Hlavní navigace

Kaufland

Kaufland spustil valentýnskou antikampaň, zákazníci jsou v šoku

Valentýna buď slavíte, nebo neslavíte, nebo proti němu vedete antikampaň. Tak jako Kaufland, který doslova šokoval řadu svých zákazníků tím, co dnes zveřejnil na svých sociálních sítích.

Doba čtení: 1 minuta

Kaufland se chlubí hygienickou stanicí, ubrousky v ní ale nedoplňuje

Společnost Kaufland má nově ve svých prodejnách hygienické stanice, ve kterých si můžeme dezinfikovat ruce a madla nákupních vozíků. Jenže pochopte to ze sloupku, který není nijak popsaný. Vyzkoušeli jsme, jak tato novinka funguje.

26. 1. 2018 14:00
Doba čtení: 2 minuty

Testování kvality potravin stojí i 8 tisíc. Prodejci ho využívají

ROZHOVOR – V letácích i přímo na výrobcích se začaly objevovat pečetě kvality, o jejichž existenci, původu a zárukách málokdo něco tuší. Zjistili jsme, co zlatá medaile na potravinách znamená.

Doba čtení: 7 minut

Malinový džem z Kauflandu byl falšovaný. A není v tom sám

GALERIE: Potravinářská inspekce odhalila další klamání zákazníků. Společnost Kaufland prodávala džem údajně v extra kvalitě, ve skutečnosti nastavovaný lacinou ovocnou složkou.

Doba čtení: 1 minuta

Nejhorší potraviny roku 2012

Potraviny na pranýři fungují již půl roku. Podívali jsme se na to, které potraviny mají opakovaně potíže s kvalitou a v kterých obchodech nevidí plíseň, ani kdyby se regály zelenaly.

Doba čtení: 8 minut

Hnus fialovej: Plesnivé párky a živé larvy v jídle

Státní zemědělská a potravinářská inspekce našla v osmi obchodech třiadvacet prohřešků. Jídlo deklarované jako „bez éček“ a přitom s éčky, plesnivé párky i živé larvy molů. Kde?

Doba čtení: 2 minuty

Kaufland prodával čaje se salmonelou

Společnost Kaufland se dobrovolně rozhodla z důvodu předběžné opatrnosti stáhnout z prodeje dva výrobky. Jedná se o čaje, ve kterých byla laboratorními testy odhalena salmonela. Autor: szpi.gov.czV těchto čajích se našla salmonela Jedná se o tyto čaje: Grande Rooibos Tee 40g, 20×2 g EAN: 5900888011042 datum minimální trvanlivosti/šarže: 05. 2014 / L009K

19. 7. 2012 18:54
Doba čtení: 1 minuta

Z Polska k nám zamířily zdraví škodlivé sušenky

Alergici by se měli mít na pozoru, do oběhu se totiž dostaly sušenky, které obsahují neobvykle vysoké množství nedeklarovaných alergenů. Jedná se o cukrářský produkt Clue Classic – Sušenky s lískovými ořechy, karamelem, rozinkami a rýžovými křupínky v mléčné čokoládě, o hmotnosti 93 gramů, označené datem minimální trvanlivosti do 9. 2. 2013, výrobce: Jutrzenka Colian Sp. z o. o. ul. Zdojowa 1, 62–860 Opatówek, Polsko. Dovozce a distributor: FRAPE FOODS s.r.o., Toužim.

12. 7. 2012 11:15
Doba čtení: 2 minuty

Kaufland chystal pro zákazníky plesnivé chleby

Zákazník upozornil inspektory na plesnivý výrobek a ti se při kontrole nestačili divit. Plesnivého pečiva byly v Kauflandu desítky, zaměstnanci je připravili k rozpečení a prodeji. Závažné porušení bezpečnosti při zpracování a distribuci potravin zjistila inspekce v prodejně společnosti Kaufland v Litoměřicích. SZPI při kontrole v pekárně provozovny nalezla celkem 64 rozmražených polotovarů chlebů, které byly viditelně napadeny koloniemi plísní. Tyto produkty byly přitom připraveny spolu s…

19. 6. 2012 12:18
Doba čtení: 2 minuty

Výrobce kakaa zkouší různé triky, jak ošidit zákazníky

Stoprocentní kakao v Kauflandu má kakaa jen osmdesát procet, odhalila inspekce další systematické klamání spotřebitele polským výrobcem. Nejde o první případ. Už čtyři šarže falšovaného kakaa během posledních šesti měsíců musela stáhnout společnost Kaufland Česká republika, v.o.s. ze svých prodejen na příkaz Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI).

30. 5. 2012 9:40
Doba čtení: 2 minuty

Nakoupila jsem plíseň za sedm set. Řetězce to nevzrušuje

Vydali jsme se na testovací nákup ovoce a zeleniny do několika supermarketů. Tolik plísně a hniloby jsme ale nečekali. A co radí inspekce? „Nelíbí se vám to? Běžte nakupovat jinam.“

Doba čtení: 9 minut

Další potraviny s falšovaným datem spotřeby: Billa, Kaufland, Tesco

Na balených uzeninách a sýrech prodejci „upravili“ etikety, nevyprodané nakrájené salámy prodávali v rozporu s předpisy i další den. Inspekce zveřejnila aktuální přehled hříšníků.

27. 2. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Vzpoura dodavatelů potravin: „Obchodní praktiky řetezců zavánějí vydíráním“

Po výrobcích Danone a Ferrero Rocher, které se nedohodli s Kauflandem, odmítá dodávat do Teska společnost PepsiCo. Jak se očekávalo, v souvislosti s navýšením  DPH a cenami komodit tlačí obchodní řetězce na své dodavatele kvůli co nejnižším cenám. Nyní se někteří větší dodavatelé staví na zadní a na tlak řetězců odmítají přistoupit

10. 1. 2012 13:35
Doba čtení: 2 minuty