Hlavní navigace

svaly

Svaly, bicáky, břišáky. Přetěžované tělo se dostává až na hranici kolapsu

I muži se honí za fyzickou dokonalostí až do zničení. Nepropadají sice tak často poruchám příjmu potravy jako ženy, ale usilují o perfektní svalnatou postavu za každou cenu. Jakousi anorexií naruby je tzv. bigorexie, tedy nespokojenost s vlastním vzhledem a touha po silném těle.

14. 2. 2019 12:03
Doba čtení: 4 minuty

Izojóga učí cviky pro obličej bez vrásek

Bez zásahu jehly estetického dermatologa a s viditelnými výsledky za pár týdnů. Obličejová jóga čili izojóga umí zpomalit stárnutí vašeho obličeje. Chce to „jen“ cvičit.

11. 2. 2019 0:00
Doba čtení: 6 minut

Jsou svaly těžší než tuk? 5 největších mýtů o tělesném tuku

Hodně se o něm mluví a téměř všichni se ho snaží zbavit. Přitom se o něm šíří tolik nepřesností. Řeč je o tělesném tuku.

Doba čtení: 2 minuty

Sportujete v zimě? Neprohřáté svaly se snáze poraní

S nadcházející zimou je spojena řada typických úrazů. Stoupá počet zlomenin, naraženin a zranění kolenních kloubů. Nejhorší z nich vyžadují až šestiměsíční rekonvalescenci a končí s trvalými následky. Fyzioterapeutka vysvětluje, jak úrazům předejít.

21. 11. 2018 11:52
Doba čtení: 3 minuty

Cena za „vymakanou” krásu mužského těla

Kdo tvrdí, že jen ženy se až příliš zaobírají vlastní krásou, tvary svého těla a dokonalou postavou, je naprosto na omylu. Který muž by nechtěl mít perfektně vysportované tělo se „šestipackem“? Co ale za touto námahou stojí a jak se při tom nezničit?

Doba čtení: 10 minut

7 povolání, která ničí vaše klouby

Denně uléháte s bolestí zad, zápěstí, kolen a šlach a říkáte si, od čeho já to jen mám? Možná za to může vaše zaměstnání, jednostranné přetížení, celodenní sezení či stání, to není nic dobrého. Jak se bolesti zbavit?

19. 7. 2017 10:00
Doba čtení: 4 minuty

Bigorexie: Když vám svaly lezou na mozek

„Vypadá váš muž jako já?“ Srovnání se svalovci z reklamy a nespokojenost s vlastním vzhledem vedou až k psychické poruše. Bigorexie je chorobná, ale ne každý svalovec je pako.

Doba čtení: 3 minuty

Cvičení vhodné i pro začátečníky? Pilates a obyčejná chůze

Sportovat pro dokonalé tělo? Raději kvůli zdraví. Pokud začínáte cvičit, vybírejte dobře. Ne každý sport je pro začátečníky vhodný. Řada fitness programů přímo podporuje dysbalanci svalů.

Doba čtení: 5 minut

Svaly jsou jako ženy, pořád si šuškají

Vzájemné komunikace svalů využívá český SM systém. Díky jedinému pohybu zapojíte svaly od hlavy až k patě. Ulevíte páteři, zbavíte se bolesti zad a jako bonus získáte štíhlý pas.

30. 8. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

Cvičení a bez pohybu? Výsledky jsou nečekané

Posilovat svaly můžete i pouhým myšlením na cvičení. Že je to hloupost? Není, mozek se dá ošálit a „neviditelné cvičení“ vás zbaví bolesti zad i zpevní postavu. Jak se cvičí Infinity?

Doba čtení: 5 minut

Bolí vás záda? Kupte si míč

Bolestmi zad trpí až osmdesát procent populace a přitom nemusí. Vyzkoušejte osvědčené metody, posilte zádové a břišní svalstvo a hoďte svoje záda do latě.

3. 8. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

Sportem ku zdraví aneb Jak to vidí lenoch

FEJETON – Ne že bych sport vyloženě neměl rád. Jen se chovám rozumně. Jediný zbytečný krok totiž spouští lavinu dalších neužitečných pohybů. Ale lidé tropí hloupostí…

Doba čtení: 6 minut

Štíhlé nohy? Začněte s posilováním vnitřních stran stehen

Dlouhá chůze v sukni bez silonek nebo punčocháčů nás často odmění pálením na vnitřní straně stehen, která o sebe během chůze dřou. Pokud o tenhle pocit chcete přijít a k tomu být majiteli krásných štíhlých nohou, začněte pravidelně posilovat a protahovat vnitřní strany stehen.

30. 9. 2009 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Jak získat pevný zadek a ulevit páteři

Většina lidí posiluje zejména z estetických důvodů a hýžďové svaly nejsou výjimkou. Přitom jejich posilováním získáte mnohem více než jen hezky zaoblené pozadí bez celulitidy. Hýžďové svaly totiž zásadně ovlivňují držení těla, a pokud na ně nebudete zapomínat, můžete se vyvarovat bolestí, zejména v bederní oblasti.

19. 8. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Bootcamp: Téměř jako vojenský dril

Každé ráno, ještě před školou nebo prací, běhají do kopců, skáčou po jedné noze, dělají sto sklapovaček, které proloží pořádnými chlapskými kliky, hrají si tak trochu navojáky. Na slovo poslouchají svého „vůdce“ a netroufnou si zafňukat. Jestli vás už nudí posilovna nebo lekce aerobiku, zkuste bootcamp.

Doba čtení: 3 minuty