Hlavní navigace

závislosti

Netolismus: Jak léčit závislost dětí na internetu?

Kouká do telefonu sotva v posteli rozlepí oči? Dost možná je vaše dítko závislé na internetu, a to je problém nikoliv jen jeho, ale celé rodiny. Jak se závislosti zbavit?

Doba čtení: 5 minut

Online hry a sázky mají účinky drogy. Závislosti propadají i děti

Internetové závislosti zaměstnávají odborné lékaře čím dál víc. Teď se k nim naplno přidalo i online sázení. Na mušce jsou hlavně dospívající chlapci.

6. 3. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Anglie chce e-cigarety na předpis a do nemocnic

Spolu se stále se zpřísňujícím zákazem kouření přecházejí mnozí kuřáci cigaret na cigarety elektronické. Kontroverzní názory se ale objevují i zde. Zatímco jedni tvrdí, že elektronická cigareta je mnohem zdravější než cigareta běžná, „kouřová“, jiní poukazují na zvyšující se závislost na nikotinu, která s kouřením e-cigaret přichází.

Doba čtení: 4 minuty

Jací muži se stanou z dětí usměrňovaných léky

Užívání určitých léků v dětství může způsobit změny osobnosti, které se projeví až později. Vyvolává apatii. Mladým mužům chybí motivace a chuť do života. Nechtějí toho příliš, nechtějí nic zvláštního dělat, přejí si být jen takovým usměvavým peciválem.

Doba čtení: 6 minut

Jak omezit kofein?

Pokud jste zvyklí pít více jak tři šálky kávy denně a rozhodli jste se kofein vysadit, snižujte dávky postupně. Vyhnete se tak nepříjemným prvním příznakům nedostatku kofeinu, ke kterým patří únava, bolesti hlavy a změny nálady.

Doba čtení: 2 minuty

Poslanci schválili nový protikuřácký zákon. Znamenal by konec kouření v restauracích

Poslanecká sněmovna dnes schválila návrh tzv. „protikuřáckého zákona“. Co by jeho přijetí v aktuální podobě v praxi znamenalo?

Doba čtení: 3 minuty

Lze alkohol pít zodpovědně a s rozumem?

Již delší dobu probíhající kampaň ALKOHOL ZODPOVĚDNĚ je podle mne přímým důkazem o naprostém selhání autorit ochrany veřejného zdraví v naší společnosti.

Doba čtení: 11 minut

Přestaňte kouřit s mobilní aplikací

Metod pro odvykání kouření je mnoho. Do pěti let budou kuřáci využívat speciální aplikaci pro mobilní telefony. Tým Kliniky adiktologie 1. lékařské fakulty UK ji nyní testuje.

8. 9. 2016 13:59
Doba čtení: 1 minuta

„Náplň e-cigarety je zdravější, protože obsahuje vitamíny.“ S podobnou reklamou je konec

Ministerstvo zdravotnictví připravilo novou vyhlášku, která reguluje elektronické cigarety a jejich náplně. Má zamezit jejich pochybnému složení i matoucím informacím.

Doba čtení: 3 minuty

Překonejte 7 překážek při odvykání kouření s pomocí homeopatie

Léků nebo metod, které pomohou s odvykáním kouření, je mnoho. Pomocníkem může být i homeopatie. Jaká homeopatika užívat pro potlačení chutí na nikotin a která pomůžou s abstinenčními příznaky?

14. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Jan Pirk: Alkohol je dobrý sluha, ale zlý pán

Alkohol zodpovědně – to je název kampaně, která se v letošním ročníku zaměří zejména na děti a mládež. Co si o fenoménu alkoholu myslí čtyři odborníci?

Doba čtení: 2 minuty

Jak se léčí poruchy příjmu potravy

Anorexie a bulimie, tedy hladovění a záchvaty přejídání, často doprovázené zvracením. To jsou nejčastější, ale zdaleka ne všechny poruchy příjmu potravy. Víte, koho se mohou týkat? Tušíte, jak nemocným pomoci? Přečtěte si dřív, než začnete bláznivě hubnout „do plavek“.

28. 4. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

FOTOGALERIE: Psychiatrická klinika

Nahlédněte do nově zrekonstruovaného komplexu centra, které zajišťuje rehabilitaci duševně nemocných na všech úrovních péče. Pozvala nás Všeobecná fakultní nemocnice v Praze.

25. 4. 2016 11:21
Doba čtení: 1 minuta

Na krabičkách cigaret musí být varovné obrázky

Od 20. května bude na krabičkách cigaret kromě varovného textu i odstrašující obrázek. Přikazuje to novela zákona. Obrázků je připraveno 42 a mají odrazovat od kouření.

8. 2. 2016 17:09

42 obrázků, které budou na krabičkách cigaret. Mají varovat před kouřením

GALERIE – Od kouření mají nově odrazovat i odstrašující obrázky na krabičkách cigaret. Již letos by na obalu mělo být povinně spolu s textovým i obrazové varování.

Doba čtení: 2 minuty

Test alkoholtesterů: nejlepší stojí 3600 Kč, slušný je za tisícovku

Pokud si občas nějaký ten alkohol dopřejete, určitě není na škodu vlastnit alkoholtester. Důležité je ale umět si při koupi dobře vybrat. Testy spotřebitelského časopisu dTest označily každý třetí testovaný alkoholtester jako nespolehlivý. Dražší neznamená vždy kvalitnější.

Doba čtení: 3 minuty

Chronický kašel: jaká chtít vyšetření

Přetrvává váš kašel už několik týdnů? Rozhodně se vypravte k lékaři, může se jednat o příznak mnoha chorob. O jaká vyšetření byste se měli zajímat? Pomohou zjistit, v čem tkví problém, a tak určit správnou léčbu.

Doba čtení: 2 minuty

Přestáváte kouřit? Přehled možností pro začínající nekuřáky

„Přestat kouřit je ta nejjednodušší věc na světě. Já to mohu potvrdit, zkusil jsem to už nejmíň tisíckrát,“ řekl Mark Twain. Vymanit se z nikotinové závislosti je složité, ale jde to. Co pomáhá a kolik to stojí?

Doba čtení: 3 minuty

První pomoc při kocovině: co pomůže a které léky rozhodně neužívat

K oslavám Vánoc i Nového roku patřívá sklenička alkoholu. Jak se zachovat, když se vám situace poněkud „vymkne z rukou“ a dorazí kocovina?

Doba čtení: 2 minuty

Kouříte? Lázně nebudou

Kuřáctví vám může zabránit jet do lázní „na pojišťovnu“. V mnoha případech je totiž závislost na nikotinu kontraindikací lázeňské léčby, tedy důvodem, proč ji pacient nemůže absolvovat. Jde například o žaludeční vředy či diabetes.

Doba čtení: 2 minuty