Hlavní navigace

mykóza

Nemoci z mokrých plavek

Teplo a vlhko, to je ideální prostředí pro rozvoj typických letních nemocí – mykóz a zánětů močových cest. Mokré plavky je zkrátka po koupání dobré vyměnit za suché.

17. 7. 2018 18:37
Doba čtení: 2 minuty

Plíseň na nohách: proti mykózám pomohou bylinky i vhodné ponožky

Léto za dveřmi a hrozba mykózy s ním. Reklama útočí „zázračnými pomocníky“, kteří vás plísní zbaví údajně za pár dní. Ve skutečnosti je to běh na velmi dlouhou trať. Existuje nějaká prevence?

22. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Erární boty na bowling? Nikdy!

Ponožky před plísní z půjčených bot neochrání. Obuv se sice má vždy vystříkat dezinfekcí, ale nedělá se to. „Nikdy bych si erární boty na nohu nevzal,“ říká personál bowlingu.

Doba čtení: 4 minuty

Molusky, bradavice a svrab – noví kamarádi z bazénu

Teplo, vlhko a spousta lidí, to je ráj pro plísňová, virová a parazitální onemocnění. Jestli si je nechcete odnést z plovárny a nakazit i celou rodinu, držte se desatera dermatologa.

22. 7. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Probiotické tampóny jsou účinnější než jogurt v pochvě

S nepříjemnými výtoky a vaginálními záněty se setkávají tisíce žen. Probiotické tampóny mírní potíže a předcházejí infekcím. Navzdory domněnkám je nenahradí ani bílý jogurt, ani tabletky.

31. 7. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Bílé skvrny na nehtech vznikají kvůli poranění, ne nedostatkem vitamínů

Mykózy, rýhy, skvrny, pruhy, jamky, vroubky, rozštěpení, praskání, ulamování, třískovité krvácení… Tolik možných vad na tak malé ploše nehtu. Jen některé odrostou spolu s ním.

Doba čtení: 6 minut

Vaginální mykóze svědčí plavání. Nejhorší je čistý bazén

Riziko vzniku vaginální mykózy zvyšuje řada faktorů, například hormonální antikoncepce, užívání antibiotik nebo mokré plavky a chlorovaná voda. Před mykózami nejsou ochráněni ani muži.

26. 4. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut