Hlavní navigace

Konopí

Ať konopí hradí pojišťovny, navrhuje ministerstvo zdravotnictví

Stále více lékařů předepisuje léčebné konopí. Nejčastěji na chronické neztišitelné bolesti nebo roztroušenou sklerózu. Jenže gram stojí průměrně dvě stě korun. Ministerstvo chce nemocným pomoci, navrhuje úhradu léčebného konopí z veřejného zdravotního pojištění ve výši 90 %.

29. 1. 2019 15:00
Doba čtení: 3 minuty

Konopí je lék. Vědci mění pověst marihuany

Pohled na léčivé konopí je nutné postavit na odborných základech. Legalizace léčebného cannabisu by pomohla milionům lidí.

30. 11. 2018 0:00
Doba čtení: 2 minuty

České konopí sklizeno. Od teď už bude v lékárnách pravidelně

České konopí se co nevidět objeví v českých lékárnách, oproti první dodávce bude o padesát korun na gram dražší, ale dodávky už by měly být pravidelné, ve více než padesáti lékárnách v Česku.

22. 6. 2018 18:00
Doba čtení: 3 minuty

Švýcarský Lidl prodává konopí. Bude i v Česku?

Švýcarský řetězec Lidl začal ve svých obchodech nabízet konopné květy. Chystá se podobný sortiment zavést i jeho česká pobočka? Ptali jsme se.

14. 5. 2018 12:00
Doba čtení: 1 minuta

Jak se inhaluje léčebné konopí

V brněnské nemocnici u sv. Anny zahájili nový způsob podání léčebného konopí. Jde o tzv. vaporizaci, tedy inhalaci léčebných látek z konopí. Jedná se o první využití této metody pod zdravotnickým dohledem.

18. 4. 2018 12:11
Doba čtení: 3 minuty

Konopí na předpis je zpět, ale za jakou cenu

Je už léčebného konopí v lékárnách dostatek? Proč nebylo k sehnání a kdo jej na předpis vůbec dostane? Zjišťovali jsme také, co a kdo určuje cenu konopí na předpis.

29. 1. 2018 0:00
Doba čtení: 7 minut

Řidiči, pozor – i medicínské konopí může zkomplikovat krevní zkoušku

THC, kde by ho nikdo nečekal. Cukrovka a snížená plodnost. Antabus by mohl léčit i rakovinu. Jak ledviny jezdily mezi Prahou a Vídní. A další novinky ze světa vědy.

Doba čtení: 4 minuty

Konopí a Parkinsonova choroba

Parkinsonovou chorobou trpí na sto padesát tisíc lidí v Česku a zhruba šest milionů na celém světě. Kromě klasické léčby může parkinsonikům pomoci také léčebné konopí.

Doba čtení: 2 minuty

Poraďte si s padáním vlasů

Padání vlasů je noční můrou snad každé ženy i muže. Příčin je mnoho, může jít o stres, nesprávnou péči, hormonální změny nebo třeba i vážnější zdravotní problémy.

22. 10. 2017 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Konopí proti podzimní únavě

Podzim už je v plném proudu. Ochlazuje se, všechno kolem se barví do podzimních barev. A vy byste přitom nejraději zalezli pod peřinu a spali. I když to zní opravdu zvláštně, to, že na podzim cítíte únavu, je vlastně úplně normální.

Doba čtení: 3 minuty

Taky už máte rýmu? Na podzimní nachlazení pomůže i konopí

Po teplém létě přichází ochlazení, nepříjemné podzimní plískanice, déšť a vítr. To s sebou samozřejmě nese také typické nachlazení, kvůli kterému téměř všichni trávíme alespoň několik podzimních dnů v posteli s teplým čajem, kapesníkem a teploměrem.

30. 9. 2017 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Stres-lupénka-stres… Kudy ven ze začarovaného kruhu?

Imunitní systém hraje v případě lupénky důležitou roli, stejně jako aktuální rozpoložení člověka. Proto je vhodné věnovat pozornost psychice samotné.

26. 9. 2017 11:08
Doba čtení: 3 minuty

Chronické záněty v těle: může pomoci konopí?

Kvůli omamným účinkům bývá konopí zneužíváno jako droga, proto je v ČR legální pěstovat pouze rostliny s nízkým obsahem THC. I ty však mohou být lidskému zdraví velmi prospěšné. Díky látce CBD mají výrazné protizánětlivé účinky.

Doba čtení: 3 minuty

Omládněte s konopím

I když se možná může zdát, že se momentálně roztrhl pytel se zázračnými konopnými přípravky, rozhodně nejde o jen tak ledajaký současný módní výstřelek. Konopná rostlina ve formě oleje, ale i jiných variantách, se využívá již po celá staletí různými kulturami.

27. 8. 2017 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Jak pečovat o ruce a proč pomáhá konopí

Syndrom karpálního tunelu, vysušené ruce či lámavé nehty. Tři problémy rukou, s nimiž vám pomůže konopí.

22. 8. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Co potřebují vlasy v létě? Konopné semínko a olej

Stejně jako naše pokožka, tak i vlasy si v létě zaslouží trochu jinou péči než v průběhu dalších období. Zkuste několik tipů, jak vlasy ochránit u moře, před sluncem i zregenerovat po dovolené.

Doba čtení: 3 minuty

Letní péče na dovolené u moře: Konopný olej hydratuje pokožku

Dopřejme na dovolené relax také své pokožce a vlasům a během léta o ně správně pečujme. Slunce v kombinaci se slanou nebo chlorovanou vodou jim totiž příliš neprospívá. Jak na to?

10. 8. 2017 8:00
Doba čtení: 3 minuty

5 způsobů, jak v létě využít konopí

Konopí odhání bodavý hmyz, zklidní spálenou pokožku a pomáhá také bojovat s plísní na nohách.

8. 8. 2017 17:22
Doba čtení: 4 minuty

Rozlučte se s bolavými zády

Bolestmi zad a krční páteře trpí v dnešní době vysoké procento naší populace. Tyto potíže bývají pro mnoho lidí dokonce častější než třeba bolesti hlavy.

Doba čtení: 3 minuty

Čím víc konopí, tím lepší mast?

Výrazné nápisy informující o vysokém obsahu konopí jsou vždy podezřelé. Podle čeho tedy vybrat kvalitní konopnou mast se správnými účinky?

Doba čtení: 2 minuty

Jak dopadla legalizace konopí k léčbě? Co přineslo léčebné konopí pacientům?

Léčebné konopí zmizelo z lékáren. Spoléhaly na něj stovky, možná i tisíce pacientů. Čeká se na výběrové řízení, jehož výherce se stane novým dodavatelem konopí pro český trh.

Doba čtení: 5 minut

Konopí uleví při křečích i patní ostruze

Křeče nohou, varixy neboli křečové žíly, ostruhy na patě – to jsou časté potíže, které sužují naše končetiny. Odbornice radí, jak pomohou výrobky z konopí.

Doba čtení: 3 minuty

Kam zmizelo lékařské konopí

O tom, proč není momentálně v lékárnách konopí a na jaké typy bolestí se předepisuje, mluví primář Oddělení léčby bolesti Fakultní nemocnice Brno Marek Hakl.

21. 3. 2017 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Zbavte se atopického ekzému, třeba pomocí konopí

Atopický ekzém je z mnoha důvodů nepříjemný nejen pro děti, ale i dospělé. Co proti tomu dělat?

5. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 9 minut

Léčebná síla konopí: tohle všechno umí

Marihuana, konopí, kanabis, tráva. Nazývejme tuto rostlinu, jak chceme. Přestože její legalizace byla a je v mnoha zemích problematická a přístup k ní je odlišný, studie mnoha posledních let ukazují její nesporné léčivé účinky.

Doba čtení: 12 minut

Zdravotní přínosy marihuany: 9 důvodů, proč změnit názor

Do roku 2014 byla ve více než dvaceti státech USA legalizována lékařská marihuana. V souvislosti s tím se měnil postoj odborníků. Zajímavý názor má Sanjay Gupta, lékařský korespondent CNN.

Doba čtení: 6 minut

První automat na marihuanu na světě

Prodej marihuany je v USA na federální úrovni stále nezákonný, ale jednotlivé státy mohou tuto lehkou drogu legalizovat. V tomto ohledu je asi nejdále stát Colorado. Ve městě Avon dokonce nainstalovali automaty na marihuanu.

5. 5. 2014 9:00

Konopná lékárna otevřela v centru Prahy

Na Václavském náměstí mohou zájemci od počátku dubna navštívit jedinou pražskou lékárnu zaměřenou výhradně na sortiment z léčivého konopí. V pasáži paláce Fénix naleznou široké spektrum produktů určených k prevenci a k potlačení příznaků řady nemocí.

2. 4. 2014 12:14

5 častých mýtů o konopí a konopné kosmetice

Kolem konopí a produktů z něj vyráběných panuje řada mýtů a polopravd. Například obavy, že při používání konopné kosmetiky budete mít pozitivní test na přítomnost THC v organismu.

Doba čtení: 3 minuty

Ne každá konopná mast je „zázračná“

Na trhu je několik desítek konopných mastí. Ne všechny však mají ty správné účinky. Měřítkem jsou látky zvané cannabinoidy. Těm je totiž připisován léčivý vliv konopí.

Doba čtení: 3 minuty