největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Zdraví
»
Alternativní medicína
Alternativní medicína
331
–
360
/
946
První strana
Předchozí strana
9
10
11
12
13
14
15
Následující strana
Poslední strana
Medicína čínská, nebo česká? Dr. No, nebo Dr. Max?
Síť lékáren Dr. Max se chystá rozšířit do Číny. Dr. No působí v Čechách. Obávám se, že západní léky Číňanům zdraví nepřinesou. Obávám se, že tradiční čínská medicína českým pacientům zdraví a dlouhověkost nezajistí…
Jan Hnízdil
25. 1. 2019
Tipy, jak přečkat mrazivé období ve zdraví
Po několika týdnech chladného až mrazivého počasí je náš organismus unavený odoláváním neustálým atakům nejrůznějších virů a bakterií. Podpořte jej třeba teplou snídaní nebo přírodní medicínou.
Helena Singerová
24. 1. 2019
Kombucha: Když vám zkysne čaj, nevadí to
Mluví se o ní jako o takřka zázračné čajové houbě, která léčí mnohé neduhy. V prodejnách zdravé výživy můžete sehnat již připravené nápoje v plastových lahvích, ale někteří lidé si kombuchu pěstují doma. Fermentovaný elixír tak mají rovnou od zdroje.
Taťána Kročková
21. 1. 2019
Jak vybrat nejlepší med
Med bychom měli nakupovat zejména přímo od včelařů. Jak dokládají výsledky kontrol, vyhneme se tak řadě prohřešků, které provázejí medy ze supermarketů.
Petr Havel
17. 1. 2019
Nehormonální antikoncepce není jen módním trendem
Rozhovor
Hormonální pilulky se kdysi zdály být perfektním řešením všech nechtěných těhotenství, ukazuje se však čím dál více, že tomu tak není. Jak se přiblížit k vytouženým sto procentům spolehlivé ochrany bez vedlejších účinků?
Olga Myslivečková
16. 1. 2019
Návykový zázvorový čaj: nepijte ho pravidelně
Zázvor patří mezi návykové rostliny a zázvorový čaj je přírodní léčivo. Neměli bychom ho proto pít pravidelně, jen tak „na chuť“. Častým omylem je také jeho dochucování, citron do zázvorového čaje nepatří. A je rozdíl, zda do čaje použijete zázvor strouhaný, či krájený.
Monika Poledníková
15. 1. 2019
Zákonodárci: Léčitelství není medicína
Legislativní proces k novému zákonu o léčitelských službách pokračuje. Tzv. tradiční čínská medicína již zřejmě nebude spadat pod zdravotnictví a pro všechny léčitele budou platit nová pravidla.
Daniel Mareš
11. 1. 2019
Mastičkářka z Korfu učí vyrábět přírodní kosmetiku
Rozhovor
Sympatická průvodkyně a mastičkářka Eva Nechvílová zakotvila na malebném řeckém ostrově, aby byla poblíž všem kvetoucím zázrakům, ze kterých si sama vyrábí mýdla, léčebné produkty a kosmetiku.
Taťána Kročková
10. 1. 2019
Novoroční melancholie
„S novým rokem s novým štěstím“ je doslovný překlad ruského novoročního blahopřání. Na rozdíl od onoho přání prožívá řada lidí něco jiného. Jde o psychický dyskomfort. Projevuje se podrážděním, zvýšenou citlivostí na stres a vztahovačností. Celek lze nazvat melancholií.
Tomáš Novák
4. 1. 2019
Jak se Michal zbavil euthyroxu
Zveřejnění Michalova příběhu nemíním ani jako kritiku klasické medicíny, ani jako výzvu pacientům k vysazení léků. Pacienty jím chci inspirovat k porozumění nemoci a spolupráci na uzdravení, lékaře k uvážlivému posuzování výsledků objektivních nálezů a jejich zasazení do souvislostí pacientova života. Tak, aby pacientů odsouzených k doživotnímu užívání léků bylo co nejméně.
Jan Hnízdil
3. 1. 2019
Nejčtenější články roku 2018
Vážení a milí čtenáři, redakce serveru Vitalia.cz vám přeje krásné Vánoce. A pokud jste v letošním roce minuli některé články, přinášíme vám výběr těch, které zaujaly nejvíce čtenářů.
Lenka Krbcová
24. 12. 2018
Kanibalismus, pojídání placenty a riziko nákazy
Placentu pojídají téměř všichni savci včetně našich nejbližších příbuzných šimpanzů, samice laboratorních potkanů pak tato konzumace uklidňuje. Lidé by si ale měli spíše dávat pozor.
Pavel Houser
20. 12. 2018
Mýty v rodině – jedna z cest k psychosomatickému onemocnění
Stará řečtina znala slova psyché i soma. Dnes mluvíme o psychosomatice – vlivu psychických funkcí na organismus. Psychosomatická medicína dávno potvrdila vztah mezi tělesným stavem a psychickými i emocionálními složkami. K tomu je nutno přidat sociální souvislosti. Tam samozřejmě patří i vlivy a nároky prostředí.
Tomáš Novák
19. 12. 2018
Přechod nemusí být nepříjemný
„Menopauza je naprosto v pořádku,“ říká gynekoložka a radí ženám, jak zvládnout nepříjemnosti, které s sebou přináší. Ať už jde o návaly, nebo třeba výkyvy nálad.
Helena Singerová
17. 12. 2018
Venčení psů z útulku coby terapie
Jana si našla novou zálibu. Chodí venčit psy z útulku. „Je to dobrá fyzička i psychoterapie,“ říká. „Doporučuji všem. Dá se tím pomoct nejen těm psům, ale i sobě.“
Taťána Kročková
11. 12. 2018
Pravý vánoční čaj: jak si namíchat voňavou adventní směs
Znáte snad jiné období roku, které je tolik protkáno vůněmi jako Vánoce? Provoňte si letos nejen svůj byt či dům, ale také příjemné chvíle nad šálkem čaje. Jak jednou ochutnáte vlastní namíchaný, jiný nebudete chtít.
Monika Poledníková
10. 12. 2018
Věř a víra tvá tě uzdraví
Ve Švédsku kdysi provedli studii, ve které zjišťovali, co u pacientů s bolestí zad rozhoduje o tom, jak dlouho budou stonat. Ukázalo se, že rozhodující nebyla závažnost objektivního nálezu při prvním vyšetření, nýbrž verdikt lékaře, jak dlouho pacient bude stonat.
Jan Hnízdil
5. 12. 2018
Konopí je lék. Vědci mění pověst marihuany
Pohled na léčivé konopí je nutné postavit na odborných základech. Legalizace léčebného cannabisu by pomohla milionům lidí.
Petr Havel
30. 11. 2018
Zázračné byliny, které si poradí s rozbouřeným žaludkem
Téma, které je mnohokrát v životě aktuální snad u každého. Ať už nás trápí bolest žaludku po nadměrné konzumaci jídla či pití, postihla nás střevní chřipka, anebo máme žaludek na vodě třeba po dlouhém cestování. Víte, jaké přírodní prostředky v takových případech mohou účinně pomoci?
Monika Poledníková
29. 11. 2018
Zimní jídelníček podle našich babiček
Lokální, sezónní, bio, málo cukru, bílá mouka jen svátečně… Vše, co je pro nás aktuálním trendem, bylo dřív nejen naprosto běžné, ale často i nutné. Přečtěte si, co bylo základem kuchyně v zimě či jak se Vánoce osladily i bez rafinovaného cukru.
Alena Přídová
13. 11. 2018
„Tajné ženské zbraně“ bez chemie: Bylinky vhodné výhradně pro ženy
Výkyvy nálad, premenstruační syndrom či menopauza. Ženy mají řadu specifických trápení. Zastání máme naštěstí v přírodě, která pro nás vymyslela spoustu přírodních prostředků, které nás mohou doslova zachránit.
Monika Poledníková
12. 11. 2018
Nejlepší, co můžeme udělat pro svůj imunitní systém, je žít v harmonii
Podzim, to je zkouška naší imunity. Snižuje ji stres a přepracování. „Ptejte se, kde je míra toho, co unesete,“ říká lékařka. A my dodáváme: zkuste to dřív, než vám odpoví váš organismus.
Helena Singerová
9. 11. 2018
Podzimní detoxikace posílí obranyschopnost a dostane tělo do formy
S očistou je spojováno zejména jarní období, avšak i na podzim bychom měli provést důkladný úklid své tělesné schránky. Je také dobré vědět, že k tomu nepotřebujeme žádné drahé doplňky stravy, bohatě postačí správný jídelníček a dary přírody.
Monika Poledníková
25. 10. 2018
Co říct své dceři o menopauze
S přechodem neboli menopauzou se pojí řada více či méně závažných a nepříjemných projevů. Jejich intenzitu ovšem lze výrazně ovlivnit změnou životního stylu, především jídelníčku, zejména pokud se do ní ženy pustí ještě před nástupem prvních symptomů.
Redakce
21. 10. 2018
Zázračné složení vlašských ořechů
Nejlepší jsou jen tak na chroupání, vlašské ořechy totiž obsahují řadu zdraví prospěšných látek. Ale i listy ořešáku nám mohou být užitečné – na stromě odpuzují hmyz a natrhané slouží třeba k přípravě léčebných čajů.
Petr Havel
19. 10. 2018
Epsomská sůl: jako projímadlo jen na vlastní riziko
Polévku si s ní neosolíte, zato prospěje vašim kloubům, nervům, srdci i pokožce. Navíc do těla dodává hořčík – jedná se totiž o hořečnatou sůl, tedy síran hořečnatý. Nejčastěji je k dostání ve formě koupelové soli, k vnitřním účelům se oficiálně nedoporučuje.
Taťána Kročková
18. 10. 2018
Premenstruační syndrom: Hormonální léčba není nutná
Nervozita a podrážděnost, bolesti. Z milé ženy se v poslední části cyklu stává semetrika. Gynekoložka poradí, jak pomoci ženám, které nechtějí užívat hormonální antikoncepci.
Helena Singerová
9. 10. 2018
Ujíždím na oříšcích. Už bych za ně měla dovolenou
Fejeton
FEJETON – Tuhle jsem si spočítala, kolik bych za rok ušetřila, nebýt mé oříškové závislosti. Hodně. Bylo to cestou pro oříšky a koupila jsem si patnáct deka.
Lenka Krbcová
8. 10. 2018
Lžička jalovcové denně odežene všechny nemoci podzimu
Začínající podzim s sebou přináší i tradiční virózy a nemoci z nachlazení. Málokdo se jim v tomto čase dokáže ubránit, a tak chodíme s kapesníky v ruce, či rovnou uléháme do postele. Prevenci však máme na dosah ruky. Jaké jsou nejlepší byliny na podzimní nachlazení?
Monika Poledníková
5. 10. 2018
Choroba se má léčit dřív, než nastane, říká oceněný lékař
Na medicínu Martin Zahradník jít vůbec nechtěl, ale když ji vystudoval, stala se mu koníčkem. Dnes bývalý primář ortopedie a úrazovky v Příbrami tráví důchodový věk jako ambulantní specialista v Sedlčanech. Zkušenost, že choroba se má léčit dřív, než nastane, se mu nakonec propojila s čínskou a fyziologickou regulační medicínou.
Pavel Taněv
1. 10. 2018
331
–
360
/
946
První strana
Předchozí strana
9
10
11
12
13
14
15
Následující strana
Poslední strana
Domácí lékař
Plicní embolie
Svrab (skabies)
Spálová angína
Pátá nemoc
Bolest na hrudi
Revmatoidní artritida
Vysoký krevní tlak (hypertenze)
Černý kašel (pertuse)
Růže (erysipel)
Agorafobie (strach z otevřených prostorů)
Všechny nemoci
PODCAST: Zachráníme devět dětí z deseti, vývoj jde pořád dopředu, říká profesor
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji