Hlavní navigace

pohyb

Zdravý životní styl levně. Jak na to?

Možná se vám někdy do rukou dostaly články o tom, jak zhoršená ekonomická situace ovlivňuje zdraví lidí. Ti jsou kvůli omezenému rozpočtu nuceni kupovat levnější jídlo, přestanou utrácet za ovoce a zeleninu, ruší členství ve fitness centrech a v některých případech sklouznou ke konzumaci levných nekvalitních kalorických jídel.

13. 3. 2019 16:50
Doba čtení: 2 minuty

Pět hodin tělocviku týdně? O tom neuvažujeme, říká ministerstvo školství

Česká unie sportu požaduje navýšení počtu hodin tělesné výchovy na základních školách ze dvou na pět hodin týdně a chce též radikální změnu v náplni hodin. Co na to ministerstvo školství?

19. 2. 2019 0:00
Doba čtení: 4 minuty

5 tipů, jak dostat děti od monitorů ke sportu

Počítače, tablety, mobily. Dnešní děti tráví čím dál více času s těmito zařízeními a mají stále méně přirozeného pohybu. Všechna elektronická zařízení se mohou dětem zdát zajímavější a zábavnější. Před rodiči tak stojí nelehký úkol, jak je namotivovat k pohybovým aktivitám a vzbudit v nich zájem o pravidelný sport.

Doba čtení: 2 minuty

Nejsme opraváři. Člověk si může pomoci sám, říká slavný fyzioterapeut Pavel Kolář

Zkušená novinářka a publicistka Renata Červenková vystihla prý „slabou chvíli“ renomovaného fyzioterapeuta. Kývl na spolupráci a výsledkem je obsáhlá kniha Labyrint pohybu. Rozhovory s Pavlem Kolářem jsou ale mnohem víc než povídání o pohybu.

19. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 10 minut

Padá na vás únava? Dobijte si baterky pohybem

Nemusíte chodit do posilovny ani si kupovat zázračné detoxikační nápoje a podstupovat jarní kúry. Načerpat po dlouhé zimě energii můžete i přirozeným pohybem. Ideálně v partě.

8. 3. 2018 11:00
Doba čtení: 3 minuty

Nemáte čas cvičit? Choďte. Alespoň hodinu denně

Zlepšit kondičku, protáhnout tělo a rozpumpovat srdce můžete jak cvičením, tak i obyčejnou chůzí. Samantha Clayton radí, jak zařadit více chůze do života.

Doba čtení: 2 minuty

Sportem k trvalé invaliditě? Něco na tom bude

Kdy je pohyb ještě zdravý a kdy nadělá víc škody než užitku? Vrháme se do sportování a o jeho účincích nevíme zhola nic. Přitom pro nás může být stejně nepříznivé jako některá „éčka“.

Doba čtení: 4 minuty