největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Témata
»
Těhotenství
Těhotenství
151
–
180
/
358
První strana
Předchozí strana
3
4
5
6
7
8
9
Následující strana
Poslední strana
O neplodnosti s psycholožkou: Děsí mě ten lehkomyslný přístup
Rozhovor
Neplodnost už nebude nemoc, nahradí ji právo jednotlivce. Nebudou rodiče, ale „zúčastněné osoby“, protože na „vzniku“ dítěte se může podílet více lidí. Na druhé straně může mít v budoucnu dítě jediného rodiče, a může to být muž. Tak popisuje možné vize v oblasti reprodukční medicíny docentka Hana Konečná.
Lenka Krbcová
17. 5. 2017
Bojíte se neplodnosti? Vzorek na vyšetření je možné přinést i z domova
Pokud se páru nedaří otěhotnět déle než rok, měl by začít přemýšlet o odborné pomoci, říká specialista na asistovanou reprodukci. Začíná se vyšetřením mužových spermií.
Redakce
4. 5. 2017
Nejlepší věk na dítě? Dvacet je ideál, třicet kompromis
Narození dítěte je v současnosti pro naprostou většinu párů plánovanou záležitostí. Kdy je ten pravý čas? Co obnáší být těhotná ve 20, 30, 40, 50 letech?
Veronika Řeháková
3. 5. 2017
Její miminko vážilo ani ne půl kila: Prosila jsem ho, aby se mnou zůstal
Rozhovor
Co prožívají maminky, kterým se dítě narodí předčasně? „Se strachem jsem chodila spát a se strachem jsem se i budila. Radovala jsem se z každého gramu navíc,“ vzpomíná maminka chlapečka, který dnes prospívá i přes svůj těžký start do života.
Redakce
27. 4. 2017
Porodní váha dítěte se dá ovlivnit
Rozhovor
Výživa je u nás dnes natolik kvalitní, že kromě kyseliny listové těhotná žena nepotřebuje nutně jiné výživové doplňky. „Bohatý přísun bílkovin a doplňků stravy může přispět k vyšší váze plodu,“ říká primář Martin Gregora.
Veronika Řeháková
12. 4. 2017
Jaké léky lze bezpečně užívat v těhotenství
Těhotenství trvá devět měsíců a není tedy divu, že za tuto dobu ženu mnohdy postihnou zdravotní problémy. Léčba přírodními produkty ne vždy pomůže a je potřeba nasadit účinnější léky.
Veronika Řeháková
3. 4. 2017
Roste počet umělých oplodnění i věk pacientek
Každý rok roste počet žen, které u nás podstoupí umělé oplodnění. Zároveň se zvyšuje také věk pacientek, které s problémem neplodnosti k lékařům zavítají.
Redakce
29. 3. 2017
Lépe se řeší čerstvé strie
Mezi striemi vzniklými v důsledku těhotenství či z jiných příčin není žádný rozdíl. Těhotenské strie trápí většinu těhotných žen. Prevence pomáhá, ale není stoprocentní.
Blanka Chocová
9. 3. 2017
Úzká pánev není důvodem k porodu císařským řezem
Je malá, štíhlá a má úzkou pánev. Znamená to automaticky, že takovou ženu čeká porod císařským řezem? Ne nutně, i s úzkou pánví lze rodit přirozeně.
Iva Vladíková
28. 2. 2017
Maminky, nevěřte všemu. Co se v těhotenství opravdu nemůže?
Rozhovor
Kdyby se nastávající matka chtěla řídit všemi zákazy a doporučeními, kterými se to kolem ní jen hemží, „zblázní se“. Většinou stačí dát na zdravý rozum. Co byste přeci jen měly vědět?
Veronika Řeháková
20. 2. 2017
Kojení – dar nejcennější
„Nemohu zemřít, pokud nenaučím znovu české matky kojit,“ řekl klasik české pediatrie, profesor Josef Švejcar, někdejší popularizátor umělé výživy kojenců. Nicméně ani dnes není kojení vhodné vždy a všude.
Tomáš Novák
15. 2. 2017
Gynekoložka o sexu v těhotenství a po porodu: Nenutit se a nespěchat
Rozhovor
Obavy těhotné ženy, aby sexem neublížila svému dítěti, jsou zcela přirozené. „Pokud gravidita probíhá normálně, je i sex v těhotenství bezpečný,“ říká Andrea Pašková. Když se však vyskytnou určité komplikace, je nutné sex vynechat.
Veronika Řeháková
25. 1. 2017
Lékaře nezajímalo, že rodím
Paní Janáková očekávala své třetí, plánované dítě. Porod měl proběhnout na gynekologicko-porodnickém oddělení Masarykovy nemocnice v Rakovníku, avšak situace se nečekaně vyvinula jinak.
Andrea Pencová
11. 1. 2017
7 pomocníků proti kolice u miminek
Novorozenec propláče celou noc, někdy i celý den. Nechce jíst, chce jen klid. Na vině je nadýmání a s ním spojené bolesti břicha. Slovo „kolika“ skloňují všichni rodiče novorozenců. Pomáhají masti, kapky, čaje nebo masáže.
Helena Singerová
15. 12. 2016
Bolavé bradavky při kojení. Co pomůže?
Kojení by nemělo být bolavé, říkají laktační poradkyně. Někdy ale je a bolest může být nesnesitelná. Jak jí předcházet a jak se jí zbavit?
Helena Singerová
12. 12. 2016
Slepé střevo, potrat, myomy… Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?
Schopnost ženy otěhotnět ze všeho nejvíce ovlivňuje její věk. Počet jejích vajíček klesá již od narození a po třicítce dochází i k výraznému zhoršení jejich kvality. Někdy však může stát za neplodností i nevinná operace z dětství nebo třeba myom. Které další nemoci nebo zákroky mohou způsobovat potíže?
Redakce
7. 12. 2016
5 nejčastějších poporodních problémů a jejich řešení
Porod je velká změna, nejen životní, ale i pro vaše tělo. Na co je třeba se připravit a kdy s ním příchozí nepříjemnosti odezní? Pět nejčastějších poporodních problémů a jejich řešení.
Redakce
18. 11. 2016
Klystýr vs. Yal gel
Chystáte se na porod, vyšetření nebo na operaci? Přečtěte si, v čem se metody liší. V rozhodování vám může pomoci následující text.
Helena Singerová
7. 11. 2016
Jak by měly pít těhotné a kojící ženy a malé děti?
Že se má hodně pít, ví každý, ale co a kolik by toho měly pít těhotné a kojící ženy, o tom se ví málo. Ještě méně pozornosti věnujeme pitnému režimu kojenců a batolat. Pojďme to napravit.
Kateřina Čepelíková
27. 10. 2016
Skutečně mají těhotné spát na levém boku?
Rozhovor
Na kterém boku spát v těhotenství, proč těhotné nespí na břiše a zda je skutečně nebezpečný spánek na zádech, vysvětlí gynekoložka Andrea Pašková.
Veronika Řeháková
25. 10. 2016
Jak nosit dítě v zimě?
Nošení dětí v šátku nebo ergonomickém nosítku není jen letní záležitostí. Mnoho rodičů nosí i zimě. Nošení přinášení mnoho výhod, kterých se nechtějí vzdát ani během chladnějších měsíců. Jak na to, aby nemrzlo ani dítě, ani dospělý?
Redakce
24. 10. 2016
Krevní ztráty, laktace, deprese… po porodu pomůže homeopatie
Krevní ztráty a hojení, podpora laktace nebo poporodní blues. Na ženu v šestinedělí čeká řada zdravotních potíží. Vzhledem k tomu, že i pro kojící ženu jsou mnohé léky zapovězené, může pomoci třeba homeopatie.
Helena Singerová
19. 10. 2016
Novinky ve vyhlášce o preventivních prohlídkách: přibyla vyšetření
Aktualita
Vyhláška o preventivních prohlídkách prochází změnami. Rozšiřuje se například škála vyšetření, která by měl lékař pacientovi udělat. O jaké změny půjde?
Redakce
17. 10. 2016
I stařec může mít spermie skoro jako zamlada
Mužská plodnost bývá ovlivněna různými faktory: nemocemi, prodělanými operacemi, životním stylem nebo genetickými predispozicemi. Pozitivní zprávou však je, že věk se na stavu spermií nepodepisuje zdaleka tolik jako na ženských vajíčkách. Co ovlivňuje mužskou plodnost?
Redakce
14. 10. 2016
Poporodní deprese řešte už v těhotenství
Tolik se na své dítě těšila a teď je smutná, plačtivá nebo podrážděná. Některé ženy jsou po porodu „jiné“. Nevyzná s v nich okolí a ony samy se nevyznají v sobě. Může za to poporodní blues, deprese, nebo dokonce psychóza. Jak se s těmito stavy vyrovnat?
Helena Singerová
13. 10. 2016
Bojíte se Downova syndromu? Zájem o screening je ohromný
Zájem o testy v 1. trimestru těhotenství roste. Ženy chtějí vědět, zda bude jejich dítě zdravé. Nejvíce se obávají Downova syndromu. Podívejte se, kdo má na vyšetření nárok, kolik stojí a kolik na něj přispívají pojišťovny.
Helena Singerová
22. 9. 2016
7 příčin neplodnosti u žen: co je pravda a co mýtus
Schopnost ženy otěhotnět ze všeho nejvíc ovlivňuje její věk. Počet jejích vajíček klesá již od narození a po třicítce dochází i k výraznému zhoršení jejich kvality. Někdy však může stát za neplodností i nevinná operace z dětství nebo třeba myom. Které další nemoci nebo zákroky mohou způsobovat potíže a o kterých se to jen tvrdí?
Redakce
14. 9. 2016
Vitaminy a minerály pro těhotné: 10 nejprodávanějších
Potřebné látky můžete doplnit i pomocí potravinových doplňků, které jsou speciálně určené těhotným ženám. Jaké jsou nejprodávanější?
Redakce
11. 9. 2016
Kyselina listová je důležitá nejen v těhotenství
O důležitosti vitamínu B9, kyseliny listové, se často hovoří především v souvislosti s těhotenstvím a prevencí vývojových vad. Má i mnohé další účinky na lidský organismus.
Veronika Řeháková
30. 8. 2016
Křeče a otoky nohou v těhotenství: nejlepší tipy
Křeče a otoky nohou jsou ke konci těhotenství poměrně běžné. Jak předcházet a zmírnit tyto potíže? Pomohou jak speciální cviky, tak úprava jídelníčku.
Helena Singerová
24. 8. 2016
151
–
180
/
358
První strana
Předchozí strana
3
4
5
6
7
8
9
Následující strana
Poslední strana
Domácí lékař
Plicní embolie
Svrab (skabies)
Spálová angína
Pátá nemoc
Bolest na hrudi
Revmatoidní artritida
Vysoký krevní tlak (hypertenze)
Černý kašel (pertuse)
Růže (erysipel)
Agorafobie (strach z otevřených prostorů)
Všechny nemoci
Dieta
Dítě
Farmářské trhy
Hubnutí
jídlo
Kvalita potravin
Psychologie
Vztahy
Zdravá výživa
zdraví
Všechny témata
PODCAST: Léky na obezitu jsou skoro zázračné, říká lékař z IKEMu
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji