Rozhodování mít či nemít dítě je podle odborníků hlavně emoční záležitost. Zásadní chybou je, že lidé tento emoční problém řeší rozumem, shodli se experti na dvoudenní konferenci v Praze věnované právě otázkám rodičovství a partnerství. Přibývá žen okolo třicítky, které se na mateřství zatím necítí, řekl manželský poradce Petr Šmolka. Žena by prý ale neměla čistě rozumově uvažovat, zda je na rodičovství dost zralá. „Nikdy nebude dost zralá, v tomto případě je dobrá jistá nezodpovědnost,“ řekla…