Hlavní navigace

chřipka

Posílí solné jeskyně zdraví, nebo nemoc?

Prostředí solných jeskyní jejich provozovatelé deklarují jako čistá, vhodná k regeneraci organismu. Mohly by přispět i posílení imunity v chřipkovém období. Ale ne všechny, jak varují hygienici.

15. 2. 2019 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Prevence chřipky – jednoduché kroky k tomu, abyste neonemocněli

Chřipce se u nás stále daří. Státní zdravotní ústav proto zpracoval jednoduchá obecná preventivní hygienická opatření, která mají za cíl snížit přenos chřipky a dalších respiračních onemocnění. Víte, jak dlouho žije virus chřipky?

13. 2. 2019 16:21
Doba čtení: 2 minuty

Výplach nosu: konvičkou ano, hadičkou ne

Slouží k proplachování nosních dutin, a to při běžném nachlazení, zánětu dutin i dlouhodobých potížích, například alergické rýmě. Říká se jí konvička néti či jogínská konvička, doporučují ji ale i západní lékaři. Je bezpečná, na rozdíl od jiné techniky, tzv. sutra néti, kde hrozí riziko poranění.

4. 2. 2019 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Plošná chřipková epidemie už je v Česku. Jak se jí bránit?

Chřipková epidemie je tu. Nemocných je více než 1700 na sto tisíc obyvatel. Jak se bránit proti nákaze a jak se chřipky zbavit co nejrychleji, když už ji máte?

1. 2. 2019 16:24
Doba čtení: 2 minuty

Tipy, jak přečkat mrazivé období ve zdraví

Po několika týdnech chladného až mrazivého počasí je náš organismus unavený odoláváním neustálým atakům nejrůznějších virů a bakterií. Podpořte jej třeba teplou snídaní nebo přírodní medicínou.

Doba čtení: 3 minuty

Návykový zázvorový čaj: nepijte ho pravidelně

Zázvor patří mezi návykové rostliny a zázvorový čaj je přírodní léčivo. Neměli bychom ho proto pít pravidelně, jen tak „na chuť“. Častým omylem je také jeho dochucování, citron do zázvorového čaje nepatří. A je rozdíl, zda do čaje použijete zázvor strouhaný, či krájený.

Doba čtení: 5 minut

Na viry s homeopatií

Virózy i chřipka chtějí hlavně klid na lůžku, teplo a dostatečný příjem tekutin. „Nevěřte lékům z reklamy, které sice krátkodobě uleví, ale rozhodně nevyléčí,“ říká lékařka.

Doba čtení: 3 minuty

Chřipka a dalších 7 nejdražších nemocí z nachlazení

Náklady na léčbu onemocnění v důsledku mrazivého počasí jdou do stamiliónů. Které jsou ty nejdražší?

28. 2. 2018 12:11
Doba čtení: 2 minuty

Jak posílit imunitu v době chřipkové epidemie

Ze všech stran právě nyní slyšíme o chřipkové epidemii. Možná také uvažujete nad tím, co dělat, abyste nemoci odolali. Máme pro vás tipy pro přírodní posílení imunity.

Doba čtení: 5 minut

8 tipů aneb Co dělat, když je tu chřipková epidemie

Hlavní hygienička vyhlásila v České republice stav chřipkové epidemie. Nemoc se objeví náhle, ale náš organismus s ní bojuje několik dní. Jak si můžeme pomoci?

6. 2. 2018 17:37
Doba čtení: 5 minut

Zemřít na chřipku? Zas tak výjimečné to není

Chřipka se zatím drží zpátky, ale hygienici předpokládají, že se trend v následujících týdnech změní a nemocnost začne stoupat. Chřipku rozhodně nepřecházejte, raději se jí vyvarujte.

27. 11. 2017 14:20
Doba čtení: 2 minuty

Top 10: Nejprodávanější léky na chřipku

Kdo ještě letos neměl chřipku, ten už ji určitě netrpělivě vyhlíží, zejména pokud se nenechal očkovat nebo podcenil otužování či konzumaci probiotik. Které léky si nemocní nejčastěji na chřipku kupují?

23. 10. 2017 13:00
Doba čtení: 1 minuta

Naučit děti kašlat do dlaně je velká chyba

Chřipka se přenáší kapénkovou nákazou a často se plete s jinými respiračními chorobami. Odborníci vysvětlují, jak ji poznat, co udělat proti roznášení infekce a jaké vakcíny proti chřipce připravili pro sezónu 2017/2018.

Doba čtení: 7 minut

Jak se zbavit rýmy za pomoci naturopatie?

Řádí na každém rohu, vyhnout se rýmě, chřipce nebo nachlazení není snadné. Poradíme, jak na prevenci i na léčbu za pomoci naturopatie.

Doba čtení: 5 minut

Když zvlhčíme dýchací cesty, vyhnou se nám chřipky

Věděli jste, že náchylnější k nákaze jsme už díky našemu vlastnímu domácímu prostředí? Na vině tedy nejsou jen přeplněné dopravní prostředky, čekárny u lékaře a další místa, kde se schází velké množství lidí. Ale o to lépe – nyní víme, že pro své zdraví můžeme sami něco udělat.

Doba čtení: 3 minuty

Lidové recepty proti nachlazení a chřipce z celého světa

S nachlazením se lidé potýkají ve všech koutech naší planety. Rýma, bolení v krku nebo teplota se nevyhýbají Mexičanům, Japoncům ani Ukrajincům a každý národ má proti nim své tradiční recepty.

16. 1. 2017 16:49
Doba čtení: 8 minut

Potřebujete na chřipku antibiotika? Zjistíte to během pěti minut

První chřipková epidemie v novém roce udeřila v plné síle. Neberte antibiotika zbytečně, spolehněte se na domácí CRP test.

10. 1. 2017 12:45
Doba čtení: 2 minuty

Rýma, teplota, kašel. Kdy navštívit lékaře a kdy ne?

Není nutné hnát se s každou rýmičkou k doktorovi. Lékařka vyjmenovává pět situací, kdy je však určitě vhodné vyhledat odbornou pomoc.

Doba čtení: 3 minuty

Voda pomáhá zahnat chřipku

Voda je jeden z nejlevnějších přírodních prostředků, které jsou mimo jiné účinnými pomocníky proti chřipce a nachlazení. Pitný režim pomáhá udržovat sliznice – sloužící jako první linie obrany proti nečistotám a bakteriím – vlhké a tím napomáhá posílení imunity.

Doba čtení: 5 minut

Nemoci, které zvyšují riziko onemocnění chřipkou

Všechny uvedené nemoci zvyšují riziko onemocnění chřipkou a naopak – chřipka může významně přispět ke zhoršení stávajícího onemocnění.

20. 11. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Při chřipce se nechraptí a další rozdíly mezi chřipkou a nachlazením

Chřipka a nachlazení se často pletou. Jedná se ovšem o dvě rozdílné nemoci, které vyžadují jiný přístup a někdy i léky.

8. 10. 2016 0:28
Doba čtení: 3 minuty

Očkování proti chřipce u dětí: ČR nemá přesná pravidla

Nevíte, zda a kdy očkovat dítě proti chřipce? Čas je právě teď, od září do listopadu. Podle odborníka není mezi vakcínami proti chřipce zásadní rozdíl. Rozhoduje cena a individuální stav dítěte. Kdy ano a kdy ne?

Doba čtení: 4 minuty

Nová vakcína proti chřipce se aplikuje nosem

I přes relativně nízký zájem české populace nechat se očkovat proti chřipce se i k nám v posledních letech dostávají nové chřipkové vakcíny.

13. 9. 2016 8:00
Doba čtení: 3 minuty

Chřipky a nachlazení lze léčit bez zbytečného zatěžování organismu

Jindřich Pohl je u malých pacientů již přes dvacet let. Za tu dobu dospěl k jasným názorům, co dělat a co nedělat, když dítě skolí infekce, a jak usměrňovat rodičovské terapeutické kutilství, jehož „doporučené postupy“ se z největší části opírají o reklamu.

Doba čtení: 7 minut

Léčba chřipky podle tradiční čínské medicíny: Zapomeňte na citron i med

Dle TCM je příčinou chřipky vítr vnikající do oslabeného těla. Chřipka se dělí na dva typy, první je způsobena větrem horkým v létě, druhá větrem studeným v zimě. Co při nemoci jíst a čemu se vyhnout?

Doba čtení: 4 minuty

Za vánoční „virózu“ si můžeme sami

Nakupujeme, pečeme, uklízíme a běháme po večírcích… Nemocnost je kolem Vánoc vyšší a není to náhoda. Někteří lidé dokonce onemocní každoročně na den stejně.

25. 12. 2014 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Studie potvrdila dřívější obavy: Nežádoucí účinky chřipkové vakcíny

Vědecká podezření, že po očkování pandemickou chřipkovou vakcínou může v příčinné souvislosti vzniknout narkolepsie a kataplexie, byla formulována již dříve. Nová studie přináší přesvědčivé výsledky.

Doba čtení: 6 minut

Léčba rýmy bez chemie: medový křen a bylinky

Trápí vás rýma? Průběh můžeme usnadnit pomocí přírodních prostředků a bez chemických léků. Zkuste medový křen, bylinkové nosní kapky a slanou inhalaci.

Doba čtení: 4 minuty

Smrkat není důležité

Záněty dutin patří k podzimu a zimě a není moc opatření, která by jim v tom zabránila. Šála jim v mrazu prospěje, ale pozor – uvnitř v dutinách potřebujeme mít průvan.

Doba čtení: 10 minut

Rozhodl jsem se léčit kašel lékořicí aneb domácí bylinková lékárnička

Každá domácnost má lékárničku pro první pomoc při běžných zdravotních potížích. Vedle klasických přípravků v ní mají své místo i přírodní medikamenty. A je jich mnohem víc než heřmánek.

Doba čtení: 5 minut