Hlavní navigace

Aktuální články

Ze zachráněného ovoce a zeleniny pečou omáčky k masu. A jaké…

Do Česka dovážejí ovoce a zeleninu z celého světa, a ročně kvůli nestandardnímu vzhledu nebo drobné vadě vyhodí sto tun plodů, které si to ještě nezaslouží. A tak se rozhodli je zpracovat, zatím ne všechny, ale našlápnuto mají dobře. Podívejte se, co dobrého se dá vyrobit z manga, cibule nebo papriky.

Doba čtení: 5 minut

K přijímačkám s talismanem a homeopatií v kapse

Přijímací zkoušky na střední školy se blíží, stejně tak písemné maturitní testy a později přijímací zkoušky na vysoké školy. S homeopatií to můžete zvládnout bez stresu, říkají odborníci.

Dnes 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Vymizí někdy stigma duševních nemocí? Jsme duševně negramotní, říká sociolog

„Duševní onemocnění prožije ročně přibližně každý pátý člověk, přitom z úzkostných poruch se neléčí 61 procent, z poruch nálad 69 a z poruch způsobených užíváním alkoholu 93 procent,“ říká Petr Winkler z Národního ústavu duševního zdraví. Hlavním důvodem je, že naše duševní gramotnost je stále na velice nízké úrovni.

Doba čtení: 9 minut

Testosteron a erekce: jakou mají souvislost? (Komerční sdělení)

Potvrdí vám to každý odborník včetně Petra Weisse. Bez dostatečné hladiny testosteronu bude erekce pokulhávat.

Včera 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Káva bez kofeinu? Pampelišková, čekanková i žaludová

Půjdeme-li si je koupit do obchodu, pak se téměř výhradně setkáme s pojmem obilné kávy, jež se vždy skládají z několika druhů obilovin i bylin. Doma si však z přírodních zdrojů můžete upražit vlastní bylinkovou kávu.

Včera 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Biologická léčba může probudit skrytou tuberkulózu

Počty nemocných tuberkulózou u nás klesly, lékaři ale upozorňují na nové skupiny lidí ohrožené tímto onemocněním. Patří k nim pacienti na biologické léčbě či podstupující transplantace.

24. 3. 2019 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Je jelení lůj z jelena?

Na Jelení lůj spoléhaly už naše babičky, známá značka u zákazníků boduje i dnes. Proč se tradiční balzám na rty jmenuje Jelení lůj a z čeho se vyrábí?

Doba čtení: 3 minuty

Spalničky mohou ohrozit i očkované. Nechte si změřit protilátky

Očkovali vás proti spalničkám jako dítě? Dost možná už je hladina vašich protilátek nízká a vy jste spalničkami ohroženi. Nejlepší ochranou před nákazou je přesné změření protilátek.

Doba čtení: 3 minuty

Specialistka na prevenci: zdravé tělo se detoxikuje samo

ROZHOVOR – Specialistka v preventivní, funkční medicíně a výživě Eva Hájková ukazuje nové směry ve stravování i životním stylu. Na detox v módním pojetí však nevěří.

22. 3. 2019 0:00
Doba čtení: 7 minut

Nechce jíst, nebo jí naopak moc? Každé dítě potřebuje jinou svačinu

Každý den jogurt, chleba s něčím, rohlík s něčím. Tohle děti nebaví jíst, udělejte jim svačinu zábavnější a uvidíte, že už ji nikdy nepřinesou zpátky domů. Máme tipy pro jedlíky i děti, které se k jídlu moc nemají. Jak vypadá svačina pro dítě s nadváhou nebo celiakií?

Doba čtení: 6 minut

Test halušek: které obsahují nejvíce brambor?

Bramborové halušky jsou hotové raz dva, pokud si je tedy koupíte jako polotovar. Vybírat můžete mezi sušenými, chlazenými nebo hluboce zmrazenými. Které jsou nejlepší, co se složení a výživových hodnot týče?

21. 3. 2019 15:00
Doba čtení: 2 minuty

Cukrářské trendy 2019? Zlato a malované květiny na dortech

Chystáte se letos připravit svým ratolestem, manželovi či rodičům dort k výročí či narozeninám? Zkuste se inspirovat trendy, které jsou platné právě pro tento rok. Bez zlata, barev a štětce se ale neobejdete.

21. 3. 2019 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Zajímá vás víc původ potravin, nebo i použitá technologie?

Parametry českých potravin netvoří je tuzemský původ surovin. Z hlediska spotřebitele, a zejména jeho zdraví, je důležité také to, jak byla příslušná potravina vyrobena.

Doba čtení: 3 minuty

Diabetik může výrazně snížit četnost hypoglykémie

Každá hypoglykémie má svou příčinu, a pokud ji diabetik nezná, měl by svůj stav konzultovat s lékařem, který mu poskytne potřebné informace. Pokud si diabetik nižší hladinu krevního cukru nehlídá a neřeší ji, vystavuje se zdravotním rizikům.

21. 3. 2019 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Je tataráček bez hovězího podfuk?

Tatarský biftek sice nemusí být ze zákona jen ze syrového hovězího masa, ale různé náhražky zákazníky pořádně matou. Jako například výrobek zvaný tataráček. O co se jedná?

20. 3. 2019 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Pedikér má umět ošetřit kuří oko i poznat kožní nemoc

Takzvaná medicinální pedikúra je známá i pod názvem „suchá“, případně „přístrojová“, a je čím dál oblíbenější alternativou ke klasické mokré pedikúře. Co všechno nabízí kvalitní pedikér?

20. 3. 2019 0:00
Doba čtení: 6 minut

Nemocná štítná žláza: tloustnutí, hubnutí i bolest na krku

Poruchy štítné žlázy vedou k váhovým výkyvům, otokům, zimomřivosti, únavě a nevýkonnosti, či naopak ke zvýšené dráždivosti, bušení srdce a poruchám spánku. Viditelnou známkou zvětšení je pak struma, lidově zvaná vole. Někdy se vytvoří i bolestivý útvar na krku.

19. 3. 2019 20:30
Doba čtení: 3 minuty

Klitoris jako mocná zbraň. Kdo ho vlastně objevil?

„Připomíná mužský úd…“ „V každé mrtvole ženy, kterou jsme pitvali, jsme ho nalezli…“ Řeč je o klitorisu.

19. 3. 2019 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jarní kopřivy se dají sbírat do května, ale netrhejte ty velké

Kopřiva je tak rozšířená, že ji většina lidí pokládá za obyčejný plevel. Navíc utrhnout ji bez bolesti je téměř nemožné, takže ji nemáme moc rádi. Ale to je velká škoda. V lidovém léčitelství je kopřiva pokládána za skutečnou královnu.

Doba čtení: 5 minut

Cirkulární kavárny – kavárny budoucnosti?

Kavárny denně vyprodukují tolik odpadu, až to hezké není. Mohou to ale změnit, a to postupnými dílčími kroky. Už teď pro to některé dělají maximum. A když jim pomůže i zákazník, zbavíme se jednorázových kelímků i tun lógru ve směsném odpadu.

Doba čtení: 7 minut

Knockout v rukavičkách: manipulátor vás srazí psychicky na kolena

V kresleném vtipu se vítězného boxera ptají, čemu vděčí za svůj úspěch. Sportovec odpovídá: „Řídil jsem se slovy Bible: Víc dávej, než dostávej.“ S nadsázkou lze obdobný princip využít v rámci „knockoutu v rukavičkách“.

18. 3. 2019 0:00
Doba čtení: 5 minut

Už kvete olše, líska a topol. Co nejvíc pomůže alergikům?

Období, které nejvíce trápí alergiky, právě začalo. Proč s alergií bojují i ti, kteří dvacet, třicet let svého života žádné obtíže neměli? A jak mohou zmírnit alergické reakce?

15. 3. 2019 17:40
Doba čtení: 3 minuty

Proč už nezhubnete s jídelníčkem, se kterým to šlo před deseti lety

Sladké müsli k snídani, ovoce nejen dopoledne, ale i v odpoledne či večer, špagety aglio olio k obědu, tmavé pečivo se šunkou ke svačině a vepřové rizoto k večeři… „Spousta z nás si myslí, že takhle má vypadat skladba zdravého jídelníčku, se kterým navíc zhubneme,“ říká výživová specialistka Martina Dvořáková. Víte, jaká je v něm chyba?

Doba čtení: 5 minut

Křik ze sna opravdu znamená velké riziko Parkinsonovy choroby

Poruchy REM fáze spánku signalizují problém. Co všechno ovlivňuje střevní mikrobiom? Pokročilá mikroskopie sleduje metastázy. Jak se mění využívání gama nože?

15. 3. 2019 0:00
Doba čtení: 5 minut

Přibírání v menopauze: 5 faktů, které vám dosud nikdo neřekl

S přibývajícím věkem se hubnutí stává obtížnějším, ale není to nemožné. Žena po padesátce by měla snížit svůj energetický příjem zhruba o dvě stě kalorií a měla by zůstat fyzicky aktivní.

Doba čtení: 5 minut

Vztah lékaře a pacienta zásadně ovlivní úspěch léčby

Odborník, který vám předepsal léčbu, vám připomínal nepříjemného souseda a raději jste z ordinace chvátali rychle pryč. Na pravidelně užívané léky občas zapomenete, protože akutně vás zrovna nic netrápí. A sestřička stejně říkala, že po těch, co máte, dvě třetiny pacientů zvrací. Právě jste se mílovými kroky přiblížili ke zdravotním komplikacím a horšímu průběhu své nemoci. Jak (ne)mocný je vztah mezi lékařem a pacientem?

Doba čtení: 4 minuty

Test: V průmyslově vyráběných polévkách moc drštěk nenajdeme

Polotovary ušetří čas a práci. Ale mnohdy to za to nestojí… Test dršťkových polévek ukázal, že namísto drštěk, tedy základní suroviny, používají někteří výrobci droby – anebo nic.

14. 3. 2019 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Zdravý životní styl levně. Jak na to?

Možná se vám někdy do rukou dostaly články o tom, jak zhoršená ekonomická situace ovlivňuje zdraví lidí. Ti jsou kvůli omezenému rozpočtu nuceni kupovat levnější jídlo, přestanou utrácet za ovoce a zeleninu, ruší členství ve fitness centrech a v některých případech sklouznou ke konzumaci levných nekvalitních kalorických jídel.

13. 3. 2019 16:50
Doba čtení: 2 minuty

Když vám mnich otevírá lahváče

Nad rozsáhlým areálem orvalského opatství se nese vyzvánění kostelních zvonů. Je pět hodin ráno a dvanáct zdejších mnichů se před oltářem klášterního kostela schází k první z mnoha modliteb tohoto dne. Kromě úderů zvonů je ale ve vzduchu ještě přítomná neobvyklá vůně sladu, která snad do kláštera ani nepatří.

13. 3. 2019 0:00
Doba čtení: 5 minut

Očkování proti klíšťové encefalitidě: co všechno potřebujete vědět

Rozhodli jste se pro očkování proti klíšťové encefalitidě? Teď je na něj ten nejlepší čas. Očkovat můžete nechat už roční dítě. A platí tu přímá úměra: čím starší člověk, tím vyšší riziko těžšího průběhu klíšťové encefalitidy. Nemyslete tak jen na děti, ale i na jejich babičky a dědy.

Doba čtení: 6 minut

Kolik jídla ušetříte, když si nebudete plést pojmy

V označení potravin „minimální trvanlivost“ a „spotřebujte do“ je velký rozdíl, ale polovina Čechů těmto pojmům nerozumí a chápe je stejně – tedy špatně.

12. 3. 2019 10:56
Doba čtení: 3 minuty