Hlavní navigace
chytře na život
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Databáze léků
Hledat
Přihlásit
Zůstat přihlášen
Registrovat
Zapomenuté
heslo
nebo
jméno
Vitalia.cz
»
Nálepky
»
antibiotika
antibiotika
1
–
30
/
62
První strana
Předchozí strana
1
2
3
Následující strana
Poslední strana
Magnetická stimulace mozku pro zpomalení Alzheimera
PŘEHLED VĚDECKÝCH NOVINEK – Neurologové zkoumají způsob, jak zlepšit kognitivní schopnosti a oddálit rozvoj demence. Bakterie jako pomocníci proti autoimunitním chorobám. Lepší oční kapky na suché oko. Zcela nový typ kardiostimulátoru.
Pavel Houser
14. 7. 2020
Deprese v těhotenství způsobuje stárnutí mozku dítěte
PŘEHLED NOVINEK – Deprese matky v těhotenství a její vliv na dítě. Latentní tuberkulóza je stále větší problém. Bakterie rezistentní na antibiotika mají zranitelné kyslíkové receptory. Vzácná onemocnění. Jak vlastně vypadá virus klíšťové encefalitidy.
Pavel Houser
21. 5. 2020
Tvrzení o vejcích jsou hoax. Data to dokazují
Slepice jsou prý vykrmovány „zesilovači“, což vede k vyšší snůšce vajec a současně jejich nižší kvalitě. Dokonce tato vejce mohou obsahovat pozůstatky chemických látek. To vše se lze dočíst v jednom, údajně erudovaném, článku. Problém je, že to není pravda.
Petr Havel
12. 2. 2020
Počet nových komentářů
2
Jak dlouho trvá, než začnou účinkovat antibiotika
Někdo je žádá hned ve dveřích ordinace, jiný se jim dlouho urputně brání. Pokud je ale důvod k nasazení antibiotik, obvyklý dotaz většiny pacientů je jeden: Kdy začnou léky působit a budu se cítit lépe? Obvykle to trvá dva až tři dny, počkat si ale můžeme i týden.
Tereza Víchová
23. 1. 2020
Proč vám nezabírají antibiotika? Nejčastější chyby
Obecně už sice konečně začínáme vědět, že nachlazení nevyléčí, pořád je ale kolem antibiotik na běžné infekce spousta věcí, ve kterých třeba my, pacienti, chybujeme. Můžeme být sami příčinou toho, že nám už běžný penicilin na běžnou angínu „nezabere“?
Tereza Víchová
18. 11. 2019
Počet nových komentářů
3
Laktobacily proti rakovině vaječníků
Mikrobiální prostředí zřejmě ovlivňuje rizika různých rakovin. Radon stále zabíjí. Zdravé dítě z transplantované dělohy. Kmenové buňky pro diabetiky. Tuzemské statistiky: rakovina prostaty, demence, plodnost mužů.
Pavel Houser
22. 10. 2019
Kdy antibiotika nefungují? Třeba po zapití šumivým hořčíkem
Užívat je v přesných časových intervalech, dobrat celé balení, přidat probiotika. K běžně předepisovaným antibiotikům už klasická doporučení asi zná většina z nás (i když i tady musí být lékaři důslední a s pacientem vždy všechno detailně probrat). Existují ale záludnější potíže – třeba když zapijete některá antibiotika šumivým hořčíkem, nemusí pak působit. Nebo jiná v kombinaci s léky na snížení cholesterolu způsobí bolesti svalů.
Tereza Víchová
26. 8. 2019
Počet nových komentářů
2
Méně antibiotik a chemie v jídle
Snahy o eliminaci rizikových látek v potravinách sílí. Ať již jde o antibiotika a další léčiva v chovech hospodářských zvířat, či chemické přípravky využívané zemědělci při pěstování.
Petr Havel
10. 4. 2019
Pravda o antibiotikách v mase
Maso je prý plné antibiotik. Není to pravda. Tak by se dalo stručně reagovat na mnohdy mylné představy veřejnosti a bohužel i zavádějící tvrzení některých médií. Antibiotik v masu z českých chovů se není třeba obávat.
Petr Havel
25. 1. 2019
Počet nových komentářů
3
Antibiotika vyvolávají průjem u 30 % dospělých a 40 % dětí
Užívání antibiotik často provázejí střevní potíže. Pro organismus oslabený nemocí a užíváním léků znamená průjem další velmi vyčerpávající komplikaci. Prevenci a ochranu mikrobiálního prostředí ve střevě představují probiotika.
Redakce
16. 1. 2019
Pro děti jsou lepší antibiotika v sirupu
Lékárníci varují: Nadužívání antibiotik i zbytečné obavy z jejich užívání jsou extrémy, které škodí. Důležité je užívat antibiotika správně.
Redakce
17. 11. 2018
O zvířatech, lidech a antibiotikách
Komentář
Spotřeba antibiotik v chovech hospodářských zvířat klesá a klesat bude. Na rozdíl od jejich spotřeby lidmi.
Petr Havel
16. 11. 2018
dTest našel v kuřecích prsních řízcích vodu a salmonelu, ale antibiotika ne
Aktualita
Časopis dTest nechal otestovat jedenáct vzorků kuřecích prsních řízků, aby prověřil jejich kvalitu a dodržení legislativních požadavků.
Redakce
12. 7. 2018
Antibiotika a střevní potíže? V žádném případě
Jakmile pominou zimní chřipkové epidemie, s jarem nastoupí střevní virózy. Při výběru léků bychom měli být opatrní a volit takové, které umožní toxinům opustit naše tělo. Pomůže i homeopatie.
Helena Singerová
10. 4. 2018
Počet nových komentářů
2
Antibiotika v českých vejcích? Je to poplašná zpráva
Média obletěla zpráva o tom, že česká vejce obsahují antibiotika. Proti čemuž se striktně ohradila Českomoravská drůbežářská unie. Kontroly jsou ale zvýšené, a to jak u dovozových vajec, tak u těch českých.
Kateřina Čepelíková
30. 3. 2018
Chytrý náramek umožní předvídat maniodepresivní stavy
Přehled novinek ze světa vědy: bipolární afektivní porucha v ČR postihuje přes sto tisíc lidí, hledají se dobrovolníci trpící maniodepresivitou do studie. Souboj bakterií s nanočásticemi stříbra. Nový způsob rekonstrukce srdečních chlopní. Virus klíšťové encefalitidy pod lupou.
Pavel Houser
14. 2. 2018
Jak dlouho užívat antibiotika
Někdo z nás je odmítá, jiný vyžaduje kvůli urychlení průběhu nemoci. Co všechno by měl lékař vědět, než vám předepíše antibiotika? Jak dlouho se berou a musíte během užívání ležet v posteli?
Tereza Víchová
27. 11. 2017
Ztratí veterináři kontrolu nad antibiotiky v chovech?
Komentář
Antibiotika u zvířat určených ke konzumaci mají nyní pod kontrolou veterinární lékaři. Novela to chce nesmyslně změnit, amatérským „veterinářem“ by se mohl stát každý absolvent desetihodinového kurzu.
Petr Havel
20. 9. 2017
Irena Pátková: Bakterie se na nás domlouvají
Rozhovor
Bakterie jsou chytřejší, než si myslíme: dokážou spolu komunikovat a umí se spočítat. Když jich je dost, zaútočí: „Spustí společnou reakci, třeba produkovat jed,“ říká mladá vědkyně. Pokud „skočíme bakteriím do řeči“, můžeme najít lék na mnohé nemoci.
Helena Singerová
6. 6. 2017
Připravíme sami sebe o antibiotika?
Na prahu nového století a tisíciletí pozorujeme celosvětový nárůst rezistence bakteriálních kmenů k antibiotikům první volby i rezervním. Rezistence se stává globální hrozbou pro zdravotní stav populace.
Markéta Hanslianová
6. 4. 2017
Počet nových komentářů
16
WHO: 12 bakterií, na které už nefungují antibiotika
Světová zdravotnická organizace zveřejnila seznam dvanácti bakterií, které jsou odolné vůči dosud známým antibiotikům. Bije na poplach: „Rychle vyčerpáváme své léčebné možnosti.“
Redakce
28. 2. 2017
Počet nových komentářů
9
Potřebujete na chřipku antibiotika? Zjistíte to během pěti minut
První chřipková epidemie v novém roce udeřila v plné síle. Neberte antibiotika zbytečně, spolehněte se na domácí CRP test.
Redakce
10. 1. 2017
Počet nových komentářů
16
Antibiotika v potravinách: nemáte se čeho bát
Komentář
Antibiotika v chovech zvířat jsou menším problémem než u lidí. Pokud se vůbec vyskytnou jejich pozůstatky v potravinách, jde stále o podstatně nižší množství, než jaká si ládujeme do organismu prostřednictvím léků.
Petr Havel
18. 11. 2016
Ministři se přou: Využívají se antibiotika ve velkochovech plošně?
Aktualita
Antibiotická rezistence stoupá, proto se řeší nadužívání antibiotik u lidí, ale i u zvířat. Ministr zdravotnictví říká, že se používají plošně, Marian Jurečka to ale důrazně popírá.
Kateřina Čepelíková
22. 6. 2016
Antibiotika v medu: pokračování kauzy Včelpo
Aktualita
Na českém trhu se v listopadu objevily medy obsahující antibiotika. Dokládají to výsledky kontrol Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) a Státní veterinární správy (SVS).
Redakce
11. 2. 2016
Počet nových komentářů
2
Černá ředkev: silné přírodní antibiotikum skvěle rozpouští hleny
Černá ředkev je silně močopudná, čistí močové ústrojí. Podporuje trávení, posiluje činnost jater, žlučníku a rozpouští žlučové kamínky. Má výrazné antivirové, protiplísňové a antibakteriální účinky. Navíc výborně rozpouští hleny.
Simona Procházková
2. 2. 2016
Počet nových komentářů
4
Rezistence patogenů na antibiotika – problém, který má řešení
Problém antibiotik je jednoznačně v rozměru, v obrovském nadužívání nejdůležitějšího léku v dějinách medicíny. Přitom před ním varoval již samotný sir Fleming.
Pavel Taněv
19. 1. 2016
Počet nových komentářů
3
Listy lichořeřišnice, nebo tinktura? Oboje má skvělé účinky
Lichořeřišnice strčí do kapsy kdejaké komerčně nabízené preparáty. Čerstvá je chutná v salátech nebo pomazánkách, tinkturu si koupíme v lékárně. V každé formě je ale léčivá.
Blanka Chocová
11. 12. 2015
Jsem otřesen, píše ministr včelařům
Aktualita
V souvislosti s antibiotikovou kauzou „kolosálních rozměrů“ kritizuje ministr zemědělství kontrolní mechanismy Českého svazu včelařů.
Redakce
9. 12. 2015
Počet nových komentářů
1
Lékaři přiznávají: Stále předepisujeme antibiotika příliš často
Antibiotika se dnes užívají i na slabé zakašlání, není se tak co divit, že se objevují případy infekcí, které jsou způsobeny bakteriemi zcela nebo téměř zcela rezistentními k antibiotikům. Co s tím?
Redakce
18. 11. 2015
Počet nových komentářů
4
1
–
30
/
62
První strana
Předchozí strana
1
2
3
Následující strana
Poslední strana
Domácí lékař
Kuří oko
Bolest hlavy
Záškrt (difterie)
Nachlazení
Infekční mononukleóza
Zánět hrtanu (laryngitida)
Zánět hltanu (faryngitida)
Bolest v krku
Artróza
Astigmatismus
Všechny nemoci
Dieta
Dítě
Farmářské trhy
jídlo
Kvalita potravin
Psychologie
Vánoce
Vztahy
Zdravá výživa
zdraví
Všechny nálepky
Internet Info
Lupa
Měšec
Podnikatel
BusinessCenter
Root
Vitalia
Slunečnice
Stahuj
SW
Tuesday
Navrcholu
Sherpas
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji