Hlavní navigace

detoxikace

Specialistka na prevenci: zdravé tělo se detoxikuje samo

ROZHOVOR – Specialistka v preventivní, funkční medicíně a výživě Eva Hájková ukazuje nové směry ve stravování i životním stylu. Na detox v módním pojetí však nevěří.

22. 3. 2019 0:00
Doba čtení: 7 minut

Podzimní detoxikace posílí obranyschopnost a dostane tělo do formy

S očistou je spojováno zejména jarní období, avšak i na podzim bychom měli provést důkladný úklid své tělesné schránky. Je také dobré vědět, že k tomu nepotřebujeme žádné drahé doplňky stravy, bohatě postačí správný jídelníček a dary přírody.

25. 10. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Epsomská sůl: jako projímadlo jen na vlastní riziko

Polévku si s ní neosolíte, zato prospěje vašim kloubům, nervům, srdci i pokožce. Navíc do těla dodává hořčík – jedná se totiž o hořečnatou sůl, tedy síran hořečnatý. Nejčastěji je k dostání ve formě koupelové soli, k vnitřním účelům se oficiálně nedoporučuje.

18. 10. 2018 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Meníčko: Botanické fermentované limonády zrají sedm dní

V ochutnávce novinek týdne tentokrát voní pochoutky z grilu a na osvěžení je tu hned několik tipů na přírodní limonády, ovocné drinky i detoxikační nápoje.

Doba čtení: 7 minut

Co všechno děláme o Velikonocích špatně a pak je nám zle

Doba velkého hodování o Velikonocích je už za dveřmi. Nejde o odpočinek, ale o extrémní zátěž pro lidský organismus.

29. 3. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Věda potvrzuje babské rady: Česnek je všelék

Všestranně přínosné použití česneku se traduje z generace na generaci. Je využíván při domácí léčbě a znalosti o jeho blahodárných účincích na lidské tělo se předávají stovky let. Jednou z nejvýznamnějších složek obsažených v česneku je alicin.

Doba čtení: 5 minut

Imunitu posiluje i sexuální abstinence

Potřebujete se dostat do kondice, posílit imunitu? Nestudujte nejnovější detoxikační kůry a nedržte hladovku, možná vám více pomohou aktivity, které jsou zdarma a dostupné úplně každému.

Doba čtení: 3 minuty

Novoroční detox: jak tělu pomoci po svátcích

Začátkem roku se všude klasicky objevují zaručené recepty, jak se očistit po náročném vánočním hodování. Číst budeme o spolehlivých jídelníčcích, nových kúrách, nápojích a směsích, které nás jistě zbaví všech neduhů, komplikací a zažívacích problémů.

2. 1. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Aktivní uhlí neslouží k detoxikaci ani prevenci, nabádá Jakub Přibyl

Množí se tipy na „černý detox“, kdy se tzv. aktivní uhlí doporučuje jako prostředek k očistě těla. Najdou se také rady k jeho preventivnímu užívání před „nezdravou“ hostinou či v rámci snížení hladiny cholesterolu. Výživový odborník však rozhodně nic takového nedoporučuje.

Doba čtení: 6 minut

5 metod půstu a detoxikace

Detoxikace organismu je každoroční velké jarní (a podzimní) téma. Než se ale pustíte do boje proti škodlivým látkám, které se nám přes zimu možná usadily v těle, podívejte se na přehled některých detoxikačních metod. Jakoukoli z nich je vhodné konzultovat s lékařem.

Doba čtení: 3 minuty

Fresh džusy je lepší rozkousat, než vypít na ex

Čerstvé přírodní džusy obsahují řadu látek cenných pro naše tělo a na rozdíl od běžně prodávaných džusů v nich zbytečně nekonzumujeme konzervanty či sladidla. Chcete-li se nasytit, kousejte je!

Doba čtení: 7 minut

Mrkev v zimě? Polévka je ideální k detoxikaci

Mrkev je mezi zeleninou výjimka. Největší užitek z ní máme po tepelné úpravě. Ideální formou je polévka, která se skvěle hodí k detoxikaci organismu, pro děti, při dietě, pro vegetariány… prakticky pro každého.

Doba čtení: 2 minuty

Podzimní očistné bylinné kúry

Podzim je vhodnou dobou na důkladnou očistu organismu. Našemu tělu velmi prospěje, když ho před náročným zimním obdobím pročistíme. Bylinky jsou k tomu ideální.

Doba čtení: 1 minuta

Marocký jíl: Myjeme se „hlínou“

Mytí marockým jílem představuje zajímavou přírodní alternativu k průmyslově vyráběným mycím gelům, mýdlům a šampónům. Když jsem o něm slyšela poprvé, byla jsem v šoku. Když jsem četla více, byla jsem nadšená.

Doba čtení: 6 minut

Hubený člověk by neměl jíst sladké

Chcete-li zhubnout, máte tisíce možností, jak to udělat – začít s dietou, tvrdým tréninkem, změnou jídelníčku, návštěvou dietologa… ale co když chcete zdravě přibrat?

Doba čtení: 6 minut

Léčba hodná králů? Stovky klystýrů a tisíce projímadel

Všechny nemoci lze léčit klystýrovou stříkačkou, pouštěním žilou a sirupem z květů. Lékaři za Ludvíka XIV. měli jasno a panovník sám si této léčby dopřával plnými doušky – tedy doušky…

Doba čtení: 7 minut

Pryč s pomerančovou kůží: celulitidu zmírní prokrvení

Dolíčkovitá, hrbolatá, nehezká kůže, podobná kůře pomeranče, je nepřítelem mnoha dívek i žen. Proti celulitidě pomáhají procedury na povzbuzení lokálního prokrvení a posílení krevního oběhu.

Doba čtení: 3 minuty

I nízké dávky alkoholu významně mění chování

Alkohol v malých dávkách neškodí v jakémkoli množství, tvrdí známá filmová hláška. Není to pravda.

Doba čtení: 3 minuty

Voda s citronem – zdravý zvyk, ale musí být teplá

Traduje se, že našemu organizmu prospívá, když si ráno dáme sklenici teplé vody s citronem,to není žádná novinka. Ale proč? Přeceňujeme tento zvyk, anebo na něm skutečně něco je?

Doba čtení: 4 minuty

Jarní očista: Játra milují hořké bylinky

S jarem se játra dostávají na vrchol své aktivity. Přichází tedy ideální čas na jejich řádnou regeneraci.

Doba čtení: 3 minuty

Jednoduché triky proti jarní únavě

Na začátku jara se často cítíme unavení, slabí a do ničeho se nám nechce. Co s tím můžeme udělat?

Doba čtení: 2 minuty

Na kocovinu platí bylinky, pohyb a česnečka

Kocovina je důsledkem nadměrného popíjení alkoholu. Mezi její typické příznaky patří bolest hlavy, nevolnost, silné pocení, pocity slabosti a někdy i úzkosti. A jak na ně?

Doba čtení: 3 minuty

Jedlé kaštany se klíněnky bát nemusí

„Obyčejný“ kaštan, tedy plod jírovce, je mírně jedovatý. Jedlé kaštany rostou na kaštanovníku a dozrávají právě teď. Vyzkoušejte naše recepty na pečené kaštany nebo kaštanové pyré.

Doba čtení: 3 minuty

Detoxikace nepotřebuje drahé přípravky

Pro očistu organismu není nutné kupovat speciální doplňky stravy, programy a kúry. Stačí obyčejná jablka, ocet nebo jogurtová dieta. Zapojit zdravý rozum a nezapomenout ani na duši.

Doba čtení: 4 minuty

Červená řepa – recepty pro zdraví

Červená řepa je blahodárný kořen. Obsahuje zdraví prospěšné látky a zvyšuje obranyschopnost organismu. Mimo jiné ovlivňuje činnost střev, což se hodí při problémech s průjmy či zácpou.

Doba čtení: 3 minuty

Máte urologické potíže? Právě teď roste zlatobýl

Trápí vás problémy s ledvinami nebo trpíte častými záněty močových cest? Celík zlatobýl je vynikající bylina na urologické potíže. Existují i další způsoby, jak ulevit ledvinám.

Doba čtení: 5 minut

Dubnové pročištění podle čínské medicíny

Očistu organismu máme obvykle spojenou s jarem. Tradiční čínská medicína ovšem na základě ročního rytmu organismu předpokládá celoroční detoxikaci. Na duben připadají játra a žlučník.

4. 4. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Doplňovat céčko potřebuje jen člověk a morče

Tělo si žádá očistu. Ať už se chcete vyhnout chřipce nebo potřebujete důkladně vyluxovat organismus od škodlivých látek, vsaďte na naše tipy. Detox a vitamíny teď potřebuje každý z nás.

12. 9. 2012 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Berete hormonální antikoncepci? Pak se celulitidy nezbavíte, říká lymfolog

ROZHOVOR – Civilizační nemoc dnešní doby? Celulitida. Je úzce spojena s lymfatickým systémem, a jak říká lymfolog Pavel Tichý, informovanost veřejnosti v této oblasti je mizivá.

Doba čtení: 7 minut

Parazitů se zbavíte i pomocí bylinek

Máte roupy? Teď si nedělám legraci. Cizopasníků je všude více než dost a ať už se jedná o vši, tasemnice, roupy nebo další havěť, chceme se jich co nejdříve zbavit. Jde to i bez chemie.

Doba čtení: 5 minut