největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Články
Aktuální články
6 046
–
6 076
/
16 519
První strana
Předchozí strana
190
194
195
196
197
198
200
Následující strana
Poslední strana
Lžička jalovcové denně odežene všechny nemoci podzimu
Začínající podzim s sebou přináší i tradiční virózy a nemoci z nachlazení. Málokdo se jim v tomto čase dokáže ubránit, a tak chodíme s kapesníky v ruce, či rovnou uléháme do postele. Prevenci však máme na dosah ruky. Jaké jsou nejlepší byliny na podzimní nachlazení?
Monika Poledníková
5. 10. 2018
Test: Má mořská a himálajská sůl více minerálů než kamenná?
Test
Spotřebitelská organizace dTest otestovala vzorky obyčejné kamenné, himálajské a mořské soli. „Reklama se snaží spotřebitele přesvědčit o tom, že stojí za to připlatit si za dražší sůl kvůli minerálním látkám. Je to ale prašť jako uhoď,“ říkají autoři analýzy.
Redakce
4. 10. 2018
Indiánská vejce: odlišná barva je to nejméně zajímavé
Na českém trhu jsou k mání Indiánská vejce; vejce v kulatém obalu, s modrozelenou či tmavě hnědou skořápkou. Liší se nejenom barvou, ale do jisté míry také chutí, využitím při vaření a obsahem cholesterolu.
Kateřina Čepelíková
4. 10. 2018
Nepříjemné vzpomínky: cenou za lži a mlčení je nemoc
Vzpomínky jsou představy oživující minulý zážitek. Bývají doprovázeny citovým zabarvením, jež pramení jak z aktuálního kontextu oné situace, tak i z podmínek, kdy se aktuálně vybavují.
Tomáš Novák
4. 10. 2018
Jaký je rozdíl mezi donutem, muffinem a cupcakem?
Jeden má čepičku, druhý zas krém uvnitř a ten třetí, ten se obejde i bez parád. Ale s polevou a barevnými posypkami mu to sluší přeci jen trochu víc. Vyznáte se ve sladkém pečivu?
Redakce
3. 10. 2018
Barefoot, nebo levné tenisky. Jaký je v tom rozdíl?
Boty s nízkou podrážkou neboli bosoboty, případně barefoot, si získávají stále větší oblibu. Jak je to možné, cožpak jejich majitele nebolí po delší době chodidla nebo i celé tělo, tak jako po nošení tenisek s plochou podrážkou? Nejde náhodou jen o reklamní trik?
Helena Singerová
3. 10. 2018
Čokoláda bez cukru: Marketing s projímavými účinky
Vyhýbáte se cukru? A víte, že některé potraviny, které se pyšní tímto označením, jsou namísto toho ochuceny umělými sladidly? Nejlepší čokoláda bez cukru je ta bez náhradních sladidel.
Petr Havel
3. 10. 2018
Doktore, nemáte cigaretu?
Hned za vchodem do areálu pražské Ústřední vojenské nemocnice visí výrazná cedule: „Děkujeme, že dodržujete zákaz kouření v celém areálu ÚVN.“ Od tramvaje přichází starší paní, za chůze štrachá v kabelce, vytahuje krabičku cigaret, uvidí nápis, zarazí se. Vrátí se těch pár metrů před nemocniční bránu a zapálí si. Takto „do foroty“ tu inhaluje kouř hned několik kuřáků.
Lenka Krbcová
2. 10. 2018
Nadýmání: jaká jídla nejvíc škodí
Ačkoli plynatost a nadýmání nepatří mezi společensky přitažlivá témata, trápí většinu populace. Víte, jak nadýmání předejít? Pozor na potraviny, které vás doslova nafouknou, i způsob, jakým jíte.
Věra Burešová
2. 10. 2018
Když bolest zad trvá déle než tři měsíce, vyhledejte odborníka
Bolest zad trápí dospělé, seniory, ale i děti, a na vině nemusí být jen hrbaté sezení ve školní lavici nebo absence sportu. S odborníkem objasníme řadu mýtů o bolesti i léčbě bolesti zad.
Redakce
1. 10. 2018
Choroba se má léčit dřív, než nastane, říká oceněný lékař
Na medicínu Martin Zahradník jít vůbec nechtěl, ale když ji vystudoval, stala se mu koníčkem. Dnes bývalý primář ortopedie a úrazovky v Příbrami tráví důchodový věk jako ambulantní specialista v Sedlčanech. Zkušenost, že choroba se má léčit dřív, než nastane, se mu nakonec propojila s čínskou a fyziologickou regulační medicínou.
Pavel Taněv
1. 10. 2018
Nimbový olej – pach samotného pekla
Už jste se setkali s nimbou? Tato všestranně léčivá rostlina je známá svými účinky už od starověku. Používá se hlavně v ájurvédské medicíně. K nám se dostává coby tajný prostředek na hubení parazitů, plísní a bakterií všeho druhu. Její pach připomíná peklo a dokáže odpudit snad všechno živé.
Taťána Kročková
1. 10. 2018
Hlasujte pro své oblíbence v anketě Křišťálová Lupa 2018
Komerční sdělení
V současné době je v plném proudu hlasování o nejoblíbenější internetový projekt či službu českého internetu.
1. 10. 2018
Vhodné potraviny pro obézní děti
Odborníci připravili základní doporučení pro léčbu dětské obezity určené dětem a jejich rodičům. Týkají se nejen nakupování, vaření či složení jídelníčku. Pomoci mohou i zdánlivé maličkosti.
Redakce
30. 9. 2018
Akné v dospělosti: bez mastné kosmetiky a nevhodného jídla bude líp
Akné často trápí i v dospělosti. Jak proti němu nejlépe bojovat? Vyřazením nevhodné kosmetiky, úpravou jídelníčku i pomocí moderních technologií v rukou odborníků.
Redakce
29. 9. 2018
Zrádné červené hřiby
Po suchém létu, kdy i zkušený houbař v lese ani o prašivku nezavadil, roste v posledních dnech v našich lesích téměř vše, s čím se lze (nejen) v tomto období setkat. Tedy i takzvané „červené“ hřiby, které jsou docela zajímavou skupinou krásných, chutných, ale i rizikových hub.
Petr Havel
28. 9. 2018
5 tipů, jak dostat děti od monitorů ke sportu
Počítače, tablety, mobily. Dnešní děti tráví čím dál více času s těmito zařízeními a mají stále méně přirozeného pohybu. Všechna elektronická zařízení se mohou dětem zdát zajímavější a zábavnější. Před rodiči tak stojí nelehký úkol, jak je namotivovat k pohybovým aktivitám a vzbudit v nich zájem o pravidelný sport.
Samantha Clayton
27. 9. 2018
Chemie proniká do vody. Zákaz glyfosátu poznáme až za dlouho
Komentář
Rostoucí tlak na omezení chemických látek používaných v zemědělství, ale také třeba při zahradničení, začíná přinášet své plody. Ministerstvo zemědělství hodlá od příštího roku výrazně omezit používání prostředků na hubení plevelů, jejichž složkou je glyfosát, nadnárodní maloobchodní sítě upouštějí od prodejů Roundupu obsahující stejnou látku.
Petr Havel
27. 9. 2018
Byliny, které pomohou s podzimními nemocemi
S neodvratným nástupem podzimu se brzy začnou ohlašovat všechny podzimní neduhy, jako jsou rýma, bolest v krku, snížená imunita nebo špatná nálada. Proto je dobré se na toto krušné období předem připravit a posílit svůj organismus, aby tak snadno nepodléhal každému nachlazení. Velmi užitečnými pomocníky v tomto boji mohou být bylinky.
Jana Kuklová
27. 9. 2018
Dieta cholesterolu na míru: čeho jíst míň a čeho víc?
Hodnoty cholesterolu se dají významně ovlivnit. Zejména důslednou prevencí a v případě potíží správnou léčbou.
Redakce
26. 9. 2018
Syrovátka: Dříve krmivo pro dobytek, dnes všelék pro lidi
Před třiceti lety se nevědělo, kam s ní, tak se sušená míchala do krmiva telatům. Dnes, kdy už víme, jak se syrovátkou naložit, ji hojně využíváme, kde se dá. Syrovátku najdeme v pivu, pečivu, bonbonech, lécích i kosmetice.
Kateřina Čepelíková
26. 9. 2018
Infikované klíště přesídlilo z lesů do měst. Kdo je v ohrožení?
Klíště, potažmo klíšťovou encefalitidu už dávno nechytnete jen ve vysoké trávě na paloučku u lesa. Klíšťata jsou všude a ohrožují zejména děti do devíti let a osoby nad pětačtyřicet let.
Kateřina Čepelíková
26. 9. 2018
Pekařství Paul: Denně zpracujeme až tunu těsta
Francouzské pekařství Paul je na českém trhu deset let. Začínali s rozpečeným pečivem a jednou prodejnou. My jsme zjišťovali, co se od té doby změnilo i jak se liší jejich croissant od toho ze supermarketu.
Kateřina Čepelíková
25. 9. 2018
O neplodnosti mluvíme až po roce pokusů
Příčiny neplodnosti jsou různé, od vrozených či získaných zdravotních důvodů, stresu a nedostatku pobytu na slunci až po vysoký věk rodičů. „Homeopatie neporazí neplodnost, ale v mnohém může pomoci,“ říká gynekoložka.
Helena Singerová
25. 9. 2018
Preventivní onkologická vyšetření hradí pojišťovna už od 35 let
Všeobecná zdravotní pojišťovna nově přispívá ženám od třiceti let na ultrazvukové nebo mamografické vyšetření, onkologickou prevenci hradí ženám už od třiceti pěti let. A co proplatí mužům?
Redakce
24. 9. 2018
Jan Kanzelsberger: Co kuchtí herci, už nikoho nezajímá, dnes lidé vaří podle odborníků
Rozhovor
Před revolucí frčely kuchařky bez obrázků, protože jiné ani nebyly, v devadesátých letech jsme vařili podle herců z obrazovky a recyklovaných starých kuchařek. Známý knihkupec popisuje, jak je to dnes.
Kateřina Čepelíková
24. 9. 2018
Inkontinence mi převrátila život naruby
První uvědomění si, že se něco děje, dorazí náhle, zákeřně a nečekaně. Močový měchýř to už prostě nedává a samovolně se vyprázdní! Šok, proč se to stalo, vždyť se mi nechtělo – to jsou první myšlenky… Tak popisuje své zkušenosti s inkontinencí Jana Navrátilová.
Jana Navrátilová
24. 9. 2018
Na co se muži ptají v ordinaci sexuologa
Když mužům schází apetit k sexu, může za to stres, ale i výkyvy hladiny testosteronu. Ale co když je trápí problémy s erekcí nebo mají potíže s početím potomka?
Redakce
21. 9. 2018
Poškodí anestezie mozek dítěte?
Narkóza: strašák, kterého se obávají rodiče malých dětí, jež mají podstoupit zákrok nebo diagnostické vyšetření v umělém spánku. Mají strach z poškození mozku. Jsou tyto obavy opodstatněné a jaké věkové skupiny jsou nejohroženější?
Helena Singerová
21. 9. 2018
Vadí, když je houba „trošku“ plesnivá?
Houbař v nouzi „bere vše“. Měl by ale dávat pozor nejen na to, aby sbíral houby skutečně jedlé, ale také na jejich kondici. Co pro něj znamená, když je houba okousaná nebo jsou na ní patrné stopy plísně?
Petr Havel
21. 9. 2018
Nemocniční náramek ohlídá, abyste dostali správné léky
Řada nemocnic v České republice již u svých pacientů používá systém náramků. Byli jsme se podívat, k čemu slouží a jaké informace z něj zdravotníci vyčtou.
Lenka Krbcová
20. 9. 2018
6 046
–
6 076
/
16 519
První strana
Předchozí strana
190
194
195
196
197
198
200
Následující strana
Poslední strana
PODCAST: Léky na obezitu jsou skoro zázračné, říká lékař z IKEMu
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji