Hlavní navigace

Tesco

Inspekce zavřela Tesco. Důvod?

Prodejna Tesco v Aši byla v takovém stavu, že ji potravinářská inspekce musela uzavřít. Nejvážnějším prohřeškem byly myši a jejich trus.

4. 9. 2018 17:47
Doba čtení: 1 minuta

Klikni+Vyzvedni – jak funguje online služba od Tesca

Tesco nabízí už několik let na našem trhu zatím unikátní službu Klikni+Vyzvedni. Není zdaleka tak známá jako online nákup potravin u této společnosti. V čem tkví její výhody a úskalí?

30. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 7 minut

Nejoblíbenější zmrzliny se nemění, trendem jsou multipacky

Tesco předpokládá zájem o multipacky zmrzlin. Billa přichází s privátní značkou chřestu Česká farma. Novinka z Bageterie Boulevard: menu z Apulie v barvách italské trikolory. Alpro představuje letní tipy s chutí kokosu. Do Dlouhé na kremrole od Cukráře Skály.

Doba čtení: 5 minut

Meníčko: Tesco a potravinová banka vaří Zbytkoládu

Ochutnávka novinek týdne: Prague Food Festival láká na 10 kulinárních trendů. Košík.cz posiluje nákupy na víkend. Jihočeské marmelády mají medaile z mistrovství světa. Nestlé vyrábí tyčinku s o třetinu nižším obsahem cukru.

15. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 7 minut

Tesco nabízí desítky tun jídla zdarma

Desítky tun potravin zdarma prakticky pro každého, kdo s Tescem podepíše speciální smlouvu. Chcete také?

15. 9. 2016 14:15
Doba čtení: 2 minuty

Tesco prodává nebezpečný popkorn

Potravinářská inspekce varuje před popkornem z prodejen Tesco, který obsahuje mykotoxin. Pokud ho máte doma, nejezte ho.

17. 11. 2014 17:40
Doba čtení: 1 minuta

Banán samotář je neprodejné zboží

Banán je prodejný leda v partě, jako samostatná jednotka skončí většinou v kompostu. I proto mají v obchodech směrnice, které radí zaměstnancům, jak o žluté zboží pečovat.

Doba čtení: 3 minuty

Tesco mění svou nejlevnější značku potravin

Privátní řada Tesco Value mění design a rozšiřuje sortiment. Je určena pro zákazníky, kteří preferují cenu zboží.

Doba čtení: 2 minuty

Greenpeace vyzývá Tesco: Nedělejte z Čechů zákazníky druhé kategorie

Z oceánů vylovíme víc ryb, než stihne dorůst. Abychom za dvacet let měli co lovit, Tesco odebírá ryby jen z odpovědně spravovaných a obnovitelných zdrojů. Ale pouze v Británii.

Doba čtení: 2 minuty

Odrůdy roli nehrají, Češi jablka rozlišují zejména na červená a zelená

Na českých pultech se objevuje na dvacet odrůd jablek, z nákupních zvyklostí českých zákazníků však vyplývá, že jablka rozlišují hlavně podle barvy. Na uskladnění je pak už téměř nanakupují.

10. 9. 2013 12:30
Doba čtení: 3 minuty

Marušku už neposílají ke dvanácti měsíčkům, ale do Břežan

Největší jahodárna v Česku pěstuje jahody po holandsku. Co to obnáší, jak nákladné je pěstování jahod ve velkém a jak v Břežanech zamezí potlučení? Na to jsme se jeli podívat.

Doba čtení: 4 minuty

Nákup v iTesco: Spolehlivý, ale mnohdy na slepo

Zákulisí prodeje potravin online už jsme viděli, je na čase službu vyzkoušet na vlastní kůži. Byl náš nákup kompletní, čerstvý a dodaný v dohodnutý termín? Dozvíte se i z fotografií.

Doba čtení: 7 minut

iTesco: Jak to chodí v zákulisí prodeje potravin online? Je to Davis Cup

Nakupovat oblečení, sekačky i televizi přes internet je už dnes běžné, ale jídlo? I tak se ušetří čas a peníze. Nebo byste zvládli nasbírat 70 položek jednoho nákupu během půlhodiny?

Doba čtení: 5 minut

Privátní značky Tesco testují zákazníci

Řetězce se vrhly na produkci tzv. privátek, tedy výrobků pod vlastní značkou, u nichž si mohou určovat podmínky. Každý Tesco výrobek otestuje sto zákazníků. Až pak jdou do prodeje.

Doba čtení: 6 minut

Tesco bude nově rozvážet potraviny i na Brněnsku

Společnost Tesco cílí na nové zákazníky. Od zítra bude moci vyzkoušet nákup potravin on-line i více než půl miliónu lidí z Brna a širokého okolí.

1. 5. 2013 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Nejhorší potraviny roku 2012

Potraviny na pranýři fungují již půl roku. Podívali jsme se na to, které potraviny mají opakovaně potíže s kvalitou a v kterých obchodech nevidí plíseň, ani kdyby se regály zelenaly.

Doba čtení: 8 minut

Zpracovatelé masa jsou šejdíři

Platit za vodu stejné peníze jako za maso? To se tedy vyplatí… SZPI našla vodou nadopované maso v těchto obchodech: Tesco, Billa, Ahold a Globus. Podívejte se na fotogalerii hříšníků.

Doba čtení: 3 minuty

Test majonéz: Základem je voda a stěží jeden pasterizovaný žloutek

Bramborový salát bez majonézy je jak Ježíšek bez dárků. Nakoupili jsme několik druhů a podívali se, co v nich je. Vědra vody, škrobu, éček, ale jsou i čestné výjimky.

Doba čtení: 5 minut

E-shopů s potravinami je jako šafránu. Zkusili jsme u nich nakoupit na Vánoce

Online nákup potravin je u nás v plenkách. Jak by dopadla štědrovečerní večeře, kdybyste suroviny na ni chtěli pořídit od počítače? Hlady neumřete, ale budete servírovat zajíce v pytli.

Doba čtení: 7 minut

Nakoupila jsem plíseň za sedm set. Řetězce to nevzrušuje

Vydali jsme se na testovací nákup ovoce a zeleniny do několika supermarketů. Tolik plísně a hniloby jsme ale nečekali. A co radí inspekce? „Nelíbí se vám to? Běžte nakupovat jinam.“

Doba čtení: 9 minut

Další potraviny s falšovaným datem spotřeby: Billa, Kaufland, Tesco

Na balených uzeninách a sýrech prodejci „upravili“ etikety, nevyprodané nakrájené salámy prodávali v rozporu s předpisy i další den. Inspekce zveřejnila aktuální přehled hříšníků.

27. 2. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Tesco stahuje tavený sýr, je zdravotně závadný

Společnost Tesco Stores ČR a.s. informuje o stažení několika typů Šumavského taveného sýra. Byly kontaminovány cizorodými látkami. Některé z potravin, které do obchodů Tesco dodává firma Lactalis CZ s.r.o., nesplnily požadavky na zdravotní nezávadnost: výrobky byly kontaminovány cizorodými nebo jinými látkami (nasycené a nenasycené alifatické uhlovodíky). Z tohoto důvodu společnost Tesco na základě informace od SZPI přestala výše uvedené výrobky uvádět do oběhu.

20. 1. 2012 10:27
Doba čtení: 1 minuta

Velká balení jsou méně výhodná než malá. Je to na hlavu?

Podle zákona je to sice košer, ale zavání to trikem na zákazníky. Pokud koupíte víc, budete po zásluze potrestáni. Porovnávali jsme ceny, třeba na kile čokolády proděláte 112 korun.

Doba čtení: 8 minut