Hlavní navigace
chytře na život
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Databáze léků
Hledat
Přihlásit
Zůstat přihlášen
Registrovat
Zapomenuté
heslo
nebo
jméno
Vitalia.cz
»
Nálepky
»
infekční onemocnění
infekční onemocnění
1
–
30
/
38
První strana
Předchozí strana
1
2
Následující strana
Poslední strana
Sám doma a nemocný. Co mít po ruce pro případ samoléčby?
Ať už jde o obávaný koronavirus, nebo jiné virové onemocnění, samoléčba je teď fenomén. Lékařům máme spíš volat a osobně raději nikam nechodit, pokud to není nutné. Co si naordinovat? Jaké léky mít raději doma v zásobě, kdyby se objevila horečka, kašel a další příznaky nemoci?
Tereza Víchová
3. 11. 2020
Počet nových komentářů
1
Opatření za španělské chřipky: Restaurace nezavíraly. Lidé si nosili vlastní příbory a sklenice
Také před sto lety se společnost dělila na zastánce a odpůrce roušek, ti druzí končili i ve vězení. Za pandemie španělské chřipky spolu lidé nemluvili a zdravili se úklonou. Jaká další opatření panovala?
Taťána Kročková
1. 10. 2020
Počet nových komentářů
2
Jak se v dětských kolektivech šíří bakterie a viry
Kýchnutí, půjčená propiska i mobil kolující mezi kamarády. Znáte-li nejčastější cesty přenosu nemocí, můžete se některým rizikovým situacím vyhnout. Jaká pravidla dítě naučit, aby se riziko šíření nemocí minimalizovalo, ale zbytečně je přitom nestresovat?
Redakce
25. 9. 2020
Počet nových komentářů
1
Proč budeme od září zase nosit roušky. Vysvětlení ministerstva
Aktualita
Od prvního září až do odvolání zavádí opětovné povinné nošení ochranných prostředků dýchacích cest, tedy roušek či jiných vhodných pomůcek, ve veřejné dopravě a některých vnitřních prostorách. Ministr k mimořádnému opatření říká: „Roušky jsou z nejdůležitějších a nejúčinnějších preventivních opatření.“
Lenka Krbcová
19. 8. 2020
Bezpečné země z pohledu nákazy koronavirem. Kam bude možné volně cestovat bez testů?
Aktualita
Vláda ČR schválila systém, který označuje státy EU s nízkým a středním rizikem nákazy COVID-19. Po návratu z nich nebude nutné hlásit se hygienické stanici ani podstupovat testy na koronavirus.
Redakce
2. 6. 2020
Podvodníci řádí. Co zkontrolovat, když objednáváte roušky
Spotřebitelská organizace dTest upozorňuje, že ani nouzový stav kvůli šíření koronaviru a šíření nemoci COVID-19 nezastavil nepoctivé obchodníky. Snaží se využít strachu lidí a co nejvíce na složité situaci vydělat.
Redakce
24. 3. 2020
Počet nových komentářů
2
Jak omezit přenos infekce koronavirem z nákupního vozíku
Mikroorganismy jsou přítomny kdekoliv kolem nás, včetně předmětů zdánlivě čistých. Nový koronavirus vydrží na povrchu několik hodin až dnů. Jak se neinfikovat během nákupu?
Lenka Krbcová
20. 3. 2020
Nakažený rohlík? Přežití koronaviru na pečivu
Neexistují důkazy o přenosu koronaviru potravinami. Teoreticky je však podle odborníků možná kontaminace jídla, například nebaleného pečiva, při styku s infikovaným člověkem.
Redakce
18. 3. 2020
Počet nových komentářů
2
Chcete si ušít roušku?
Současná poptávka po ochranných prostředcích proti koronaviru, ať jde o roušky, respirátory, či dezinfekce, je vysoká a shání se jen těžko. Na internetu přibývá rad, jak si ušít roušku, alespoň coby improvizovanou náhradu za nedostatkové pomůcky.
Redakce
16. 3. 2020
Jak snížit riziko v lékárně a jak si zajistit léky, pokud jste v karanténě
Aktualita
Lékárny jsou nejnavštěvovanější a nejdostupnější zdravotnická zařízení, a lékárníci jsou tak zdravotníky v první linii, kteří jsou v kontaktu s pacienty při prvních příznacích infekčních onemocnění. Jak pro lékárníky, tak klienty lékáren je velmi důležité dodržovat bezpečnostní pravidla a snižovat riziko šíření infekce koronavirem.
Redakce
14. 3. 2020
Lékárny mohou kvůli koronaviru připravovat vlastní dezinfekce na ruce
Vzhledem k velké poptávce a nedostatku dezinfekčních přípravků vydalo ministerstvo zdravotnictví rozhodnutí, kterým povoluje lékárnám vyrábět a prodávat dezinfekční roztoky bez dosavadních omezení. Jde o lihovou lékárenskou dezinfekci podle doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO), která nemusí být vyráběna z lékopisných surovin.
Redakce
13. 3. 2020
Nový oficiální web ke koronaviru – vše potřebné na jednom místě
Aktualita
V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru v České republice spouští od 12. března 2020 Ministerstvo zdravotnictví ČR nové webové stránky pro veřejnost.
Redakce
12. 3. 2020
Počet nových komentářů
6
Koronavirus a děti. Co vlastně víme a jaká opatření můžeme zavést
Opatrnost v rozhodování, kam s sebou dítě vzít. Dezinfekce hraček a mytí rukou vždy po dobu minimálně dvaceti vteřin. Jaká opatření zavést pro děti, když máme obavy z nákazy novým koronavirem?
Tereza Víchová
10. 3. 2020
Počet nových komentářů
4
Kolik morových ran již před koronavirem lidstvo přežilo?
Při zpětném pohledu a zkoumání života lidského rodu můžeme konstatovat, že nic tolik neovlivnilo světové dějiny jako ničivé infekční nemoci.
Bohumil Tesařík
2. 3. 2020
Počet nových komentářů
6
Zásoby respirátorů a roušek v lékárnách jsou téměř nulové
Aktualita
Česká lékárnická komora vydala vyjádření k aktuální situaci dostupnosti roušek a respirátorů v období zvýšeného výskytu respiračních onemocnění.
Redakce
28. 2. 2020
Koronavirus a COVID-19: aktuální informace o přenosu, projevech či testování
V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru připravilo ministerstvo zdravotnictví souhrnné informace. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se koronaviru 2019-nCoV, onemocnění COVID-19, přenosu, léčby, testování i preventivních opatření. Rozhodně neplatí, že každý, kdo má teplotu a respirační potíže, trpí infekcí koronaviru, upozorňují odborníci.
Redakce
28. 2. 2020
Počet nových komentářů
8
Záhada: Netopýři přinesli 2019-nCoV, ebolu i SARS, sami jim odolávají
Wuchanský koronavirus neboli 2019-nCoV si vyžádal už více jak devět set mrtvých a přes čtyřicet tisíc nakažených. O jeho původu se zatím mezi vědci spekuluje, přiklánějí se ale k názoru, že se vir rozšířil od tropických druhů netopýrů.
Veronika Šmídová
11. 2. 2020
Počet nových komentářů
9
Je to mediální panika, říkají vědci z IEQ o koronaviru
V rámci představení zcela nového odborného Institutu Equilibrium padlo i téma koronaviru. Členy IEQ je sedm profesorů, význačných představitelů české a slovenské vědy.
Lenka Krbcová
5. 2. 2020
Počet nových komentářů
5
Bojíte se koronaviru? Rozdíl mezi rouškou a respirátorem je zásadní
Aktualita
Lidé skupují ústní roušky. Není k tomu aktuálně důvod, navíc k ochraně proti koronavirům roušky neslouží. Ústní rouška je vhodná proti šíření virů do okolí. K ochraně před nákazou je nutný respirátor, upozorňují odborníci.
Redakce
27. 1. 2020
Počet nových komentářů
9
Čínský koronavirus: Informace v souvislosti s aktuálním výskytem 2019-nCoV
Aktualita
V souvislosti s rozšířením tzv. čínského koronaviru, označovaného také jako 2019-nCoV nebo wuchanský virus, sleduje Ministerstvo zdravotnictví ČR aktuální situaci ve světě, Evropě i ČR a přijímá potřebná opatření. Připravilo také informace pro veřejnost, kde vysvětluje, co je koronavirus, jak se přenáší, kdo je v největším riziku a jak se proti koronaviru chránit.
Redakce
26. 1. 2020
Počet nových komentářů
2
Syfilis: nemoc, u které i lékaři trnuli hrůzou
Pohlavní nemoc syfilis, které se také říkalo příjice, měla v různých dobách stále stejného nerozlučného parťáka. Byla jím prostituce. Syfilida se léčila jedy a kvůli jejímu původu se hádaly národy.
Taťána Kročková
21. 1. 2020
Počet nových komentářů
4
Co hrozí a nehrozí při hubení hrabošů jedem
Komentář
V komentářích, které se týkají rizik plošné aplikace přípravku Stutox II na pole jako prostředku k hubení přemnožených hrabošů, se zmiňují především rizika pro polní zvěř nebo ptáky. Leckoho může také napadnout (a napadá), zdali tím také nemůže dojít ke kontaminaci porostů hospodářských plodin a následnému průniku pozůstatků tohoto přípravku do potravinového řetězce.
Petr Havel
12. 8. 2019
Počet nových komentářů
2
Klíšťová encefalitida: poznáte ji?
Je to tak trochu ruská ruleta. O klíšťové encefalitidě nemusíte vědět a třeba jste ji prodělali. A nebo vám tahle nemoc otočí život naruby a trvalé následky dovedou třeba až k invaliditě. Dá se včas poznat?
Tereza Víchová
23. 4. 2019
Počet nových komentářů
1
Agenturní pracovníci ze zahraničí nemají zdravotní prohlídky, varují praktici
Rozhovor
Nebezpečí nákazy infekčními chorobami, zejména tuberkulózou, představují nedostatečné zdravotní kontroly tzv. agenturních pracovníků, kteří přijíždějí do ČR za prací. Agentury deklarují jejich dobrý zdravotní stav. „Opakovaně se však dozvídáme, že prohlídka vůbec neproběhla, nebo jen velmi formálně,“ říká předseda Sdružení praktických lékařů.
Lenka Krbcová
10. 4. 2019
Počet nových komentářů
1
Biologická léčba může probudit skrytou tuberkulózu
Počty nemocných tuberkulózou u nás klesly, lékaři ale upozorňují na nové skupiny lidí ohrožené tímto onemocněním. Patří k nim pacienti na biologické léčbě či podstupující transplantace.
Redakce
24. 3. 2019
Očkování proti klíšťové encefalitidě: co všechno potřebujete vědět
Rozhodli jste se pro očkování proti klíšťové encefalitidě? Teď je na něj ten nejlepší čas. Očkovat můžete nechat už roční dítě. A platí tu přímá úměra: čím starší člověk, tím vyšší riziko těžšího průběhu klíšťové encefalitidy. Nemyslete tak jen na děti, ale i na jejich babičky a dědy.
Tereza Víchová
13. 3. 2019
Počet nových komentářů
1
Poznáte klíšťovou encefalitidu od lymeské borreliózy?
Rozhovor
U jednoho onemocnění se tvoří skvrna, u druhého máte chřipkové příznaky. Jedna nemoc má samouzdravovací schopnost a další je třeba léčit i hospitalizací. Lymeskou borreliózu a klíšťovou encefalitidu nám představí primářka Hana Roháčová.
Redakce
16. 11. 2018
Počet nových komentářů
1
Strach z lesních borůvek: Už ani jednu bez umytí?
Čas od času narazíme na různé varovné až poplašné zprávy. Několikrát se dostaly na tapetu i borůvky. Sběrači a nadšení konzumenti sametově tmavých plodů jsou prý ve velkém ohrožení, a to kvůli infekci šířené tasemnicí liščí. Opravdu? Podívali jsme se, co říkají fakta.
Helena Urbanová
8. 8. 2018
Jak si sušit ruce na WC? Vysoušeče šíří bakterie, ale děláme i horší věci
Čím dál častěji se stává, že se lidé na veřejných toaletách vyhýbají elektrickým vysoušečům rukou v přesvědčení, že se jedná o zlověstné bacilonosiče. Zdravotní riziko je minimální, říkají odborníci a upozorňují, čemu se skutečně vyhnout.
Jana Kuklová
30. 5. 2018
Počet nových komentářů
1
FN Motol omezuje příjem pacientů kvůli spalničkám
Aktualita
Výskyt spalniček vedl vedení pražské nemocnice k mimořádnému opatření.
Lenka Krbcová
21. 4. 2018
Počet nových komentářů
41
1
–
30
/
38
První strana
Předchozí strana
1
2
Následující strana
Poslední strana
Domácí lékař
Kuří oko
Bolest hlavy
Záškrt (difterie)
Nachlazení
Infekční mononukleóza
Zánět hrtanu (laryngitida)
Zánět hltanu (faryngitida)
Bolest v krku
Artróza
Astigmatismus
Všechny nemoci
Dieta
Dítě
Farmářské trhy
jídlo
Kvalita potravin
Psychologie
Vánoce
Vztahy
Zdravá výživa
zdraví
Všechny nálepky
Internet Info
Lupa
Měšec
Podnikatel
BusinessCenter
Root
Vitalia
Slunečnice
Stahuj
SW
Tuesday
Navrcholu
Sherpas
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji