Hlavní navigace

Vykašlete se na salony. Masírujte se sami

Masáže jsou báječné! Jenže, kdo má čas a peníze chodit po masérských salonech. Řešení je celkem jednoduché. Až zase přijdete večer domů z práce a nebudete cítit celé tělo, přemluvte svého partnera a nechte se masírovat. Domácí laické masáže tělo uvolní a pomůžou. Stačí dodržovat určitá pravidla.

Doba čtení: 5 minut

Nextmánie ovládla Česko. Matky šílí

Mezi českými matkami všech věkových a příjmových skupin zavládla nová vášeň. Je dokonce tak silná, že část z nich velmi úspěšně živí. Přitom nejde o nic víc nebo míň než o dětské oblečky. Ale jaké? No přece Next! Že nechápete? Nejste sami.

Doba čtení: 5 minut

Screeningový měřicí přístroj do Dětského centra

Dnes v 11 hodin bude Dětskému centru Jihočeského kraje ve Strakonicích slavnostně předán Screeningový měřicí přístroj určený k vyšetření sluchu prostřednictvím otoakustických emisí (OAE). Vyšetřovací metoda OAE je schopna odhalit těžší nedoslýchavost nebo hluchotu. Přístroj v hodnotě 65 400 Kč zakoupilo Občanské sdružení Život dětem.

12. 5. 2009 15:15
Doba čtení: do minuty

Služba „Dětský zámek“ údajně ochrání vaše děti

Mobilní telefony již dávno nepatří pouze do rukou dospělých, je naprosto běžné, že žáci prvních stupňů základních škol přístroj vlastní. Rodiče tak mají možnost kdykoliv svého potomka zkontrolovat. Díky mobilnímu telefonu se však dítěti mohou dostat i nevhodné informace, například s erotickou tematikou, nebo s násilím. 

12. 5. 2009 14:01
Doba čtení: 1 minuta

Nemocných mexickou chřipkou je zřejmě víc, než udávají úřady

Oficiálně lékaři evidují kolem pěti tisíc nemocných ve 32 zemích. Nejvíce jich je ve Spojených státech, nově také na Kubě, kde se nakazil mexický student, a první případ byl nahlášen i v Thajsku, uvedla agentura ČTK. Jenže světová zdravotnická organizace (WHO) včera přišla se zprávou, že se v Mexiku zřejmě virem A(H1N1) nakazilo více osob, než dosud úřady udávaly. Podle WHO je to až 23 tisíc osob!

12. 5. 2009 13:25
Doba čtení: 1 minuta

Děti na školách mohou soutěžit a vyhrát jízdní kolo

Liberecký kraj vyhlašuje šestý ročník soutěže zaměřené na bezpečnost dětí v silničním provozu „O kolo“. Soutěžit mohou žáci základních škol Libereckého kraje, ve dvou kategoriích – první stupeň základní školy a druhý stupeň základní školy. Děti totiž často nevědí, jak se mají chovat v silničním provozu. „V roce 2008 bylo v Libereckém kraji 46 dopravních nehod zaviněno dětmi, což je ve srovnání s rokem 2007 pokles o dvě dopravní nehody. Pokles byl zaznamenám u dopravních nehod způsobených dětmi…

12. 5. 2009 11:24
Doba čtení: 1 minuta

Dnes má svátek každý, kdo se stará o druhé

Na 12. květen připadl Mezinárodní den ošetřovatelství. Tento den se v roce 1820 narodila Florence Nightingalová, anglická ošetřovatelka, spisovatelka a průkopnice srovnávací lékařské statistiky. Právě ona přišla se sociální reformou, měla hluboký zájem o péči zdravotních sester a chod nemocnic. Sama pracovala jako dobrovolnice.

12. 5. 2009 10:23
Doba čtení: do minuty

Noční Opava patří bruslařům

Blade Nights, tentokrát Blade Nights Opava, neboli Noční jízdy Opavou, zahájily tuto sobotu svoji pátou sezonu opět na severu Moravy. Na in-line bruslích se za doprovodu taneční hudby projelo celkem 1506 nadšenců. Akci organizuje Univerzitní sportovní klub Slezské univerzity v Opavě ve spolupráci s agenturou Sportovní kurzy.cz. Akci podporuje magistrát města Opavy a Slezská univerzita Opava. Noční jízdy se budou konat každou sobotu až do 19. září a to v různých městech České republiky.

12. 5. 2009 9:03
Doba čtení: do minuty

Hrozí vám syndrom vyhoření?

Byl všední den. Měla jsem výjimečně volno a stála jsem v supermarketu mezi regály s moukami. Vyděšeně jsem se na ně dívala a netušila jsem, co to je. Popošla jsem k mléku, ale bylo to stejné. Věděla jsem jen, že jsem si ještě včera vše pamatovala. Ale teď mi mozek nenabízel žádnou odpověď. Zradila mě vlastní hlava.

Doba čtení: 6 minut

Potraviny pro třetí tisíciletí: Kokosový olej

Možná chodíte kolem regálu s exotickými potravinami s nedůvěrou. Nějaké sušené věci v pytlících nebo cosi v pestré lahvičce vás nechává v klidu. V našem seriálu si představíme tři potraviny, které mají fantastické účinky, ale v Česku nemají dlouhou tradici. Začínáme s kokosovým olejem.

Doba čtení: 3 minuty

Anorexie či bulimie údajně častěji postihuje vegetariány

Podle nejnovější studie mají sklon k anorexii či bulimii mezi mladými lidmi vegetariáni. Vyplynulo to ze studie publikované v časopise Journal of the American Dietetic Association. Informoval o tom server iDnes.cz.  Autoři této studie pak poukazují na to, že lidé, kteří mentální anorexií nebo bulimií trpí, vegetariánstvím jen „maskují“ svou poruchu příjmu potravy.

11. 5. 2009 14:29
Doba čtení: do minuty

Konec diskriminace britských majitelek větších košíčků

Britským ženám se podařilo přimět obchodní řetězec Marks&Spencer, aby přestal znevýhodňovat majitelky většího poprsí tím, že jim zvýší cenu za podprsenky. Firma totiž podprsenky s košíčky DD a většími prodávala o 2 libry dráže. Informovala o tom agentura ČTK. Marks&Spencer vyšší cenu zdůvodnil tím, že podprsenky větších velikostí je nákladnější vyrobit. To však řada Britek považuje za diskriminaci a „daň za větší prsa“. U jiného zboží přitom firma ceny podle velikostí nerozlišovala.

11. 5. 2009 13:34
Doba čtení: do minuty

Nemocnice se budou stěhovat, budovy stát prodá

Stojí v žádaných lokalitách v centru města. Mají hodnotu stovek milionů korun. A zanedlouho budou pravděpodobně nevyužité a prázdné. Řeč je o historických budovách v centru Brna, Plzně, Hradce Králové a Prahy. Doposud sloužily fakultním nemocnicím, podle lékařů už ale potřebují opravit. „Tomu, aby se v nich provozovala medicína jednadvacátého století, už totiž nevyhovují,“ shodují se.

11. 5. 2009 12:23
Doba čtení: 1 minuta

Cigaretka u letní večeře? V Chorvatsku ani Řecku už ne

Na dovolené v Chorvatsku si už v restauracích, kavárnách nebo barech nezakouříte. Také tam začal platit zákaz kouření. Výjimkou jsou zahradní restaurace či terasy, zákaz neplatí ani pro veřejné pláže. Kuřákům hrozí pokuta až do 1000 kun, tedy téměř 3700 korun. Mnohem větší sankce čekají na provozovatele restaurací, kaváren či podobných podniků – až 150 000 kun (kolem 550 000 korun).

11. 5. 2009 11:15
Doba čtení: 1 minuta

Prasečí chřipka v Česku: 18 lidí čeká na výsledek

Počet lidí, kteří v České republice vyhledali lékaře z obavy z nákazy prasečí chřipkou, se v neděli vyšplhal na 72 osob. U 54 z nich bylo nakažení novým typem chřipky vyvráceno, 18 z nich stále na výsledky čeká. Informoval o tom server iHned.cz.  V České republice se výskyt nového viru chřipky zatím nepotvrdil. Ve světě však počet nakažených překročil 4200 osob. 

11. 5. 2009 10:10
Doba čtení: do minuty

Po dlouhých výzkumech je jasno. Kouření víc zabíjí muže

Nekuřáci žijí déle než ti, co kouří. A trpí podstatně méně chorobami srdce a cév, potvrdil unikátní průzkum v Norsku. Jeho výsledek není sám o sobě nijak překvapivý – o škodlivosti kouření se učí už děti ve školách. Norský výzkum je ojedinělý z jiného důvodu. Trval skoro 35 let a zapojilo se do něj celkem 54.000 lidí

11. 5. 2009 9:11
Doba čtení: do minuty

Císařský řez – manuál pro spokojené uživatelky

Císařský řez je jednou z možností, jak zakončit porod. Je variantou krajní, protože se jedná o velkou břišní operaci s nemalým počtem rizik a vyžadující přítomnost celého týmu lékařů. Nicméně v českých porodnicích takto končí zhruba patnáct procent všech porodů.

Doba čtení: 6 minut

Fair Trade: Zklamání za více peněz

Rozhodli jste se udělat dobrý skutek a koupili jste si Fair Trade výrobek. Řekněme třeba čaj. Zaplatili jste o pár desetikorun více, než za ten běžný. Spěcháte domů, abyste si svůj počin vychutnali naplno. A pak vás napadne: Kolik peněz vlastně dostanou dělníci kdesi v Africe za tenhle férový čaj? Dá se to vůbec zjistit?

Doba čtení: 5 minut

Čeští muži stáhnou náskok žen v dlouhověkosti

České ženy mají nyní naději, že se v průměru dožijí kulaté osmdesátky. U mužů je takzvaná „naděje na dožití“, neboli průměrná délka života o šest let kratší. Informuje o tom server Aktuálně.cz  Podle čerstvé prognózy Českého statistického úřadu budou muži v Česku náskok svých protějšků pomalu dotahovat.

10. 5. 2009 11:40
Doba čtení: do minuty

Měsíční údolí

TIP NA VÝLET – Z Poříčí nad Sázavou jsme mohli jít podél řeky, ale nás více zlákalo Měsíční údolí. To vede jižně směrem ke Konopišti a cestu zpříjemňuje zvuk Konopišťského potoka. Trasa je místy trochu náročnější, ale jinak pohodlná. Okolní lesy si oblíbili i cyklisté.

8. 5. 2009 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Kocáb startuje kampaň za práva dětí, chce převychovat fackující rodiče

Zapomeňte na zákon proti fackám. Ministr pro menšiny a lidská práva Michael Kocáb chce ohrožené děti chránit jinak. Dnes proto startuje velkou kampaň Stop násilí na dětech, jíž chce lidi přimět k tomu, aby dětem neubližovali nebo aby upozornili na to, když tak činí někdo jiný. „Kdyby naše kampaň zabránila byť jedinému násilí vůči nevinnému dítěti, měla smysl,“ hájí ministr projekt za deset milionů korun zahrnující mimo jiné billboardy a televizní spoty.

7. 5. 2009 9:58
Doba čtení: 1 minuta

Speciální vlak vyveze nejen cykloturisty z Plzně na tři zámky

Především cykloturistům je určen zvláštní vlak s názvem „Přes tři zámky,“ který vyjede v pátek 8. května z plzeňského hlavního nádraží Českých drah do Petrohradu. Tradiční akci pořádá Sdružení pro volný čas DEMARO v Plzni společně s ČD. „V soupravě je 200 míst, vagón pro cyklisty a bufetový vůz. Vlak odjíždí v 7.10 z plzeňského hlavního nádraží, návrat zpět do Plzně bude v 18.30 hodin. Nástup a výstup je možný i ve stanici Třemošná, “ uvedl Vladimír Kostelný, ředitel Krajského centra osobní…

7. 5. 2009 7:30
Doba čtení: 1 minuta

Sebeobrana: Žádná gymnastika, ale boj o život

Člověk proti člověku. Oběť proti násilníkovi. V případě ohrožení života se nesmíte bát udeřit. Ale jak? Můžu se to naučit? Lekce sebeobrany jsou vyhledávané, jenže pokud si nevyberete dobře, zůstane jen u nespolehlivých pokusů o úder a la lokty a kolena. WingTsun je jiný.

Doba čtení: 6 minut

Fair trade: drahý obchod pro lepší svět

Napadlo vás někdy, kolik peněz dostali dělníci za kávu, kterou si ráno sypete do hrnku? Možná byste měli lepší pocit, kdybyste věděli, že dostali dost na to, aby třeba netrpěli hladem. Jenže to budete muset připlatit, abyste takovou férovou kávu dostali.

7. 5. 2009 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Očkovat nebo neočkovat proti rakovině děložního čípku?

Každý den u nás zemře na rakovinu děložního čípku nejméně jedna žena. Celosvětová čísla jsou ještě děsivější. Očkování, které může riziko nemoci výrazně snížit, má i u nás řadu odpůrců. Proč? Má smysl se nechat očkovat?

Doba čtení: 4 minuty

Golf pro chudé: začít se dá i během krize

Golf nepatří mezi levné sporty. Má tedy vůbec smysl s ním začínat v době ekonomické krize, kdy všichni šetří? A proč ne? Existují cesty, jak si golf zahrát a neutratit přitom balík peněz. Poradíme vám, jak na to.

Doba čtení: 6 minut

Česká republika pokulhává za vyspělými zeměmi v prevenci proti rakovině děložního čípku

Evropská asociace proti rakovině děložního čípku upozorňuje na velké rozdíly v očkování proti rakovině děložního čípku mezi zeměmi západní a východní Evropy. Vyspělejší západní země udělaly v programech očkování proti lidskému papillomaviru HPV, který je hlavní příčinou této zákeřné nemoci významný pokrok. Česká republika je bohužel řazena na východ.   V devíti evropských zemích, v Dánsku, Německu, Řecku, Itálii, Lucembursku, Holandsku, Portugalsku, Španělsku a Velké Británii, je dokonce…

5. 5. 2009 15:18
Doba čtení: 1 minuta

Nitrooční čočky v Nemocnici Havlíčkův brod

Ve čtvrtek 30. dubna 2009 bylo otevřelo oddělení nemocnice novým školicím centrem firmy Carl Zeiss pro diagnostiku a implantaci nitroočních čoček ( NOČ ). Pod vedením školitele a vedoucího školícího centra primáře MUDr. Petera Mojžíše, Ph.D.,FEBO absolvovali první účastníci kurz v indikaci, diagnostice a implantaci multifokálních a torických NOČ firmy ZEISS. Školení se zúčastnila primářka očního oddělení Krajské nemocnice Ústí nad Labem MUDr. Ivana Liehneová, primářka Oční kliniky Neovize Brno…

5. 5. 2009 13:52
Doba čtení: 1 minuta

Vláda chce zrušit nemocnici na Karlově náměstí

Vláda na svém předposledním zasedání doporučila zastavení investic do pražské Všeobecné fakultní nemocnice a zároveň uvolnila 50 milionů korun na přípravu projektu nové nemocnice, kam se mají lékaři z rozsáhlého komplexu na Karlově náměstí přestěhovat, uvedl server Aktuálně.cz. „Rekonstrukce stávajících budov pro účely moderní zdravotnické péče není plně efektivní, proto je třeba řešit soudobé požadavky novou výstavbou," stojí v materiálu, který odstupujícímu kabinetu předložila ministryně…

5. 5. 2009 12:04
Doba čtení: 1 minuta

Pardubický kraj podpořil volnočasové a kulturní projekty

Krajští radní na svém jednání odhlasovali podporu volnočasovým a kulturním projektům z regionu. Finanční prostředky tak získali žadatelé, kteří úspěšně prošli grantovými řízeními v oblasti sportu a volnočasových aktivit a v oblasti kultury a památkové péče. „V obou případech požadavky předkladatelů projektů vysoko přesahovaly naše možnosti. Věřím však, že výběrová komise postupovala velice odpovědně a citlivě a že se podpory dostalo těm opravdu nejzajímavějším a nejprospěšnějším akcím,“ uvedla…

5. 5. 2009 10:21
Doba čtení: 1 minuta

VZP rozdává v Libereckém kraji knihy

Všeobecná zdravotní pojišťovna připravila akci, kterou nazvala „Měsíc matek“. Všem maminkám pojištěným u VZP, kterým se v květnu v jedné z pěti porodnic Libereckého kraje narodí potomek, věnuje pojišťovna dárek – knihu „Dětský lékař“. Jedná se o největší knihu o zdraví dítěte, na jejímž vydání se pojišťovna podílela.

5. 5. 2009 9:13
Doba čtení: do minuty