Hlavní navigace

řetězce

Řetězce se snaží posílit prodej privátních značek potravin

Pod privátními značkami už dávno nenajdeme jen ty nejlevnější produkty. Maloobchodní řetězce cílí i na nejnáročnější zákazníky, kterým nabízejí luxusní zboží v lákavém obalu. Kolik privátek v obchodech nakoupíme a co máme nejraději?

Doba čtení: 5 minut

Povinně české potraviny – odnese to zákazník

Administrativně stanovený podíl českých potravin v obchodech nepomůže spotřebitelům, jenže možná ani výrobcům. Existuje cesta, jak prodávat víc českých potravin, ale kvóty to nejsou.

7. 3. 2018 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Vysát, ale nezabít. Opravdu tak řetězce přistupují ke svým dodavatelům?

Vztahy mezi dodavateli a maloobchodními řetězci nejsou ideální, i když většinou obě strany zarytě mlčí, pro anonymní průzkum se někteří dodavatelé přece jen rozpovídali. Sdírají je řetězce z kůže?

Doba čtení: 8 minut

Čeští maloobchodníci hlásí: Není pravda, že neexistujeme

Idea národního maloobchodního potravinářského řetězce, po kterém veřejně a opakovaně v minulosti volal prezident ČR Miloš Zeman, je naplněna. Respektive, je institucionalizována.

Doba čtení: 3 minuty

Nevídáno, ministr a řetězce mluví o spolupráci

Na ministerstvu se rodí možná funkční spolupráce s obchodními řetězci. Společně se mají aktivně podílet na podpoře regionálních potravin. Tedy věc dosud nevídaná.

Doba čtení: 2 minuty

Malé prodejny krachují nejen kvůli supermarketům

Malých prodejen potravin je nejméně za posledních patnáct let. A na vině je prý konkurence supermarketů. To je pravda jen zčásti. Jak přežít vedle velkých řetězců?

Doba čtení: 5 minut

Sladkosti od pokladen zmizí. Víme kde a víme proč

V Británii řekli zákazníci sladkostem u pokladen dost! A řetězec je vyslyšel, v šesti stech prodejnách nahradil cukrovinky sušeným ovocem a ořechy. Podobně to bude i u nás. Ale ne všude.

Doba čtení: 5 minut

Podíl skutečně českých potravin se zvýší, slibují řetězce

V prodeji a kontrolách kvality potravin je co zlepšovat, v bodě nula ale nejsme. Zástupci maloobchodních sítí deklarovali řešení nešvarů i nárůst českých výrobků z českých surovin.

Doba čtení: 4 minuty

Inspektoři hrozili zvýšením pokut, řetězce slibují nápravu

Dozorové orgány ČR se sešly s představiteli významných maloobchodních řetězců kvůli nekalým praktikám. Státní zemědělská a potravinářské inspekce (SZPI) iniciovala po sedmi letech jednání u kulatého stolu s představiteli významných maloobchodních řetězců. Jednání se uskutečnilo 2. května 2012 v Brně. Dozorové orgány byly zastoupeny vedením SZPI a Státní veterinární správy, za obchodní řetězce se kulatého stolu zúčastnilo 29 představitelů top managementu významných subjektů na trhu. 

Doba čtení: 1 minuta

Nakoupila jsem plíseň za sedm set. Řetězce to nevzrušuje

Vydali jsme se na testovací nákup ovoce a zeleniny do několika supermarketů. Tolik plísně a hniloby jsme ale nečekali. A co radí inspekce? „Nelíbí se vám to? Běžte nakupovat jinam.“

Doba čtení: 9 minut