhy v Plzni

V sobotu 1. 12. koná se první prosincový a současně letošní předposlední Plzeňský farmářský trh.  „Počasí by nám mělo přát. Nečeká se velký mráz, proto si nemusíte brát kožich,“ lákají návštěvníky pořadatelé. Navíc vám několik prodejců ukuchtí něco pro zahřátí – pan Tesař (pěstitel hlívy) připraví guláš z hlívy a hlívu bude i grilovat. U Turků z ekofarmy Jemnice dostanete burger z hovězího nebo jehněčího masa.

27. 11. 2012 11:11
Doba čtení: 1 minuta

Elektronické cigarety – menší zlo a zdravější kouření

Kouření leze do peněz, je nezdravé a smrdí. Minimálně dvě poslední nevýhody postrádají e-cigarety. Mohou se tak stát lepší variantou pro ty, kdo nedokážou dát cigaretě sbohem docela.

Doba čtení: 3 minuty

Farmářské trhy Karlovy Vary v roce 2013

Městské farmářské trhy v Karlových Varech již ohlásily termíny na příští rok. Farmářské trhy ve Varech patří k těm stálým a vypadá to, že tradice bude pokračovat i nadále. Pořadatelé již oznámili termíny trhů na příští rok. Více o trhu: Farmářské trhy v Karlových Varech Farmáře a jejich zboží najedete před Městskou tržnicí ve Varšavské ulici vždy od 11 hodin tyto pátky:

27. 11. 2012 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Jak obědvá poslanec a jak dělník?

Co obědvá nejčastěji rozhlasový moderátor? Srovnávali jsme jeho hlavní chod s tím, který do sebe souká poslanec, učitel, ajťák i dělník. Našli jsme rozdíly ve stolování i cenách.

Doba čtení: 5 minut

Pět rad, jak zatočit se stresem

Slunce už je pomálu, což člověku spolehlivě kazí náladu, energie se totiž v pošmourných dnech hledá hůř. Není divu, že nám za krk sedá stres. Recepty, jak s ním zatočit, však existují.

27. 11. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Nejčastější prohřešek jsou prošlé potraviny

Desítky kilogramů masa a uzenin skončily ve stoupě. Odhalila je veterinární kontrola a nařídila prošlé zboží zlikvidovat. Šlo o salámy, špekáčky i sádlo.

26. 11. 2012 10:18
Doba čtení: 1 minuta