Hlavní navigace

zdravotní pojišťovna

Těhotenství a porod stojí nejméně 44 000 Kč. Císař je o 13 000 dražší

Oborová zdravotní pojišťovna, která loni pomohla na svět osmi a půl tisícům dětí, vyčíslila náklady pojišťoven spojené s narozením nového člověka – těhotenstvím, porodem i poporodní péčí.

4. 1. 2019 15:08
Doba čtení: 2 minuty

Léčba hemoroidů hrazená pojišťovnou

Jaké způsoby chirurgické léčby hemoroidů existují a které z nich hradí pojišťovna? Odpovídá Oldřich Tichý z Všeobecné zdravotní pojišťovny.

29. 10. 2018 12:02
Doba čtení: 3 minuty

Ztráta kartičky pojištěnce má několik řešení

Zvláště během dovolených se často „povede“ přijít o doklady včetně průkazu zdravotní pojišťovny, ať už je ztratíme, nebo se staneme obětí krádeže. Jak a kde podat žádost o nový průkaz pojištěnce? Jak rychle dostanete duplikát a co budete k jeho vystavení potřebovat?

7. 8. 2018 8:00
Doba čtení: 4 minuty

Lékař má dovolenou a vy smůlu?

Během léta musíme v případě zdravotních potíží řešit i problém, kde hledat pomoc, když na ordinaci visí cedulka „dovolená“. Co říká zákon a jak se o zajištění dostupnosti lékařské péče stará zdravotní pojišťovna?

30. 7. 2018 10:31
Doba čtení: 3 minuty

Jsem dospělý a neumím plavat

Počet dospělých neplavců není Českým statistickým úřadem evidován, ale soudě dle počtu kurzů pro neplavce jich málo nebude. Zjišťovali jsme, jak taková lekce dospělého neplavce probíhá a zda na ni přispívá pojišťovna.

30. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 6 minut

Podvodníci za provizi: změníte pojišťovnu, ani o tom nevíte

Změna zdravotní pojišťovny je možná jedenkrát za rok. Opakovaně se však vyskytují případy nekalých přeregistrací, kdy dotyční o změně ani nevědí. Nyní dokonce nahaněči pojišťovny zneužili mentálně postižené.

4. 7. 2018 11:33
Doba čtení: 4 minuty

Jaké jsou možnosti léčby obezity? Některé hradí pojišťovna

Lidé, kteří potřebují zhubnout, mají šanci na pomoc zdravotní pojišťovny. Terapie obezity by ale vždy měla být komplexní a nutná je spolupráce pacienta. Vedle farmakoterapie a chirurgické léčby pro závažné případy zahrnuje redukční dietu, pohybovou aktivitu, případně podpůrnou psychologii.

26. 3. 2018 10:54
Doba čtení: 4 minuty

Zaplatili jste hodně za léky? Peníze můžete dostat zpět

Pozor na novinky v ochranných limitech léků na předpis. Přinášíme kompletní přehled aktuálních změn a také upozornění na časté omyly ve výkladu toho, na co máte nárok, když doplácíte za léky.

5. 2. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Vyžádejte si Přehled vykázané zdravotní péče: Ať se taky nedivíte

Pětatřicetiletý Pavel Š. se nestačil divit. Podle výpisu vykázané péče od své pojišťovny byl loni vyšetřen u gynekologa.

Doba čtení: 2 minuty

722 tisíc klientů VZP musí změnit platební příkaz

VZP posiluje spolupráci s Komerční bankou, ušetří tím prý desítky milionů. Přes 700 tisíc plátců pojistného však bude muset změnit svůj platební příkaz.

20. 1. 2015 11:39
Doba čtení: 1 minuta

Na lyže jen s Evropským průkazem zdravotního pojištění? Radši ne…

Evropský průkaz zdravotního pojištění nám v zahraničí zajistí pouze to, že máme nárok na ošetření za stejných podmínek jako tamní pojištěnci. Co to znamená? Je stále nutné zřizovat si cestovní pojištění?

Doba čtení: 3 minuty

Se stížností na lékaře pomůže zdravotní pojišťovna

Jak a komu si mohou pacienti stěžovat na lékaře? Záleží na důvodu nespokojenosti i na tom, o jakého lékaře se jedná.

8. 12. 2014 10:57
Doba čtení: 2 minuty

Dejte si pozor, podvodníci zneužívají výměnu průkazů VZP

Všeobecná zdravotní pojišťovna varuje před falešnými zaměstnanci. Pod záminkou kontroly kartičky VZP se snaží vetřít do domácností, zneužívají data pojištěnců či vnucují předražené zboží.

24. 9. 2014 10:34
Doba čtení: 2 minuty

Poplatky za lázně kritizoval už barokní vzdělanec Balbín

Přírodní léčivé prameny lidé přijímali jako dar nebes. Proti placení lázeňské taxy byly proto podávány četné stížnosti a vybírání taxy se přirovnávalo ke svatokupectví.

Doba čtení: 8 minut

Jste u VZP? Začíná velká výměna průkazů

Výměna průkazů klientů Všeobecné zdravotní pojišťovny se týká cca 40 % populace. Nový průkaz dostanou téměř čtyři milióny klientů nejpozději počátkem příštího roku.

23. 5. 2014 14:04
Doba čtení: 1 minuta

Změna zdravotní pojišťovny – jak si vybrat tu nejlepší?

Zdravotní pojišťovny nemají mnoho možností, jak se od sebe odlišit a přilákat nové klienty. Na co se zaměřit, aby vám změna pojišťovny přinesla víc užitku než komplikací?

13. 5. 2014 9:00
Doba čtení: 3 minuty

Žena má nárok na sterilizaci. Hrazena je jen ze zdravotních důvodů

Sterilizace je v podstatě jedna z forem antikoncepce. Jako takovou si ji žena hradí sama. Pokud jsou pro zákrok zdravotní důvody, přispívají na ni zdravotní pojišťovny.

30. 4. 2014 9:00
Doba čtení: 3 minuty

Kolik stála vaše léčba? Vyžádejte si přehled od pojišťovny

Chcete vědět, kolik peněz stál pojišťovnu zákrok, na který jste si sami dopláceli? Zajímá vás, jaké úkony za vás lékaři účtovali? Právě teď je ideální doba to zjistit.

28. 3. 2014 9:12
Doba čtení: 2 minuty

Jeden člověk stojí pojišťovnu skoro 24 000 korun

Za průměrného pojištěnce dá letos VZP skoro o tisícovku víc než loni. V průměru letos pojišťovna vydá za péči o jednoho klienta 23 842 korun. Loni to bylo méně o 957 korun (tj. 4,18 %).

6. 2. 2014 10:56

Zubaři dostanou víc peněz za plomby

VZP jako první pojišťovna zvýšila platby za amalgámové plomby. Stomatologové hrozili, že pokud se částka za výkon nezvýší, budou jej chtít hradit hotově od pacientů.

Doba čtení: 1 minuta

Můžu si na chatě dojít k místnímu doktorovi? Trable během dovolené mají řešení

Letní pobyt je fajn, ale jen do té doby, než se objeví nějaká lapálie. I drobný zdravotní problém je náhle těžko řešitelný. Musíme jet desítky kilometrů ke svému lékaři? Jde to i jinak.

Doba čtení: 3 minuty

Chorvatsko vstupuje do EU. Mění se podmínky zdravotní péče

Chorvatsko, které je jedním z nejoblíbenějších cílů českých turistů, vstupuje v pondělí 1. 7. 2013 do Evropské unie. S tím se mění i některé nároky na zdravotní péči pro české občany.

27. 6. 2013 16:07
Doba čtení: 2 minuty

Velký přehled: poslední týden pro změnu zdravotní pojišťovny

Již jen do 30. června máte pro letošek možnost změnit zdravotní pojišťovnu. Proč to vůbec dělat a jak si vybrat tu pravou? Neuváženým výběrem byste si mohli pěkně zavařit.

Doba čtení: 10 minut

Muže trápí „rýmička“, ale rakovinu podceňují

To není výmysl feministek, muži „umírají“ na rýmu a skáče kolem nich celá rodina. Jenže vážné problémy bagatelizují, ze studu, ze strachu či z neznalosti. Pak ale umírají doopravdy.

9. 10. 2012 10:00
Doba čtení: 3 minuty

10 rad pro pacienty, kteří potřebují nákladnou péči

Některá onemocnění si žádají vysoké náklady na léčbu, až miliony korun ročně. Ne vždy je na péči dostatek prostředků a zařízení ji nechtějí poskytnout. Pacienti se ale mohou bránit.

4. 10. 2012 10:00
Doba čtení: 6 minut

Protahuje váš lékař léčbu? Poradíme, kde hledat pomoc

Musíte na neodkladnou léčbu čekat, protože nemocnice dosáhla svých finančních limitů pro letošní rok? Poradíme, kde hledat rady a jak se proti těmto postupům bránit.

27. 9. 2012 10:00
Doba čtení: 6 minut

Zdravotní pojišťovny Metal-Aliance a Česká průmyslová jsou sloučené

Pojištěnci METAL-ALIANCE se od října automaticky stávají klienty Česká průmyslové zdravotní pojišťovny. Na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR MZDR 15525/2012 bylo povoleno sloučení Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou.  Nástupnickou organizací je Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, a to znamená, že se od 1. 10. 2012 automaticky všichni pojištěnci Zdravotní pojišťovny METAL-ALIANCE stávají pojištěnci České průmyslové zdravotní pojišťovny.…

13. 9. 2012 11:06
Doba čtení: 1 minuta

Zdraví se prý nedá koupit. I když… někdy ano

Zdravotní pojišťovny reagují na nové zákony, a tak už si můžete připojistit ledacos. Na jednu stranu pojišťovny rovnají podmínky pro muže a ženy, na druhou stranu diskriminují seniory.

Doba čtení: 4 minuty

Úraz na zahraniční dovolené vyžaduje vždy hotovost. Peněženku ale vyluxovat nemusí

Na dovolenou do zahraničí se letos chystá polovina národa. Je dobré znát pravidla, kdy se připojistit, a kdy stačí zdravotní karta pojištěnce. Platit hotově ale budete stejně vždycky.

30. 7. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

Pozor: pro letošek máte poslední šanci změnit zdravotní pojišťovnu

Pokud chcete přejít k jiné zdravotní pojišťovně, máte na to letos už jen několik týdnů. Když se rozmyslíte do konce června, můžete být od ledna příštího roku pojištěncem jinde.

15. 5. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty