Hlavní navigace

Nakupujeme

Velikonoce na farmářských trzích

Už v průběhu týdne najdete rozšířený velikonoční sortiment i na farmářských trzích. Nejbohatší nabídka čeká návštěvníky v pátek a v sobotu. Podívejte se kde. FARMÁŘSKÉ TRHY VELKÝ PÁTEK Farmářské tržiště Jiřák Na Jiřáku se můžete těšit na divadélko pro děti, možnost nakoupit všechny důležité suroviny na pondělní pomlázku a naučit se rozličné velikonoční zvyky ve velikonočních dílnách.

26. 3. 2013 10:55
Doba čtení: 4 minuty

Spotřebujte do, použitelnost, trvanlivost... Co znamenají data na obalu potravin?

Taky se v krámě vždy podíváte, jaké datum je vyznačeno na obalu? A víte, co ten údaj vlastně znamená? Které potraviny nemusí mít označení žádné a v čem se nejčastěji chybuje?

25. 10. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Pozor, některé páteční farmářské trhy jsou přesunuty na čtvrtek

Připravili jsme pro vás pravidelný přehled trhů na celý tento týden. Ve státní svátek, 28. října, se konají pouze některé z pravidelných trhů. Zjistili jsme, které to jsou.

24. 10. 2011 9:32
Doba čtení: 1 minuta

Vyznejte se v másle! Proč je jedno za dvacku a jiné za čtyřicet?

Co se skrývá za jednotlivými typy másla a jak se dají šikovně obcházet pravidla? Kupujte raději máslo, na kterém je uveden výrobce, nejen distributor, a zkontrolujte si hmotnost. Proč?

Doba čtení: 5 minut

Hledá se skutečný jogurt

Jsou jich plné regály. Ale co ještě je jogurt, a co už ne? Například slogan „jogurt s živými bakteriemi“ je poněkud absurdní, neboť jogurt bez živých bakterií prostě není jogurt.

Doba čtení: 4 minuty

Supermarkety musí na farmářské trhy reagovat, věří Hanka Michopulu

O trzích toho ví hodně, stejně jako o dobrém jídle a surovinách. „Když supermarkety mohou prodávat lokální zboží jinde v Evropě, musí to jít i u nás,“ říká gastronomická novinářka.

Doba čtení: 8 minut

Farmářské trhy doplní nejlepší potraviny z regionů

Podívejte se na přehled trhů v celé ČR a vyberte si ten váš. Co se kde chystá? Do Prahy dorazí vítězné pochoutky z českých krajů, na řadě míst budou husy a kachny na pečínku a dýňové hody.

17. 10. 2011 9:18
Doba čtení: 1 minuta

Dětské botičky - špatná volba ovlivní způsob chůze na celý život

Nevhodně zvolená obuv deformuje prsty, vede k otokům a puchýřům a může mít i dlouhodobé následky. Kdy je čas na první boty pro dítě a jak je vybírat?

Doba čtení: 5 minut

Mobily v rukou dětí: přednosti a úskalí

Třetině dětí pořizují rodiče mobilní telefon už v první třídě s hlavním úmyslem – kontrolovat. Jenže sami tak často ztratí kontrolu, a to nejen nad svým účtem.

Doba čtení: 5 minut

Farmářské trhy i vinobraní - program na celý týden

Dobroty z trhu můžete nakupovat po celý týden, klasický sortiment zpestří vinobraní s ochutnávkou a radami odborníků, prodej burčáku či soutěž o nejlepší ovocný koláč.

10. 10. 2011 9:23
Doba čtení: 2 minuty

Hele, myslíte, že je to možný??? aneb fámy o jídle

Kdysi si lidé vyprávěli mýty a legendy, my si dnes posíláme mailem poplašné zprávy. Jsou to úmyslné lži, fámy z hlouposti, nebo na nich něco bude? Co už se taky tvrdilo o značení potravin?

Doba čtení: 5 minut

Vrací se prošlé mléko v krabicích znovu do oběhu?

Podle dost děsivé zprávy šířené na internetu se neprodané mléko vrací zpět výrobci, který ho převaří a znovu pošle do obchodů. Není to pravda. Jak je to s tím mlékem ve skutečnosti?

Doba čtení: 6 minut

Češi hledají kvalitní potraviny v hypermarketech. Zkuste to na farmářském trhu!

Spotřebitelé prý více hledí na kvalitu potravin a také preferují domácí produkty. Pro usnadnění orientace slouží značka Regionální potravina. Výrobky s tímto logem najdete i na trzích.

3. 10. 2011 9:31
Doba čtení: 1 minuta

Nebuďte svými vlastními vrahy

Když si kupujete léky z internetu, máte víc než padesátiprocentní šanci, že si pořídíte padělek. V lepším případě neúčinný, v horším zdraví škodlivý.

30. 9. 2011 10:00
Doba čtení: 1 minuta

Prodejci tají nebo neznají složení chleba. Víte, co vlastně jíte?

Pekaři používají řadu triků, jež jsou ale v EU vesměs povoleny a řídí se zákonem. Přesto jsou konzumenti často překvapeni, když nějaké to pekařské „tajemství“ vypluje na povrch.

Doba čtení: 3 minuty

Chcete potraviny bez éček? Nové logo usnadní hledání

Snažíte se vyhýbat některým zpochybňovaným přídatným látkám v potravinách? Namísto pracného zkoumání etiket vám v orientaci pomůže speciální logo na obalu.

27. 9. 2011 10:00
Doba čtení: 1 minuta

Farmářské trhy budou i ve svátek. Ale jen někde

I tento týden můžete nakupovat na řadě míst zboží od farmářů. Ve středu je státní svátek a s ním souvisejí i změny v provozu některých trhů. Kde najdete stánky s čerstvým zbožím?

26. 9. 2011 9:53
Doba čtení: 1 minuta

Vyzkoušejte unikát – burčák z burčákomatu!

Burčáku je nyní všude plno, pouze v Pražské tržnici v Holešovicích si ho můžete načepovat ze speciálního zařízení, které uchovává jeho správnou chuť.

22. 9. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Osmdesát farmářských trhů pro tento týden!

Osm desítek trhů ale není konečné číslo. Na některých místech se prodává i několikrát v týdnu, navíc za čerstvým zbožím můžete vyrazit i do několika prodejen s farmářským sortimentem.

19. 9. 2011 9:00
Doba čtení: 2 minuty

Chcete vyzkoušet čtečku? V knihovně vám ji půjčí zdarma

Co táhne čtenáře? Smrt autora a filmové zpracování. Vedle tutovek v podobě detektivek, románů pro ženy a slavných jmen sázejí knihovny i na moderní technologie. I tady už můžete e-číst.

Doba čtení: 6 minut

Z čeho se vyrábí olej v Číně? Ze splašků!

Nevalná pověst čínských produktů dostala další citelný zásah. Tamní úřady zadržely 32 lidí, kteří prodávali tuny stolního oleje vyráběného ze splašků. Nabírali je ze stok před restauracemi.

14. 9. 2011 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Pleny papírové, nebo látkové?

V minulosti se používaly jen pleny látkové, v 90. letech zase nastal boom papírových plen. A jaké pleny se „nosí“ nyní?

Doba čtení: 3 minuty

Přehled farmářských trhů na celý tento týden

Slavnosti pro rodiny s dětmi, biojarmark, dožínky a burčák – farmáři pro své zákazníky kromě dobrých potravin připravili i pestrý program. Spojte nákup s výletem a zábavou.

12. 9. 2011 8:21
Doba čtení: 2 minuty

Důvěřujete prodejcům na farmářských trzích? U kontrolorů neuspěla třetina z nich

Domácká atmosféra je jedním ze základů úspěchu trhu. Výsledky kontroly však nedopadly dobře – někteří prodejci šidí na váze, inspektoři zjistili i nevyhovující zboží a další pochybení.

9. 9. 2011 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Burčák - pravý, nebo falešný? Aneb mléko starců a paragrafy

Sezóna burčáku začala. Neuškodí připomenout pár pravidel, která chrání spotřebitele před podvodníky. Co je opravdu burčák? Kdy jej lze legálně prodávat a jak má být správně označen?

Doba čtení: 5 minut

Lidé už nechtějí knihy ani za pět korun. Blíží se konec antikvariátů?

V antikvariátu najdete nejen zajímavé knihy, ale často i poklady v nich zapomenuté. Taky na vás působí kouzlo regálů starých knih? A nepřijdeme o ně brzy?

Doba čtení: 7 minut

Otvírají nové farmářské trhy. A další se po prázdninách konají častěji

Některá tržiště skončila spolu s prázdninami, jiná naopak začínají nebo přidávají prodejní dny, například na populární Náplavce můžete nově nakupovat i ve čtvrtek. A jinde?

Doba čtení: 2 minuty

Laik nemá moc šancí poznat, jaký česnek kupuje

Český česnek byl v minulých letech z trhu vytlačen „takyčesnekem“ z Číny – je sice o dost levnější, ale nevoní, nechutná, neléčí… Ale jak rozlišit kvalitní česnek od „mrtvého“?

Doba čtení: 5 minut

Jakou kosmetiku používá Ruda Pivrnec? Pivní, přece

Kdysi kadeřník tužil vlasy zákaznic pivem a dámy jím pak „voněly“. Pivo v kosmetice dnes zažívá renesanci, ale cítit už nebudete. Muži kupují hlavně pivní šampony, ženy pleťové masky.

Doba čtení: 4 minuty

Kolik stojí školák? Minimálně pět a půl tisíce

Na úvodní otázku se nabízejí hned dvě jednoduché odpovědi: Hodně. A jak který. Obě dvě jsou správné. „Už na září s desítkou počítám,“ píše jedna z diskutujících maminek na internetu.

Doba čtení: 9 minut