největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Témata
»
Těhotenství
Těhotenství
121
–
150
/
358
První strana
Předchozí strana
2
3
4
5
6
7
8
Následující strana
Poslední strana
Při porodu pomáhají hypnózou
Rozhovor
Hypnoporod je v současné době velkým hitem. Dula Michaela Kalusová a její máma, hypnoterapeutka Drahuše Sokolová, jsou spoluzakladatelkami kurzů Jemného Zrození určených ženám, které chtějí své dítě přivést na svět přirozenou cestou.
Taťána Kročková
24. 8. 2018
10 tipů, jak se zbavit nateklých nohou
Máte nohy jako konve? Na vině je horké počasí, nebo nadváha, nedostatek sportu a přijímaných tekutin. Pomozte si od nateklých nohou snadnými tipy.
Redakce
21. 8. 2018
Porodní asistentka pro každou rodičku? V Německu to jde
Jedno slovo, jedna osoba, která zásadně mění k lepšímu celý dojem z očekávání potomka, jeho příchodu na svět a prvních týdnů mateřství. Tím slovem je „hebamme“ neboli porodní asistentka. V Německu ji má k dispozici každá rodička. Na pojišťovnu. Proč to nejde u nás?
Helena Singerová
19. 7. 2018
Kolik stojí dítě ze zkumavky
Je vám 22 až 39 let a máte problémy otěhotnět. Chcete využít možnosti IVF takzvaně „na pojišťovnu“. I tak budete muset sáhnout hluboko do peněženky. Kolik vás celý proces bude stát?
Tereza Víchová
13. 7. 2018
Máte v rodině dědičnou chorobu? Genetici zjistí riziko, zda ji budou mít vaše děti
Rozhovor
Příčina nemocí se hledá v DNA čím dál častěji. „Pokud se setkají dva přenašeči stejné choroby, pak je 25% riziko, že jejich dítě bude nemocné,“ říká molekulární genetička Iveta Valášková.
Redakce
3. 7. 2018
Neplodnost po vysazení antikoncepce? K čemu vedou hormonální pilulky
Jsou volbou bezmála poloviny žen v reprodukčním věku. Hormonální antikoncepci bereme běžně deset nebo patnáct let v kuse. A málokterá žena vůbec tuší, že tahle metoda je primárně určena jen na dočasné užití. Ve chvíli, kdy pak chce otěhotnět, nastává problém.
Tereza Víchová
14. 6. 2018
Polovina dětí by mohla být chytřejší, pomohl by jód
Rozšířený nedostatek jódu v Evropě ohrožuje vývoj mozku u dětí, varují vědci. Vymýtit jódový deficit si klade za cíl Krakovská deklarace o jódu.
Redakce
12. 6. 2018
Mlezivo představuje základ pro imunitu dítěte
Mlezivo (kolostrum) je tekutina předcházející mateřskému mléku, která je první stravou miminka. A stravou velmi důležitou pro jeho další život.
Miloslava Kameníková
4. 4. 2018
Odběr pupečníkové krve – ano, či ne?
Pupečníková krev je životodárná tekutina, která má v medicíně své využití a může zachraňovat lidské životy. Přesto je po většině porodů likvidována jako biologický odpad. Vedoucí Banky pupečníkové krve však vysvětluje, proč nevidí smysl v jejím rozšiřování.
Daniel Mareš
28. 3. 2018
V Brně se rodí čím dál víc dětí, počet císařských řezů klesá
Aktualita
V brněnské fakultní nemocnici se loni narodilo 6285 dětí, je to nejvíce od roku 2011. Naopak ubylo případů tzv. císařů, což je žádoucí trend.
Redakce
20. 3. 2018
Magie, pověry a rituály kolem porodu: některé se drží dodnes
Narození dítěte je považováno za nejnáročnější období v životě ženy. Už od starověku si jej ženy snažily ulehčit. Co všechno se tehdy vědělo o porodu a jak lékaři přistupovali k šestinedělí a kojení?
Taťána Kročková
15. 3. 2018
Ženy by si měly měřit tlak ještě rok po porodu
Nová studie ukazuje, že k výraznému zlepšení preeklampsie by přispělo pravidelné měření tlaku v různých denních a nočních dobách, a to ještě rok po porodu, a hlavně i mimo ordinaci lékaře.
Kristina Vacková
5. 3. 2018
Nemůžete otěhotnět? Zkuste pozřít červa z šípku
Co všechno o zázraku stvoření, těhotenství a porodu věděli starověcí lékaři a jakým způsobem pečovali o zdraví nastávajících matek? Nelze se vyhnout pověrám ani rituálům, ale nutno uznat, že starověká medicína byla na docela vysoké úrovni…
Taťána Kročková
28. 2. 2018
Čtyřicet a dost? I mužům tikají biologické hodiny
Dříve se neplodnost obvykle přičítala ženě. Dnes se ukazuje, že je v polovině případů na straně muže. Také platila domněnka, že ženě tikají biologické hodiny, zatímco muž má na děti vždy času dost. Ani to není pravda.
Redakce
27. 2. 2018
Nejoblíbenější benefity pro těhotné. Polovina žen je nevyužije
Zdravotní pojišťovny proplácejí těhotným ženám nejrůznější příspěvky na vyšetření a podpůrné aktivity. U největší zdravotní pojišťovny VZP čerpá benefity každá druhá těhotná. Největší zájem je o prvotrimestrální screening, tzv. screening Downova syndromu.
Redakce
17. 2. 2018
Nabízejí pilulky pro domácí přerušení těhotenství. Není to bezpečné
Aktualita
Přestože interrupce je u nás legální, ženy se přesto někdy snaží o přerušení těhotenství doma. Na internetu lze nyní koupit neregistrované pilulky, odborníci před nimi varují.
Redakce
7. 2. 2018
Jak v těhotenství správně pečovat o zuby, aby se nekazily
Rozhovor
Těhotenství a zdravé zuby, to jsou dvě věci, které se často neslučují. Příroda ale v tomto případě není na vině, to spíše ženy, které o zuby nepečují tak, jak by v těhotenství měly.
Redakce
31. 1. 2018
Je nutná neschopenka po IVF? Podle odborníka na asistovanou reprodukci ne
Ženy, které na klinikách asistované reprodukce podstoupí metodu umělého oplodnění IVF, často zajímá, zda mají užívat doplňky stravy a jestli po přenosu embrya budou muset na neschopenku a následující dny či týdny proležet.
Redakce
20. 1. 2018
Nechtěné těhotenství, nechtěné dítě, deprivovaný dospělý
Pokud matka dceru nechce, lze předpokládat, že dcera bude mít jednou komplikace v partnerských vztazích. Původně „nechtěné“ muže provází životem zvýšená kriminalita i vyšší psychiatrická nemocnost.
Tomáš Novák
8. 1. 2018
Lze zabránit císařskému řezu? Komunikací a přípravou
Každé čtvrté dítě u nás se narodí císařským řezem. Jaké jsou pro něj skutečné důvody a lze operaci nějak předejít?
Tereza Víchová
12. 12. 2017
Masáž není vhodná jen na začátku těhotenství
I v těhotenství si žena může dopřát relaxaci a udělat něco pro své zdraví. Co by nastávající maminky měly vědět o těhotenské masáži?
Veronika Jarolímová
4. 12. 2017
Řada žen nepřenáší, ale má špatně stanovený termín porodu
Nepřesný výpočet porodu. Podceňovaný fenomén, který podle odborníků může za to, že až každé desáté těhotenství končí císařským řezem či uměle vyvolaným porodem.
Šárka Kuželová
2. 11. 2017
Historie kojení: Eskymačky kojily děti do puberty, královny nikdy
Skutečně kuriózně mohou dnes působit příběhy kojení z dávné i nedávné minulosti. Těžko však soudit, jak náš současný přístup ke kojení budou vnímat další generace.
Taťána Kročková
17. 10. 2017
Břicho „po dětech“? Nemusí být na věky
Když má žena těhotenské bříško, je to hezký pohled. Ale když ani týdny nebo měsíce po porodu nezmizí? To je diastáza: problém, o kterém se příliš nemluví, přesto může jeho zanedbání vést až k operaci. A přitom to tak dopadnout nemusí.
Tereza Víchová
13. 10. 2017
Historie antikoncepce: Početí bránil krokodýlí trus
Zatímco porodnictví je staré jako lidstvo samo, antikoncepce rozhodně ne. Možná by vás zajímalo, jaké „zaručené“ prostředky vymýšleli proti početí naši předkové.
Taťána Kročková
10. 10. 2017
Jedno dítě máte, druhé se nedaří? Říká se tomu sekundární neplodnost
O sekundární neplodnosti lékaři mluví v případě, kdy pár není schopen počít druhé a další dítě. Může za to často zhoršený zdravotní stav jednoho či obou partnerů, hormonální změny ovlivňující plodnost a v neposlední řadě i věk.
Redakce
5. 10. 2017
Historie porodnictví: Málokteré dítě přežilo
Dnešní žena si těžko dokáže představit, že rodí své dítě za asistence medika ve špinavé zástěře zastříkané cizí krví, se špinavýma rukama, kterýma ještě před chvílí pitval nebožtíka. Přitom to není tak dávno.
Taťána Kročková
21. 9. 2017
Pleť v těhotenství utrpí. Co jí pak pomůže?
Pleť v těhotenství doznává řady změn. Příčinou jsou vysoké hladiny hormonů v krvi. Stav pokožky se po porodu většinou vrátí do normálu. Pokud ne, není třeba zoufat.
Jitka Chaloupecká
17. 9. 2017
Dítě do třiceti? Rozhodně ne, tvrdí některé dnešní ženy
Je jim dvacet pět let a o dítěti nechtějí ani slyšet. Vzdělání, cestování, kariéra a finanční polštář. Budoucí staré matky.
Helena Singerová
4. 8. 2017
Umělé oplodnění v Evropě: od zdi ke zdi
Služby klinik zaměřujících se na reprodukční medicínu musí každoročně využít stále větší počet neplodných párů. Jaká pravidla platí u nás a v zemích Evropské unie?
Jana Kuklová
26. 7. 2017
121
–
150
/
358
První strana
Předchozí strana
2
3
4
5
6
7
8
Následující strana
Poslední strana
Domácí lékař
Plicní embolie
Svrab (skabies)
Spálová angína
Pátá nemoc
Bolest na hrudi
Revmatoidní artritida
Vysoký krevní tlak (hypertenze)
Černý kašel (pertuse)
Růže (erysipel)
Agorafobie (strach z otevřených prostorů)
Všechny nemoci
Dieta
Dítě
Farmářské trhy
Hubnutí
jídlo
Kvalita potravin
Psychologie
Vztahy
Zdravá výživa
zdraví
Všechny témata
PODCAST: Léky na obezitu jsou skoro zázračné, říká lékař z IKEMu
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji