Hlavní navigace

chřipka

Na viry s homeopatií

Virózy i chřipka chtějí hlavně klid na lůžku, teplo a dostatečný příjem tekutin. „Nevěřte lékům z reklamy, které sice krátkodobě uleví, ale rozhodně nevyléčí,“ říká lékařka.

Doba čtení: 3 minuty

Chřipka a dalších 7 nejdražších nemocí z nachlazení

Náklady na léčbu onemocnění v důsledku mrazivého počasí jdou do stamiliónů. Které jsou ty nejdražší?

28. 2. 2018 12:11
Doba čtení: 2 minuty

Jak posílit imunitu v době chřipkové epidemie

Ze všech stran právě nyní slyšíme o chřipkové epidemii. Možná také uvažujete nad tím, co dělat, abyste nemoci odolali. Máme pro vás tipy pro přírodní posílení imunity.

Doba čtení: 5 minut

8 tipů aneb Co dělat, když je tu chřipková epidemie

Hlavní hygienička vyhlásila v České republice stav chřipkové epidemie. Nemoc se objeví náhle, ale náš organismus s ní bojuje několik dní. Jak si můžeme pomoci?

6. 2. 2018 17:37
Doba čtení: 5 minut

Zemřít na chřipku? Zas tak výjimečné to není

Chřipka se zatím drží zpátky, ale hygienici předpokládají, že se trend v následujících týdnech změní a nemocnost začne stoupat. Chřipku rozhodně nepřecházejte, raději se jí vyvarujte.

27. 11. 2017 14:20
Doba čtení: 2 minuty

Top 10: Nejprodávanější léky na chřipku

Kdo ještě letos neměl chřipku, ten už ji určitě netrpělivě vyhlíží, zejména pokud se nenechal očkovat nebo podcenil otužování či konzumaci probiotik. Které léky si nemocní nejčastěji na chřipku kupují?

23. 10. 2017 13:00
Doba čtení: 1 minuta

Naučit děti kašlat do dlaně je velká chyba

Chřipka se přenáší kapénkovou nákazou a často se plete s jinými respiračními chorobami. Odborníci vysvětlují, jak ji poznat, co udělat proti roznášení infekce a jaké vakcíny proti chřipce připravili pro sezónu 2017/2018.

Doba čtení: 7 minut

Jak se zbavit rýmy za pomoci naturopatie?

Řádí na každém rohu, vyhnout se rýmě, chřipce nebo nachlazení není snadné. Poradíme, jak na prevenci i na léčbu za pomoci naturopatie.

Doba čtení: 5 minut

Když zvlhčíme dýchací cesty, vyhnou se nám chřipky

Věděli jste, že náchylnější k nákaze jsme už díky našemu vlastnímu domácímu prostředí? Na vině tedy nejsou jen přeplněné dopravní prostředky, čekárny u lékaře a další místa, kde se schází velké množství lidí. Ale o to lépe – nyní víme, že pro své zdraví můžeme sami něco udělat.

Doba čtení: 3 minuty

Lidové recepty proti nachlazení a chřipce z celého světa

S nachlazením se lidé potýkají ve všech koutech naší planety. Rýma, bolení v krku nebo teplota se nevyhýbají Mexičanům, Japoncům ani Ukrajincům a každý národ má proti nim své tradiční recepty.

16. 1. 2017 16:49
Doba čtení: 8 minut

Potřebujete na chřipku antibiotika? Zjistíte to během pěti minut

První chřipková epidemie v novém roce udeřila v plné síle. Neberte antibiotika zbytečně, spolehněte se na domácí CRP test.

10. 1. 2017 12:45
Doba čtení: 2 minuty

Rýma, teplota, kašel. Kdy navštívit lékaře a kdy ne?

Není nutné hnát se s každou rýmičkou k doktorovi. Lékařka vyjmenovává pět situací, kdy je však určitě vhodné vyhledat odbornou pomoc.

Doba čtení: 3 minuty

Voda pomáhá zahnat chřipku

Voda je jeden z nejlevnějších přírodních prostředků, které jsou mimo jiné účinnými pomocníky proti chřipce a nachlazení. Pitný režim pomáhá udržovat sliznice – sloužící jako první linie obrany proti nečistotám a bakteriím – vlhké a tím napomáhá posílení imunity.

Doba čtení: 5 minut

Nemoci, které zvyšují riziko onemocnění chřipkou

Všechny uvedené nemoci zvyšují riziko onemocnění chřipkou a naopak – chřipka může významně přispět ke zhoršení stávajícího onemocnění.

20. 11. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Při chřipce se nechraptí a další rozdíly mezi chřipkou a nachlazením

Chřipka a nachlazení se často pletou. Jedná se ovšem o dvě rozdílné nemoci, které vyžadují jiný přístup a někdy i léky.

8. 10. 2016 0:28
Doba čtení: 3 minuty

Očkování proti chřipce u dětí: ČR nemá přesná pravidla

Nevíte, zda a kdy očkovat dítě proti chřipce? Čas je právě teď, od září do listopadu. Podle odborníka není mezi vakcínami proti chřipce zásadní rozdíl. Rozhoduje cena a individuální stav dítěte. Kdy ano a kdy ne?

Doba čtení: 4 minuty

Nová vakcína proti chřipce se aplikuje nosem

I přes relativně nízký zájem české populace nechat se očkovat proti chřipce se i k nám v posledních letech dostávají nové chřipkové vakcíny.

13. 9. 2016 8:00
Doba čtení: 3 minuty

Chřipky a nachlazení lze léčit bez zbytečného zatěžování organismu

Jindřich Pohl je u malých pacientů již přes dvacet let. Za tu dobu dospěl k jasným názorům, co dělat a co nedělat, když dítě skolí infekce, a jak usměrňovat rodičovské terapeutické kutilství, jehož „doporučené postupy“ se z největší části opírají o reklamu.

Doba čtení: 7 minut

Léčba chřipky podle tradiční čínské medicíny: Zapomeňte na citron i med

Dle TCM je příčinou chřipky vítr vnikající do oslabeného těla. Chřipka se dělí na dva typy, první je způsobena větrem horkým v létě, druhá větrem studeným v zimě. Co při nemoci jíst a čemu se vyhnout?

Doba čtení: 4 minuty

Za vánoční „virózu“ si můžeme sami

Nakupujeme, pečeme, uklízíme a běháme po večírcích… Nemocnost je kolem Vánoc vyšší a není to náhoda. Někteří lidé dokonce onemocní každoročně na den stejně.

25. 12. 2014 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Studie potvrdila dřívější obavy: Nežádoucí účinky chřipkové vakcíny

Vědecká podezření, že po očkování pandemickou chřipkovou vakcínou může v příčinné souvislosti vzniknout narkolepsie a kataplexie, byla formulována již dříve. Nová studie přináší přesvědčivé výsledky.

Doba čtení: 6 minut

Léčba rýmy bez chemie: medový křen a bylinky

Trápí vás rýma? Průběh můžeme usnadnit pomocí přírodních prostředků a bez chemických léků. Zkuste medový křen, bylinkové nosní kapky a slanou inhalaci.

Doba čtení: 4 minuty

Smrkat není důležité

Záněty dutin patří k podzimu a zimě a není moc opatření, která by jim v tom zabránila. Šála jim v mrazu prospěje, ale pozor – uvnitř v dutinách potřebujeme mít průvan.

Doba čtení: 10 minut

Rozhodl jsem se léčit kašel lékořicí aneb domácí bylinková lékárnička

Každá domácnost má lékárničku pro první pomoc při běžných zdravotních potížích. Vedle klasických přípravků v ní mají své místo i přírodní medikamenty. A je jich mnohem víc než heřmánek.

Doba čtení: 5 minut

Duel: Pro koho má očkování proti chřipce smysl

Chřipková sezóna je tu, výzvy k očkování sílí. Má smysl se proti chřipce nechat očkovat? Na 10 otázek odpovídá Viktorie Plívová za MZ ČR a Anna Strunecká, jež očkování zpochybňuje.

Doba čtení: 4 minuty

Vitamín C rovnou do žíly: v krvi vydrží až osm hodin

Vysoké dávky vitamínu C, ovšem v infuzích, aby se skutečně vstřebal do krve a neprošel tělem pouze jako příliš drahá moč, mají být novým elixírem energie. Vyzkoušeli jsme to.

Doba čtení: 4 minuty

Ponožky s cibulí uvolňují hlen

Cibule patří nejen do guláše. Cibulový nápoj po pravdě nechutná nic moc, ale při chřipce a nachlazení nad něj není. A triky s cibulovými ponožkami a pytlíčkem znaly už naše babičky.

Doba čtení: 3 minuty

Bylinkový speciál: Máta peprná

Trápí vás ucpaný nos, křeče či nafouklé břicho? Chcete potlačit stres a zbavit se napětí? Máta peprná bude vaší lékařem. Zkuste si ji vypěstovat sami. Bude se hodit i do letních nápojů.

Doba čtení: 3 minuty

Co o vás řekne, když řeknete áááááá

Známe to od mala. Je to prvotní vyšetření, bez drahých přístrojů a složitých testů. Co všechno vlastně umí doktor vyčíst z bolavého krku a jazyka vypláznutého až na vestu?

Doba čtení: 4 minuty

Za horečku buďte rádi, horší je ji nemít

Horečka je náš pomocník v boji s nemocí. Není dobře ji srážet okamžitě, ani dříve, než překročí určitou mez. Přibývá také lidí, kteří dokonce musí svoji teplotu při nemoci zvyšovat.

Doba čtení: 4 minuty