Hlavní navigace

Outdoor (sport)

Chyba za chybou: Výživa rekreačních sportovců a hubnoucích lidí pohledem odborníka

Také rekreační sportovci by měli dbát o správnou výživu. Co jejich tělu nejvíce chybí a jak se stane, že je obézní člověk vlastně podvyživený? Jakub Přibyl upozorňuje na největší chyby, jakých se lidé dopouštějí.

Doba čtení: 13 minut

Homeopatie v rukou sportovců

Bolest, únava, lehká zranění. To všechno tak trochu ke sportu patří. Stejně jako regenerace, odpočinek a péče o tělo. Mnozí vrcholoví i amatérští sportovci by přidali ještě homeopatii.

Doba čtení: 4 minuty

Zdravé srdce - ani jedna z cest nevede přes pohovku a mísu koblih

V Evropě umírá na infarkt každou minutu jeden člověk a koronární příhoda postihne Evropana každých 26 sekund. Nespoléhejte jen na lékaře – úsměv a pohyb jsou důležitější než pilulky.

16. 9. 2011 10:00
Doba čtení: 5 minut

Tip na výlet: Dovolená v ráji. Po slovensku

Je to sice dnes už cizina, ale pořád za humny. Do Slovenského ráje se dostanete rychle a s sebou doopravdy a nezbytně potřebujete jediné – pořádné boty.

Doba čtení: 5 minut

Víte, kde vynalezli kostku cukru?

Cukr má na místě, kde byl poprvé zformován do hranata, dokonce svůj pomník. Snad si místní chtěli cukrovarnictvím osladit život v chladném kraji. Jsme totiž v České Kanadě.

11. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Úplně obyčejná rozhledna - ale výhled k neuvěření

Nejvyšším bodem Žďárských vrchů je sice kopec s názvem Devět skal, ale rozhled nabízí mizerný. Pořádný kus republiky zato uvidíte ze zcela všední rozhledny na Horním lese.

5. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Plavky pro každou postavu – co sluší hrušce, jablku a přesýpacím hodinám?

Svléci se do titěrného úboru není nic moc příjemného, obzvlášť pokud nemáte tělo Pamely. Ale šikovný výběr plavek dokáže divy s jakoukoliv postavou, i tou nejčastější českou – hruškou.

Doba čtení: 4 minuty

Jak Češi sportují a který sport je nejoblíbenější?

Češi se rádi považují za sportovní národ. Ve skutečnosti to ale tak slavné není. Zhruba polovina populace provozuje nějaký sport, ale druhá půlka nedělá pro své zdraví vcelku nic.

28. 7. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Proti dnešním podnikatelským hrádečkům je Kokořín pořád ještě Monou Lisou

Kokořínský důl není ani tak důl, jako spíš údolí. A místo starobylého hradu je jeho symbolem pohádková dekorace rekonstruovaná ve stylu maločeské podnikatelské gotiky. Ale hezky tu je.

21. 7. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

V Praze přežívá 650 normalizačních soch a plastik. Poznejte je na kole

Červencová cyklojízda bude v ulicích hlavního města hledat pozůstatky socialistické výzdoby. Taky máte u vás na sídlišti „dívku na malé“, vetřelce nebo volavku?

20. 7. 2011 9:00
Doba čtení: 4 minuty

I v Českém ráji najdete místa bez turistů

Vyhýbáte se Českému ráji, protože se nechcete spolu se stovkami dalších mačkat na oblíbených výletních atrakcích? Je to zbytečné. Kousek od davů a plných parkovišť leží úplně jiný Ráj!

14. 7. 2011 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Dítě ve vozíku za kolem? Nesmí na silnici ani cyklostezku!

Zdálo by se logické, že vozík za kolo pro děti využijete hlavně při jízdě na cyklostezkách nebo klidnějších silnicích. Naše zákony to ale zakazují! Smíte jen mimo komunikace.

Doba čtení: 2 minuty

Už jste se koupali v řece? Přijďte to v neděli zkusit!

Tisíce lidí po celé Evropě se v neděli 10. července zanoří pod hladiny řek, aby tak oslavily den koupání v řekách. Přijďte to taky zkusit. Je to naprosto jiný zážitek než bazén.

Doba čtení: 2 minuty

Stane se discgolf hitem? Předpoklady k tomu má

Discgolf – zábava mezi frisbee a golfem, u nás zatím poměrně neznámá. Nic nestojí a hrát ho můžete skoro všude. Létající talíř má doma kdekdo a kus volné plochy se najde taky všude.

6. 7. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Jak se na poslední chvíli zbavit špeků (nebo je alespoň schovat)?

Halena jako pytel a narvané kalhoty. Dva nejčastější nešvary, kterými se lidé snaží zamaskovat nadváhu. Asi tušíte, že během chvíle se zázraky čekat nedají, ale něco se zlepšit dá.

Doba čtení: 5 minut

Hazmburk a okolí - reklama na Česko

Stojí na skalním vrchu a je viditelný prakticky odevšad. Ani husité ho nedokázali dobýt, má ideální strategickou polohu. Dnes je zřícenina hradu Hazmburk hitem Českého Středohoří.

Doba čtení: 3 minuty

Český les - místo bez atrakcí

Nejsou tu klasické turistické taháky, ale právě díky tomu tady najdete desítky kilometrů prázdných cest. Na německé straně čas běžel přirozenou cestou kupředu, na naší se zastavil…

Doba čtení: 3 minuty

Soutěž: 77 výletů s dětmi kousek za hranice

Snad každé dítě láká vyrazit „do ciziny“ a nemusí to být právě k moři nebo až do Tramtárie. „Cizina“ je i kousek za našimi hranicemi a možností na jednodenní výlet je dost. Nejméně 77.

15. 6. 2011 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Bude stávka dopraváků? Tipy, jak se dostat do práce

Ve čtvrtek se asi zastaví veřejná doprava v Praze a dalších velkých městech. Rada „zůstaňte doma“ je sice fajn, ale řídit se jí může jen málokdo. Jak a kudy tedy vyrazit?

Doba čtení: 4 minuty

Čím dražší sportovní boty, tím horší!

Nejlepší běžci nezanechávají stopy – cituje starý výrok autor bestselleru Zrozeni k běhu. Jeho tvrzení, že moderní obuv neumožňuje chodidlu správně pracovat, potvrzují i odborné studie.

Doba čtení: 4 minuty

Po Hřebenech Brd pěšky i na kole

Označení hřebeny je pro krajinné útvary univerzální, ale ty nejznámější jsou jen kousek od Prahy. Lesnatý hřbet se táhne od Zbraslavi až k Brdům, kde přechází v téměř horskou krajinu.

2. 6. 2011 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Udělejte si výlet na filmová místa!

Je to fenomén. Žádný div: lidé se rádi vydávají na místa, která znají z kina i televize. Srovnání filmu s realitou ale bývá někdy překvapivé.

Doba čtení: 2 minuty

Soutěž o krokoměry: Změřte si své kroky!

Tušíte, kolik toho za den nachodíte? A kolik byste ušli, kdybyste třeba namísto autem vyrazili pěšky? Můžete to vyzkoušet. Soutěžte s Žij zdravě a VZP a vyhrajte krokoměr. A choďte!

19. 5. 2011 12:00
Doba čtení: 2 minuty

Tip na výlet: Do tichých lesů, kde kdysi řádili vojáci

Přesně před 20 lety odešli z někdejšího vojenského prostoru Ralsko poslední sovětští vojáci. Dnes je tu jedno z nejklidnějších a turisticky nejúžasnějších míst v centrální části Čech.

19. 5. 2011 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Proč chlapy baví chodit na ryby?

Je to záhada, nad kterou žena může jen kroutit hlavou: co probůh žene chlapa, aby dobrovolně vstal ve tři ráno, popadl pruty a vyrazil do deště sednout si na břeh rybníka?

Doba čtení: 4 minuty

Tip na výlet: Hřeben Orlických hor lze překonat za jediný den

Velkou výhodou pro cyklisty je množství asfaltových cest, po kterých se dobře jede. A když už se dostanete nahoru, nehrozí velká převýšení, je to pohoda. Vyberou si tu i pěšáci.

12. 5. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Velká jarní cyklojízda vytlačí auta z Prahy. Na chvíli.

Dnes v podvečer budou ulice centra patřit lidem na kolech. Pořadatelé chtějí dokázat, že i v Praze lze často vyměnit auto za bicykl, stačí jen chtít a něco pro to udělat.

Doba čtení: 2 minuty

Putování za růžovým tankem

Cestou kolem Sázavy navštívíme místo, které proslavil zločin na hradě, plovárnu jak z Rozmarného léta i Zbořený Kostelec. Až vás ruiny omrzí, u řeky najdete i slavný tank ze Smíchova.

28. 4. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Jsou medvědi v Berouně bratři?

Tři ložnice a nejrůznější medvědí zábava – od stromů namazaných medem až po živé kapry v bazénku. To je medvědárium v Berouně. V okolí ale najdete i další zajímavosti.

Doba čtení: 3 minuty

Přistáli ufoni kousek od Blaníku?

Záhadný objekt v polích, bájní rytíři, exotický čínský pavilón, i klidné posezení na místě krvavé bitvy. To vše nabízí dnešní tip na výlet. A navrch nejhezčí cyklostezku v kraji!

15. 4. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty