Hlavní navigace

Letní tábory letos budou bezpečnější

Hasičský záchranný sbor ČR ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví vytvořil celorepublikovou elektronickou databázi rekreačních akcí (tábory, zotavovací akce, školy v přírodě apod.), které mají zaručit jejich vyšší bezpečnost. Informovalo o tom Ministerstvo zdravotnictví České republiky. Tato databáze je součástí jednotného geografického informačního systému integrovaného záchranného systému, který v případě mimořádné události (požáru, povodni, epidemii) zasahujícím záchranným složkám…

18. 6. 2009 14:40
Doba čtení: 1 minuta

Poplatky u lékaře zachovány, rozhodli senátoři

Senátoři dnes zabili dvě mouchy jednou ranou: Dali sice zelenou novele zákona z dílny opozice, kterou se měly v Česku zrušit poplatky u lékaře, přitom placení u lékaře zanechali. Zdravotní výbor senátu totiž totiž vymyslel a předložil takové změny, kterými oba návrhy sjednotil a upravili k obrazu svému. Poplatky se tím zachovaly v takové podobě, v jaké byly, kromě toho nabídli pacientům bezplatné očkování proti pneumokoku.

18. 6. 2009 13:19
Doba čtení: 1 minuta

Do Česka přijíždí méně turistů

Podle průzkumů společnosti Mag Consulting zahraniční turisté letos v Česku utratí o pětinu méně než loni. O dorovnání odlivu turistů se tak starají právě Češi. V hotelových pokojích dnes z pětiny tvoří klientelu české rodiny s dětmi. Informoval o tom server Novinky.cz.  V prvních třech měsících letošního roku přijelo do Čech nejvíce turistů z Německa a nejméně pak z Británie. Nejnavštěvovanějším krajům tradičně vévodí Praha s podílem 58 procent. Po ní mezi turisticky nejoblíbenější patří kraj…

18. 6. 2009 12:00
Doba čtení: 1 minuta

Vinaři z jižní Moravy zvou na Festival otevřených sklepů

Ve dnech 20. a 21. června se mezi městečky Kostice, Mikulčice, Prušánky a dalšími bude konat vinařský svátek Festival otevřených sklepů. Informoval o tom server Novinky.cz. Na návštěvníky čeká ukázka padesáti vinných sklípků v osmi obcích, představení jak typických vín z regionu, tak i místních vinařských tradic a kulturních dědictví. Chybět nebude ani jazzu, blues a svébytný folklor.

18. 6. 2009 10:43
Doba čtení: 1 minuta

Česko má pátý případ prasečí chřipky, znovu z USA

Čeští lékaři odhalili pátý případ prasečí chřipky. Virem A/H1N1 se při cestě do Spojených států nakazil devětačtyřicetiletý muž z Prahy. Muž se z cest po Los Angeles, Las Vegas a Honolulu vrátil 11. června, o čtyři dny později vyhledal lékaře ve Fakultní nemocnici na Bulovce kvůli několika příznakům. Tam mu odebrali vzorky na virologické vyšetření.

18. 6. 2009 9:16
Doba čtení: 1 minuta

Potravinové doplňky: Past na zákazníky a vyhozené miliardy

Existuje vtip, že nejdražší moč na světě mají Američané. To proto, že nejvíc ze všech národů utratí za vitamíny a potravinové doplňky. Ty přitom podle vědců často bez užitku projdou trávicím traktem. Nevyhazujete také peníze z okna? Ba dokonce: neničíte si zdraví?

Doba čtení: 5 minut

Pétanque není jen pro důchodce

Strefování se koulí do prasátka je oblíbenou venkovní zábavou. Samozřejmě nemyslíme živé prase, ale malou dřevěnou kuličku, která hraje hlavní roli při hře pétanque. Někdo si ji zamiloval a jiný nad ní ohrnuje nos, že prý je to pro důchodce. Je tomu tak opravdu?

18. 6. 2009 0:00
Doba čtení: 5 minut

Lipno je tuzemskou výjimkou, kempařů tam přibývá

Kempařů na Lipně i v nastávající letní sezoně přibývá. Dana Marešová z lipenského kempu Modřín řekla v úterý agentuře Mediafax, že o pobyt v kempu mají zájem hlavně tuzemské rodiny s dětmi. Na Lipensku se mohou radovat, zdejší kempy se totiž jako jedny z mála tuzemských stanových zařízení vymykají celorepublikovému trendu, který hlásí úbytek hostů. Přibývá zájemců o ubytování v kempu Modřín v Lipně nad Vltavou i ve Frymburku.

17. 6. 2009 15:43
Doba čtení: 1 minuta

V Brazílii chtějí zakázat rozdávání hraček v fast-foodech

Rozdávání hraček při nákupu jídla v provozovnách rychlého občerstvení může u dětí vyvinout špatné stravovací návyky. S tímto odůvodněním v pondělí federální žalobce brazilského státu Sao Paulo vyzval soudce, aby hračky jako doplněk dětského menu v restauračních řetězcích zakázal, informovala o tom agentura ČTK.

17. 6. 2009 14:28
Doba čtení: 1 minuta

MHD je na měsíc zadarmo. Přestanou lidé jezdit auty?

Unikátní akci zahájilo v neděli město Valašské Meziříčí, které je extrémně zatíženo automobilovou dopravou. Po celý měsíc budou lidé v tomto městě jezdit městskou hromadnou dopravou zcela zadarmo. Informuje o tom server Aktuálně.cz „Cílem je motivovat lidi, aby ji více používali," říká starosta Valašského Meziříčí Jiří Částečka z ODS. Akce probíhá od 14. června do 14. července.

17. 6. 2009 13:41
Doba čtení: do minuty

ČOI objevila na trhu nebezpečné svíčky připomínající ovoce

Česká obchodní inspekce objevila na tuzemském trhu dvě sady nebezpečných svíček, které svým tvarem připomínají ovoce. Prodej svíček napodobujících potraviny je v Česku i celé Evropské unii zakázán, protože především děti si je mohou snadno zaměnit s pochutinami a přivodit si zdravotní potíže. Mluvčí ČOI Kamila Juhaňáková dnes uvedla, že zákaz prodeje se týká dvou sad svíček ve tvaru ovoce označených SW/5 EAN: 8590697480060 a SW/8 EAN: 8590697480053. Nebezpečné svíčky již byly staženy z trhu.

17. 6. 2009 12:25
Doba čtení: 1 minuta

Praha už nechce olympiádu, nemá na ni peníze

Praha už nebude usilovat o pořádání olympijských her v roce 2020.Informuje o tom server Aktuálně.cz Návrh na zastavení veškerých prací spojených s kandidaturou budou mít v úterý na stole pražští radní. Návrh je součástí dokumentu, který má městu poradit, jak zmírnit dopady finanční krize na fungování metropole. Praha totiž očekává, že její rozpočtové příjmy by letos mohly poklesnout o 2,9 miliardy korun.

17. 6. 2009 10:19
Doba čtení: do minuty

Jak zvládnout onanii u dětí?

Masturbuje většina populace. Když se ovšem do podobné činnosti pustí naše dítě, jsme silně na rozpacích. Děti nemají zábrany, jsou schopné zabořit ruce do rozkroku skoro všude, třeba na návštěvě u vašich známých. Jak správně v takovou chvíli zareagovat? A kdy už hledat pomoc?

Doba čtení: 4 minuty

Dejte si pozor na vaginální mykózu

Pánové v bílých pláštích vaginální mykóze eufemisticky říkají gynekologická rýma, ovšem ženy považují rýmu za výrazně příjemnější onemocnění. Poševní infekce jsou setsakramentsky nepříjemné a týkají se všech žen. I těch, které sexuálně nežijí.

Doba čtení: 4 minuty

Rakovina ohrožuje podle výzkumu více muže než ženy

Nechuť mužů přizpůsobit se zdravému životnímu stylu a navštěvovat pravidelně lékaře. To je pravděpodobně příčinou rozdílného počtu onemocnění rakovinou a smrtí na její následky u mužů a žen. Tvrdí to experti z výzkumného centra rakoviny ve Velké Británii. Mezi rakovinami, které postihují obě pohlaví, se nemoc pravděpodobněji rozvine u 60 procent mužů, přičemž na následky nemoci zemře 70 procent mužů. Podle britské studie pro tuto statistiku neexistuje žádný biologický důvod, ale pravděpodobně…

16. 6. 2009 10:50
Doba čtení: 2 minuty

Stát řeší pandemii. Nakoupí vakcíny za 138 milionů

Úřednický kabinet Jana Fischera upravuje plány, podle nichž se Česko chystá na možné propuknutí pandemie prasečí chřipky (A)H1N1 v republice. Informuje o tom server Aktuálně.cz Světová zdravotnická organizace minulý týden – po strmém nárůstu tohoto onemocnění v Asii a Austrálii – už vyhlásila, že nemoc je pandemií. „Poté, co byl vyhlášen tento nejhorší, pandemický stav, jsem navrhla zvýšit o pět procent množství vakcín,“ uvedla ministryně zdravotnictví Dana Jurásková.

16. 6. 2009 10:20
Doba čtení: 1 minuta

V Brně začíná ve čtvrtek výstava fotografií projektu Tichá nemoc

Fotograf Jindřich Štreit se při svých návštěvách Urologické kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci pokusil čočkou fotoaparátu zachytit životní příběhy pacientů s karcinomem prostaty. Výsledkem jeho pozorování je projekt „Tichá nemoc“ a putovní výstava fotografií, jejímž cílem je upozornit muže na nebezpečí rakoviny prostaty, a vyzvat je, aby věnovali svému zdraví větší pozornost. 

16. 6. 2009 9:40
Doba čtení: 1 minuta

Nevěstince ztratily polovinu klientů, vyhnala je krize

„Je to špatné. Odhadem jsme přišli tak o polovinu klientů. Čtyřicet procent minimálně," svěřuje se pod podmínkou anonymity provozovatel jednoho moravského nočního klubu. „Zeptejte se, kde chcete, všude vám řeknou to samé," dodává.    Prémie, služební cesty, firemní večírky. Všechno, co veřejným domům přivádělo klienty do dveří, teď recese osekala na minimum. Ty méně šťastné připravila o práci úplně.

16. 6. 2009 9:14
Doba čtení: 1 minuta

Co vás čeká na masáži?

Masáže jsou příjemné. Jenže, pokud nevíte, co vás čeká, můžete z objednané hodiny odcházet zklamaní a o pár stokorun lehčí. Jak si správně vybrat masáž? A musíme se opravdu všude svlékat do naha? Jak vůbec zvýšit účinky masáže?

Doba čtení: 4 minuty

Seriál o víně: Drsné moravské vinice

Víte, kde se rodí víno, které pijete? Zajímá vás, jak se víno dostane na váš stůl? Přemýšlíte, jak vybrat skutečně dobrou láhev? Právě pro vás jsme připravili seriál o víně. Putování začínáme na Moravě, kde vznikají naše nejlepší vína.

Doba čtení: 4 minuty

Chcete změnit vzhled? Kupte si kontaktní čočky

Zlepšit vidění, ale také změnit styl a image člověka mohou moderní kontaktní čočky. Podle specialistů je jejich nošení považováno za součást úsilí o zdravý způsob života. Jsou praktické, hygienické a zároveň napravují oční vady. Informuje o nich agentura ČTK.  Barevné tónovací kontaktní čočky jsou vnímány převážně jako módní trend. Jsou ale k dispozici v různých dioptrických hodnotách. „Mohou přirozeně měnit vzhled očí a zároveň korigovat krátkozrakost či dalekozrakost,“ řekla členka rady České…

15. 6. 2009 14:31
Doba čtení: 1 minuta

Českým kempům chybí hosté

Českým kempům stále pokračují obrovské úbytky hostů. Zatímco ještě předloni přespalo v českých kempech 854 tis. českých turistů, tak vloni to bylo již pouze 720 tis. Podle informací Asociace českých cestovních kanceláří bude tento nepříznivý trend nadále pokračovat.     „Češi jsou národ, který vždy rád jezdil do kempů. Nyní se však začíná ukazovat, že důvodem byla především naše nízká životní úroveň a tím cenová výhodnost kempů, nikoliv zkutečný zájem o tento druh trávení dovolené. Spolu se…

15. 6. 2009 13:38
Doba čtení: 1 minuta

Čím v létě překvapit obchodního partnera? Nabídněte mu frappé

Pohled z okna tomu sice zatím nenasvědčuje, kvapem se ale blíží letní sezona. Ta vylepší také nabídku káv na nápojových lístcích nejedné kavárny nebo restaurace. Přibude minimálně káva frappé, nebo různé varianty ledových káv se zmrzlinou i bez, a ledového cappuccina, případně ochuceného speciálními sirupy. Informuje o tom server Podnikatel.cz

15. 6. 2009 12:24
Doba čtení: 1 minuta

Evropa má první oběť prasečí chřipky

V Evropě zemřel první pacient na prasečí chřipku. Ve Velké Británii se stal obětí viru H1N1 Skot, který byl mezi deseti lidmi léčenými z nákazy v nemocnici v okoloí města Glasgow. Jedná se o první úmrtí na prasečí chřipku mimo americký kontinent. Mluvčí skotského ministerstva sdělil, že pacient měl „zásadní zdravotní problémy“. Na přání rodiny ale nehodlá zveřejňovat další detaily, ani upřesnit, o kterou nemocnici šlo. Virolog John Oxford řekl britské stanici BBC, že veřejnost by neměla kvůli…

15. 6. 2009 11:27
Doba čtení: 1 minuta

Nechcete jedovaté boty? Dají se koupit v Česku

Stovky svědivých puchýřků na nateklém chodidle. I tak může skončit koupě laciných bot neznámého původu. Deník Mf DNES objevil, že se v Česku prodávají boty napuštěné dimethylfumarátem (DMF). Nebezpečné boty se přitom dají bez problémů koupit v prodejně Style in Italy v pražské Jindřišské ulici. V Evropě je DMF zakázaná chemická látka,  používá  se v některých asijských zemích proti plísním. Látka je přitom velmi nebezpečná. Už jen kontakt s ní způsobuje bolestivé záněty kůže, ale i akutní…

15. 6. 2009 10:32
Doba čtení: 1 minuta

Vakcíny proti prasečí chřipce budou koncem léta

Přípravy na výrobu vakcín proti prasečí chřipce běží naplno a první firmy už oznamují, že se chystají do jejich výroby. Fakticky to však znamená, že očkovací látky nebudou k dispozici dříve než v srpnu, možná až na podzim. Informuje o tom server Aktuálně.cz Mezi výrobními závody, které budou nové vakcíny dodávat, je i jeden na území České republiky.

15. 6. 2009 9:49
Doba čtení: 1 minuta

Dráhy dnes mění jízdní řád.

České dráhy dnes mění jízdní řád. Někde spoje přibudou, jinde je dopravce naopak kvůli malé vytíženosti zruší. U některých vlaků se mění odjezdy. Informuje o tom server Aktuálně.cz Po dnešku také začne jezdit nový spoj na sever Moravy a do Slezska; páteční posilové pendolino z Prahy pojede pod názvem Sprinter bez zastávek až do Ostravy a dále nově až do Třince, dosud jezdí nejdál do Bohumína.

15. 6. 2009 8:47
Doba čtení: 1 minuta

Pivo na kole. Je to zločin?

Také si rádi zpříjemníte výlet na kole pivem? Říkáte si, jeden kousek, koho to zabije? Také si občas jedno pivo dám. Sice tím končím, ale už si zahrávám se zákonem. Cyklistovi na silnici se netoleruje ani kapka alkoholu. Víte, co vám hrozí na kole „pod vlivem“? A kontroluje vůbec policie cyklisty?

Doba čtení: 3 minuty

Astma: Nemoc, o které možná nevíte

Máte problémy s dýcháním? Objevují se u vás pocity dušnosti? Nemůžete „popadnout dech“? Pravděpodobně se vás týká diagnóza se jménem astma. S tímto onemocněním si mnohdy ani moderní medicína neví úplně rady.

15. 6. 2009 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Nová služba cykloturistům slouží v Mikroregionu Podralsko

Mikroregion Podralsko společně s ČSAD Liberec vytvořili možnost přepravy pro cykloturisty z Liberce. V rámci společného projektu byl vyroben speciální přívěs na přepravu třiceti jízdních kol, který bude jezdit o víkendech pravidelně třikrát denně s linkovým autobusem ČSAD z Liberce do Stráže pod Ralskem.

12. 6. 2009 14:51
Doba čtení: 1 minuta

Ubylo sňatků, ale i rozvodů

Za letošní první čtvrtletí mírně vzrostl počet obyvatel České republiky. Příčinou bohužel není porodnost, ale zahraniční migrace. Dětí se u nás narodilo 28 tisíc, což bylo o 775 méně než vloni. Vyplývá to z průzkumu, který dnes uveřejnil Český statistický úřad. Nižší počet narozených dětí v prvním čtvrtletí oproti shodnému období předchozího roku byl naposledy zaznamenán v roce 2003. Rovněž stoupá trend mimomanželských dětí – nevdaným ženám se oproti 1. čtvrtletí 2008 narodilo více dětí o 2,4…

12. 6. 2009 13:11
Doba čtení: 1 minuta