Autismus a další onemocnění v souvislosti s očkováním

Na dotazy diváků z akce Očkování pro a proti v Břeclavi odpovídají:
LE – Ludmila ELEKOVÁ, praktická lékařka, věnuje se také homeopatii, dlouhodobě se zabývá problematikou očkování a je jeho kritikem
RP – Roman PRYMULA, specialista na očkování a epidemiolog, předseda České     vakcinologické společnosti, ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové
ZC – Zuzana CANDIGLIOTA, právnička a právní ředitelka Ligy lidských práv

V brněnské dětské nemocnici nám lékaři na revmatologickém oddělení potvrdili, že za posledních cca 5 let rapidně vzrostl počet nových dětí trpících nejen revmatoidní artritidou, ale také leukémií a autismem. Evidentně se děje něco, co rozhodně není v pořádku a v očkování vidí velkou souvislost. Co můžete říct k tomu, že denně přijímají několik nových cca tříletých pacientů s revmatoidní artritidou? Není to dost velký signál k tomu, aby se začalo něco měnit?

LE: Jistě že je, jenže ten signál musí někdo vůbec zachytit a spojit si to.

RP: Shodné zkušenosti z Hradce Králové nemáme. Pokud by to mělo být na vrub očkování, je třeba si položit otázku, proč právě 5 let. Na základě takto nepodložených informací vznikají klasické fámy. Doporučoval, aby byla publikována a analyzována oficiální data.

Vidíte souvislost těchto zdravotních komplikací právě s očkováním, když samozřejmě vezmeme v potaz i zhoršené zdravotní prostředí, glutamáty a emulgátory v potravinách, postřiky… atd?

LE: Z mechanismu účinku vakcín vyplývá, že musí mít významný podíl. Protože nemocné jsou i děti, jejichž rodiče pečlivě dbají na jinak zdravý životní styl a stravu.

Výskyt alergií, astmatu, autismu a poruch chování je ohromný. Kde vidíte příčinu?

LE: Především v očkování, protože rozvoj alergie je součástí mechanismu účinku vakcín. Ekvivalent vakcín (antigen plus imunitní adjuvant, např. hliník) se u pokusných zvířat používá k přímému vyvolání alergie. Je absurdní si myslet, že stejný postup u dětí něco takového nemůže způsobit. Již před sto lety dr. Clemens von Pirquet podrobně popsal, jak injekce antigenu vyvolá alergii. Je třeba si uvědomit, že od války až do konce 70. let se očkovalo v podstatě pořád stejně, pak začal raketový vzestup počtu vakcín a jejich kombinací. Kromě toho časová shoda, kdy alergie začne obvykle po a nikoli již před očkováním, by také měla něco naznačit. Alergie znamená abnormální reakci imunitního systému na podněty, které by ho za normálních okolností nedráždily, tj. hlavní problém není přítomnost prachu, pylu, roztočů apod. v prostředí, ale neadekvátní reakce imunity. Vakcíny zásadně mění nastavení imunity, proto jsou nutně jedním z hlavních podezřelých.

RP: Odpověď není jednoduchá, protože zatím nikdo přesnou odpověď nenašel. Domnívám se, že je to kombinace řady různých příčin a spoluvyvolávajících faktorů.

Jaký je vztah autoimunitních onemocnění, alergií a jejich velkého nárůstu?

LE: Vakcíny svým mechanismem účinku nevyhnutelně vedou ke vzniku autoimunity. Především rozladí imunitu směrem k Th2 složce, dále při vpichu poškodí okolní tkáně a imunitní buňky se v situaci, kdy jsou stimulovány, dostanou do kontaktu s vlastními poškozenými tkáněmi včetně DNA. Zdá se, že si nikdo nepoložil otázku: jak mají imunitní buňky poznat, co je v místě vpichu vakcíny úmyslně a proti čemu mají tvořit protilátky a co mají ignorovat? Když je to prezentováno úplně stejně. Antigen totiž nemusí být navázán na hliník, stačí, aby byl hliník poblíž. Existují dokonce studie popisující vznik potravinové alergie na potravinu, která byla konzumována v době očkování, tyto studie si lze najít na PubMedu.

RP: Viz výše. Odpověď není jednoduchá, protože zatím nikdo přesnou odpověď nenašel. Domnívám se, že je to kombinace řady různých příčin a spoluvyvolávajících faktorů.

Další onemocnění: příušnice, spalničky, obrna Přístup lékařů, motivace, provázanost s farmafirmami        

Názory na Autismus a další onemocnění v souvislosti s očkováním

martin vaněk
martin vaněk (neregistrovaný) 91.199.207.---
27. 2. 2015 9:19 Nový

Re: Je to na Nobelovku

celé vlákno

...takyskorodoktor - to je něco jako Dr.Voštěp, nebo Dr.Nec?

Patolog
Patolog (neregistrovaný) 93.99.171.---
14. 3. 2014 12:06 Nový

Re: Elekova sa zrejme neustale vzdelava :)

celé vlákno

Tak zrovna Schoenfeld je celkem respektovaný imunolog. Jeho problémem je především to, že "vynalezl" ASIA a protože nebyl přijat pro hodně chabou evidenci, stalo se mu to, co se stává spoustě starších a sebejistých vědců, když zjistí, že i osobní autorita ve vědě není dostatečným argumentem. Prostě se tak trochu zcvokl a měřítkem "korektnosti" je pro něj především souhlas s ním. Klesl již tak hluboko, že mu nevadí vystupovat na konferenci společně s existencemi jako Wakefield (od podvodníků si slušný vědec vždy odsedává). Dokonce, ale to je jen mé podezření, využívá svého vlivu jako člen editorial board některých časopisů k tomu, aby byla na "anti-wax" články kladena mnohem nižší laťka co se týče úrovně (slabá statistika, nesrovnatelné skupiny, nevypořádání se s limitacemi v Discussion, natolik extenzivní interpretace výsledků, že to hraničí s kretenismem nebo lží,...).

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
14. 1. 2014 8:46 Nový

Re: Elekova sa zrejme neustale vzdelava :)

celé vlákno

A mimochodem jsem si pár těch příspěvků přečetl a můžu vám říci, že všechna tvrzení jsou v rovině teorií a nejčastěji jsou používané podmiňovací způsoby : mohlo by,asi by, zdálo by se ....zřejmě, asi, možná.....
Holt někteří méně úspěšní vědci se také potřebují zviditelnit,tak si alespoň vytvoří nějakou tu teorii.
Průšvih je, že pro laiky je to více než zavádějící a tyto teorie přebírají jako dogmata.
Vy jste toho příkladem.
VB

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 1. 2014 11:45 Nový

Re: Elekova sa zrejme neustale vzdelava :)

celé vlákno

Spousta tvrzení, málo důkazů. Tak už to na internetu bývá.
Vrcholem je tvrzení pana chemického inženýra, který zjevně netuší co se s takovým hliníkem v organizmu děje. Tak to dopadá, když se dá průměrný praktický lékař s chemikem dohromady a začnou "vědecky" bádat.
Sloboda očkovaní je všechno, jen ne objektivní zdroj informací.
VB

len maminka
len maminka (neregistrovaný) ---.bbxnet.sk
22. 12. 2013 6:04 Nový

Re: Je to na Nobelovku

celé vlákno

Možno Vam uniklo, že na Nobelove ceny za medicínu nominujú kandidátov farmaceutické firmy a tiež že ovplyvňujú rozhodovanie výboru tým, že ho sponzorujú, viď napr. tu:

www.badische-zeitung.de/ausland-1/korruption-beim-nobelpreis-fuer-harald-zur-hausen--9115687.html

len maminka
len maminka (neregistrovaný) ---.bbxnet.sk
21. 12. 2013 19:38 Nový

Elekova sa zrejme neustale vzdelava :)

celé vlákno

Shoenfeld Y, Agmon-Levin N.: 'ASIA' - autoimmune/in­flammatory syndrome induced by adjuvants.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20708902

Ken Tsumiyama,Yumi Miyazaki,Shunichi Shiozawa: Self-Organized Criticality Theory of Autoimmunity
http://www.plosone.org/article/info%3Adoi%2F10.1371%2Fjournal.pone.0008382

Tomljenovic L, Shaw CA.: Mechanisms of aluminum adjuvant toxicity and autoimmunity in pediatric populations.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22235057

http://www.slobodavockovani.sk/news/vakciny-ocami-chemika-co-sa-dostava-do-detskeho-organizmu-pri-ockovani/

1. Prof. MUDr. Buc M., DrSc.: O prídavných látkach vo vakcínach hovorme objektívne. Dieťa 9/2013

Taky skoro doktor
Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 9. 2013 23:16 Nový

Je to na Nobelovku

celé vlákno

Celkem mne zaráží fakt proč ještě dr.Eleková nezískala Nobelovu cenu. Všechno ví a všude byla a má odpověď na všechno.
Pan profesor by k ní měl asi začít chodit do učení.
Inu v Čechách je možné úplně všechno.
Například i to , když takové šarlatánce dávají prostor v médiích místo toho aby ji "upálili"
VB