Hlavní navigace

Svačiny pro děti

Co přinést na vánoční besídku, když ne cukroví

Vánoční besídky jsou fajn, spousta dojetí, slz, příjemných setkání, ale má to háček. Paní učitelka požaduje drobné pohoštění. Zapomeňte na chipsy a cukroví, máme pro vás lákavé tipy, které vás nebudou stát mládí.

6. 12. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Čím nahradit sladkosti, aby to dětem chutnalo

Bez sladkostí si málokterý dospělý dokáže představit svůj běžný den, a co teprve dítě. Jenže mlsat se nemusí jen přeslazené prefabrikáty. Poradíme, jak můžete zejména dětem nahradit nevhodné sladkosti. A to tak, aby se neofrňovaly.

Doba čtení: 5 minut

Zelenina a luštěniny dětem chutnají, když víte, jak je připravit

Nasytit děti zeleninou nebo luštěninami bývá úkol nesnadný. Můžete je v jídle zakamuflovat, anebo jednoduše přiznat. V jídlech, která dětem budou chutnat, protože jsou prostě skvělá.

25. 10. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

10 příkladů, jak z nezdravé svačiny udělat zdravou

Někdy stačí málo. Něco doplnit, něco ubrat a z nevhodné školní svačiny získáte jídlo, které dá dítěti vše, co potřebuje, nic zbytečného, a ještě mu bude chutnat.

5. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 7 minut

Zapojte se do soutěže a naučte děti zdravě jíst

Nadační fond Albert vyhlašuje další ročník soutěže Zdravá 5. Dětské týmy se v ní již pošesté utkají při přípravě správné svačiny.

23. 2. 2018 8:00
Doba čtení: 3 minuty

Chleba se salámem je out. Školním svačinám vévodí hamburger

Každý den mezi dva máslem mazané chleby vkládáte kolečko salámu a divíte se, že potomek prská? No aby ne, když spolužáci mají ke svačině hamburgery nebo wrapy, ale pozor, ve zdravých a lákavých variantách. Připravte svačinu líp než vaši rodiče.

Doba čtení: 7 minut

Sestra pomáhá bratrovi, aby nebyl obézní

Pro bratra bojujícího s nadváhou, pro holčičku, která bude opakovat první třídu kvůli onkologické léčbě, pro osamělou starou paní i pro místního myslivce… Děti připravovaly svačiny, ale hlavně dělaly radost jídlem.

3. 5. 2017 0:00
Doba čtení: 5 minut

Jak to chodí ve školce, kde se děti učí zdravě jíst

Vyrazili jsme do pražské školky Sluníčko, kde právě probíhal program Zdravé 5. Lektorka Berta děti učila rozpoznávat zdravé a nezdravé potraviny. Vědí malé děti, jestli je párek zdravý? A poznají jablíčko od okurky?

27. 3. 2017 0:00
Doba čtení: 5 minut

Sladká odměna je za trest. O dětských svačinách s Pavlem Suchánkem

„Než nekvalitní salám, tak to raději žádnou svačinu,“ říká odborník na výživu, který se podílí na vzdělávacím programu Zdravá 5 pro děti i jejich rodiče. „Tekutiny by ale měly být vždy, takže alespoň voda,“ upozorňuje Pavel Suchánek a vysvětluje, jak by taková vhodná svačina měla vypadat – a jak naučit dítě, aby ji rádo snědlo.

Doba čtení: 6 minut

Jak to udělat, aby dítě jedlo svačinu?

Svačina je důležitou součástí denního jídelníčku. Mnohé děti nesnídají, do školy chodí hladové, jsou pak nepozorné a nesoustředěné. Pokud si pak na svačinu dají brambůrky a limonádu (nebo nepijí vůbec), zadělávají si na únavu, bolesti hlavy a nadměrné přecpávání ve večerních hodinách.

6. 3. 2017 23:06
Doba čtení: 3 minuty