Hlavní navigace
chytře na život
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Databáze léků
Hledat
Přihlásit
Zůstat přihlášen
Registrovat
Zapomenuté
heslo
nebo
jméno
Vitalia.cz
»
Nálepky
»
první pomoc
první pomoc
1
–
30
/
62
První strana
Předchozí strana
1
2
3
Následující strana
Poslední strana
Lidem s masivním krvácením pomůže „plná“ krev
Tzv. „plná“ krev zvyšuje šanci na přežití vážně zraněných s rozsáhlým krvácením. Česká republika ji začíná využívat mezi prvními na světě.
Pavel Houser
25. 9. 2020
První pomoc při bodnutí vosou a včelou se liší
Všichni asi známe „babskou radu“, když „dostaneme žihadlo“: potřít octem nebo cibulí. To skutečně platí, ale pozor – jenom u vosy.
Redakce
7. 8. 2020
Počet nových komentářů
5
Spálení od slunce: první pomocí je sprcha, pomohou i antihistaminika
Důkladné namazání před pobytem na slunci je základ. Zarudnutí a spálení kůže je přesto v horkých dnech běžné. Jak kůži ošetřit a co dělat dál, aby se co nejdříve zahojila?
Redakce
6. 8. 2020
Počet nových komentářů
1
Kvůli mořským ježkům si zabalte pinzetu, medúzy setřete z kůže kreditkou
Odstranění bodlin mořského ježka, ošetření požahání medúzou a jedovatí hadi a pavouci v Chorvatsku… Lékařka radí, co dělat při setkání s nebezpečnými živočichy na zahraniční dovolené.
Redakce
31. 7. 2020
Počet nových komentářů
3
Umíte vybrat správnou náplast a dezinfekci?
KVÍZ
KVÍZ – Jak ošetřit puchýř nebo odřené koleno? Na léto praktická otázka, protože drobným úrazům volno přímo nahrává. A dávno jsou doby, kdy byl k dispozici jeden druh dezinfekce a náplasti.
Redakce
27. 7. 2020
Počet nových komentářů
2
Když zachraňuješ život, zpívej si Rolničky
Upadl na chodníku. Kolem něj hlouček lidí a nikdo neví, co má dělat. Jenže pak se objevíte vy, zatřesete jeho rameny, zeptáte se, zda je v pořádku, a když neodpoví a normálně nedýchá, zahájíte resuscitaci. Protože vy víte, co máte dělat. Vy znáte zásady první pomoci. Nebo ne?
Kateřina Čepelíková
11. 12. 2019
Kardiolog: Většina lidí s infarktem zemře jen proto, že si nezavolají záchranku
Rozhovor
Přestože lékaři dokáží zachránit život pacientům s infarktem v naprosté většině případů, ještě stále na něj mnoho lidí umírá. Jsou to zejména ti, kteří se rychle nedostanou do specializovaných pracovišť a k moderní léčbě.
Lenka Krbcová
10. 12. 2019
Počet nových komentářů
1
Voláte si záchranku? Nemůžete si vybrat, kam vás odveze
Urgentní potíže, vytočení tísňové linky, houkání sanitky, naložení pacienta… a teď kam? Pacienti či jejich blízcí mnohdy mají představu o tom, kam by měl vůz zdravotnické záchranné služby zamířit.
Lenka Krbcová
29. 10. 2019
Když zvládnete zavolat dusím se, tak se nedusíte
Pokud se někdo při obědě zakucká, neznamená to, že má během pár vteřin dostat ránu do zad. Kdy se člověk opravdu dusí? Nejdříve je třeba vyhodnotit situaci a až pak případně zasáhnout. Rozdíl je, jestli zachraňujete dospělého, nebo malé dítě.
Kateřina Čepelíková
9. 10. 2019
Nepodceňujte bouřky, raději si zalezte. Ale kam?
Na celém světě zemře na následky blesku deset lidí denně. Oběti jsou bohužel i v ČR. Kam se schovat, když zaslechnete hrom? Víte, jak daleko máte být od osaměle stojícího stromu?
Helena Singerová
16. 8. 2019
Nejčastější silvestrovská zranění: Jak se jim vyhnout
Popálení kůže a úrazy očí, to jsou – vedle poranění rukou a prstů – bohužel běžné následky silvestrovských oslav. Je dobré dát si pozor a také znát pro všechny případy první pomoc.
Redakce
29. 12. 2018
Počet nových komentářů
2
Dřív, než si vezmete život, zavolejte mi…
Tak začínal inzerát uveřejněný reverendem Chadem Varahem v britských novinách 7. listopadu 1953. V krizi nabádal telefonovat na vůbec první linku naděje do kostela sv. Štěpána v Londýně.
Tomáš Novák
19. 9. 2018
Počet nových komentářů
9
Chirurg: Nejčastější chalupářské úrazy způsobí okružní pily a brusky
Rozhovor
Jan Zlatohlavý se věnuje chirurgii ruky a zápěstí a každé léto se snaží zachránit ruce kutilů, kterým se práce „vymkla z ruky“. Nejhorší je dle jeho zkušeností náčiní zhotovené podomácku, přibývá ale i úrazů způsobených komerčními stroji, které si jejich majitelé všelijak „vylepšují“.
Lenka Krbcová
15. 6. 2018
Během spánku spolkneme osm pavouků. Je to pravda?
V řadě médií se stále dokola objevují informace o tom, kolik za život sníme pavouků. Lezou nám opravdu ve spánku do úst? A pokud ano, hrozí nám něco? Odpovědi má známý český arachnolog Tomáš Jeřábek.
Daniel Mareš
29. 3. 2018
Na hory s homeopatiky: největším přínosem je rychlý účinek
Pohmožděniny, šokové stavy, bolesti svalů a kloubů, pooperační péče… Arnica montana má široké využití a je označována za „lék první pomoci“. Přibalte si ji na hory.
Helena Singerová
8. 2. 2018
Počet nových komentářů
2
Zimní úrazy – první pomoc na chodníku i na sjezdovce
Ledovka, ale i náhlý příval sněhu dokáže potrápit nejen řidiče, ale i chodce. Často kvůli nim končí na zemi s řadou úrazů, které vyžadují pomoc ostatních lidí. Umíte pomoci, když si někdo vykloubí rameno, podvrtne kotník, má omrzliny?
Redakce
19. 1. 2018
Těžká reakce na bodnutí hmyzem přijde do několika desítek minut
Lékařskou pomoc kvůli žihadlu či bodnutí jedovatým hmyzem vyhledají každoročně tisíce lidí. Většinou si ale můžeme poradit sami, nebezpečí hrozí hlavně alergikům a lidem s atopickým ekzémem.
Redakce
7. 8. 2017
Rychlá pomoc na spálená záda
Podcenili jste sílu slunce a podařilo se vám spálit si záda a ramena? Chlaďte!
Redakce
29. 5. 2017
Počet nových komentářů
2
Nejhorší věci, které můžete udělat při první pomoci
Masáž srdce, umělé dýchání, stabilizovaná poloha? Dokonalou první pomoc ovládá málokdo z laiků. Ale chyb děláme spoustu – ať už podceněním situace, nebo naopak přílišnou aktivitou.
Tereza Víchová
9. 5. 2017
Počet nových komentářů
3
Pro léky na benzínovou pumpu nebo do samoobsluhy
Jste na cestě a bolí vás v krku? Nebo jste zapomněli doma Kynedril a nechcete se už vracet? Některé vyhrazené léčivé přípravky jsou k dostání na benzínových pumpách. Brzy budou některé léky k dostání ve vybraných drogeriích nebo obchodech s potravinami.
Redakce
28. 7. 2016
Počet nových komentářů
1
Aby se děti neutopily… Křidélka jsou absolutně nevhodná
Léto, slunce a koupání. V České republice každým rokem utone okolo dvou set lidí. Stačí okamžik. Jak snížit rizika? Zejména stoprocentním dohledem a výběrem vhodných ochranných pomůcek. Podle Vodní záchranné služby to plavací kruhy a křidélka nejsou. Stále oblíbenější jsou nafukovací vesty. Je to správná volba?
Helena Singerová
4. 7. 2016
Běžecká lékárnička: co mít s sebou při běhu?
Zejména při delších bězích hrozí zranění. Může jít o méně vážné puchýře, křeče a podvrtnutí, nebo o vážnější pády, dehydrataci až hypoglykemii. Britský Červený kříž radí, jak si v těchto situacích poradit a co mít s sebou na trati, abyste to unesli.
Helena Singerová
23. 6. 2016
Počet nových komentářů
1
Fotografie z misí Lékařů bez hranic
Galerie
Špatná hygiena, nedostatečné osvětlení, omezené možnosti a fronta smrtelně nemocných. Nebo operační sál v nafukovacím stanu? V takových podmínkách musejí pracovat Lékaři bez hranic. Podívejte se na jejich práci v naší fotogalerii.
Redakce
19. 6. 2016
Cestovní lékárnička: na co nesmíte zapomenout
Obsah cestovní lékárničky se liší zejména podle toho, kdo a kam jede a na jak dlouho. Co by nemělo chybět běžné rodině s malými dětmi na letní dovolené, ať už u moře, nebo v tuzemsku?
Helena Singerová
14. 6. 2016
Počet nových komentářů
1
5 triků, jak zastavit krvácení po holení
Ten, kdo místo strojku používá žiletky, nebo dokonce břitvu, jistě se někdy pořezal. Ranky jsou nejčastěji malé a nepotřebují ošetřit. Co ale dělat v případě, kdy rána krvácí trochu víc?
Helena Singerová
20. 5. 2016
Počet nových komentářů
1
10 nej dezinfekcí na rány: vede „starý dobrý“ peroxid
Jaké jsou nejžádanější dezinfekční prostředky na zranění?
Redakce
15. 5. 2016
Ošetření odřeného kolena: kdy je třeba dezinfekce a jaká
Stačí vteřina a dojde k lehkému zranění. Odřená kolena nebo i jiné části těla k jaru a létu patří. Jak ránu očistit a čím ji ošetřit?
Helena Singerová
12. 5. 2016
Počet nových komentářů
2
Co potřebujete k vyndání klíštěte?
Našli jste si klíště a říkáte si, co teď s ním? Nejprve je potřeba místo dezinfikovat, poté klíště opatrně vytáhněte a následně je potřeba kůži ošetřit. V lékárně si můžete zakoupit dezinfekci, speciální pinzety i přípravky k rychlému hojení. Případně celé sady.
Helena Singerová
6. 5. 2016
Počet nových komentářů
1
Reklamní lentilky lze zaměnit za prášky, varuje toxikolog
Aktualita
Prof. Jiří Patočka upozorňuje na riziko záměny „wificilínu“, růžových bonbónů z reklamní kampaně T-Mobilu, a velmi podobných tabletek Ibalginu.
Lenka Krbcová
31. 3. 2016
Počet nových komentářů
7
Fotogalerie: Nebezpečné hračky
Galerie
Česká obchodní inspekce průběžně monitoruje distribuční řetězce hraček a v poslední době opět odhalila takové, které jsou pro děti nebezpečné. Děti se při hraní mohou vážně zranit, udusit, uškrtit, nebo třeba popálit. Pokud máte doma nějakou hračku z naší fotogalerie, nebojte se ji vrátit obchodníkovi, případně vyhodit. Dětem ji na hraní raději nenechávejte.
Redakce
28. 2. 2016
Počet nových komentářů
2
1
–
30
/
62
První strana
Předchozí strana
1
2
3
Následující strana
Poslední strana
Domácí lékař
Kuří oko
Bolest hlavy
Záškrt (difterie)
Nachlazení
Infekční mononukleóza
Zánět hrtanu (laryngitida)
Zánět hltanu (faryngitida)
Bolest v krku
Artróza
Astigmatismus
Všechny nemoci
Dieta
Dítě
Farmářské trhy
jídlo
Kvalita potravin
Psychologie
Vánoce
Vztahy
Zdravá výživa
zdraví
Všechny nálepky
Internet Info
Lupa
Měšec
Podnikatel
BusinessCenter
Root
Vitalia
Slunečnice
Stahuj
SW
Tuesday
Navrcholu
Sherpas
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji