Hlavní navigace

životní styl

Zdravý životní styl levně. Jak na to?

Možná se vám někdy do rukou dostaly články o tom, jak zhoršená ekonomická situace ovlivňuje zdraví lidí. Ti jsou kvůli omezenému rozpočtu nuceni kupovat levnější jídlo, přestanou utrácet za ovoce a zeleninu, ruší členství ve fitness centrech a v některých případech sklouznou ke konzumaci levných nekvalitních kalorických jídel.

13. 3. 2019 16:50
Doba čtení: 2 minuty

Test nákupních tašek: je lepší papírová, látková, igelitka, nebo polyester?

Obchody už nesmí dávat zdarma k nákupu igelitové tašky. To, v čem si nákup domů odneseme, je čistě v naší režii. Ministerstvo životního prostředí zadalo studii s cílem zjistit, která taška zatěžuje životní prostředí co nejméně.

Doba čtení: 7 minut

Muži jsou tlustší než ženy, přestože více sportují

Jak jsou na tom Češi a Slováci s váhou, sportem a výživou? Kdo jí více luštěnin, jaký olej preferujeme a proč ženy moc nesportují? To všechno sledoval nejnovější mezinárodní průzkum.

Doba čtení: 4 minuty

Žít nezdravě se prodraží. Dělejte s tím něco, vzkazují Britové

Velká Británie uvažuje o zvýšení daní za zdravotní služby, stejně jako o jejich větší regulaci. Důvodem je povzbuzení obyvatel, aby se snažili být zdravější.

Doba čtení: 7 minut

Velká studie o stresu a depresi: Moc předjímáme

Stresu se v dnešním civilizovaném světě nevyhne nikdo. Záleží však, jak se s ním vypořádá. Nový rozsáhlý průzkum, první svého druhu u nás, naznačuje, co je nezbytné a jak jsme na tom.

16. 6. 2015 0:00
Doba čtení: 10 minut

Stávají se z nás zdravotní šílenci

Jak si definujete zdravý životní styl? Úsilí o to, žít zdravě, může při nesprávné interpretaci nebo neznalosti dokonce zapříčinit nemoc a způsobuje mnohé z frustrujících problémů.

31. 3. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Co je to zdravý životní styl?

V posledních letech skloňujeme tento pojem ve všech pádech, jsme nabádáni žít zdravě, snažíme se starat nejen o své tělo, ale i o svou duši, neustále slýcháme o benefitech zdravého života. Ale co to vlastně je ten „zdravý životní styl“?

Doba čtení: 6 minut

Novinky v léčbě cukrovky: Škodí umělá sladidla?

Diabetes, lidově cukrovka, je dnes spolu s nadváhou ve vyspělém světě asi nejrozšířenější civilizační chorobou. Nové výzkumy ukazují, jak by se mohla zlepšit diagnostika, léčba i prevence.

Doba čtení: 5 minut

Clean eating není dieta, ale životní styl

„Clean eating“ – čisté stravování není dieta, ale životní styl. Nepřináší nic nového pod sluncem, přesto vám může otočit svět o 180 stupňů. Co vlastně znamená?

Doba čtení: 7 minut

Univerzální dieta je totální nesmysl

Diety se počátkem roku vynořují jako houby po dešti. Zdaleka to neznamená, že nabízené recepty budou úspěšné – spíš naopak. Nezaškodí si proto připomenout několik základních pravd.

13. 1. 2014 0:00
Doba čtení: 5 minut

6 typů lidí, kteří špatně jedí

Nemusíte být zrovna podnikatel, alternativec, žena na mateřské dovolené, dělník, ortorektik nebo modelka, abyste dělali stejné chyby v jídle. Stereotypní návyky je těžké měnit.

Doba čtení: 7 minut

Práce na noční huntuje tělo a vede k tloustnutí

Noční směny naruší osobní život, stravovací návyky a rozhodí biologický rytmus. Člověk je nervózní, ve stresu, nevyspalý a k tomu všemu tloustne. Nemusí, když ví, jak se stravovat.

Doba čtení: 5 minut

Děláme doplňky stravy na míru, na léky si nehrajeme

ROZHOVOR – Nápad doplňků míchaných online přímo na míru, jakási vitamínová sámoška, cílil na ženy. Ale boduje i u mužů. „Je to novinka a muži jsou hračičky,“ objasňuje úspěch TOMÁŠ VALENTA.

Doba čtení: 12 minut

Fyzioterapie nejčastěji řeší bolavá záda, problém je ale jinde

„Češi jsou pohodlní a nechtějí nic měnit,“ říká fyzioterapeutka. Třicátníci, překvapení, že je něco bolí, se chtějí potíží rychle zbavit, a vrátit se bez omezení ke svému životnímu stylu.

Doba čtení: 4 minuty

Člověk má být zdravý, bohatý a šťastný. Jak to souvisí s jídlem?

„Kdyby mi chyběl řízek, nebyla by to správná cesta,“ říká vitariánka Anna Hýžová v rozhovoru o jídle, který nakonec jen o jídle není. Spíš o hledání cesty, na které vám bude dobře.

Doba čtení: 14 minut

Za vitamíny utrácíme čím dál víc peněz

Říká se, že v Americe teče do záchodu nejdražší moč na světě. To proto, že právě v USA polykají lidé nejvíc potravinových doplňků. A Češi se co do vitaminů Západu přibližují.

Doba čtení: 2 minuty

Břišní tuk nejsou jen viditelné pneumatiky

Jeden druh břišního tuku je vidět, to jsou ty faldy, druhý je ukrytý. A právě on představuje riziko pro zdraví. Obvod pasu naznačí, jak jste na tom. Kolik máte v pase? Víc než 80/94?

Doba čtení: 7 minut

Prosadí se skromnější životní styl?

Napadlo vás někdy, jaká móda bude vládnout životnímu stylu blízké budoucnosti? Těžko říct, jisté je ale jedno. Má-li svět nadále fungovat, budeme muset začít žít mnohem skromněji.

Doba čtení: 6 minut

Čeští manažeři neumí ve volném čase odpočívat

Ve schopnosti neřešit pracovní záležitosti ve svém volnu čeští manažeři výrazně zaostávají za dalšími zeměmi, ukázal mezinárodní výzkum. Pracovní stres si tak zbytečně zvyšují sami.

23. 9. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Magistrálu je možné ihned zklidnit, zjistil magistrát. Nechal si to pro sebe

Severojižní magistrálu můžeme okamžitě utlumit a nedojde ke kolapsu dopravy. Došla k tomu studie, již vytvořil magistrát na pokyn bývalého primátora Pavla Béma.  V posledních dvaceti letech tvrdí vedení Prahy bez ohledu na politickou příslušnost, že před polidštěním magistrály musíme dostavět Městský okruh. Nová studie tento mýtus vyvrací a dokládá, že tunely a další silnice kolem centra nám nepomohou, tvrdí iniciativa Auto*Mat. Naopak: začne-li fungovat tunel Blanka a nedojde k omezení…

Doba čtení: 7 minut

Zdravé srdce - ani jedna z cest nevede přes pohovku a mísu koblih

V Evropě umírá na infarkt každou minutu jeden člověk a koronární příhoda postihne Evropana každých 26 sekund. Nespoléhejte jen na lékaře – úsměv a pohyb jsou důležitější než pilulky.

16. 9. 2011 10:00
Doba čtení: 5 minut

Chcete vyzkoušet čtečku? V knihovně vám ji půjčí zdarma

Co táhne čtenáře? Smrt autora a filmové zpracování. Vedle tutovek v podobě detektivek, románů pro ženy a slavných jmen sázejí knihovny i na moderní technologie. I tady už můžete e-číst.

Doba čtení: 6 minut

Budeme jednou zemí cvoků?

Žijeme uprostřed jedů. Můžeme se jim ubránit, nebo nás jednoho dne pohltí? Na nebezpečí některých látek upozorňuje kniha Doba jedová. „Pořád máme možnost volby,“ říká její autorka.

Doba čtení: 8 minut

Typologie návštěvníků knihovny - určitě i tady bude někdo normální

Knihovna stejně jako jiné státní instituce přitahuje podivíny, cvoky a úchyly. Není snad pravdou, že nejlepší návod na vytvoření bomby se dá vyhledat v knihách (potažmo v knihovně)?

29. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 6 minut

Když vás opustí holka, zkuste myslet na svého psa

K čemu je mít doma tvora, který neumí nic jiného než jíst a spát? Psi by měli hlídat, kočky chytat myši. Kolik z nich to ale skutečně dělá? A co třeba křečci? Přesto nám prospívají. Jak?

26. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 5 minut

Dlouhá cesta k rozkoši z četby

Knihu pokládáme za konzervativní médium, její současná podoba je přitom výsledkem dlouhého vývoje. Když si užíváme četby na gauči nebo ve vaně, je to možné jen díky celé řadě inovací…

24. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 7 minut

Jak moc nám škodí znečištěný vzduch

Žijeme v nezdravém životním prostředí. K bezesporu nejškodlivějším faktorům patří dýchání znečištěného vzduchu. Odborníci sestavili žebříček šesti látek, které nás ohrožují nejvíce.

Doba čtení: 4 minuty

Knihou posedlí: Jaké je to být bibliopatem?

FEJETON – Mezi zálibou a chorobu je tenká hranice. Kdo otevřeně přizná, že mu knihy nic neříkají, bude za křupana. Nicméně od určité fáze se zájem o literaturu stává téměř patologickým.

Doba čtení: 5 minut

Nedělejte z nudapláží Klobásov, říkají naturisté

Nahota je pro ně životním stylem a přirozeností. Okolí se ale na naturismus často dívá s podezřením: „Neškodná, ale přece jen úchylka.“ A zírající voyeuři jejich pověsti jen škodí.

Doba čtení: 6 minut

Soutěž o největší kuchyňský krám

Ještě stále můžete zasílat tipy a fotografie do soutěže o největší kuchyňský ležák. Tedy přístroj, který vám leží doma na dně skříně a nepamatujete si, že byste ho někdy použili.

12. 8. 2011 12:30
Doba čtení: 1 minuta