Hlavní navigace

Rodina a vztahy

O neplodnosti mluvíme až po roce pokusů

Příčiny neplodnosti jsou různé, od vrozených či získaných zdravotních důvodů, stresu a nedostatku pobytu na slunci až po vysoký věk rodičů. „Homeopatie neporazí neplodnost, ale v mnohém může pomoci,“ říká gynekoložka.

25. 9. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Poškodí anestezie mozek dítěte?

Narkóza: strašák, kterého se obávají rodiče malých dětí, jež mají podstoupit zákrok nebo diagnostické vyšetření v umělém spánku. Mají strach z poškození mozku. Jsou tyto obavy opodstatněné a jaké věkové skupiny jsou nejohroženější?

21. 9. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Obřízka: Kdy je skutečně nutná?

Úplná obřízka nemusí být vždy tím jediným řešením mnohých potíží s předkožkou. Rovněž v případě, kdy se zdá být situace beznadějná, pomůže konzervativní léčba. V jednom případě se odpůrci se zastánci obřízky shodují: jde o opomíjené onemocnění BXO.

Doba čtení: 3 minuty

Přehnané nároky, které na sebe kladou maminky, jsou cesta do pekel

„Nedávno jsem si koupil jeden ženský časopis a zhrozil jsem se. Co stránka, to nějaký tip nebo požadavek,“ říká vysokoškolský pedagog Marek Herman. Maminky podle něj často zaměňují mateřství za „uvařeno – uklizeno – zařízeno“.

Doba čtení: 4 minuty

Jen ať si cucne. Škodí, nebo neškodí trochu piva dětem?

Nabídnout předškolním dětem trochu piva po obědě není v Česku zas tak výjimečné. Proč to děláme, je to skutečně prospěšné?

Doba čtení: 5 minut

Dítě do třiceti? Rozhodně ne, tvrdí některé dnešní ženy

Je jim dvacet pět let a o dítěti nechtějí ani slyšet. Vzdělání, cestování, kariéra a finanční polštář. Budoucí staré matky.

Doba čtení: 5 minut

Malovaná těhotenská bříška

Vezmete si barvy a jemnými tahy štětce lechtáte nastávající maminku po bříšku, výsledkem jsou veselé obrázky, které však maminky vidí jen v zrcadle nebo v naší galerii…

27. 7. 2016 11:00

3 typy antikoncepce po styku koupíte bez receptu

Takzvaná „pilulka po“, postkoitální antikoncepce, odborně „intercepce“, označuje metodu bránící početí užívanou po nechráněném pohlavním styku. Kvůli většímu množství vedlejších účinků není doporučována jako náhrada běžné antikoncepce, přesto stále zůstává poměrně spolehlivou „poslední záchranou“. Momentálně jsou v Čechách volně prodejné tři typy, z nichž každý má svá pro i proti.

Doba čtení: 4 minuty

Velikonoce na farmářských trzích

Už v průběhu týdne najdete rozšířený velikonoční sortiment i na farmářských trzích. Nejbohatší nabídka čeká návštěvníky v pátek a v sobotu. Podívejte se kde. FARMÁŘSKÉ TRHY VELKÝ PÁTEK Farmářské tržiště Jiřák Na Jiřáku se můžete těšit na divadélko pro děti, možnost nakoupit všechny důležité suroviny na pondělní pomlázku a naučit se rozličné velikonoční zvyky ve velikonočních dílnách.

26. 3. 2013 10:55
Doba čtení: 4 minuty

Návod, jak uplést pomlázku

Chcete si vykoledovat vajíčka? Zkuste to s vlastní pomlázkou! Připravili jsme pro vás fotokurz krok za krokem. Pokud držíte tradice a chystáte se na koledu, bude se hodit pomlázka. Prodává se sice na každém rohu, ale není nijak těžké uplést si vlastní. Jaká vajíčka na Velikonoce? Vyznejte se ve značení vajec

6. 4. 2012 16:54
Doba čtení: do minuty

Spotřebujte do, použitelnost, trvanlivost… Co znamenají data na obalu potravin?

Taky se v krámě vždy podíváte, jaké datum je vyznačeno na obalu? A víte, co ten údaj vlastně znamená? Které potraviny nemusí mít označení žádné a v čem se nejčastěji chybuje?

Doba čtení: 3 minuty

Pozor, některé páteční farmářské trhy jsou přesunuty na čtvrtek

Připravili jsme pro vás pravidelný přehled trhů na celý tento týden. Ve státní svátek, 28. října, se konají pouze některé z pravidelných trhů. Zjistili jsme, které to jsou.

24. 10. 2011 9:32
Doba čtení: 1 minuta

Vyznejte se v másle! Proč je jedno za dvacku a jiné za čtyřicet?

Co se skrývá za jednotlivými typy másla a jak se dají šikovně obcházet pravidla? Kupujte raději máslo, na kterém je uveden výrobce, nejen distributor, a zkontrolujte si hmotnost. Proč?

Doba čtení: 5 minut

Hledá se skutečný jogurt

Jsou jich plné regály. Ale co ještě je jogurt, a co už ne? Například slogan „jogurt s živými bakteriemi“ je poněkud absurdní, neboť jogurt bez živých bakterií prostě není jogurt.

Doba čtení: 4 minuty

Supermarkety musí na farmářské trhy reagovat, věří Hanka Michopulu

O trzích toho ví hodně, stejně jako o dobrém jídle a surovinách. „Když supermarkety mohou prodávat lokální zboží jinde v Evropě, musí to jít i u nás,“ říká gastronomická novinářka.

Doba čtení: 8 minut

Farmářské trhy doplní nejlepší potraviny z regionů

Podívejte se na přehled trhů v celé ČR a vyberte si ten váš. Co se kde chystá? Do Prahy dorazí vítězné pochoutky z českých krajů, na řadě míst budou husy a kachny na pečínku a dýňové hody.

17. 10. 2011 9:18
Doba čtení: 1 minuta

Dětské botičky - špatná volba ovlivní způsob chůze na celý život

Nevhodně zvolená obuv deformuje prsty, vede k otokům a puchýřům a může mít i dlouhodobé následky. Kdy je čas na první boty pro dítě a jak je vybírat?

Doba čtení: 5 minut

Sexkoučka Poupětová: Nejvíce ji baví povídat si s lidmi o sexu

„Moje práce má smysl,“ říká žena, která lidem pomáhá rozvíjet jejich sexualitu. Velký zájem o její kurzy je prý hlavně mezi ženami. Čemu se chtějí naučit? Třeba umění potěšit muže.

Doba čtení: 5 minut

Mobily v rukou dětí: přednosti a úskalí

Třetině dětí pořizují rodiče mobilní telefon už v první třídě s hlavním úmyslem – kontrolovat. Jenže sami tak často ztratí kontrolu, a to nejen nad svým účtem.

Doba čtení: 5 minut

Farmářské trhy i vinobraní - program na celý týden

Dobroty z trhu můžete nakupovat po celý týden, klasický sortiment zpestří vinobraní s ochutnávkou a radami odborníků, prodej burčáku či soutěž o nejlepší ovocný koláč.

10. 10. 2011 9:23
Doba čtení: 2 minuty

Muži prý nesnášejí slepičí prdelky a blábolení o ničem

Co na ženách muži milují, a co je naopak odrazuje? Podívejte se na tradované rady odborníků a médií. Co myslíte, mají pravdu?

Doba čtení: 5 minut

Hele, myslíte, že je to možný??? aneb fámy o jídle

Kdysi si lidé vyprávěli mýty a legendy, my si dnes posíláme mailem poplašné zprávy. Jsou to úmyslné lži, fámy z hlouposti, nebo na nich něco bude? Co už se taky tvrdilo o značení potravin?

Doba čtení: 5 minut

Vrací se prošlé mléko v krabicích znovu do oběhu?

Podle dost děsivé zprávy šířené na internetu se neprodané mléko vrací zpět výrobci, který ho převaří a znovu pošle do obchodů. Není to pravda. Jak je to s tím mlékem ve skutečnosti?

Doba čtení: 6 minut

Češi hledají kvalitní potraviny v hypermarketech. Zkuste to na farmářském trhu!

Spotřebitelé prý více hledí na kvalitu potravin a také preferují domácí produkty. Pro usnadnění orientace slouží značka Regionální potravina. Výrobky s tímto logem najdete i na trzích.

Doba čtení: 1 minuta

Nebuďte svými vlastními vrahy

Když si kupujete léky z internetu, máte víc než padesátiprocentní šanci, že si pořídíte padělek. V lepším případě neúčinný, v horším zdraví škodlivý.

30. 9. 2011 10:00
Doba čtení: 1 minuta

Neprovozujete rizikový sex? Výborně. Ale stejně máte kapavku

Kapavka není fér – většinu nakažených tvoří lidé, kteří nejsou promiskuitní. Navíc onemocnění často probíhá nejprve bez příznaků a až třetina postižených dlouho nic netuší.

Doba čtení: 3 minuty

Jak se pozná dobrá škola? Nestaví učitele a rodiče proti sobě

Najděte si školu, která se s vámi bude bavit; nebude třídní schůzky svolávat na brzké odpoledne a komunikovat s rodiči jen z donucení a nerada. Pomoci by měla mapa Rodiče vítáni.

30. 9. 2011 0:00
Doba čtení: 5 minut

Prodejci tají nebo neznají složení chleba. Víte, co vlastně jíte?

Pekaři používají řadu triků, jež jsou ale v EU vesměs povoleny a řídí se zákonem. Přesto jsou konzumenti často překvapeni, když nějaké to pekařské „tajemství“ vypluje na povrch.

Doba čtení: 3 minuty

Chcete potraviny bez éček? Nové logo usnadní hledání

Snažíte se vyhýbat některým zpochybňovaným přídatným látkám v potravinách? Namísto pracného zkoumání etiket vám v orientaci pomůže speciální logo na obalu.

Doba čtení: 1 minuta

Prosadí se skromnější životní styl?

Napadlo vás někdy, jaká móda bude vládnout životnímu stylu blízké budoucnosti? Těžko říct, jisté je ale jedno. Má-li svět nadále fungovat, budeme muset začít žít mnohem skromněji.

Doba čtení: 6 minut