Hlavní navigace

Proč podstoupit detox? Je prevencí rakoviny tlustého střeva a zbaví vás únavy

Komerční sdělení
Detox se momentálně skloňuje ve všech pádech. Chrání organismus před zhoubnými vlivy toxinů, pomáhá odstranit únavu, stimuluje správné fungování imunitního systému, zbaví vás parazitů, obnoví hormonální rovnováhu v těle, vyčistí pleť, zbaví vás akné a nabije vás pozitivní energií. Jeho kladných účinků je však mnohem více. Právě proto byste se do něj měli pustit i vy!

Sdílet

Detoxikaci organismu byste měli provádět alespoň jednou ročně. Nejste si ovšem jisti, jakým způsobem vlastně detox provést? Možností na výběr máte několik. Od náročnějších očist organismu půstem, klystýrem až po detoxikaci úpravou stravy či bylinkami. Očistu organismu však můžete provést snáze za pomoci doplňků stravy.

Například doplněk stravy DETOX by Brandeis Clinic obsahuje standardizované extrakty z osmi rostlin, které podporují správné fungování trávicí soustavy a eliminují v ní obsah toxinů. Díky tomu působí jako prevence rakoviny tlustého střeva, napomáhá hubnutí a zlepšuje trávení.

Ale co je to vlastně ten detox a proč ho mám vůbec podstupovat?

Při detoxikaci organismu dochází k očištění těla od různých škodlivin, které se v něm v průběhu života hromadí. Může se jednat o toxické látky, které se vyskytují v našem životním prostředí a které se do našeho organismu dostávají skrze stravu, dýchání či kouření, ale i toxické látky plynoucí z duševní nepohody a stresu, tzv. psychické toxiny nebo různé viry, bakterie a paraziti.

Když toxiny s organismu zůstávají, člověk se cítí unavený a podrážděný, to v lehčích případech. Těžší případy pak symbolizuje nezdravý vzhled pleti, akné, vyrážky a ekzémy. Objevovat se mohou také otoky, to když jsou toxiny nadměrně zatíženy ledviny či játra.

Toxiny v tlustém střevě mohou zase za nedostatečné vstřebávání živin, nadýmání, zácpu či hemeroidy. Zejména o naše tlusté střevo bychom se měli dobře starat, protože rakovina tlustého střeva je v České republice druhým nejčastějším onkologickým onemocněním a v Evropském měřítku držíme z hlediska výskytu tohoto karcinomu dokonce smutné prvenství. Ani tento fakt vás nepřesvědčil o důležitosti pravidelné očisty organismu?

Jak detoxikovat?

V případě potravinového doplňku DETOX by Brandeis Clinic vám pro očištění organismu zaneseného toxiny bude stačit jedna kapsle denně během jídla po dobu tří měsíců.

Pokud zvolíte půst, který se řadí k nejnáročnějším typům detoxikace, připravte se na několik dní, které strávíte pouze „o vodě“. Takto tvrdý půst by nikdy neměl trvat více než tři dny a očekávejte, že vám bude opravdu chybět energie. Než s půstem začnete, měli byste na něj tělo připravit, to znamená alespoň dva dny před jeho zahájením nepít alkohol a nejíst žádná těžká jídla. V průběhu půstu musíte dodržovat pitný režim. Kromě únavy se mohou během půstu objevit i další, na první dojem negativní známky očisty – bolest hlavy, celková slabost, přecitlivělost a nekvalitní spánek. To vše je ovšem známkou regenerace organismu a po několika dnech tyto negativní projevy vymizí a dostaví se naopak energie a zlepšení celkového stavu organismu.

Další možností, jak pročistit tlusté střevo, a zbavit tak organismus toxinů je detoxikační dieta. V jejím rámci byste měli omezit jídla zatěžující nadměrně organismus, tedy jídla smažená, potenciálně alergizující (mléčné výrobky), tučná. Po dobu detoxikace byste se měli taktéž vyhnout konzumaci červeného masa, výrobků z rafinovaného cukru a bílé mouky, slazeným nápojům a samozřejmě alkoholu. Ledničku a spíž byste si naopak měli zásobit čerstvou zeleninou a ovocem a co největším množstvím průmyslově nezpracovaných potravin. Právě ty totiž organismus nejlépe tráví a vezme si z nich největší množství živin. „Plusové body“ získáte také za konzumaci fermentovaných jídel jako je třeba kyselé zelí. Taková jídla totiž vaše střevo přímo osídlí prospěšnými bakteriemi! Vhodně sestavenou detoxikační dietu stačí pro „citelné“ změny držet týden až deset dní.

Pokud se zajímáte o zdravý životní styl a možnosti, jak podpořit vitalitu organismu, prohlédněte si portfolio exkluzivních doplňků stravy by Brandeis Clinic. Jsou určeny jak pro očistu organismu od toxinů, tak pro zlepšení stavu pokožky, zachování mladistvého vzhledu, podporu hubnutí nebo pro boj proti volným radikálům, které v těle dokáží udělat pěknou „neplechu“.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).